16. hafta GS-BJK 3-2

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Burak Fenercioglu

Post by Burak Fenercioglu »

Tolga Girici wrote:Fenerbahce macina gore cok daha inanmis bir takim vardi sahada. Ayrica Ilic superdi ve takim arkadaslari da onun sahadaki liderligini kabul etmis gozuktu. ILic gercekten mukemmel oynadi. Her zaman en dogru hareketi yapmaya gayret etti.
Taraftarlar ve sahadaki GS'li oyuncular Ilic'e inanip guvendikleri surece Ilic, GS icin cok daha guzel seyler yapabilecek potansiyeli olan bir oyuncu... Ilic'in devre arasinda gonderilmesi cinayet olur. Ayrica Heinz'da Dunya Kupasi dusunulerek daha cok para kazanilabilecegi icin kadroda tutulmali. Mumkunse cok kayip vermeden BJK'dan Tumer ve GB'den Ugur alinarak GS'nin sampiyonluga ortak olmasi saglanabilir.

Cok cok onemli bir galibiyet. Ciddi cikisa gecmis bir BJK'yi devirdi GS. Vestel Manisa macinin ilk yarisindaki BJK, Ibrahim Akin onderliginde eski firtina BJK'den ornekler sergilemisti. O yuzden bu mactan korkuyordum. Ama endisem yersizmis. Bravo takima!!!
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Ergun/Heinz'dan daha cok kosan mucadele eden Ayhan, Hasan Sas'dan daha dinamik bir Sabri, daha az pas hatasi yapan kusursuza yakin oynayan Ilic, Saidou'ya eklenip daha direncli bir orta sahamiz olunca, ustune sisirme toplarin hedefi Hakan Sukur olmayinca sahada ve de karsi rakip de cok kotu bir Besiktas olunca, GS iki hafta onceki FB macina gore gece ve gunduz arasindaki fark kadar guzel oynadi.

Bir paragrafda ozet yapilmasi gerekiyorsa bu.

3 gol de ceza sahasina paslasarak girilen, sisirme toplarin indirilmesine gerek kalmayan pozisyonlar sonrasinda geldi.

Yedigimiz goller savunmanin uyumsuzlugu yuzunden geldi. Ben Yalcin'i ilk maci derbi maci olmasina ragmen begendim. Cok soguk basladi, aylardir ciktigi ilk mac. Sonrasina kendine guveni yerine geldi cok iyi mucadale etti.

Sabri cok calisti, iyi oynadi ama senelerdir hepimize defalarca kanitladigi seyi bir kere daha kanitladi. Ben kanat oyuncusu degilim. Adem Dursun'u defalarca gecmesine ragmen ve onlarca orta yapmasina ragmen bir kere bile hedefi bulamadi.

Bir turlu begenemedigim Ilic beni bu macta mahcup etti. Takimi iyi yonlendirdi. Cok kostu, paslarinin %80-90'i yerini buldu. Oyunda hic bir zaman kaybolmadi, saklanmadi. 3 pozisyona girdi, 2'sini atti. Boyle olsun her gun mahcup olalim.

Necati orta sahaya cok yardim etti. Bir atti, sonrasinda orta sahadan kaptirmadan getirdigi topla asist yapti. Umit Karan daha iyi ortalar alabilseydi bir tane atabilirdi. Ilk yarida girdigi pozisyonu kalecinin uzerinden asirtmasina ragmen yarim metreyle kacirdi. Bir tane de cok guzel milimetrik asist yapti. O da cok iyiydi.

Gerets sogukkanli davrandi, yenilen gollere panik olmadi. Oynattigi futbolla takim buyuk cogunlukta macin mutlak hakimiydi. 3-2'den sona bana gore orta sahaya takviye yapmasi gerekiyordu. Bir 10 dakika Besiktas ustumuze cok geldi.

GS kendi sahasinda boyle oynar. Iki hafta onceki rezaletten sonra ilac gibi geldi.

Ozan Ersoy
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Turgay Vardar'a bir sey olmus diyorlar. Ne oldu bilen var mi? Fatih Goksen galibiyeti TUrgay Vardar'a armagan ediyoruz dedi.

