sampiyonluk anketi

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Biz olamazsak kimin sampiyon olmasini istersiniz?

besiktas
32
73%
fenerbahce
12
27%

Total votes: 44

Korhan Demirkaya

sampiyonluk anketi

Post by Korhan Demirkaya »

Cok uzucu boyle bir soru sormak ama
merak ettim. ucuncu bir takimin da bu yarisa
ortak olmasi mumkun degil o yuzden iki
ezeli rakibimiz arasinda bu anket.

SEN SARI ILE KIRMIZI KALBIMIZIN YILDIZI

Korhan Demirkaya

besiktasa bir oy daha vardi, birseyleri duzeltirken
yeniden yapmak zorunda kaldim o oy bosa
gitti.

Murat Recevik

Post by Murat Recevik »

hicbir GS li FB nin sampiyon olmasini istemez.
arada bu is beni ilgilendirmez, iyi oynayan kazansin diyen
kisiler olabilir ama o kadar.

Ayni sey FB icinde gecerlidir, hicbir FB li GS i sampiyon olarak gormek istemez.

Kucukken baba tarafimdan akraba Abdullah amca bize FB yi yenmekmi istersiniz sampiyon olmakmi diye sorar, bizde biraderle hemen "Fb yi yenmek" derdik, rahmetli pederle Abdullah amca guler, bize yanlis oldugumuzu soylerlerdi.
Sampiyon olalimda, FB ye yenilirsek yenilelim derlerdi, bizde birsey anlamazdik.
Yillar gecti olayin ozunu kavradik.
Bizim icin FB yenmek tabiki onemli bir olaydir ama sampiyonluk daha onemlidir.
FB liler farkli dusunebilirler, haftalar oncesinden GS maciyla yatip GS maciyla kalkabilirler, o onlarin dusuncesi ama bir GS li icin onemli hedef sampiyonluktur.

Bu dusunce dogrultusunda FB nin sampiyon olmamasi cok onemlidir.

Korhan birde sampiyonlukmu onemli yoksa FB yi yenmekmi diye bir anket yapsan bakalim ne sonuc cikacak, gorsek durumu. yillar GS eski dusuncesini degistirmismi anlasak.

Korhan Demirkaya

bende yuzde yuz oyle dusunuyorum.
fener olacagina iyice havaya giren
besiktas olsun ona bile raziyim.
Doga'yla bayagi bir tartismamiz oluyor
bu konuda. Bana cok kiziyor besiktasi tuttugumu
ima ediyor. Alakasi yok...

Ben sahsen tabii sampiyonluk mumkun olsa
onu isterim ama bu sene feneri yenelim baska
birsey istemeyecegim :)

Mehmet Erisen

Post by Mehmet Erisen »

Arkadaslar,
Ben hala Sampiyonluk Ligi sansimiz var derim. Bu adamlar puan ve puanlar kaybedecek. Fenerbahce iyi top oynamiyor. Gazla poh pohla aldilar bir suru puan. Kadikoy'de Insallah milad baslayacak!
Galata Sarayi Mekteb-i Sultanisi

Oltunc Özgür

Post by Oltunc Özgür »

Benimde icimde oyle bir his var sebebi ise takim ve yonetim o kadar kotu seyler yaptilarki en azindan bir yerden bazi seyleri duzeltmeleri gerekiyor sanirim buda cimbomu digerlerinden hala ayiran bir ozellik olabilir..

Ata Özçelik

2.lik

Post by Ata Özçelik »

İyi de Erişen biz çok mu bir şeyler oynuyoruz sanki? Ben UEFA'dan bile şüpheliyim hala bir iki cezalı veya sakat olursa takımda koyacak adam kalmadı yerine.. FB ve Trabzon deplasmanlarına çıkacağız daha..

