TSL 28. hafta Galatasaray - G.Antep: 0-0

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Ben zaten Oray Eginin yazdiklari hakkinda dusunduklerimi soylemistim Ozan. Iddiasina kanit getiremiyor. Belkide getiriyor ama yemiyor yazmaya.

Ama Hakan Sukurun, ozellikle Sabrinin , Okanin hala takimda tutulup ilk 11'in degismezi olmalari ve de Kallinin kendi prensibinden geri adim atmasi icin , uygulanan oyle yada boyle buyuk bir baski olduguna inaniyorum.
Bunun futbol rasyonalitesinde mantikli cevabi yok cunku.
Tabii bu Adnan Polatin (Bu arada Adnan Polat CHP'den degil, Anavatandan aday olmustur ve ailece Demokrat PArtiye daha yakindirlar) herseyden bagimsiz ,ilk yoneticilik doneminde Hakan ve Okanla ozel gecmisinden olabilir. Bir nevi takim ici bilgi alma ve takimi kontrol etme aracilari. Geldi bir tek onlari taniyordu eskiden kalan , onlarla isi goturuyor. Nitekim mesela FB'de Kemal yillardir ilk 11'e giremez ama ne hikmetse Aziz Yildirimin gozdesidir ve hala yollanmaz , tikir tikir maasini alir.

Ben takim yenildi diye kizmiyorum. Ben kosan, mucadele eden , genc ve kafasinda sadece futbol olan adamlarin (ki o cocuklar Alexi adama adam oynamadan sahadan silmislerdi, ki Turk Avrupali bunu basaran yok), Lincoln, Hakan Sukur, Sabri, Okan, Song gibi saha disi aktif olan insanlara tercih edilmesine kiziyorum. Oyle yada bu sebepten dolayi Kliklesmeye kiziyorum. Yoksa kligin sebebine degil. Kligin baska ortak noktasida olabilirdi (Hemserilik, masonluk , su bu..) Ekmek yedigin klubun onune gececek bir baska seye bagliligin her turlusune karsiyim. Isın futbol, ait oldugun yer GS.

Degisime ihanet, yenilenmeye ihanet, herseye ihanet edildi GS'ye.

Kalliyede kizamiyorum. 74 yasindasin, hadi kocum arkandayiz diyorlar, senden soz verdigin seyleri yapiyorsun, sonra omurgasizlar sana diyorki
''Sabriyi affet, Hakana tahammul et, Okani sok, Songu sok ama Barisi, Emreyi,Nondayi harca'' : Kendini takimini dusunmeyen yoneticinin takimini hergun onla surtusmek pahasina sen ne diye dusuneceksin?.
Hatta tamam al da gor bakalim diyeceksin yaptigi yanlisligi gozlerine sokarak.

Lincoln cok iyi serbest vurus atarmis. Atmiyor. Daha topa yaklasirken bile bellidir ivmesi, konsantrasyonu, topun altina girmesi, topu falsolandirmasi. Yok . Oylesine durtuyor. Bir Barisin kornerlerine bakin (Tabii oda klik tarafindan cezalandirildi) , birde Lincolnnunkilere. Cunku neden ? Gordu bu klubte Hakan Sukur gibi saha disi kulis yapip , numara yaparak kendini kasmadan parasini alip, Istanbul gecelerinin tadi cikarabilir. Yeterki agzin ishal olsun ve kendine bagli gucleri harekete gecir,sakat numarasi yap, acindir, kendini yere birak faul iste hakemden(Hakan Sukurun son 2 yildir rakip stoperlerle iliskisi) gazetecilerden takim ici haber ucurma karsiligi tam koruma iste.

Hakan Unsal 2-3 ay once takim sitim ustundeyken neler soyluyordu, simdi ne kadar ilimli oldu? SOylemlerindeki farka bakin. Neden? Cunku Hakan , Sabri, Okan kadroda vede dokunulmaz. Kendisi de zaten GS icin degil, FT icin geri donmustu.

