Secim- 2004: 20-Mart-2004- BASKAN CANAYDIN

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Hangi adaya oy verirsiniz?

Ozhan Canaydin
10
15%
Turgay Kiran
13
20%
Mehmet Cansun
27
42%
Alp Yalman
5
8%
Hicbiri
10
15%

Total votes: 65

Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Korhan Kivanc wrote:Galatasaray icin kara gun. Inanilmaz uzgunum. Kongre bu baskani alasagi edemedigine yansin, biz kendi derdimize yanalim. Coktan istifa etmesi gereken bir baskan, tekrar aday olma yuzsuzlugunu gosterdi, kongre de bok varmis gibi secti. Tez zamanda basimizdan defolur gider insallah. Dayanilmaz bir aci.

Murat Gokcigdem

Mehmet Erisen

Post by Mehmet Erisen »

Inanilir gibi degil. Canaydin Liselileri temsil ediyor? Cansun da herhalde baska metktepten.
Hazerun'un %50sinden fazlasi liseli degildi.
Nedense itedigi olmayanlar boku fazlasi ile liseye atmaya calisiyor.

Canaydin'in sag kolu, ikinci adami, executive'i olacak Ergun Gursoy da mi Galatasaray lisesinden? Canaydin'in listeinde kac kisi lise mezunu.

Ben de Canaydin veya Cansun disinda bir adayin, ozellikle de Kiran'in kazanmasini isterdim, ama olmadi. Su anda her Galatasaraylinin yapagacagi sey onumuzdeki iki sene Canaydin etrafinda kenetlenmek.

Burada yazilan sozleri aslinda saklayip onumuzdeki sene bu zaman tekrar herkese hatirlatmak lazim.
Galata Sarayi Mekteb-i Sultanisi

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

GS kongresinde bugun Canaydina oy atan ellerin topunun iki yakasi bir araya gelmesin.Ulan bir camia bu kadar mi FBlesir be mazosistmisiniz oglum siz bu ne ya . Liseli genclik Dinazorlar kongresi , ulan biz megerse kime gonul vermisiz tuh ALLAH CEZANIZI VERSİN.

Tum suc FT nin oldu, simdi ifadesiz suratiyla cikti gene TV karsisina OC.verip de tutamadigi 11 tane sozun her harfi her virgulu , noktasi OC cilere yol olsun.
Galatasaray icin kara gun. Inanilmaz uzgunum. Kongre bu baskani alasagi edemedigine yansin, biz kendi derdimize yanalim. Coktan istifa etmesi gereken bir baskan, tekrar aday olma yuzsuzlugunu gosterdi, kongre de bok varmis gibi secti. Tez zamanda basimizdan defolur gider insallah. Dayanilmaz bir aci.
GS kongresinde bugun oy kullanan butun degerli uyelerimize tesekkur ederim. Rakiplerimiz, bu kadar sevecen ve saygılı bir kongrenin degil kendini maketini bile goremezler. Ulkemizin en basarili spor kulubunu kuran degerli liseli abilerimizden, kulube civi cakmıs her bireyden ve butun Galatasaray lılardan ALLAH RAZI OLSUN!

Can Erkut Sevinc

Post by Can Erkut Sevinc »

Mehmet Erisen wrote:Inanilir gibi degil. Canaydin Liselileri temsil ediyor? Cansun da herhalde baska metktepten.
Hazerun'un %50sinden fazlasi liseli degildi.
Nedense itedigi olmayanlar boku fazlasi ile liseye atmaya calisiyor.

Canaydin'in sag kolu, ikinci adami, executive'i olacak Ergun Gursoy da mi Galatasaray lisesinden? Canaydin'in listeinde kac kisi lise mezunu.

Ben de Canaydin veya Cansun disinda bir adayin, ozellikle de Kiran'in kazanmasini isterdim, ama olmadi. Su anda her Galatasaraylinin yapagacagi sey onumuzdeki iki sene Canaydin etrafinda kenetlenmek.

Burada yazilan sozleri aslinda saklayip onumuzdeki sene bu zaman tekrar herkese hatirlatmak lazim.

Sayın Erişen

GS Lisesi mensupları GS SPOR KULÜBÜ ile ilgili oldukları nispette GS SPOR KULÜBÜ üyesi olmalılar diye düşünüyorum. Kongre üyelerinin sayısal dağılımı bildiğim kadarı ile GS Liseliler ve yakınlarının çoğunluğunu korumaya dayalı bir üye alım planlamasıyla oluşuyor, yine de bu tek başına bir sorun değil..

