5.hafta: GS-Konya 6-0 (Nonda (2),Carusca,Hakan S,Umit,Hasan)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

ERsun Yanal, 2 asist 1 gol yapan Hakan'dan bahsetmiyor hic, komik duruma dusuyor.
Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

6-0dan sonra hasan sass'in ceza sahasina girerken vurdugu bir sut vardi, kaleci ozden kurtardi, sonra da "utanmiyor musunuz lan?" dedi :D artik kendi defans arkadaslarina mi dedi, yoksa bizimkilere mi, yoksa yerde sarmas dolas hale gelen hasan ve konyali oyuncuya mi dedi bilemiyorum ama uc ihtimalde de guzel bir espiriydi. seyircisiz maclarin da boyle faydalari oluyor. saha icindeki konusmalar cok net duyuluyor.

ayrica, bu saha icindeki konusmalarin duyulmasi bazi oyuncularin oyunda etkinligini daha iyi anlamaya da yariyor. ozellikle orkun'u bu acidan cok begendim. hem defansi yonetiyor, hem hata yapan arkadaslarina moral veriyor.
Hakan Bakircioglu

Post by Hakan Bakircioglu »

Antep-Kayseri maci da belli ki guzel mac olmus. Kayseri uc kere one gecmesine ragmen 4-3 kaybetmis.
Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Celal Gürcüoglu wrote:Lincoln biraz tutuktu bugun. Oyundan cikarken biraz kizgin gibiydi. Aman sorun cikmasin. Takim yavas yavas oturuyorken basimiz agirmasin.
Degil, degil. Tam tersine cikarken ters kanattan cikacagini isaret edip Kalli'den onay aldi, sonra yuruyerek kulubeye gitti. Ama Hasan Sas ile Karan'da hakikaten birmutsuz ifade vardi.

Bence macin adami Nonda ve Baris, gizli kahramani da Linderoth'tu; yine hic pas hatasi yapmadi ve cok kritik yerlerde onemli taktik fauller yapti.

Dikkatinizi cekti mi bilmiyorum ama goller hep karbon kopyaydi. Belli ki iyi calisilmis, etud edilmis. Surekli ceza alani icine verkacla girip bir macta bu kadar gol atmak cok iyi calismanin ve saglam disiplinin gostergesidir.

Kalli Etkisi...

Her ne kadar macin kaderi 5.dakikada cizildiyse de sonuc cok onemli. Servet'in 90 dakika oynamasinda bir anlami olmali.
Hakan Bakircioglu

Post by Hakan Bakircioglu »

Ozhan Canaydin saglik durumuyla ilgili bir aciklama yapti. Ozetle rutin bir kontrol sirasinda pankreasda bir bolgenin gorundugunu, ameliyatla alinip alinmayacagina henuz karar vermediklerini, buyuk ihtimalle onemli birsey olmadigini acikladi. Ayrica haberi yazan basin mensuplari icin tip mezunu gibi yorum yaptiklarini ve boyle hassas bir konuda herkesin icinde bu tur bir hastalik aciklamasi yapilmasina uzuldugunu soyledi.
Ozan Kaya

Post by Ozan Kaya »

neredeyse 7-0 bitecekti.
Nonda cok akilli topcu bence. Zeki forvet!
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Bugun sahaya Metin Oktay'i anarak cikmi$lar. 6-0 ile ruhunu $aad ettiler.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Açıkçası maçtan çok zevk aldım. Herkesin fikir birliğinde olduğu gibi şuanda Türkiye liglerinin en fazla keyif veren futbolunu biz oynuyoruz.

Hele 3. golde carrusca- hakan volkan hakan- carrusca tek top paslaşmaları mükemmeldi.

Orkun bu takımın şanslı oyuncuus. Aykut geçen hafta 2 şansız gol yerken ben Ballı Orkun olsa yine gol yemez demiştim. Adam 4 maçta hala gol yememeyi başardı.