Mactan once Besiktasli bir taraftar bicaklanmis.

Mactan sonraki goruntulerde Yalcin'i gordum bir sakatligi yok gibiydi.

Tigana oyuncu degisikligi yapmamiza izin verilmedi diyor, ama 2. golde daha oyun girecek oyunculari esifmanini bile cikarmamisti. 3 golde ise hala Ibrahim Akin sahadaydi diye gordum.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Yalniz tekrar izledim goruntuleri , Yalcin az daha bizi yakiyormus ilk yari. Bir pozisyonda eli topa degiyor.Degmese Ibrahim Akin pozisyon yakalayacakti. Hakem carpti diye takdir etti, yoksa sari kart alabilirdi. Ikincisinde de Ibrahim Akin'a mudahalesi topa degil Ibrahim Akin'aydi, orada da sari kart olabilirdi. Hakem kart tercihlerinde bazi hatalar yapti ve bu da bize yaradi acikcasi.

Oyuncu degisikligi olayinda da 4. hakem hatasi var. 2. gol olduktan sonra degisiklige izin vermemisler nedense. Bariz hata var bence.
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Gerets'le yapilan roportajda, "Ibrahim Toraman'in, kornerlerde boyle etkili kafa vuruslari biliniyordu, onlem almayi dusunmemis miydiniz?" diye soruldugunda. "Bu konuda gorevlendirdigimiz bir arkadasimiz vardi, ama onun adini tabii ki size soylemeyecegim simdi. Zaten sonrasinda, takim arkadaslari ona yardimci oldu, o da cok daha istekli bir sekilde iyi oynadi, bu hatasini affettirdi" diye cevapladi. Ridvan bu oyuncunun Cihan oldugu tahmininde bulundu. Birkac sonraki kornerde, Necati yapisiyordu Toraman'a ama... Ilgimi cekti olayin o kismi. Hepten bu konuda Gerets'in cuvallamamis olmasi, sorunun oyuncu pratiginden kaynaklanmis olmasi, aslinda, daha pozitif bence...

Tandogan'a da tesekkur borcluyuz bu arada, simdi ozetlerden tekrar daha belli oldugu gibi. Cezaalani paslasmalarimiz icinde, en azindan bir kac kere son adam olarak ofsayti lehimize bozmus kendisi.. Kapali onundeki yan hakem, bir iki pozisyonda haksiz kesti ataklarimizi ofsaytla ama, yine de oyun stilimiz icinde, bayagi kritik ataklarimizi dogru kararlarla devam ettirmis olmalari, ipe gonderilmekten aldi yan hakem(ler)i.

Orta sahamiz biraz iyi oldugu zaman, takimda genel olarak cok hatiri sayilir bir yukselme gorunuyor. Hep iyimser yaklasmaya calistigim Ilic de bu macin yildizi oldu, top alip-dagitmalariyla, golleriyle. Darisi Heinz'in basina diyecegim ama, Ayhan'in da katkisini da ihmal etmemek lazim, 2. yari oyundan dusmus gibi gorunse de bana. Ayhan sagda oynar mi yahu?! :) Normalde solda oynayan Hasan'i sag kanat yaptik bu sene, Ayhan'i da sag yapip, Heinz'in performansini yukseltsek!