Sorun GS Liseliler Kulübü kriterleri ile ağabeylik vb. gibi irasyonel, objektif olmayan ve çok dar çevreli bir iletişim etkileşimine dayalı seçimler yaşanması..

Normal şartlar altında GS SK Kongresinde (dikkat GS Spor Kulübü diyorum) Ö.C. bir kez daha aday olmaz, olsa da sadece M.C. gibi biri rakibi olmaz, ancak Sayın Toköz ile aralarında fasulyeden çekişirdi, yeni yönetime aday bir ya da iki yeni ve güçlü aday çıkardı.. listeleri de yeni ve güçlü olurdu.

Değişmesi gereken budur. 3500-4000 üye oy kullanmış emin değilim ama %30'u herhangi bir GS SK etkinliğinde yer alıyor mu araştırmak gerek, Abdi İpekçi ya da Olimpiyat Stadına herhangi bir vazifeyle bekleyebilir miyiz bu zevatı.. sanmam , eski sporcular dışında ilgileri yok çünkü temelde..

Merci!
Özhan Canaydın'a İŞ EMANET EDER MİSİNİZ? müstahakız! http://gsdosyasi.wordpress.com/2005/12

Murat Recevik

Post by Murat Recevik »

Korhan Kivanc wrote:Galatasaray icin kara gun. Inanilmaz uzgunum. Kongre bu baskani alasagi edemedigine yansin, biz kendi derdimize yanalim. Coktan istifa etmesi gereken bir baskan, tekrar aday olma yuzsuzlugunu gosterdi, kongre de bok varmis gibi secti. Tez zamanda basimizdan defolur gider insallah. Dayanilmaz bir aci.
Benimde anlayamadigim bu zaten.

hani 3 yildiz sozu vermisti!
yok o pahali gelmis bunun bonservisi yuksekmis falan filan, soz verme kardesim, SOZ FALAN VERME.

Stad yikilacakti!
Nerde?
Birakin yeniden yapilmasini, yiksinlar raziyim oda yok.
VERME SOZ KARDESIM

daha ne sozler verdi hatirlamiyorum ama tuttugu soz yok.

Yahu bir insan bukadarmi yuzsuz olur.
Verdigin tek bir sozu yerine getirmemissin, ustelik milyonlarca dolari sokaga dokmussun, ustune ustluk tek bir sportif basarinda yok.
Hem kel hem fodulsun.

Birde gonullerin hocasini getiriyoruz, %90inimiz bu hocayi istiyor, taraftarimiz onu istiyor diyorsun ama seni istemiyen %90 taraftari iplemiyorsun.
Ne yuzsuzluktur bre!

Burayi okuyorlar deniyor, iyi okusun bunlari.
GS klubune boyle bir baskan daha gelmemistir, bunuda okusun.

Secimi kazandi, iki sene baskanimiz ama iste oylesine bir baskan.
sineye cekecegiz, gidecegi gun Boston daki Boston Common park inda kurban kesmeyi dusunuyorum, kendi ellerimle hemde :?

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Kongredeki oy sayımı consolide degil iki sene onceki gibi sandık sandık yapılsa idi, herkes gorecekti hangi yas grubu ve uye profili kime oy verdi. Liseli versus Liseli olmayan kavramı nasil foss cikiyor, gorecektik.

Daha oy sayımı yeni basladıgında Sn. Kıran ve Sn. Albayrak NTV de roportaj a katıldılar. İlk acılan sandıklarda Sn Canaydın aleyhine cikan tepki oyları karsısında Sn. Albayrak secim icin daha umitlendim seklinde beyan verdi. O an itibari ile,gGorunen tablo karsısında dogru bir yorumdu.

İki sene onceki secim ile kıyaslandıgında Sn. Cansun a secilme umidi veren liselilerin Sn. Canaydın a olan tepki oyları oldugu kanısındayım. Benim bugun konustugum uyelerden edindigim izlenim, lise mezunu olmayanlar iki sene onceki secimlerini yinelediler.

Can Erkut Sevinc

Basit bir hesap değerlendirmek için yeterli mi.

Oy kullananan üyelerin ne kadarı

a- GS Liseli, oğlu, kızı vb..
b- ya da değil..

Bir de 10bin küsur üye için bu dağılım nedir..

Bence bu hesap tek başına bir şey iafde etmez..

Sorun liseli olmak da değil, nasıl ve neye dayanarak oy kullanıldığında zaten, GS Spor Kulübü için mi, GS LiSESİ VE/VEYA SOSYAL KULÜBÜ için mi oy kullanılıyor..

