Kimler başkan adayı?

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Bir ata sozu:
Eskiye ragbet olsa bit pazarina nur yagardi.

Umarim Alp Yalman'in yaptigi politik bir manevradir. Cunku yasi kemale ermis adamlardan artik hayir gelmez. Ilk Canaydin yonetiminde pek bir sey yaptigini hatirlamiyorum. Sadece populer ismini Canaydin oy alsin diyerek odunc verdi. Saglamci adamdi, futboldan anlardi da FT fuzulu bir suru oyuncuyu toplarken niye sesini cikarmamis.

Alp Yalman'in basarili oldugu donemin uzerine en asagi 10 yil gecmis. Hem zaman degisti hemde TVde gordugum kadariyla gecen zaman Alp Yalman'a hic yaramamis.
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Alp Yalman ustunde fazla durmayin... sirf Canaydin'a mesaj olsun diye adayligini acikladi...

Yeni yonetim de bir suru ANAP'li olabilir... Isin Celebi, Mukerrem Tascioglu, Mesut Yilmaz... bir rahmetli Ozal eksik ama ona BJKli hanimi musaade etmezdi zaten...

Yeni yonetimde bekledigim diger isimler A. Albayrak, Izzettin Dogan, Duygun Yarsuvat, Selcuk Uygur --- bakalim Ali Durust ne yapacak...
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Mert Tokman wrote:Alp Yalman ustunde fazla durmayin... sirf Canaydin'a mesaj olsun diye adayligini acikladi...

Yeni yonetim de bir suru ANAP'li olabilir... Isin Celebi, Mukerrem Tascioglu, Mesut Yilmaz... bir rahmetli Ozal eksik ama ona BJKli hanimi musaade etmezdi zaten...

Yeni yonetimde bekledigim diger isimler A. Albayrak, Izzettin Dogan, Duygun Yarsuvat, Selcuk Uygur --- bakalim Ali Durust ne yapacak...
ANAPli olmasinin ozel bir sebebi var mi?
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

ANAPli olmasinin ozel bir sebebi var mi?[/quote]

Rastlantidan ileri gidecegini zannetmiyorum...

Isin Celebi'nin borc geri odeme konusunda ki plan hazirliklarindan bahsedildi zaten ANAP'ta da ekonimiden sorumlu bakandi... Bilkent'te bir sure ekonomi dersleri de vermisti ama PhD'si varmi bilmiyorum...

Mukerrem Tascioglu bir suru degisik bakanlik yapti... Kultur, Icisleri, Saglik, vesaire... Duayen denilen grubun bir parcasi...

Mesut Yilmaz'da malum... Yilmaz'la Albayrak Rize'li GSlilar ve gayet siki fikilar... Tascioglu ve Yilmaz gibi adamlar Seyrantepe ve Riva projelerini hayata gecirirken devletle gorulecek islerde yarar saglayabilirler --- hiz kazandirabilirler :wink: ne de olsa burasi TR...
Osman Kiciman

Post by Osman Kiciman »

Tolga Girici wrote:Alp Yalman'la ilgili ilginc ve komik bir anektod da eskiden transfer edecegi bazi futbolculari kendi sirketi Tatko'nun arkasindaki sahada denemesidir. Alp Yalman kendisi de iyi futbol oynayan bir oldugu icin herhalde futbolcuyla karsilikli oynayip kalite kontrol yapiyordu. Tabi artik boyle seyler olmaz. :)

Iorfa bu sekilde alindi diye hatirliyorum. Bir de zamaninda ucuz diye Honduras'tan 3-4 oyuncu getirilip bu sahada denenmisti, ama hicbiri transfer edilmeid diye biliyorum.
Benim aklımda da surinamlı birisi kalmış, adı da ulrich watson olabilir. rivayete göre Yalman başka bir zenci oyuncuyu beğenip yanlışlıkla onu transfer etmişti. Tabi hiç oynamadan, uçtuuu gitti :lol:
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Osman Kiciman wrote:
Tolga Girici wrote:Alp Yalman'la ilgili ilginc ve komik bir anektod da eskiden transfer edecegi bazi futbolculari kendi sirketi Tatko'nun arkasindaki sahada denemesidir. Alp Yalman kendisi de iyi futbol oynayan bir oldugu icin herhalde futbolcuyla karsilikli oynayip kalite kontrol yapiyordu. Tabi artik boyle seyler olmaz. :)

Iorfa bu sekilde alindi diye hatirliyorum. Bir de zamaninda ucuz diye Honduras'tan 3-4 oyuncu getirilip bu sahada denenmisti, ama hicbiri transfer edilmeid diye biliyorum.
Benim aklımda da surinamlı birisi kalmış, adı da ulrich watson olabilir. rivayete göre Yalman başka bir zenci oyuncuyu beğenip yanlışlıkla onu transfer etmişti. Tabi hiç oynamadan, uçtuuu gitti :lol:
Ulrich van Gobbel vardi :) ama o baya oynamisti Souness doneminde.. Hatta savunma oyuncusu oldugu halde gol falan da atan bir takoz oyuncuydu. Hatta Terim de bir donem oynatip gondermisti.