Geriden gelip de, boylesi bir derbide, ASY'de galibiyeti almak, hayli neseli oldu. Netekim, "heyecanlanalim" diye iyi mac secmisim! :) Baslarindaki heyecan, sonundaki tatlilikta degildi ama, Gerets de demisti sanirim, iyi biten hersey iyidir gibisinden... Iyi bir geceydi... :D
Özgür
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Ozgur Huseyinoglu wrote:Gerets'le yapilan roportajda, "Ibrahim Toraman'in, kornerlerde boyle etkili kafa vuruslari biliniyordu, onlem almayi dusunmemis miydiniz?" diye soruldugunda. "Bu konuda gorevlendirdigimiz bir arkadasimiz vardi, ama onun adini tabii ki size soylemeyecegim simdi. Zaten sonrasinda, takim arkadaslari ona yardimci oldu, o da cok daha istekli bir sekilde iyi oynadi, bu hatasini affettirdi" diye cevapladi. Ridvan bu oyuncunun Cihan oldugu tahmininde bulundu. Birkac sonraki kornerde, Necati yapisiyordu Toraman'a ama... Ilgimi cekti olayin o kismi. Hepten bu konuda Gerets'in cuvallamamis olmasi, sorunun oyuncu pratiginden kaynaklanmis olmasi, aslinda, daha pozitif bence...
Ilk golde Toraman'in pesinden giden Cihan'di, ikincisinde ise Saidou idi. Iki pozisyonda da ayni oyuncu olsa anlayacagim, ama farkli iki oyuncumuz yapiyor hatayi.

Isin garibi bu iki golden sonraki Besiktas kornerinde de bu sefer Necati tutuyor Toraman'i.
SABAH wrote:Galibiyetin sırrı 180 pas farkı (SABAH)

Derbide iki takımın istatistikleri birbirine yakın görünüyor. Bu durumda G.Saray'ın 3 puan almasının rakamsal karşılığı ise isabetli paslarda ortaya çıkıyor. Dünkü 90 dakika boyunca sarı-kırmızılı takım, 438 isabetli pas yaptı. Buna karşılık Beşiktaş'ın isabetli pas sayısı, 258... Yani ev sahibi Galatasaray, bu istatistikte rakibine tam 180 fark attı. Bu da 'galibiyetin şifresi' olarak kayıtlara geçti.
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Macin tamamini seyrettim ve bayagi zevk aldim.Ozellikle erken gelen goller macin ritmini degistirdi hemen.

Ilic cok iyi oynadi, topu bilen adamin hali bir baska oluyor.Ancak sunu gozardi etmemek lazim ki Besiktas'in orta sahasi yoktu, Galatasaray son iki sezondir orta sahada basarili olup mac alan takim goruntusunde, bunu FB macinda yapmadiklari icin kayebttiler.Bu nedenle orta sahayi kabalik tutan ve pas yapabilen her takim cok zorlar.Ama Turkiye liginde buna ornek cok az takim var.

Hakemde gayet guzel yonetti.

Iki takim basbasa kaldi, BJK yenseydi ikincilik tehlikede olurdu ancak dunku sonuctan sonra bu ortadan kalkti gibi gozukuyor.

FB ve GS ilk devreyi cok basarili gecirmek uzere, FB toplam 6 puan GS ise 10 puan kaybetti.Bu oran yuksek bir oran.

GS fiksturunu farketmemisim, 3 buyuklerle kendi sahasinda oynadi ilk devrede.Bu ikin yarida dezavantaj, FB ise sadece Trabzon deplasmanina gidecek.

Selamlar
Savas
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Tolga Girici wrote:Yalniz tekrar izledim goruntuleri , Yalcin az daha bizi yakiyormus ilk yari. Bir pozisyonda eli topa degiyor.Degmese Ibrahim Akin pozisyon yakalayacakti. Hakem carpti diye takdir etti, yoksa sari kart alabilirdi. Ikincisinde de Ibrahim Akin'a mudahalesi topa degil Ibrahim Akin'aydi, orada da sari kart olabilirdi. Hakem kart tercihlerinde bazi hatalar yapti ve bu da bize yaradi acikcasi.

Oyuncu degisikligi olayinda da 4. hakem hatasi var. 2. gol olduktan sonra degisiklige izin vermemisler nedense. Bariz hata var bence.
Besiktas yanlis yapiyor. Su oynadiklari futbol standard altiydi. Galatasaray kotu. Biraz kosan, mucadale eden, iyi pas yapan orta saha olunca nasil zorlandigini gorduk iki hafta once. GS'in bu orta sahayla ornegin seneye sampiyonlar ligine kalma olasiligi cok az (senelerdir elene elene kusa donen puani sayesinde seri basi olmayacagini dusunuyorum). Kalsa bile sonunculuktan daha iyisini yapma olasiligi da ihmal edilebilir derecede.