Yani neden bir Ö.C. hala bir M.C. da hala ve hala aday olabilirken bir tane başka aday (sn. Toköz'ü tenzih ederim.. ) ÇIKMIYOR...

Merci!

Merci!
Özhan Canaydın'a İŞ EMANET EDER MİSİNİZ? müstahakız! http://gsdosyasi.wordpress.com/2005/12

Mehmet Erisen

Post by Mehmet Erisen »

Can Erkut Sevinc wrote: Sayın Erişen
Sayin Sevinc,
Cevaplamaya calisacagim.

GS Lisesi mensupları GS SPOR KULÜBÜ ile ilgili oldukları nispette GS SPOR KULÜBÜ üyesi olmalılar diye düşünüyorum. Kongre üyelerinin sayısal dağılımı bildiğim kadarı ile GS Liseliler ve yakınlarının çoğunluğunu korumaya dayalı bir üye alım planlamasıyla oluşuyor, yine de bu tek başına bir sorun değil..
Bu yanlis. Kulupte liseli/alayli dagilimi fifty fifty civarindadir. Yanlis biliyorsunuz. Ayrica Galatasaray SK'nin kurulma amaci Galatasaray Lisesi ogrencileri ve digerleri icin, hatirlatmak isterim. Bu madde degistirelemez.
Sorun GS Liseliler Kulübü kriterleri ile ağabeylik vb. gibi irasyonel, objektif olmayan ve çok dar çevreli bir iletişim etkileşimine dayalı seçimler yaşanması..
Agabeylik, kardeslik ve arkadaslik irrasyonel degildir. Birbirlerini mektebe giris zamanina gore 7 veya 12 yasindan itibaren tanimis, iyisini kotusunu bilen insanlarin arasindaki iliski irrasyonel degildir. Bilakis Galatasaray Spor Kulubunun de kalitesinin, onculugunun ve farkliliginin bir temeli olmustur.
Normal şartlar altında GS SK Kongresinde (dikkat GS Spor Kulübü diyorum) Ö.C. bir kez daha aday olmaz, olsa da sadece M.C. gibi biri rakibi olmaz, ancak Sayın Toköz ile aralarında fasulyeden çekişirdi, yeni yönetime aday bir ya da iki yeni ve güçlü aday çıkardı.. listeleri de yeni ve güçlü olurdu.
Galatasaray SK Kongresi ile Galatasaray SK arasindaki farki cozemedim.
Yanliz dusuncenize katiliyorum, yeni adaylarin taze kanlarin gelmesi lazim. Malesef feodal sistem usulu ayni 20 kisi etrafinda donuyoruz.
Değişmesi gereken budur. 3500-4000 üye oy kullanmış emin değilim ama %30'u herhangi bir GS SK etkinliğinde yer alıyor mu araştırmak gerek, Abdi İpekçi ya da Olimpiyat Stadına herhangi bir vazifeyle bekleyebilir miyiz bu zevatı.. sanmam , eski sporcular dışında ilgileri yok çünkü temelde..
sanirim 3000 kisi altinda oy kullanildi, hazerun 3700 kisi idi. Dedigim gibi %50den fazlasi alayli. Alaylilarin cogu eski sporcu. Bu zevat dedigin sahislarin cogu kulubun cesitli organlarinda cesitli zamanlarinda gorev yapmistir. Maddi manevi destek vermistir. Bence bu teziniz de yanlis. Her cumlenize emin degilim diye basliyorsunuz ama dusunceniz uzerine teori gelistiriyorsunuz.

Spor Kuluplerinin azalarinin da sporcu olmasi gibi bir durum yok su anda, sonucta GSKya uye olmak ve oy kullanmak bir prestij meselesi herhalde, ama kulup azasi olmak ile sporculuk arasinda bir bag yok sanirim.

SOn olarak ta, ben kesinlikle Profesyonel Futbol AS'nin Sportif AS ile birlesip, profesyonel bir CEO ve executive board tarafindan yonetilmesi, Galatasaray SK (ve kongrenin sectigi baskanin da) tamamil ile Basketbol ve diger amator branslar ile ilgilenmesinin dogru olacagini dusunuyorum.