Bu arada Isin Celebi'nin consulting firmasi varmis:

http://www.celebiconsulting.com/team/isin.htm

Kendisinin de ekonomi PhDsi varmis, Ankara universitesinden. Aslen muhendis kokenli.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Mert Tokman wrote:Alp Yalman ustunde fazla durmayin... sirf Canaydin'a mesaj olsun diye adayligini acikladi...
Alp Yalman cekilmeyecekmis

Daha kuvvetli bir aday cikmazsa, Kiran ve Canaydin'a karsi cok rahat baskan secilir. Onlar da zaten daha adayliklarini bile resmen ilan etmediler. Alp Yalman'a hazirlanin derim.

Ozan Ersoy
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
-------------------------------------------------------------------------------
Galatasaray'a Alp Yalman'dan sonra ikinci başkan adayı: TURGAY KIRAN

Galatasaray Kulübü'nün Yıllık Olağan Mali Genel Kurul Toplantısı, Lüfti Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda başladı. Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı Turgay Kıran, 25 Mart'taki seçimli genel kurul toplantısında kulüp başkanlığına aday olduğunu söyledi.

Anadolu Ajansı -Anadolu Auditorium Salonu'nda gerçekleştirilen toplantının açılışını yapan kulüp başkanı Özhan Canaydın, her türlü spekülasyona ve dedikoduya rağmen Mali Genel Kurul'da bir araya geldiklerini söyledi. Galatasaray'a yakışan, sakin ve vakur bir kongre yaşadıklarını anlatan Canaydın, ''İşte Galatasaray budur'' dedi.

Toplantı Divan Başkanlığı'na Anıl Büyükerol seçildi. Büyükerol, saat 10.30 itibariyle 268 üyenin salonda hazır bulunduğunu açıkladı.

Bu arada toplantının başında, 55 üyenin imzasıyla, Riva arazinin isminin, araziyi kulübe kazandıran Selahattin Beyazıt'a jest amacıyla ''GS Beyazıtland'' şeklinde olması hakkında önerge verildi.

Kulüp başkanı Canaydın, daha sonra yaptığı açılış konuşmasında, sarı-kırmızılı kulübün borcunun, AIG'den alınan hisselerin finansmanı için temin edilen 23,5 milyon doların düşürüldüğünde, 140,777 milyon dolar olduğunu açıkladı.

Daha önceki dönemlerde yönetiminde birlikte çalıştığı Alp Yalman'ı, 25 Mart'taki seçimli genel kurul öncesi açıklamadığı başkan adaylığından dolayı tebrik eden Canaydın, ''Kendisine teşekkür ediyorum, inşallah 25 Mart'taki seçimimizde kendisi başarılı olur'' ifadesini kullandı.

Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı Turgay Kıran, 25 Mart'taki seçimli genel kurul toplantısında kulüp başkanlığına aday olduğunu söyledi.

Kıran, adaylığını koymasının kesin olduğunu ifade ederken, ''Güzel bir seçim olacak. Kulüpte şimdi yenilikçiler ve gelenekçiler olarak bir ayrım oluştu. Ben yenilikçilerin adayıyım'' dedi.
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Alp Yalman atlariyla, Kiran köpekleriyle kasip kavuracaklar ortayi.
Birlesirlerse 'hunting team' olusturabilirler...
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Turgay Kiran Turgay Kiran
butun caminin ufkunu acan
Mireille Mathieu'yu pesine takan
Zidane'i, Figo'yu tuttugu gibi kopartan

Turgay Kiran Kiran
Tum yenilikciler sana hayran
butun dunya arkandan bakan
taktakatan takatan

Turgay Kiran Turgay Kiran
Uzaydan ASY'e cimbomlu indiren adam
Charles Aznavour'u sarkici yapan
GS kongresinde O sole mio ile sov yapan

Dusundukce sair yanim parliyor. Insallah baskan olur Turgay Kiran "abi". :lol: :lol: :lol: Ben söyle bir ekip bekliyorum:
Baskan Turgay Kiran, ikinci baskan Mehmet Cansun, ucuncu baskan Aziz Ustel, dörduncu baskan Mireille Mathieu, sube sorumlusu Charles Aznavour, stadtan sorumlu ve taraftar iliskilerine bakan Jean Paul Belmondo, mali islerden sorumlu Brigitte Bardot.....
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Görkem KIRGIZ wrote:
Hasan Tezcan wrote:Alp Yalman atlariyla, Kiran köpekleriyle kasip kavuracaklar ortayi.
Birlesirlerse 'hunting team' olusturabilirler...
Hasan abi, atlarla kasıp kavuracak adam Kıran değilmiydi? fotoğraflarını falan hatırlıyorum da.. :lol: :lol:
O fotografi nerde bulabiliriz? Bir koyun hele bir suraya. Ben de deri ceketli resmini ariyorum.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Atli ve kopekli resimlerini bulamadim, herhalde secim oncesi imaj degisikligi amaciyla toplattirmislar.

Image

Image

Image

Image
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Aferin i$te. GS Beyazidland icin oneri verenler harika. Bence "GS Zirtland" daha afili olurdu. Kiran'da hayirli olsun. GS'ya boyleleri yara$ir.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Bu ne resimler böyle! :lol: Bakarken yarildim adeta.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Yukarıdaki resimde Kıran hangisi acaba?

diye iğrenç bir espri yapsam?
Post Reply