Sen bu takima dahi iki kere one gecmene ragmen yeniliyorsan, yaklasik 50-60 dakika sahana mahkum oynuyor, karsi kaleye Ibrahim Akin haricinde gelemiyorsan, gollerini duran toplardan bir defans oyuncusu atiyorsa, sahada yuvarlanacak hale gelmis Sergen'e bel baglamissan ve hala yenilgiden hakemi sorumlu tutmussan cok yanlis yoldasin. Hani o kadar yanlis ki FB yenilgisini Serdar Tatli'ya baglayan kabasakal Fatih Altayli kadar yanlis.

Hakem yanlis yapmistir yapmamistir, bana gore vasatin ustu bir yonetim gosterdi. Bazi faullerde gereksiz yere oyunu kesti bazilarini kacirdi. Umit Karan'a faul oldu, Umit dusmedi, ardindan gelen adami da gecti, icerde Necati bombos, oyunu durdurdu, bana gore pozisyonu takip etmeliydi, GS buyuk olasilik bir golden oldu. Ilk yaridaki yan hakem cok kotuydu. Iki kere ceza sahasinda mutlak gol pozisyonlarina bayrak kaldirdi. Bir tanesinde iki metre geriden cikan Sabri'ye bayrak kaldirdi.

Yalcin'in eline gelen topta ben duduk calardim ama kart mart gostermezdim. Istemeden olan, iki mucadalede yarim metre oteden gelen bir top eline carpti. Ama carpmasa belki gol pozisyonu olabilirdi. Song'un omzuna/koluna carpan topun penaltiyla alakasi yok. Adam sirtini donerek zipliyor, kolu acik falan degil.

Umit Karan'in Toraman'la kapismasi. Toraman orada faullu tutuyordu Umit'i, korner atilacak, Toraman yaka paca yapismis Umit'e. Ondan sonra sinirlendiler, dalasma kufurlesme oldu. Hakem atsa tek Umit'i atamazdi, ikisine de sari kart uygundu. Tumer'in Sabri'ye yaptigi cirkeflik de ayni derece de sari kartla cezalandirildi o da uygundu.

Oyuncu degisikliklerinde bir islem sureci var, o yapilmamis. Ilk once kagitla yazilacak, sonra dorduncu hakem oyuncuyu kontrol edecek, ondan sonra oyun duracak ve oyuncu degisiligi yapilacak. Ayrica Besiktas'in sakatlanan oyuncusu Akin ve girecek oyuncu Youla. Yani bir defans oyuncusu sakat degil. Bunun yenen gollere ne kadar etkisi oldugu tartisilir. Bizim oyunun sonlarinda stoper Yalcin'in sakatlandigi ve 10 kisi oynadigimiz dakikalar var, hatta birinde Besiktas korner bile kullandi.

Tigana'nin daha ilk derbisinde hakemlere saldirmasi ondan da cacik olmayacaginin bir belirtisiyse, Besiktas seneye de zorlanir.

ASY'e bu sene bir suru Anadolu takimi geldi. Hic biri Besiktas kadar ezilmedi denebilir. Buna 4-0 yenilen Trabzon da dahil. Ben orta sahasi eli belinde yuruyen, kondisyonsuz, gucsuz, uyumsuz, kanat savunmasi cok zayif, orta sahayi gecemeyen bir Besiktas gordum. Onlar kafayi kuma gomup hakem gorduler.

Ozan Ersoy
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Ilk önce sene başından beri desteklediğim İlicin beni
yaniltmamasına sevindim.
Takimin ilerde lideri Ilic, geride Song.
Eskiler grubunun bunu artik sindirmesi lazim.
özellikle Hasan Sas ilk maclardan beri
Ilici cok görmemezlikten geldi.
Sakatligi gecip forma girse bile, sirf bu yüzden
yedek kalabilir.