FT derken oda yurt disinda hicbir yere gidemez. Sabriyi alarak onumuzdeki donemdede Milli takim antrenorlugunu garantiye almak ister bir hali var. Italyadan dondugunden beri o da saha disinda daha cok aktif. Yoksa Beyaz Rusyada mac oynama aptalliginin baska izahi varmidir?

Bunun tek kurtulusu var. Hakan Sukur sakatlanacak ( ama stoperler boyle nimete gozleri gibi bakiyorlar) vede Sabri ve Okan ilk macinda GS seyircisi tarafindan oyle bir yuhalanacak ki bu is oyle cozumlenecek.
Hagiye ve Cihana hakketmedigi muameleyi yapan tribun gruplari o kadar bagimsiz, akilli, dirayetli midir ? Hayir.
NO ADNANS, NO CRY !!
Eray Tunç

Post by Eray Tunç »

Alpay Dedeoglu wrote:...ve de Sabri ve Okan ilk macinda GS seyircisi tarafindan oyle bir yuhalanacak ki bu is oyle cozumlenecek.
Hagiye ve Cihana hakketmedigi muameleyi yapan tribun gruplari o kadar bagimsiz, akilli, dirayetli midir ? Hayir.
Okan niye yuhalansın ki? Denizli maçında 75 dk. görev verilince çok kötü oynamadan, golünü de atarak görevini yaptı bence.
Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

bir itirazim olacak son yorumlarla ilgili. sabri, hakan, okan derken okan'a biraz haksizlik yapildigini dusunuyorum. okan'in bu sezon oynadigi mac sayisi bir elin parmaklarini gecmez. oynadiklarinda da cok kotu degildi. hatta gecen hafta iyi de oynamis olmasina ragmen bu hafta yedekte bekledi.

bunu sunun icin soyluyorum: okan'in bu takimda artik olmamasi gerektigini dusunebilirsiniz. ama, sabri ve hakan icin soylenen "haketmedigi halde oynuyor" lafi okan icin gecerli degil. adam resmen oynamiyor. sezonda iki-uc maci herkes oynuyor zaten. carusca bile daha cok oynadi. gecen sezon, bundan okan'dan cok daha vahim bir durumdaki ergun bile bir suru mac oynamisti.

edit: eray tunc'la pisti olmusuz :D
Murat Kara

Post by Murat Kara »

Baslik asagiya iyice kaymadan yazayim.

GS'nin, Ankaraspor ile baslayan ve Kasimpasa, Gaziantep ile devam eden dusme hattindaki takimlara karsi sahasinda basarisiz olma durumu, FB'nin anadolu takimlari ile oynarken basina gelenlere benziyor.

Ben bunu motivasyona basgliyorum. Yani takim motive ise idare ediyor. Motive olamamis ise cuvalliyor.

Su son zamandaki gelismeler (secimler, Kalli'nin Istanbul'u keyfi ziyaretleri, futbolcular arasindaki atismalar, talihsiz sakatliklar) bu motivasyonu yok etmis durumda. Burada yazilan umutsuz yazilar da o nedenle zaten.

Butun bunlari cozebilecek tek bir merci var o da yonetim. Ne TD cozebilir (sadece yama yapabilir TD), ne futbolcular kendi baslarina cozebilir, ne de taraftar cozebilir. Yonetim yonetmedigi surece TD degistirmenin de pek bir espirisi yok. Bu sadece iyi TD'lerin GS'den kacmasi ve GS'nin Avrupa'daki prestijinin tamemen yok olmasini saglar.

Polat'in ilk icralari pek ic acici gorunmuyor (toplantilar, ziyaretler filan). Plan yok program yok. Zaten secilirken de kolay secildigi icin hic bir vaadde bulunmasi gerekmedi. Yine populist kokular gelmekte burnuma benim.

Su anda GS yonetimsiz denebilir yani. Bu boyle surdugu surece, olacak olan sey cok basit. Trabzon'a olan GS'ye de olur. Eger bu durumun onune gecebilecek yonetici kadrolar mevcut degilse belli bir sure gectikten sonra AY gibi birisi (belki de AY'nin kendisi) satin alir GS'yi ve konu kapanir. Ne zaman olur bilemem ama sonucta bu is paraya bakiyor. Paran yoksa batarsin ve birisi cikip lutfedip seni almaz ise kimse gozunun yasina bakmaz.