Ugur geçen maçta kötüydü mu maçta tersine yıldızlaştı. Sağdan yerden dışarıya bakarak kestiği topların hepsi gol pozisyonu oldu. Aferin Uğur.
Song, barış, linderoth ve Nonda da takımın en iyileri arasındaydı.

Barış hakikaten orta sahaya inanılmaz dinaminizm katıyor. onu bir sonraki maçta Kalli oynatmazsa ne bahane öne sürebilir. Çocuk formayı kapmak için yırtınıp duruyor.Bu gidişle A milli takımın da bir sonraki maçında kadroya çağrılır.

Linderoth da sahada hamal gibi çalışıyor. Çok faydalı.

Servet'i de sakat oılduğu halde bahane üretmeyip sahada arkadaşlarıyla beraber olma yolunu seçtiği için tebrik ediyorum.

Nonda sanırım beni de yanıltacak. Umarım daha da iyi olur ve takımda sürekli oynar.Hızlı olması da forvete canlılık getiriyor.

Hasan'ı da gayet iyi bulduk. Sakat oyuncuların olduğu dönemde hasan ve barış'ın böyle kanatlarda etkili olması çok güzel.

Hakan balta hakkında bir fikir üretmek erken ama oynadığı sürede birşey yapmadı desek heralde yalan olmaz.
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Ne PAF ne A takım maclarını seyredebildim. PAF lar 1-1 lik sonuc almıslar. Haftaya onemli bir mani cıkmaz ise PAF ları tekrar yogun olarak seyretmege baslıyacagım.

Yazılanlar Nonda nın bir hayli etkili oynadıgını belirtiyor, bu sevindirici. Sakat oyuncularımız oldugu bir donemde kadro derinliginin olması guzel. Carrusca kendisini bir takıma satabilecegimiz kıvamda mac cıkarsın yeterli. Gorgen nin dedigine katılıyorum, bana gore GS ın oyuncusu degil. Devre arasında sansımız yaver giderse bir takıma satmalıyız.

Benim icin surpriz konu Serkan ve Bouzid. Bu iki elemanı Kalli hemen hic denemedi. Ozellikle Serkan nın ben daha cok oynayacagını ve faydalı olacagını dusunuyordum.

Seyircisiz oynamamız bence bize avantaj saglıyor. Ilk yarı sonunda uc sıfırı yakalayan takıma destek yerine 2 .yarı FB ye kufredilirdi. Oyuncuların kufurden, abuk sabuk tezahurattan konsantrasyonlarını kaybettikleri asikar. 3-0 yerine 3-1 bile bitirebilirdik. Bunun yerine 2. yarı uc "problemli" eleman gol ile bulustu.

Rakiplerimizden BJK deplasman sınıfında sayabilecegim sadece Antep e gitti, FB nin daha dogru durust Ist dısına cıkıp, deplasmana gittigi yok. Biz ise Bursa ve Vestel i 4 puan ile gectik. Onumuzdeki iki hafta Ist dayız. Ben onumuzdeki iki hafta icinde puan farkının acılacagını tahmin ediyordum, bu hafta acılması iyi oldu.

Haftaya Kasımpasa ile oynuyoruz, buyuk ihtimal AOS yarıdan fazla dolar. Sion dan alınacak iyi bir sonuc GS ın yelkenlerini iyice sisirir.

Yensin yenilsin bu takıma her zaman destek veririm. Bence pozitif futbol oynuyorlar, mucadele ediyorlar. Her takımın saygı duyacagı bir futbol oynamaga gayret ediyoruz.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Ugur Sahin

Post by Ugur Sahin »

Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Bende maci bandtan izledim.

Yanlizca ikinci golumuz tek kelime ile mukemmeldi. Volkanin kulvardan getirdigi top, Hakan Sukur'e cikartigi top, Hakan Sukur'den ummadigim harikulade bir top teknigi ile topu seri hareketlerle kontrol edip hic vakit kaybetmeden Caruscaya ortalamasi ve onunda kafa golu gordugum en zevkli gollerden biri idi.

Hazirlanis, surat, teknik, planlama hepsi bu seri icinde idi.