Maca gidemedim. özetlere seyrettim ve okudum.
Takimi yaparken ben su adamlar banko koyarim:
Song, Ilic, Thomas, Mondragon ve Ayhan.
Bu oyuncular istikrarlı iyi.
Sonra duruma göre Saidoo, Necati, Cihan, Karan,
Orhan olabilir.
Gelde canina yanma Ribery bu İlicle neler yapardi
diye dusununce. Ah ah!!

Devre arasi Heinz, ve Volkan yolcu.
Bir yabanci bir yerli , bu is olur.

Bu arada hangi Zafer bilmiyorum ama Ersun Yanal'in
Vesteli GS'li Zafer ile anlasmis.
Niye vermislerki cocugu?

Mehmet Görgen'e birsey soracagim bilse bilse o bilir..
Bir tane belgesel seyrettim Brazilya ile ilgili.
Dünyanın en iyi salon futbolcusu kabul edilen Falcao dene bir oyuncu var.
En sonunda sao paolo almis.
Nasil oynuyor acaba Sao Paoloda?
Aklima Prekazinin Amerikada salon futbolcusu oldugu aklima geldi.
Bu Falcao dehset bir adam. Ama buyuk sahada nasildir bilemem.
NO ADNANS, NO CRY !!
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Alpay Dedeoglu wrote:Ilk önce sene başından beri desteklediğim İlicin beni
yaniltmamasına sevindim.
Takimin ilerde lideri Ilic, geride Song.
Eskiler grubunun bunu artik sindirmesi lazim.
özellikle Hasan Sas ilk maclardan beri
Ilici cok görmemezlikten geldi.
Sakatligi gecip forma girse bile, sirf bu yüzden
yedek kalabilir.

Maca gidemedim. özetlere seyrettim ve okudum.
Takimi yaparken ben su adamlar banko koyarim:
Song, Ilic, Thomas, Mondragon ve Ayhan.
Bu oyuncular istikrarlı iyi.
Sonra duruma göre Saidoo, Necati, Cihan, Karan,
Orhan olabilir.
Gelde canina yanma Ribery bu İlicle neler yapardi
diye dusununce. Ah ah!!

Devre arasi Heinz, ve Volkan yolcu.
Bir yabanci bir yerli , bu is olur.

Bu arada hangi Zafer bilmiyorum ama Ersun Yanal'in
Vesteli GS'li Zafer ile anlasmis.
Niye vermislerki cocugu?

Mehmet Görgen'e birsey soracagim bilse bilse o bilir..
Bir tane belgesel seyrettim Brazilya ile ilgili.
Dünyanın en iyi salon futbolcusu kabul edilen Falcao dene bir oyuncu var.
En sonunda sao paolo almis.
Nasil oynuyor acaba Sao Paoloda?
Aklima Prekazinin Amerikada salon futbolcusu oldugu aklima geldi.
Bu Falcao dehset bir adam. Ama buyuk sahada nasildir bilemem.
Sevgili Alpay,
bu dediğin oyuncu daha yeni (2 hafta falan önce )sao paolo takımına transfer oldu. Brezilyada ise lig bitti. Sanırım yılbaşından sonra başlayacak olan sao paolo paulista ligindeki maçlarda oynayabilecek. Bu yüzden bu oyuncuyu hiç seyretmedim.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Tigana mi Zigana mi (boyle igne yaparagi gibi bir balik vardi Marmaara'da Zigana diye aklima o geldi) bo$una ortaligi velveleye vermi$. Madem oyuncusu sakat idi de neden kendi oyunculari maci ba$latiyor oyunu santra ile. Hakem'e "yahu adam yerde ya da topalliyor ya da cikti. 10 ki$iyiz bak adam bekliyor girecek" demeleri gerekirken soylenenlere gore Youla efendi daha yan hakemin yaninda bile yokmu$ santra yapildiginda. Kagidi kime verdiklerini ara$tiriyorlarmi$. Once adam gibi 4. hakeme degi$ikligi bildirsinler ondan sonra boyle caz yapsinlar 'jayatimda ben boyle $ey gormedim" diye. Sanki hakem santradan sonra gol yiyeceklerini biliyormu$ gibi olduktan sonra senaryo yazmasi kolay. .
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Yigit Kavurmacioglu