Uzaktan gorunen GS'nin elinde Riva, ASY ve adadan baska kalan tek sey ismi ve toplum icersinde kitleleri sarhos edebilme ozelliginden gelen devlet destegi. Bu son iki ozelligini kaybederse, o zaman o ilk uc ozelligi elden gidiverir bir iki yil icersinde ve film kopar.

Bunlari neden mi yaziyorum? GS'nin en bunalimli ve sampiyon olamadigi donemler de bile yonetimi vardi. Hem de baba yonetimleri vardi. Mesela Tanriyar ile su andaki yonetimi karsilastirmak mumkun mu? Su anda kaptansiz bir titanik gibi soguk sularda, amacsiz bir sekilde suruklenmekte GS. Bir buzdagina bodoslama girmemesi icin hic bir neden yok.

Bir reklam vardi bir zamanlar: Yoneticimiz uyuyormuuu! diye. Bizimkiler cin gibi ama dev GS'nin yaninda bit kadar kaliyorlar.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Hoca bugun "hata yaptim ama takimdaki tecrubeli oyuncular bunu ortmeli ve gollerini yine de atmaliydilar" gibisinden bir seyler deyip sucu ustlenip sonra topculara atmis.

Hem sacma hem de yanlis. Takim buna calisti ama takimi kanatsiz orta sahasiz birakirsan hoca takim ne yapsin? Koca 50-55 dakikayi cope attin ondan sonra karsindaki takim direnc kazandi. Ilk yarida 5 tane yeseydin ne olacakti? Tecrubeli hucum oyuncularin 6 tane mi atacakti?

Hoca su kaynatti, bundan sonra her sey olabilir. Takimin kupadan elenmesi ve FB-BJK-Sivas'in arkasinda 4. bitirmesi cok mumkun. Cok zor maclar var ve bir tek hocanin gozbebegi Servet-Topal'la bu is olmaz. Insallah kisisel sacmaliklari kenara birakip hem GS'in hem kendi gelecekleri icin oynamaya karar verirler de GS cok buyuk bir zarardan doner.

Ozan Ersoy
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Neden sasirdin Ozan, geldiginden beri yaptigi sey bu, sucu baskalarinin (topcularin)
uzerine atmak...ben bunu burada defalarca söyledim. Olmaz olsun böyle
anlayis.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Hasan Tezcan wrote:Neden sasirdin Ozan, geldiginden beri yaptigi sey bu, sucu baskalarinin (topcularin)
uzerine atmak...ben bunu burada defalarca söyledim. Olmaz olsun böyle
anlayis.
Sasirmadim Hasan'cim. Artik bu noktadan sonra her turlu soylem ve eylem beklenebilir. Hoca PAF takimiyla cikmaya karar verebilir, futbolcular kendi kalelerine gol atmaya baslayabilirler, bilerek kirmizi gorebilirler, Servet kalede oynayabilir her turlu nane olabilir. Hic birine sasirmam.

Sen hakliymissin.

Ozan Ersoy
Eray Tunç

Post by Eray Tunç »

Ozan Ersoy wrote:Hoca bugun "hata yaptim ama takimdaki tecrubeli oyuncular bunu ortmeli ve gollerini yine de atmaliydilar" gibisinden bir seyler deyip sucu ustlenip sonra topculara atmis.

