Galatasaray - Malatyaspor (2-2)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Macin Sonucu ne olur?

Poll ended at Sun Nov 30, 2003 1:38 am

Galatasaray Kazanir.
17
77%
Berabere Biter
3
14%
Malatyaspor Kazanir.
2
9%

Total votes: 22

Korhan Demirkaya

Post by Korhan Demirkaya »

Gercekten cok uzukdum bu maca.
Bu kadar sanssiz olunmaz. Sezonun eniyi
oyununu oynayip 2 puan birakmak. :(

SEN SARI ILE KIRMIZI KALBIMIZIN YILDIZI

Birol Önder

Post by Birol Önder »

Merhaba,

dün ilk defa futbol oynadik, 2-2 olunca üzüldüm, 2-2 den sonraki
yapilan degisiklige kizdim. Sayin Terim madem bu takimi sahaya sürdün
sonuna kadar da güvenmeliydin. Kaptan Bülent'in bu takimda her zaman yeri var, Abdullah ve Arif artik bir kurtarici olamazlar eger son iki
degisikligi yapmayip mac 2-2 bitse idi sadece üzülürdüm.

Hosca Kalin
Birol Önder

Zoban Raftik

Post by Zoban Raftik »

Cengiz Akgun wrote:Demek 2-2'lik sonuca iyi oynadilar diye sevindiniz kendi sahalarinda kendi seyircilerinin onunde. Hemde 2-0'dan 2-2'ye dondurulmu$ bir macta. Vesuphanallah!

Ne gunlere kaldik birader Avrupa'nin krali, imparator filan derken iki senedir ba$a Malatya bela oluyor. Gecen sene Suat Usta'nin ba$ini yemi$lerdi de.

Bu takim lig sonucusunada 3-0'dan sonra az daha beraberligi veriyordu iki ay once. Bu ne bicim operasyondur diye sormak gerekir mi dersiniz? Yoksa ne soruyorsun ya, takimin ba$indaki gibi "o-bicim" i$te diyerek takima zarar verdiginde gidecektir mi denilecek yine. Nasil di "yuruye dur mu idi" Hah i$te oyle. Ama kumda yurude cop batmasin derler boyle yuruyene.
Cengiz abi ;
Kayitsiz sartsiz Galatasaray'i her zaman heryerde desteklemenin
ifadesi olan Yuruyedur sloganini bu sekilde bir ifadenin icinde kullandigin ve igdis ettigin icin seni kiniyorum.
liberta per gli ultras

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Zoban Raftik wrote: .....

Cengiz abi ;
Kayitsiz sartsiz Galatasaray'i her zaman heryerde desteklemenin
ifadesi olan Yuruyedur sloganini bu sekilde bir ifadenin icinde kullandigin ve igdis ettigin icin seni kiniyorum.
Bu slogan uzerinde bu kadar hasas oldugunu bilmiyordum. Galatasaray'i her yerde her zaman desteklemek icin onun adina inadina yapilanlarida kabul etmek demekse bu bu konuda ayni duyarliligi gosteremememin sebebi bu olmu$ olmal. Ko$masini ogrendikten sonra emeklemeye donmekte israr edenlerin boyundurugunun kabulu bu kadar kolay kabul gorememeli ve desteklenmemeli diye olan du$uncemdir bu konuda olan ayrilik. Kimsenin bugunku durumdan memnun oldugunu sanmiyorum. O zaman geriye "birakalim olay zamanla kendiliginden cozulsun" diyenlerle benim gibi "hayir bu i$i beceremeyenler sorumluluklarini ustlerine alarak daha fazla gurultu ve patirdaya sebeb olmadan ba$arisizliklarini kabul edip yerlerini becerme $ansi olabilenlere birakmali" diyenlerin goru$ ayriligi ortaya cikmakta. O yuzden sizin gibiler du$e kalka bile olsa "yuruye dur" diyorsa bende kafayi gozu patlatacagina "orda dur ve onune bak" diyorum. Kolayina kacip kumda yuru demem duyarsizlik olmu$, ozur dilerim.

Bu arada $u GB ve Antep macinin gollerinide bir buluverde Anadolu'nun ayak seslerini duyalim.
Last edited by Cengiz Akgun on Sun Nov 30, 2003 1:41 am, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Zoban Raftik

Post by Zoban Raftik »

Cengiz Akgun wrote:Bu arada $u GB ve Antep macinin gollerinide bir buluverde Anadolu'nun ayak seslerini duyalim.
Maci Ankara'da kayit eden GBli taraftari arkadaslar var.
Net ortamina henuz aktarmamislar.
(www.alkaralar.com GB taraftar sitesi)

Antep'in resmi sitesinde de Multimedia pasif halde.
Laf olsun diye yazmisler menude duruyor hareket yok.

Mac gunu ben baska seylerle hasir nesir olup golleri falan kaydetmeyi
dusunmedim. Aslinda kiymetli maclar bunlar.
Boyle bu aksam ki gibi bazen haytalik edip Juve - Inter maci golleri gibi
falan aliyorum tividen.