Orkun'u ve Servet'i cok iyi buldum.

Ugur o yavas halini muntazam ortalari ve ozellikle sag ofensif kanatta hic telaslanmadan yerini bulan assistler cikartmasi ile ortuyor. Aferin Ugur...

Batista Lincoln'i marke etti bizimki bence fazla ugrasmadi bu mac. Sahadan cikar ben locker room'a gidiyorum zaten diye isaretleri bana o fikri verdi.

Arkadaslar cok guzel yorumlar yapmislar.

Linderoth cok saglam oyuncu. Cok akilli ve gerektiginde teknik acidan oyununu tatli sert'e ceviriyor. Bana en cok onundeki alanin cok oldugu onun icinde bir kac kere ters kademede kaldigi gozume carpti. Ayhan ile o bolgeyi daha iyi kapatiyor sanki...

Golden sonra Umit Karan kimse bana dokunmasin gibilerinden mutsuz bir tablo cizdi. Kendisini Hasan Sas ile birlikte Nonda'nin assistlerine ve gollerine, ozellikle kendilerinn yapamadigi yani Galatasarayimizi ilk yarida 3-0 gibi net bir skorla nasil rahatlattigini hatirlatirim ogle yuz asmak ayip oluyor
Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

6-0 cok guzel skor, hele ki son yirmi dakikadaki oyun da cok keyifliydi ama bunlar kimseyi aldatmasin. galatasaray, dun gece hic de iyi top oynamadi. konyaspor bizden cok daha iyi top dolastirdi, sahayi cok daha iyi kullandi. bizde ise linderoth'un onunde buyuk bir bosluk vardi, baris gayretleriyle orayi kapamaya calisti. carrusca ise cok cizgide kaldi, her ne kadar defansif anlamda, ozellikle de ilk yarida, cok gayret sarfetse de.

dun galatasaray adina cok buyuk bir eksiklik de defanstan top cikaramamakti. maalesef galatasaray defansini gecen seneye gore buyuk olcude degistirmis olmasina ragmen, gecen seneden suregelen bu sorunu cozememis gorunuyor. surekli ileri sisrdik, surekli de konyalilar aldi topu. baris kafa topuna cikmaktan helak oldu adeta. bazen futbolcular, defanstan top cikarirken, cok basit hamleleri, cok rahat pas seceneklerini gormuyorlar veya gormekte gec kaliyorlar. rahatlikla cikarabilecegimiz toplarda, bu hatali tercihler nedeniyle kendi kendimizi sikistiriyoruz adeta ve uzun topa mahkum kaliyoruz. bunu da cozebilirsek, cok muthis bir oyun sergileyecegimizi dusunuyorum. zira, is rakip yari sahada topu cevirmeye gelince, hucumda etkinlige gelince, bunu gayet iyi yapiyoruz. dun konya karsisinda, neredeyse ayaga paslarla yaptigimiz her hucum ciddi gol tehlikesi oldu rakip kalede. is, rakip sahaya topu daha saglikli bir sekilde tasiyabilmeye kaliyor.

carrusca dunku oyunuyla pozitif goruntu verdi, ama ben ilk 11 icin yeterli oldugunu dusunmuyorum. ayhan-linderoth-baris orta sahasi cok daha aktif olacaktir gerek defansif gerek ofansif yonden. ya da arda iyilestiginde arda-linderoth-baris orta sahasi. baris eger dunku oyununu surdururse, bu takimin vazgecilmezi olur. tam kalli'nin aradigi adam. oyunun iki yonunde var.