Mehmet Erisen

Post by Mehmet Erisen »

Ata, Galatasaray formasini bilirsin. Su anda Florya'ya sadece idmana gelen kadro disi Kaptan Bulent UEFA Kupasini aldigi sene de kadro disi idi, kolu elinde bitirmisti maci.
Kissa'dan hisse, takim momentumu yakalasin, o 11 kisi bulunur.
Galata Sarayi Mekteb-i Sultanisi

Serdar Beyazyurek

Post by Serdar Beyazyurek »

Inanmak cok istiyorum sampiyonluk sansimiz olduguna ama o kadar zor ki. Arada 13 puan var ve geriye kalan 15 mac. Fener'in buyuk bir surpriz olmadikca sampiyon olacak tecrube ve istikrara sahip oldugunu dusunmuyorum. Besiktas sampiyon olur. Bizim kucuk bir ihtimal 2'cilik sansimiz var, cunku Fener camiasi cok buyuk beklentiler icine girdi ve puan farki biraz daha acilinca sesler yeniden yukselmeye baslayacak.
Volkan ve Hasan Sas'in takima katilimiyla orta sahadaki yaratici oyuncu eksikliginin giderilecegini ve daha iyi sonuclar alacagimizi umuyorum.
Suat Usta, Orhan ve Omer'in artik defansta banko oynamaya baslamasi ve Ergun'un orta sahaya cekilmesi lazim.
Bence su anda elimizde olan oyuncu kalitesine ve pozisyonlarina gore en mantikli dizilis 3-6-1 seklinde.
Defans: Suat-Omer-Orhan
Orta Saha: Sabri-Volkan-Petre-Ergun-Murat(Hasan)
Necati
Hakan Sukur

Samet Kose

Post by Samet Kose »

Ben de duygularimin izinden gidip biz olamazsak Besiktas sampiyon olsun diye oy kullaniyorum. :D
Vita Brevis, Ars Longa

Sinan Edil

Post by Sinan Edil »

Fenerbahce'yi zerre kadar sevmeme ragmen, Sinan Engin ve calgi takimi yuzunden Fener'in sampiyon olmasini istiyorum.. Lucescu da iyice simardi son gunlerde, burnunun biraz surtunmesi gerek.

Bir diger nedenim de Fenerbahce'nin atak oynamaya calismasi hosuma gidiyor, ileride Turk futbolunda onemli yerlere gelebilecek potansiyele sahip oyunculari var, onlarin yok olup gitmelerine Turk Futbolu adina gonlum izin vermiyo. Aziz baskan insert coin yaparsa tekrar, bu cocuklari gonderirler. Bir de Daum'un Avrupa Kupalari'nda Lucescu'dan daha basarili olacagini hissediyorum, 2. olurlarsa 2 tur atlamalari camia olarak zor, en azindan 1. olup tek tur oynayip tur atlama sanslari daha yuksek.

Haa aradan Trabzonspor gelip sampiyon olursa o zaman cok sevinirim, herhalde son sampiyon olduklarinda ben ilkokulda falandim, hatirlamiyorum.

Sinan
Ölüm varmış, korku varmış
Bu dünyanın sonu varmış

Benim için yoktur tasa
Kalbimde sen yaşadıkça

Kahraman Los

Post by Kahraman Los »

Serdar Beyazyurek wrote:Inanmak cok istiyorum sampiyonluk sansimiz olduguna ama o kadar zor ki. Arada 13 puan var ve geriye kalan 15 mac.
Kucuk bir duzeltme:

GS`nin FB ile arasindaki puan farki 10, BJK ile 15.

Bu arada anketteki su anki duruma gore 4 kisiden biri FB`nin sampiyonlugunu istiyor, bekledigimden cok daha yuksek bir oran bu. Besiktas`in bu sene de sampiyon olmasi durumunda ayni anketi seneye yapsak cikacak orani merak ediyorum.

Rekabetin degiskenligi ile ilgili 1-2 ay onceki yazilar geliverdi birden aklima...

35 yas ustu taraftarlarin cok buyuk kisminin sartlar ne olursa olsun FB basarisini istemedigini dusunuyorum. Daha cok bir sonraki jenerasyonun oylaridir bu 1/4 luk oran diye tahmin etmekteyim. Munferit kisilere karsi duyulan antipati ve yas faktoru tum camianin menfaatine ters dusse bile one cikarmakta bazi tercihleri...

