Superbowl: 1 Subat 2004 Patriots vs Panthers!!!!

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Super Bowl'u sizce kim kazanacak?

Poll ended at Sun Feb 01, 2004 6:31 pm

New England Patriots
11
79%
Carolina Panthers
3
21%

Total votes: 14

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mert Tokman wrote:Kim ipler maci... Bazilariniz devre arasinda foruma yazi yazarken Janet Jackson'in sag memesini :shock: kacirdiniz galiba... :lol:

Bugun butun Amerika maci birakti hadiseyi konusuyor. Ben de foruma yeni bir poll aciyim bari - Madonna-Brittney opusmesimi yoksa Janet-Justin meme "kazasi" mi :?:
Meme gormemi$ gibi olmasin diye bahsetmedik i$i panter edebiyatina doktuk. WBN'de mac yerine Surreal Tv'i maratonu acaba daha neler gorecegim diye baktigimizi kendimize kalsin dedikti. Ron Geremy'nin ikiye bir $ortuna asilip ac goster malini merak ettim diyen ve adamin ustunde hora tepip sakali ile ha patlatti patlatacak diye bekledigim $i$irme gogu$lerle Pamela Anderson'dan 5 numara daha du$uk olan cifenin oyna$masini kacirdin mi bilemiyorum. Artik TV'da seyredecek bir $ey kalmadi.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Samet Kose

Post by Samet Kose »

Mert Tokman wrote:Kim ipler maci... Bazilariniz devre arasinda foruma yazi yazarken Janet Jackson'in sag memesini :shock: kacirdiniz galiba...
Ben de devre arasinda foruma yazi yazayim derken kaciranlardanim ama kacirmasam da "laissez faire, laissez passer" ekolunden oldugum icin onemsemezdim. Amerika alisilmadik tepkiler verebilen bir ulke, iki gun gecti, hala tartisiliyor. Biz belki de benzer "is kazalarini' yillarca renklenmis TV'lerimizde izledigimiz icin bagisikliyiz duruma. Birkac yil once Izmir'deydim, bir sabah vakti TV'yi actim, Seda Sayan'in programiydi, "bu ne yahu!" dedigimi hatirliyorum, coluk cocuk ailece izlenen bir programda kamera Sayan'in olmadik yerlerini gosteriyor, o da guzelim Kasimpasa Turkcesiyle kulaklarimiza tacizde bulunuyordu. Insan bazen keske bu denli hizli modernize olmasaydik diyor.

Herneyse Serdar Beyazyurek'e bu nefis mucadele icin tebrikler, Sinan Edil'e de insallah seneye "sari-yesil" diyelim.

Samet Kose
Vita Brevis, Ars Longa

Oytun Calapover

Post by Oytun Calapover »

Bir kere maci Carolina'nin en azindan overtime'a goturmesinin tek sebebi var: Kasay. Kasay'in o kick'i sag taraftan disariya gondermesinin tek sebebi de devre arasinda ayni kick'teki gibi sag tarafta olan ve iceride kalmasi planlanmasina ragmen disari firlayan sey.

Oytun

Serdar Beyazyurek

Post by Serdar Beyazyurek »

Oytun Calapover wrote:Bir kere maci Carolina'nin en azindan overtime'a goturmesinin tek sebebi var: Kasay. Kasay'in o kick'i sag taraftan disariya gondermesinin tek sebebi de devre arasinda ayni kick'teki gibi sag tarafta olan ve iceride kalmasi planlanmasina ragmen disari firlayan sey.

Oytun
Selam Oytun,
Kasay'nin hatasi cok kritik bir anda oldu, o yuzden macin overtime'a gitmemesinde onun hatasinin cok buyuk etkisi var. Fakat New England gibi bir takima karsi 29 sayi yapmissan ve halen yenilmissen burada defansin buyuk hatasi var demektir. Normal sartlarda Carolina 29 sayi yaptigi her maci kazanmistir fakat defanstaki "front 4"un New England offensive line'ini asamamasi ve havadan hucumu onlemekte en onemli oyuncumuz olan safety pozisyonunda oynayan Mike Minter'in 3.cu period sirasinda agir sakatlanmasi (broken ankle!!) ve maca o sekilde devam etmesi macin bu kadar yakin skorla son periyoda gelmesinde etkili oldu.
New England coachlari Minterin sakat sakat oynadigini bilerek son iki periyodda onun oldugu bolgeye uzun paslar atarak bu zaaftan yararlanmayi cok guzel basardilar.

Oytun Calapover

Post by Oytun Calapover »

Serdar, valla sakatlik durumunu bilmiyordum zira son quarter'da Bud ve Beck's'in etkisi altindaydim. Birakmadilar pesimi bir turlu. Arkadaslarla yapmadigimiz samata kalmadi. Ama Panthers defence hakkinda soylediklerin kesinlikle dogru. Hoh yani, o kadar sayi yap Patriots'a karsi sonra bir dakikada bir field goal'a daha izin ver. Neyse, sonucta guzel macti. Cowboys olmayinca cok zevki olmuyor ama ne yapalim artik:)

Kendinize iyi bakin.

Oytun

Post Reply