olumlu bir nokta da, kadro derinligi. sadece sakatliklar ve cezalilar icin soylemiyorum bunu; mac esnasinda da alternatifler cozumler uretebilmek adina cok buyuk bir avantaj. simdi ayhan-linderoth-baris yazinca, kenarda hasan, arda, sabri, hakan balta, serkan, umit karan gibi cok onemli alternatifleri de kulubede bulabiliyorsunuz. sahada isler yolunda gitmediginde, ya da mac sikistigi anda sahaya surdunuz mu, bir anda macin seklini semalini degistirebilirsiniz. ama bu kadar zenginlik, buyuk bir riski de beraberinde getiriyor. oynamayan futbolcunun kusmemesi lazim. yedek oyuncunun da, yedekten girerekten takima katki yapabilecegini bilmesi anlamasi gerekiyor. nitekim dun, maci izlerken, 60. dakikaya gelince "hoca artik yap bir iki degisiklik, hasan'i al oyuna, ayhan'i al, hareket gelsin, mac canlansin" dedik durduk. degisiklikler 70lere sarkti ama ona ragmen ozellikle hasan ve umit karan'in oyuna girmesiyle oyunun sekli degisti. (bunda, degisiklilerden hemen once hakan'in goluyle konya'nin gardinin iyice dusmesinin de rolu var elbet.) bu degisikliklerin daha etkin yapilmasi lazim.

ozetle, skor guzel, futbol adina da guzellikler var. ama galatasaray'da hala daha cok onemli bir sorun var: defanstan oyunu kuramama. bu galatasaray'in basina onemli sorunlar acabilir. uzerinde durmak ve bunu asmaya calismak gerekiyor.
Ercan Arslan

Post by Ercan Arslan »

oncelikle bir konuda duzeltme yaparak baslamak istiyorum.. Orkun, kaleci yetenegi olarak hala cok guven duymadigim ama oynadiginda diyalog olarak Aykut'tan daha basarili bir kaleci oldugunu gosterdi.. zaten refleksleri itibariyle basarili buldugum bir isim, yan top problemi var ama aksam gelmedi zaten.. Orkun defansla konusuyor onlari surekli uyanik tutuyor .. aksam 1-2 kritik top cikardi ki Aykut bunlari alabilirdi... Fakat AYkut'tan daha yararli olmasi yeterli degil.. bu takim yeni bir Taffarel gibi kaleciyi hakediyor.. o zaman cok buyuk basarilara talip olabilir diye dusunuyorum..

Nonda'ya gelirsek ben transfer oldugu zaman umitli oldugumu soylemistim.. Avrupa'da uzun yillar geciren, ust duzey maclar oynayan birinin bizim ligde is yapmamasi zaten uyumsuzluk disinda aciklanamazdi...boyle bir sorunu da olmayacak gibi ..gun gectikce daha da iyi olacak.. biraz daha hiz kazandiginda tutulmaz bir forvet gorecegiz..

Baris bence bu sene bedavaya aldigimiz olagan ustu bir yetenek... halen ALman Umit Milli takiminda oynuyor ama umarim Turk Milli Takiminda oynama imkani olur..

Ugur Ucar'a da bir parantez acalim, her gecen gun kendini toparliyor.. hucum yonunu de defans yonunu de gelistiriyor.. asist sayisi da her gecen gun artiyor.. sifira inip penalti noktasina kestigi her top rakip icin problem...

esasen mac ilk 25 dakikada bitti... bizim acimizdan gercekten cok zevkliydi.. suanda puan tablosuna baknca atilan ve yenilen goller itibariyle digerlerine karsi bir ezici ustunlugumuz var... bu gectigimiz yillarda bizi yenmenin mumkun oldugunu dusunup diklenen guclu anadolu takimlarini belki 1 puan icin sahaya cikaracaktir.. o da bizim onlari yenmemizi kolaylastirabilir cunku G.saray kapali savunmalari acacak bir suru varyasyonu deniyor.. doldur bosalt olayinin bittigini gormek sevindirici... umarim Sion macinda da bir terslik olmaz ve Kasimpasa'yi da ligde yenerek farki daha da acariz, bu bize derbilerde rahat olma avantaji getirecek.. biz rahatken dunyanin en iyi takimlarina karsi bile basarili olduk...
Hakan Can

Post by Hakan Can »

Konya Altı(6) Plajına hoşgeldiniz...

Dün gece çok güzel bir geceydi..Uzun zamandır böyle futbol dolu maçlara hasret kalmışız...