Destek karsiliksiz olmalidir.
Bu konuda hicbir polemige girmem burda kimse ile.
Slogan ve arkasinda duran insanlar da takimi-hocayi-futbolu
dusunmez. Sari kirmizyi destekler. Oyle ya da boyle.
liberta per gli ultras

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Malasef bende GB ve G. Antep resmi sitelerinde bir $ey bulamayinca Turkiyede mantar gibi tureyen bir suru forum ve spor sayfalarinda belki vardi r sandim. Galiba UEFA'ya parayi bastiran bu maclarinda gollerini goruyor. GB ve GA klup sitesi konusunda hakli olarak epey gidecekleri yol var. Bu takimlarin kendi seyirci ve taraftarlarinin sayisinida merak ettigim $eyler arasindadir. Muhakkak bunlarin seyircisininde uc buyuklerden biri asil kalplerinin yildizi ve obur maclarda ise destegin $ehirlerinin takimi oldugunu sanmaktayim. TS ve bir zamanlar Eski$ehirspor gibi sadece bu takimi tutan (ki bunlar ba$li ba$Ina bir taraftar kitlesi oldular) GS ya da GA seyirci sayisi bir kac bin yoktur bile.
Last edited by Cengiz Akgun on Sun Nov 30, 2003 2:21 am, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Zoban Raftik

Post by Zoban Raftik »

Gencler'in Ankara'da cogunlugu universite ogrencisi olan bir taraftar kitlesi var. Gecekondu tabir edilen tribunde ikame etmekte ve sayilari
1500 2000 civarinda bulunmakta.
Ersun Yanal surtusmesi olana kadar Ankaragucu'nun daha kalabalik olan
tribunleri Gencler'i ozelliikle Istanbul takimlari ile yaptiklari macta desteklerlerdi. Ama Ersun Yanal olayindan sonra gecen sene basindan itibaren iki klubun taraftarlari GS_FB rekabetine benzer bir rekabete
giristiler. Gerci GB'nin avrupa kupasi maclarina yine tribunlere gidip
destek sagliyorlar zannedersem.

Antep'in durumu hakkinda fazla bilgiye sahip degilim.
Ama klasik bir sehir takimi. Sehir halkinin takimi.
Tribunleri her mac dolu. Bu biraz takimin basarisi ile alakali sanirim.
Anadolu'da da takimlar takla atmaya gorsun hemen tribunleri seyreklesmeye baslar. Antep'in seyircisi pek takima mac aldiran bir
seyirci degil cogu Anadolu takiminda oldugu gibi.

Bu takimlarinin kemik seyirci kitlelerinin azliginin kendileri icin avantaj oldugunu dusunuyorum. Zira seyirci baskisi gibi bir durumdan uzaktalar.
Yenildiklerinde arabalarinin icinde dayak yeme durumlari yok.
Bu acidan Istanbul'dan ayrisiyorlar.

GB resmi sitesi yine daha sik guncellenen daha ilgi gosterilen bir formda
ama icerik acisindan yetersiz. Ersun Yanal sonrasi daha onem verilir bir hale geldi eski hali daha kötuydu.

Antep'in ise en azindan sitesi var. Superlig'de oynayan ve
hala sitesi olmayan takimlar da var. Rizespor gibi...

Yetersiz siteler.. Avrupa'ya acilan bu takimlarin daha doyurucu sitelere
sahip olmalari gerekir diye dusunuyorum.
liberta per gli ultras

Mert Ertunga

Post by Mert Ertunga »

Gaziantepspor'un attigi golleri Lens'in sitesinden gormek mumkun:

http://www.rclens.fr/videos/buts/novemb ... retour.mpg

Sevgiler
Mert E.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Bende buldum Gaziantep'in gollerini Turkiyeden (her iki macta var):

http://www.dide.org/forum/showthread.ph ... readid=172

Goruntu kalitesi oldukca kotu. ShowTV'den alinma.

Sira GB'inde.
Last edited by Cengiz Akgun on Sun Nov 30, 2003 2:22 am, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Zoban Raftik

Post by Zoban Raftik »

Sporting'in surda lig golleri var, UEFA'ya kaldiklari elendikleri Partizan maci golleri var sitelerinde ama GB macini bulamadim:
http://www.sporting.pt/Multimedia/multi ... os0304.asp
(tabi sporting'in sitesi uyelik istiyor, goller streaming media formatinda)
liberta per gli ultras

Aylan Izmirli

Kim ne Derse Desin

Post by Aylan Izmirli »

Show Tv de tekrarda ancak Galatasarayin macini gordum.Ilk once Sn Terime oyun basindaki o gencleri sahaya surmesindeki cesareti icin prim veririm.
Yalniz isler biraz cetrefilli olunca sahada artik gormek istemedigimiz kimseleri gormek bence biraz tuhafdi derim.

Bence ilerki yillar icin cok iyi maya var umid ederimki ,puan veritoruz diye o gunku macda ioldugu gibi bazi eskileri sahaya sokmasin.
Birakalim bu cocuklari ve sonuna kadar maci gotursunler beraberlik veya maglubiyet hic onemli degil onemli olan bu gibi genclerin tecrube kazanmalari olmalidir.

Neyse bence bu gibi sahada devamli rakip kaleyi dusunen ve sut cekmemekden korkmiyan aman kacirirsam diye musait pozisyondayken baskasini topu vermek icin ariyan kimselerin sahada olmamasi cok sevindirici.

Artik geri donmemelidir ve bu sezonu ne olursa olsun genclerle yurutmesini bilecek kadar yurekli olmalidir Sn Terim.

Kim ne derse desin takimi beyendim,bu gencler icin iki puan feda olsun derim yeterki yetissinler.
Eskilerle alinacak oyle boyle sikisarak uc puana boyle genclerle gelecegimiz icin alinacak bir puana ben raziyim.

Galatasaray ve Teknik Kadronun iki sezondan beri yaptigi en dogru isdir bu genclere donus.
Yeterki sonunda kurtarici diye eskilere gene donulmesin.

Saygilarimla
Aylan Izmirli

Post Reply