Türkiye Kupasından elenelim, kurtulalım!!

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Deniz Selman

Türkiye Kupasından elenelim, kurtulalım!!

Post by Deniz Selman »

bu haberi okuyunca...

Fortis Türkiye Kupası’nda Maç Tarihleri Değişti

Türkiye Futbol Federasyonu, Ocak 2006’daki yoğun maç programı nedeniyle, Fortis Türkiye Kupası kapsamında gruplarda oynanması gereken 3, 4 ve 5. maçların tarihlerini değiştirdi.

Yeni düzenlemeye göre, 13 Ocak’ta oynanması gereken maçlar, 25 Ocak’a; 17 Ocak’ta oynanması gereken maçlar, 15 Şubat’a; 25 Ocak’ta oynanması gereken son grup maçları ise 22 Şubat’a alındı. Grup maçlarının tarihlerindeki değişiklik diğer maçlara da yansıdı. Buna göre, Kupa’daki çeyrek final ilk maçları 8 Mart 2006, ikinci maçlar ise 22 Mart 2006 tarihlerinde yapılacak. Yarı final maçları 5 ve 19 Nisan 2006 tarihlerinde yapılacak Fortis Türkiye Kupası’nda final ise 3 Mayıs 2006 Çarşamba günü oynanacak.

...fiksture soyle bir baktim.

Eger bu turu atlarsak iki ceyrekfinal maci oynamak zorundayiz. Bu maclar Trabzon deplasmani ve Denizli deplasmanlarindan onceki hafta iclerine alindi bu haber gore.

Yarifinal oynarsak, Diyarbakir deplasmani ve FENERBAHCE deplasmanindan onceki hafta iclerine alindi.

Final oynarsak, Besiktas deplasmanindan onceki hafta icinde...

BES mac, HEPSI LIG DEPLASMANLARINDAN once, UC TANESI LIG DEPLASMAN DERBILERINDEN once...

Kupada bu kadar cok macin oynanmasinin ne kadar sacma oldugunu aylardir yazmistim, ama fiksture bakinca dedim "ha fena degil devre arasina 3 mac koymuslar, bu durumda bu maclar hazirlik maci gibi olacak, takimla yeni transferlerini denerler, ne guzel" dedim. Bu haber saka gibi geldi bana, cunku TEK iyi sey vardi o da devre arasinda mac olmasi, bir baktim bu "hazirlk" maclarinin ikisinide alip lig arasina sikistirmislar, ve bunun etkisi tum derbi hazirlik haftalarimiza mac koymak olmus.

Diyarbakir'a farkli yenilip, Giresun'la berabere kalalim, Diyar ve Malatya gule oynaya ciksin gitsin ne yaparlarsa yapsinlar. Ligde sampiyon olamasak bile bu inanilmaz kupa sistemine protesto yapmis, ve onun yuzenden sampiyonlugu kacirmamis oluruz.

Bir olay daha var burda: TFF yalan soyluyor. "Ocak 2006 yogun programi nedeniyle..." diyor haberde. Allah allah biz aptalmiyiz neyiz desene gercek nedenini: "Hic bir Turk takimi hala avrupada oynamadigi icin bosalan bir dolu hafta icini lig tv'de para kazanmaya kullanabilmek icin..." diye.

Deniz
Mustafa Dogan

Post by Mustafa Dogan »

Çıksın gençler oynasın, yedekler oynasın, mis gibi kupa işte, işin ucunda parada var, haftada tek maç yapmanın ne faydası olacak.. Katılmıyorum.. En kötü ihtimal gençler ve yedekler için şans olur.. Haftada tek maç oynayalım şampiyon olalım demek Galatasarayı küçümsemek olur..
Meczup
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Tam aksine Fenerbahceliler de bu ani fikstur degisikliginin bizim isimize geldigini soyluyorlar. Bu sekilde Konya'nin sahasiin kapatildigi mac Galatasaray maci haline geldi. Bir de bu sekilde olasi bir fener-galatasaray eslesmesini daha ileri tarihlere yani Song ve Saidou'nun Afrika kupasindan dondugu tarihlere denk getirme sansimiz doguyor.

Bence bu fiksturun degismesini saglayan isguzar kimse eski haline getirmelidir. Kimin isine gelirse gelsin ortaligi bulandirmaktan baska bir ise yaramiyor.
Deniz Selman

Post by Deniz Selman »

Mustafa Dogan wrote:...haftada tek maç yapmanın ne faydası olacak.. Katılmıyorum.. En kötü ihtimal gençler ve yedekler için şans olur.. Haftada tek maç oynayalım şampiyon olalım demek Galatasarayı küçümsemek olur..
Bu goruse saygim var, sonucta Galatasaray'in asil hedefi her zaman icin avrupa olmali, ve avrupa'da basarili olabilmek haftada iki mac oynamaktir.

Ama burda baska bir olay var: onumuzdeki senelerde diyelim avrupa'da mart ve nisan'da onemli maclarimiz olacak. Bu maclarin yaninda bir de bir dolu turkiye kupasi maci olunca cok buyuk yuk olacak takima.

Gencler oynasin falan ceske olsa, ama hepimiz biliyoruz turkiye kupasinda GS-FB eslesirse iki takimda genclerle oynamaz. CL'de ceyrekfinal oynadigi haftalar sirasinda dinlenecek hic vakti olmayacak takimlarin bu durumda. Avrupa takimlarini daha az etkiliyor cok mac, B takimlari nerdeyse A takimlari kadar kaliteli buyuk Avrupa takimlarinin. Bizim ligin takimlari bu kadar yuku kaldiramaz su anki durumda.

Bir yigin turkiye kupasi macina gerek yok, sakatlik yorgunluk teknik heyetin konsantrasyonunu bozmak baska bir sey yok...genclerin denendigi bir kupa olarak kabul edilse tum takimlar tarafidan baska olurdu, ama oyle degil.

Deniz
Mustafa Dogan

Post by Mustafa Dogan »

Evet Avrupa maçlarıda olsaydı korkunç bi trafik olabilirdi, katılıyorum, ama bunu düşünmekte Federasyonun görevi.. Gerçi bahar aylarında ayrupada maç yapmak bir daha hangi takımımıza nasip olur onu Allah bilir :)
Ama bu sene Avrupa maçımız yok maalesef.. Herkes gençleri denesin demiyorum, o paf liginde yapılıyordur zaten, biz deneyelim.. Herkesin ağzında sakı olmuş GS'nin gençleri GS'nin gençleri! Neymiş kimmiş şu gençler görelim. Mecbr kalmadıkça ligde kadro bozukmuyor, yedekler top oynamayı unutacak..
Hem GS-FB eşleşmesi 50 kere olmazki bir kere olur, o maça kadar oynanan maçlarda bir-iki oyuncu kazansak bile kardır, tabi kimseye bişey olmazsa ama ben sakatlanma ihtimali düşünülerek plan yapılmaması gerektiği kanatindeyim..
Meczup
Post Reply