Can Erkut Sevinc

Kulüpte GS Liseli /Alaylı dağılımı fifty-fifty diyorsunuz. Bunu sağlayan bir formül olduğunu biliyorum, bahsettiğim de budur. Buna gerek duyulmasını GS Spor Kulübü için anlamlı bulmuyorum, bu doğal olarak, yani isteğe ve yeterliliğe bağlı olarak, nasıl tezahür ediyorsa öyle dağılım ve katılım gösterilmelidir, aksi halde irrasyonelleşebilen ağabeylikler de başka şeyler de kaçınılmaz olur, oluyor..
Ayrica Galatasaray SK'nin kurulma amaci Galatasaray Lisesi ogrencileri ve digerleri icin, hatirlatmak isterim. Bu madde degistirelemez
Bu madde üzerine spor kulübü kurulabilir, yürütülebilir, geliştirilebilir, saygı duyarım üstelik de önemli bir misyondur zamanında.. ancak çağımızda ve günümüzde sürdürülemez, bunu geçerli koyduğunuz anda GS Profesyonel bir Spor faaliyetinde bulunamaz, hal böyleyken siz de yazınızın sonlarında
Son olarak ta, ben kesinlikle Profesyonel Futbol AS'nin Sportif AS ile birlesip, profesyonel bir CEO ve executive board tarafindan yonetilmesi, Galatasaray SK (ve kongrenin sectigi baskanin da) tamamil ile Basketbol ve diger amator branslar ile ilgilenmesinin dogru olacagini dusunuyorum.
diyorsunuz.

Bu madde demek ki uygun şekilde değiştirilebilirdir size göre de.. O vakit aynı şeyi düşünüyoruz. Lise Derneğinin amacı için kongre üyeleri görevini yapsın ama profesyonel ve çağdaş bir spor kulübünün total faaliyetleri için yeni bir oluşum gerekli, siz bir CEO dersiniz ben yine bir Başkan derim executive board da yönetim kuruludur açıkçası, buna da dünya kulübü denir, lise kulübünün yönetiminde de mevcut statüdeki kongrenin seçimi hüküm sahibi olur işte.. aynı noktadayız. Üstelik liseliler ilgilendikleri oranda samimiyetleri ile objektif yeterlilikleri ile profesyonel sorumlulukla GS Spor Kulübünde etkin olsunlar zaten, böyle değerli bir kaynağı bu ilgi ve sorumululukla kim istemez, en büyük katkı olur, geçmişteki gibi..
Agabeylik, kardeslik ve arkadaslik irrasyonel degildir. Birbirlerini mektebe giris zamanina gore 7 veya 12 yasindan itibaren tanimis, iyisini kotusunu bilen insanlarin arasindaki iliski irrasyonel degildir. Bilakis Galatasaray Spor Kulubunun de kalitesinin, onculugunun ve farkliliginin bir temeli olmustur.
Ağabeylik, kardeşilik, akrabalık, vatandaşlık dahi profesyonel hizmetlerde çağımızda irrasyonel kıstaslardır, hele ki bunlara dair bir gelenekçilik varsa, ortada profesyonel bir uğraşı olamaz düşüncesindeyim. Öncülük göreceli bir durum, çağımızda ve eşdeğerleri arasında maalesef bahsettiğiniz öncülük bu tür dar gelenekçi temele dayanarak beslenemiyor, yürüyemiyor, sorunu da burada görüyorum.

Diğer konularda yani şu anda bu kongrenin insan kaynağının yeni adaylar üretmede yetersiz kaldığında hemfikiriz anladığım kadarıyla.

Yalnız kast ettiğim eski sporcuların dışında spor kulübüne ilgisiz bir çoğunluğun ağırlıklı olduğu bir kongre mevcudu olması idi, bu bir şart mıdır, bence önemli bir ölçüde sağlıklı bir kongre kararı için gereklidir. Şimdi futbolla, basketbolla profesyonel hatta amtör sporlarla, ne sporcu ne de taraftar olarak ilgili olmayan ,ilgi ve kaygı sahibi olmayan ağabeylerin, kardeşlerin akrabaları ve tanıdıklarının yapay bir şekilde fifty bile olmaları sağlıksızdır. Hele bu fifty öncelikli olarak korunuyorsa..

Üstelik bu konudan, spordan, profesyonellikten uzak ama başka sosyal faaliyetler için spor kulübünün kaynakları, tesisleri kullanılıyorsa çok ayak bağı olacakları da muhakkakdır, GS Sosyal Kulüp olarak ne Floryaya ne Rivaya ne Kuruçeşme adasına ne de Kalamışa sahip olamazdı, Hasnun Galip sokaktaki bina dışında belki de Leventteki GS2lileri evi dışında bir şey de sahip olamazdı, şimdi spor kulübü olarak kazandıklarını Spor Kulübünün maksadına fayda sağlamaktan uzak kullanmak için ayak diretiyorlar, benim gördüğüm son yıllarda budur.