Post by Yigit Kavurmacioglu »

Cengiz Akgun wrote:Tigana mi Zigana mi (boyle igne yaparagi gibi bir balik vardi Marmaara'da Zigana diye aklima o geldi) bo$una ortaligi velveleye vermi$. Madem oyuncusu sakat idi de neden kendi oyunculari maci ba$latiyor oyunu santra ile. Hakem'e "yahu adam yerde ya da topalliyor ya da cikti. 10 ki$iyiz bak adam bekliyor girecek" demeleri gerekirken soylenenlere gore Youla efendi daha yan hakemin yaninda bile yokmu$ santra yapildiginda. Kagidi kime verdiklerini ara$tiriyorlarmi$. Once adam gibi 4. hakeme degi$ikligi bildirsinler ondan sonra boyle caz yapsinlar 'jayatimda ben boyle $ey gormedim" diye. Sanki hakem santradan sonra gol yiyeceklerini biliyormu$ gibi olduktan sonra senaryo yazmasi kolay. .
Cengiz Hocam,

O bahsettigin balik sanirim Zargana.

Oyuncu degisikligi isi biraz garip ve anlatilan prosedurun degismesi muhakkak degismesi lazim, Saha komiseri, isikci gibi ibrikci basilarin isin icinden cikmasi lazim amma ve de lakin bu garipligin maca etkisi olduguna inanmiyorum. En azindan, Besiktas'in akilli olup santra yapmamasi lazim, durum o kadar vahim idiyse.

Maca gelince, G.Saray'in yedigi iki golde de Mondragon ucuz bir bavul gibi atladi, hele ikinci gol evlere senlik. G.Saray'in attigi birinci golde, top bir turlu cikmadi ve Necati'nin onunde kaldi, sanki bir onceki pozisyonda hakemin luzumsuz kestigi posizyonu (Umit Karan'a yapilan faul) telafi etmek istercesine. 3. golde de Ilic uyumadi ama Besiktas defansi horul horul uyuyordu. Zevkli bir mac oldu genelde ve arzu eden, istekli oynayan kazandi bana gore.

Selam & sevgiler
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Yigit Kavurmacioglu wrote: Cengiz Hocam,

...
Haklisin. Kari$tirdim Zigana gecit idi. Kuey Bati Karadenizde Trabzonu Dogu Anadolu ve Iran'a baglayan yolun gecidi. Orayada cikmi$ligim var. Galiba $imdi dagi delip tunel yaptilar.

Yenilen ise her xzman bir kulp bulup aglama derdinde. Hic kabahat onlarda degil cunku. Heo birileri komplo kurup engelliyor. 10 kusur senedir bir kere 4ampiyon olduk. Ondan evvel ise ust uste olurduk bizi cekemediler demek daha kolay.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Cengiz Akgun wrote:
Yigit Kavurmacioglu wrote: Cengiz Hocam,

...
Haklisin. Kari$tirdim Zigana gecit idi. Kuey Bati Karadenizde Trabzonu Dogu Anadolu ve Iran'a baglayan yolun gecidi. Orayada cikmi$ligim var. Galiba $imdi dagi delip tunel yaptilar.

Yenilen ise her xzman bir kulp bulup aglama derdinde. Hic kabahat onlarda degil cunku. Heo birileri komplo kurup engelliyor. 10 kusur senedir bir kere 4ampiyon olduk. Ondan evvel ise ust uste olurduk bizi cekemediler demek daha kolay.
madem düzeltme yapıyoruz kuzeybatı karadeniz'i de da doğu karadeniz yapalım da tam olsun.. :lol:
Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Alpay'in Mehmet'e gonderdigi mesajda bahsettigi BR'li topcu Falcao ilgimi cekti.

http://www.futsal.com.br/programa_16_10.asp Top kabiliyeti hakikaten yuksek birisi....Beyaz forma ile attigi golde de bu teknik gozukuyor. Ama yazildigi gibi yesil sahalara bazen bu yetenek yansimiyor...
Post Reply