2012 Galatasaray'da yeni transferler, haberleri vs vs

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Can Ergun

Re: 2012 Galatasaray'da yeni transferler, haberleri vs vs

Post by Can Ergun »

Bizdeki "futbol adamları" bayaa anlıyorlar bu işlerden, harcadıkları adamların haddi hesabı var mı? Culio ve Stancu Orduyu sırtladılar bu sezon, Insua gibi gencecik birini bu kadar solak futbolcu sıkıntısı çekilen yerde gönderdiler geri, hem latin hem de İngiltere'de oynamış, 21-22 yaşında sol kanat oyuncusu, bek, hücüm farketmeden mis gibi oynuyordu, 3 tane futbol cahili yazar 2 satır bişey yazar hakkında, bitti ondan sonra. En azından Culio'yu alırız geri diye ümid ediyorum.

Bu adi medya o kadar adi ki, ne Elmander'den bahsediyolar, ne Melo'dan ne Muslera'dan , zamanında Keita'ya, Kewell'a yaptıkları gibi.

Alex dede dandikten 2 gol atar, başlarlar şakşağa, Kraaaleeexxx, sabah akşam ntvspor'da Ligtv 'de videoları döner durur. Hagi'den iyi falan derler utanmadan , tam şaklaban bunlar bayılıyorum gerçekten.
Salih Bora

Re: 2012 Galatasaray'da yeni transferler, haberleri vs vs

Post by Salih Bora »

Can, bahsettiğin oyuncular konusunda sana naçizane itirazlarım var.
Bir tek Insua'da sana hak veriyorum. Gerçekten berbat bir Hakan Balta'yı kesmemek adına Insua'yı bitirdiler geçen yıl. Bitiren de Hagi idi.
Ben geçen sezonki Hagi'yi olumlu işler yapmak için çabalamış, varını yoğunu ortaya koymuş bir hoca olarak hatırlayacağım. Bunu o günlerde buraya yazdım da...
Ama Insua konusunda Hagi'nin tutucu davrandığını, sırf Türk Milli Takımı oyuncusu diye Servet'e, Sabri'ye, H.Balta'ya, hatta elinden gelse G.Zan'a mahkum ettiğini de belirtmek istiyorum.
Hatırlarsın, ilk gelişinde İsviçre Milli Takımı'nın as oyuncusu Hakan Yakın'ı harcamıştı.
Neyse... Geçmiş geçmişte kaldı...
Culio ve Stancu hakkında ise seninle aynı iyimser düşünceyi paylaşmıyorum.
İşte, bugün Kadıköy'de aslanlar gibi savaşan, çatır çatır mücadele eden, rakip oyunculardan ve tribünlerden pısmayan bir takım seyrettik.
Bu takıma koy Culio'yu... Hatta satıldı diye karalar bağlanan Arda'yı koy... Bu oyunu seyredebilir miydik?
Seneler boyunca deplasmanlarda, hem de sadece Fener deplasmanlarında değil, çetin Anadolu deplasmanlarında da (Eskişehir, Sivas, Kayseri vs) mücadele anlamında ezile ezile çaresiz durumlara düşerek yenildik.
Culio bir Anadolu takımı topçusu. Birtakım hünerleri var. Ama maç içinde 90 dakika ağırlığını koyacak çapta değil. Quaresma gibi bölüm bölüm birşeyler yapıyor, sonra aniden kayboluyor.
Stancu ise Culio'ya nazaran daha savaşçı, ama yetenek olarak, top tekniği, topsuz oyunda yer tutma, oyun zekası gibi kriterleri karşılayamayan bir oyuncu.
Bana göre, gelinen noktada seneye vasat oyunculara tahammülümüz olmamalı. Üstdüzey isimleri istemeliyiz.
İşte Melo, işte Eboue, Muslera, Elmander... Ben G.Saray'a yakışan yabancı diye bunlara derim.
AYRILMAZ İKİLİ
Post Reply