Galatasaray 2022-2023

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Selcuk Samli
Posts: 3354
Joined: Sat Jan 15, 2005 11:06 pm
Location: Izmir

Galatasaray 2022-2023

Post by Selcuk Samli »

Evet klasik başlık hayırlı olsun. 30 Nisan'da bir secim olacak ve yeni baskan ve yönetimi belli olacak. Su aday kazansın daha iyi olur demeyeceğim.

Yeni gelecek yönetimin, bence, komplike düşünmeyip,acil yapılması gerekenler uzerine konsantre olması lazım. Nedir bu? (Futbol takimi konusundaki düşüncelerimi asagida yazacağım) Elimizdeki gayrimenkulleri degerlendirmemiz gerekiyor. Kemerburgaz'daki tesisleri bir an once yapmaya başlamamız lazım. Kemerburgaz'daki tesis tamamlanınca Florya'dan tasinabilecegiz. Tasindaktan sonraki adim Florya arazisini en iyi sekilde degerlendirmek olmalı.
Neler yapılabilir, bünyemizde inşaat isinde faaliyet gösteren, büyük firmalara sahip üyelerle fikir alisverisi yapip kararlastirilmalidir. Baskan adaylarının calismalari, fikirleri olsa da bu fikir alisverisinin yapılması gerektiğini dusunuyorum. Hata yapma riskini mümkün oldukça azaltmamız lazım.

En büyük gelir ve gider kapisi futbol şubesi oldugu icin, yönetiminde mümkün oldugu kadar az hata yapmamız gerekecek. Mevcut teknik kadroyla yolların ayrılması lazım. Bu gecmis yönetimle bir hesaplaşma veya gereksiz bir kapris olarak düşünülmemeli. Teknik kadronun performansı ortada, gelecek sezonu da riske edemeyiz. Tabii ki bunun bir maliyeti olacak, ama gelecek sezonu da kaybedecek olursak maliyet daha büyük olur. O yüzden yeni bir teknik kadroyla yola devam etmeliyiz. Peki hoca kim olacak? Ben baskan adayı olsaydim, ilk once Fatih Hoca ile gider görüşürdüm. Finansal durumu, yapmak istediklerimi anlatıp, "hocam basladiginiz is yarim kaldı. goreve gelip tamamlamak ister misiniz ?" diye samimi bir sekilde sorardım. Hocanın olumsuz bir yanıt vermesi durumunda Okan Buruk ile görüşürdüm. Neden Okan Buruk? Genc takimlarimizda yetişmiş, GS ile büyük başarılar yasamış eski bir futbolcumuz.2001 yılındaki ayrılık olayına ben pek takılmıyorum. Zaten sonra gelip GS'da yine futbol oynadi. TD olarak bir kupa ve şampiyonluk kazanmış bir hoca. Basaksehir'de Avrupa kupalarında iyi bir performans verdigini dusunuyorum. Yurt disinda da üst düzey futbol oynamis bir isim. Bence en uygun tercih olur.

Yeni yonetim futbol takiminin kadrosu hakkında ne düşünüyor bilmiyorum. Sportif direktör tercihleri konusunda kafamda soru işaretleri var maalesef.
Bir sol bek, iki orta saha, ve bir forvet transferi ile, iyi tercihler yaparsak, basarili olacagimizi dusunuyorum. Yabancı futbolculardan Babel ve Feghouli'nin sözleşmeleri bitiyor. Kiralık oyuncular da ayrılacak diye tahmin ediyorum. Yunus, Emre, Okan ve Batuhan geri donecekler muhtemelen. Elimizdeki bazı yabancı oyuncularin kiralık olarak gönderilmesi de düşünülebilir. Sözleşmesi biten, GS'a katki verecek, yüksek maliyetli olmayacak bayağı oyuncu var. Yonetim iyi oyuncularimizi satmadan bu takviyeleri yapabilirse 22-23 sezonunda basarili oluruz diye dusunuyorum.

Futbol disi şubeler ve futbol şubesi ile ilgili düşüncelerimi yazmaya önümüzdeki günlerde devam edeceğim.
nefvakfi.org

Post Reply