GS ve BJK`nin 14-15 senelik sampiyon olamadigi donemlerde birbirlerini "kardes takim" diye niteleyecek kadar yaklasmalarinda ligin FB ve TS tekelinde olmasinin buyuk payi vardir, hatta bana sorulacak olursa tek sebebi de odur. O donemlerde FB`nin sampiyonlugunu BJK`ninkine tercih edebilecek tek bir GS`li olmadigini tahmin ediyorum. Ayni sekilde BJK da GS`ye karsi ayni sempatiyi duymaktaydi.

Ve bu her iki takim icin basarisizliklarla dolu donem sona erdi...80`li yillarin basinda uzun sampiyonluk hasretini ilk bitiren de Besiktas oldu. Arkasindan Galatasaray sampiyonluguna kavustu...Okuz oldu ortaklik bitti...Devir artik bu iki takimin devriydi, roller degismisti bu 4 takim arasinda...

Besiktas 82, 86, 90, 91, 92, 95, 03, sezonlari olmak uzere 7 sampiyonluga imza atarken Galatasaray 87, 88, 93, 94,97,98, 99, 00 , 02 sezonlari olmak uzere tam 9 sampiyonluga imza atarak muhtesem bir cikis yakaladi. Pasta artik iki "kardes" arasinda paylasiliyordu. Dagilim ozellikle 90`li yillarda cok ilginclesti (GS:5, BJK:4, FB:1) Bir zamanlar liglere ambargo koyan FB ve sonradan oyuna dahil olan TS artik devre disiydi...Fenerbahce artik 30 yili askindir iki sezon ust uste sampiyon olamamayi kaniksamis, Trabzon siradan bir anadolu takimina donmus. Bu sartlar altinda 70`lerde doganlarin buyuk kismi rekabete bambaska gozle bakar olmus...

Sampiyonluk istatistikleri yukaridaki gibi 10 sene daha devam ederse anketlerdeki 1/4`luk oran 3/4 hatta 4/4 olur, cosmosun kurallari birileri inkar etse de islemeye devam eder...
Last edited by Kahraman Los on Wed Feb 18, 2004 7:10 am, edited 1 time in total.

Yusuf Han

Post by Yusuf Han »

benim oyum hem fener'e hem bejeke'ye . hic farketmez . birisi ucuncu yildizi da taksa . digeri guatamala'ya da futbolcu transfer etse , aha muze orada , gidin sayin kupalarinizi , bizimkileri de sayin , yillardir neden hep ezildiginizi hatirlayin . daha yenilecek 40 firin ekmek var . herkes rutbesini bilecek..

Oytun Calapover

Post by Oytun Calapover »

Ben her ne kadar Fener'in sampiyon olmasini istesem de sirf senin gibiler cikip otmesin diye BJK diye isaretledim. Niye Fener'in sampiyon olmasini istememi de senin yazdigin mesaj cok guzel anlatiyor. Adamlar en azindan yaptiklari cirkeflikleri, Turkiye'nin en buyuk iki camiasindan biri olarak, hakederek yapiyorlar. Sizin gibi fasulyeden, bir sampiyonlukla ortalikta bir yerleri havada dolasmiyorlar. Herhalde BJK; FB veya GS'nin tarihteki basarilarinin ve kultur zenginliginin seviyesinde olsaydi, cirkeflikte birinciligi hic kimseye birakmazdi. Cok basit bir duz mantik ve duz oranti hesabiyla bu sonuca akli basinda her kes su son iki seneye bakarak varmistir herhalde.

Oytun

Kahraman Los

Post by Kahraman Los »

Oytun Calapover wrote:Ben her ne kadar Fener'in sampiyon olmasini istesem de sirf senin gibiler cikip otmesin diye BJK diye isaretledim.
Bu cok aci ve dediklerimi tamami ile teyid eden bir itiraf olmus, editlemeyi dusunuyor musun Oytun?

Yoksa "Biz basindaki dallamalari okumamak icin bu forumu takip ediyoruz" itirafini takiben basindan kaynak gostermene mi benzeyecek bu isin sonu?

Dedik ya...Yas faktoru nelere kadir...Hatta bazen bayan ismi ile kendi dogum gununu kutlayanlar bile cikar arada bir...

Gormezden gelmek gerek...

Post Reply