Hem sacma hem de yanlis. Takim buna calisti ama takimi kanatsiz orta sahasiz birakirsan hoca takim ne yapsin? Koca 50-55 dakikayi cope attin ondan sonra karsindaki takim direnc kazandi. Ilk yarida 5 tane yeseydin ne olacakti? Tecrubeli hucum oyuncularin 6 tane mi atacakti?
Feldkamp, Servet'in yanlış yerde oynattığına dair kendisine yöneltilen soruya ise, "Çalıştığımız 9 ay içerisinde bu değişim çalışmaların hepsi yapıldı. O değişikliklerde gayet olumlu bir şekilde bize yansıdı. Ofansif yönü iyi olan 4 tane oyuncu var takımda. Ayhan, Lincoln, Hakan Şükür, Ümit gibi oyuncularınız varsa diğer oyuncularınız bir şey yapmasa bile o oyuncularınızın gol atması lazım. İlk yarı ne kadar düzensiz oynuyor olsak ta bu oyuncuların golü ve golleri atıyor olmaları lazım" ifadelerini kullandı.
...
Feldkamp, "Sezon sonunda gidecek olmanız futbolcuların üzerinde negatif bir etki yaratıyor mu?" sorusuna, "Bu planları erken bir zamanda yapmak gerekir, futbolcular ben buradayım diye iyi oynamıyor. Takımın ve futbolcuların da kendi hedefleri var. Avrupa Şampiyonası'na katılma hedefleri var, ben olsam da olmasam da bu hedefler için çalışacaklar. Önümüzde zaten 1 ay kaldı. 1 ay sonra lig bitiyor. Ben futbolculara dürüst bir şekilde gelecekteki planları anlattım. Önümüzdeki maçlarda da kendi performanslarına göre takım kadrolarını çıkaracağım. Tabii bu dönemde geri kalan ve oynayamayan varsa gelecek sezon burada zor olur" diye konuştu.
http://www.haberler.com/teknik-direktor ... ri-haberi/
Bence Feldkamp suçu oyunculara atmak gibi bir art niyetle konuşmamış. Bu bahsedilen dört oyuncu hem gole yakın hem de gerekli durumlarda insiyatifi eline alıp takımı yönlendirmesi beklenen oyuncular.
Çok tekrar edilen bir söz vardır, yıldız oyuncunun sezon içinde bir-iki maçta takımını kurtarması gerekir diye. Bu 4 oyuncudan Ümit Karan dışındakilerin bu sezon kurtardıkları bir maç olmadı (2 maçta Servet, 1 maçta Serkan öne çıktı hatırlayabildiğim kadarıyla).
Şunu da ima ediyor olabilir: Takım oyununda aksaklıklar mı var, o zaman takımın beyini olan Lincoln liderlik edip arkadaşlarını uyaracak, düzeltemiyorsa Feldkamp'la devre arasında tartışacak, diyelim sol kanatta sorun var, o zaman Ayhan daha ileri çıkacak veya orta alanda sorun varsa oraya yaklaşacak, veya forvete top gitmiyor, o zaman Hakan'la Ümit anlaşıp biri biraz daha geride oynayacak vs.

Antrenmanları takip etmiyoruz, belki de gerçekten Servet'i o pozisyonda denediyse ve antrenmanda başarılı olduysa, ve her şeyin ters gittiği bir ortamda (Emre'nin erken kartı, Song'la uyumsuzluğu ve Song'un sakatlanması, Sabri'nin zaafları vs.) böyle bir kaos yaşandıysa bu durum belki biraz daha anlaşılır olabilir.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Alpay Dedeoglu wrote:Ben zaten Oray Eginin yazdiklari hakkinda dusunduklerimi soylemistim Ozan. Iddiasina kanit getiremiyor. Belkide getiriyor ama yemiyor yazmaya.

Ama Hakan Sukurun, ozellikle Sabrinin , Okanin hala takimda tutulup ilk 11'in degismezi olmalari ve de Kallinin kendi prensibinden geri adim atmasi icin , uygulanan oyle yada boyle buyuk bir baski olduguna inaniyorum.
Alpay bu yazinin butun sorumlusu sensin. Ciddiyim. Burayi okuyup boyle bir senaryoyu yazmadilarsa ben de Ozan degilim.

http://fanatik.ekolay.net/Fanatik/Defau ... eid=104413

Ozan Ersoy
Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

Ozan Ersoy wrote:
Alpay Dedeoglu wrote:Ben zaten Oray Eginin yazdiklari hakkinda dusunduklerimi soylemistim Ozan. Iddiasina kanit getiremiyor. Belkide getiriyor ama yemiyor yazmaya.