Daha maçın başında Nonda ve Hakan Şükür'ün presi meyva verdi,ElSaka topu kaçırdı sonra Hakan şükür'ü yere indirdi ve Penaltıyı kazandık..

Özellikle tekrar tekrar izledim bu posizyon direkt kırmızı kartlık bir posizyondu..Hakan'nın etrafında kimse yok ve direk kaleci ile karşı karşıya Hakan Şükür...En son Erman Toroğlu bakayım ne diyecek dedim Erman Hoca'da net kırmızı kart dedi...Daha 4. dk. da 10 kişi kalması gerekiyordu halbuki rakibimiz..Bu hakkımız ileri ki dakikalarda başka bir oyuncunun atılması ile geri alındı...

Daha sonra Nonda geçti topun başına ve ilk golümüzü attı yalnız kötü bir penaltı kullandığını söylemek isterim...1-0 dan sonra Konyagelmeye başladı orta sahada denge vardı..Ama çok arzulu oynuyorduk çokta iyi oynuyorduk sadece rakibimizde açık futbolla krşılık veriyordu buna..Ta ki Sabin'nin atılmasına kadar...Sabin'nin kırmızı kartı son derece doğru...Ama gördüğü sarı kart gerçekten çok ağır idi..Ama profesyonel bir futbolcunun haksız bir karardan sonra dahi tepki göstermemesi gerekiyor ki böyle zor deplasmanlarda takımını yalnız bırakmasın...

Maçtan sonra açıklamalarında Fransa'da böyle bir şey yok ben bilmiyordum alkışın sarı kart olduğunu diyordu...Onu Külahıma anlatacak ancak o dinler:))

Daha Sabin atılırmıydı atılmazmıydı iye konuşurken biz arkadaşımla evde maç biranda 3-0'a geliverdi..

Özellikle 3. golümüz müthiş bir gol , çalışılmış bir gol her halinden belli...Carrusca içinde bir şans oldu bu gol...

2.Golde sahada gezinen Lincoln'nün topu rakibinden kurtarışıda süperdi..Nonda'nın vuruşu çok iyi değildi ama topu kaleye direkt bekletmeden vuran golcüler her zaman kazanırlar buda bunun bir örneği idi..Kaleci Özden'e çarpıp girdi ama bekletmeden yapılan vuruş ders niteliğindeydi..

3-0 dan sonra gene Nonda yarı sahadan topu alıp müthiş daldı içeriye doğru ceza sahasına girmeden daha Uğur'a nefis bir ara pası verdi Uğur karşı karşıya ve kolay posizyonda çok kötü vurdu topa..Gene Nonda damgası vardı...

2.yarı ise tempoyu iyicene düşürdük haftaiçi maçını düşünerek..Fakat Kalli Hasan Şaş ve Ümit Karan'ı oyuna alarak biranda Vitesi taktı 5'e...6-0 dan sonra daha iki net gol kaçırdık...Öylesine bir baskı kurduk son 10 dk yani...

Bizim takım aç takım,saldıran takım,oynamak isteyen ve oynadığından zevk alan bir takım...Bekiyle,stoperiyle rakibin sırtlarına saldıran bir takım...

Öyle bir takım geliyor ki kimin sahada oynadığı önemsiz...Kimi koysa oynayacak öyle bir sistem kuruluyor....Kimse ayağında fazla top tutmuyor..Bütün oyuncular birbirlerine çok yakın oynuyorlar..Atağa kaltığımızda 6-7 kişi ceza alanı çevresinde oluyor..Defalarca antremanda çalışıldığı besbelli sıfıra inip topu geri çevirip rakibi en zayıf bölgesinden vurmaya çalışıyorlar ve bunuda başarıyorlar...Nonda gibi hücumda top tutan ve gerektiğinde patlayan bir süürate ve dar alanda çok kolay adam eksiltem bir forvet,inde takımımıza katılması ile yapılmak isteneneler daha net yapılabiliyor...

Oyuncu olarak altını çizmeden edemeyeceğim oyuncu kesinlikle ve kesinlikle Barış Özbek idi...Aç kurt gibi...Pata küte dalıyor..her yere koşuyor..Biraz da aldığı topları daha olumlu kullansa tadından yenmeyecek..Ama inanılmaz pres koydu 90.dk. halen pres ile top kapıyordu..Çok güçlü bir oyuncu...

Hakan Şükür için ise bu sene daha çok parantez açacaz gibi duruyor...Mükemmel bir oyun sergiledi...1 penaltı yaptırdı.1 gol attı.1 ' de asist yaptı..Helal olsun Kral'a...

Ümit Karan'nın ise her yedek kaldığında tepki koyması artık can sıkıcı olmaya başladı...Sene başında gitseydin Fener'e öyleyse oynasaydın banko...Attığı golden sonra Barış koştu sarılmaya elini omzuna attı Ümit'in ama Ümit elini ittiriyor Barış'ın...Problem yaratmadan görev beklemeli...Galatasaray forması ile gol attığında ise çılgın gibi sevinmeli yüzünü asıp koşmamalı...Sanki sezon başından beri çok iyi bir performansı varda tafra yapıyor...

Kalli'nin bandajlada olsa Servet'i oynatması ise Servet'i istemeyenler için kötü olsa gerek...Servet canını dişine takarak mücadele eden bir oyuncu..Ekstra işler yapmaya kalkarsa şayet çuvallıyor..En zayıf olduğu nokta birbirde hızlı adamlara karşı ağır kalıyor..Ama birebirde dün Song 'ta 2 kere çalımı yedi..Çoğu defans oyuncusuda yer...Bu haldeyken bile defansta yer alıyorsa demekki bu performansa bile ulaşabilecek bir oyuncu yok şuanda kadromuzda..Kalli zamanında Stumpf inadından kazanmıştı...Çok farklı değildi Stumpf ilk geldiğinde..Hele hele ilk Altay maçında 2-1 mağlup olmuştuk Stumpf yerle bir olmuştu...Bakalım her konuda olduğu gibi bu konudada yaşlı kurta güvenmek lazım...

Şunuda unutmayalım ...Çok riskli bir futbol oynuyoruz..Gol için oynuyoruz..Sürekli beklerimiz ilerideler...Tek Ön libero ile oynuyoruz..Bundan dolayı Tabi ki Servet ve Song çok fazla rakiple uğraşıyorlar ve sürekli gözler onlarda...

Al Servet'i koy Beşiktaş'ın defansına 6 kişi çakılı oynayan defansa bak nasıl süper oynuyor...Gökhan Zan gelsin Galatasaray'ın bu riskli oyununda stoperde dursun bakalım e oluyor...

Son söz Keleci Orkun'a...Henüz gol yemedi...Şanstır ama:))
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

6-0 gibi net bir skor olmasina ragmen endiselendim. Defans iyi islemiyor
arkadaslar, Song Servet göbekte siritiyor. Orkun iletisim kurmakta zorluk
cekiyor, onu ciddiye alan yok gibi, hatta zannedersem hatali bir degaj
neticesinde takim arkadasi tarafindan azarlandi gibi me geldi. Ayhan'in
yedege alinmasi iyi oldu, oyun sanki biraz suratlendi, hele Umit Karan'in
yedeklerde oturmasina mest oldum. Nonda iyi katkida bulundu, yerinde
hamleler yapti, defansa gelip top bile cikardigi oldu. Iyi izlenim verdi bende,
devamini getirir umarim. Neyse bu mac bir ölcu olamaz, Konyaspor ilk
golu bir hata neticesinde yedi, erken yediler o golu ve sanki oyundan dustuler.
10 kisi kalmalari isi busbutun kolaylastirdi. GS icin guzel bir mac oldu. Sion
maci öncesi kendilerini fazla yormadilar.

Baskan mac öncesi, esnasinde ve sonrasinda moralli gözuktu. Kuvvetli
adammis...
Post Reply