Alpay bu yazinin butun sorumlusu sensin. Ciddiyim. Burayi okuyup boyle bir senaryoyu yazmadilarsa ben de Ozan degilim.

Ozan Ersoy
Ozan ben bir sene daha Sukur'u cekebilir miyim bilemiyorum. Beynim durur herhalde onu seneyede sahada gorursem. Aslinda ondan da beteri var bizde. O da Sabri. Onun SU ANDA takimdan ebediyen sutlanmasi lazim ama nerdeeeee...
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Ozan Ersoy wrote:

Ozan Ersoy
Bu aksam GALATASARAY TV 'de Adnan OZTURK, Ozhan CANAYDIN ve Sinan KALPAKCIOGLU hakkinda bir yalanlama gecti.Haber SABAH'ta cikmis ben okuyamadim.Tatli sert bir yalanlama idi, OZTURK bizdendir degerlidir felan dendi ama KALPAKCIOGLU'na ustu kapali serefsiz dendi :) gibi geldi bana :) yada ben oyle hissettim.Ege bokunu yine duvara surmeye calisiyordu ortam bagris cagris oldugu icin tam takip edemedim.

Topicte Alpay'in adi gecti diye yaziyorum, konu ile alakam yok :) Hakan SUKUR 'de CANAYDIN gibi ,kufur yemeden biraksin artik.

Resmi siteye baktim bir sey goremedim.
TRUST GALATASARAY
MGC
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:Resmi siteye baktim bir sey goremedim.
Resmi sitede "Sabah" degil, "Futbol Ekstra" dergisi icin var bu konuyla ilgili aciklama:
Zorunlu Açıklama: Futbol Ekstra Dergisi

Futbol Ekstra Dergisi’nin Nisan 2008 sayısında yer alan, “Cimbom’u Karıştıracak Belgeler” başlıklı yazı gerçekleri yansıtmaktan uzaktır.

Dergideki haberde yer alan ve Sayın Adnan Öztürk’ün başkanlık seçiminden çekilmesine sebep olduğu iddia edilen belge, dönemin GSK profesyonel genel sekreteri Sinan Kalpakçıoğlu’nun, Başkan Özhan Canaydın’a hitaben yazmış olduğu ve tamamen kişisel görüş ve düşüncelerini içeren rapora dayandırılmıştır. Raporun hiçbir surette Galatasaray Spor Kulübü’nü bağlayıcı içeriği ve belge niteliği bulunmamaktadır.

Diğer kurum ve kuruluşlarda bu gibi kişisel rapor ya da notlar prim bulsa bile, Galatasaray gibi kültürel geçmişi 500 yılı aşan, spor kulübünün kuruluşundan bu yana 1 asır geçen bir camiada bu tür olaylar her türlü değerlendirmeden uzak tutulur.

Sayın Adnan Öztürk, Galatasaray Spor Kulübü’nün Yönetim Kurulu’nda bulunduğu dönemde almış olduğu yetki ile çalışmış ve faydalı hizmetlerde bulunmuştur. Galatasaray Spor Kulübü’nün her üyesi gibi Sayın Adnan Öztürk de bizim için son derecede değerlidir. Yararlıdır ve saygındır.

Geçmişte olduğu gibi Sayın Adnan Öztürk bugün de yarın da gerektiği zaman Galatasaray için hizmet vermeye, kendisine ihtiyaç duyulan her alanda yardımcı olmaya hazırdır.

Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu da Sayın Adnan Öztürk’ün bilgi ve deneyimlerinden her zaman yararlanacaktır. Ve kendisinin bu tür spekülasyonlarla yıpratılmasına kesinlikle izin vermeyecektir..

Basınımızın bu tür kişisel görüş ve düşüncelere dayalı yazıları belge olarak nitelendirerek haber yapması ve Sayın Adnan Öztürk’ü karalama çabaları, Kulübümüz’ün yüzyıllık geleneklerine aykırı olup hiçbir surette tasvip edilemez.

Zorunlu açıklama olarak duyurulur.

Galatasaray Spor Kulübü
Özgür
Post Reply