Spor Kulüpleri çağımızda faaliyet gösterilen sporla ilgili, sporcu, taraftar veya destekçilerden oluşan heyet ve seçiçi azalardan oluşan, profesyonel idareciler kullanan yapıdaıdrlar, aksini yapmaya çalışmak öncü olunan değerlere, Galatasaraylılığın çağdaşlık misyonuna da uymamaktadır.

Esaen farklı düşünmüyoruz ama ben liseli olmadığımdan daha rahat yazıyorum, affola!

Merci!

Mahmut Recevik

Post by Mahmut Recevik »

Kongredeki genel kurulu uyeleri kararini saygiyla karsiliyoruz.
Ozhan Canaydin ve yonetimini tebrik ediyoruz,Galatasaray a hayirli olsun.
Her sey Galatasaray icin.
Mahmut Recevik

Bilal Uranli

Post by Bilal Uranli »

Gozunuz (Can)aydin tutulmayan sozler..
Gozunuz (Can)aydin basarisizliklar..
Gozunuz (Can)aydin basiretsizlikler..
Gozunuz (Can)aydin Sahip Som'cular..
Gozunuz (Can)aydin Olimpiyat Komitesi
Gozunuz (Can)aydin gozumun icine baka baka yalan soyleyenler..
Gozunuz (Can)aydin hayali krediler..
Gozunuz (Can)aydin CL ,Tr ligi sampiyonlugu , TR kupasi ..
Gozunuz (Can)aydin Other Team'ciler..

Hoscakal 2005 ..
Hosgeldin Kara dantel sokagi..

.

M.Sukru Hanioglu

Post by M.Sukru Hanioglu »

Degerli Arkadaslar,

Forumda baskanlik secimi ile ilgili tartismalar sirasinda kullanilan mektepli/alayli tabirleri dikkatimi cekti. Bildiginiz gibi bu tabirlerin tarihi kullanimlari nedeniyle yuklu oldugu degerler bulunmaktadir. Osmanli ordusunda Mekteb-i Harbiye-i Sahane mezunu olarak orduya katilan ve komuta kademelerine gelen subaylarin yanisira askere alindiktan sonra orduda kalarak pasaliga kadar yukselen egitimi dusuk -hatta hic olmayan- subaylar bulunurdu. Bu ikinci gruptan gelenler efrad tarafindan daha kendilerine benzer, babacan bulunur ve bu nedenle sevilir ama mektep mezunu subaylarca -hakli sayilabilecek nedenlerle- kucuk gorulurlerdi. II. Abdulhamid'in daha sadik olmalari yuzunden alayli denilen bu egitimi dusuk subaylari on plana cikarmasi (bunlarin en onemli ornekleri bildiginiz gibi meshur Besiktas muhafizi Yedi Sekiz Hasan Pasa ve Resneli Niyazi Bey hareketini bastirmakla gorevli Arnavut Semsi Pasalardir ki her ikisi de okuma yazma bilmezlerdi ve Hasan Pasa 7 ve 8 rakamlari arasina bir cizgi cekerek -Arap alfabesi ile bunu yaparsaniz Hasan'a benziyen bir kelime ortaya cikar- imzasini atardi) mektepli zabitanin rejime duyduklari nefretin temelini olustururdu.

II.Mesrutiyet sonrasi iktidarda onemli pay sahibi olan mektepli subaylar eski rejimin aleti olarak gordukleri alaylilari cezalandirma yoluna gitmisler ve bunun karsiliginda alayli zabitler komutasi altindaki askerler 31 Mart olayi sirasinda mektepli zabitlere saldirmislardi. Bu tarihten itibaren ise alayli sozu gercek anlamda isyanci, cahil ve baskici rejimin aleti anlaminda kullanilmaya baslanmisti.

Alayli sozu bu tarihi kullanim nedeniyle oldukca olumsuz anlamlar ile yukludur. Nacizane kanaatimce boyle asalagiyici bir tabir yerine Galatasaray Lisesi mezunu olan ve olmayan benzeri sifatlar kullanilmasi daha uygun olacaktir.

Bu konu uzerindeki tartisma zaten gereksiz bir gerilime yol acmaktadir, bunu boyle anlam yuklu kavramlar kullanarak derinlestirmesek daha iyi olur diye dusunuruyorm. Umarim sizler de bu konuda bana katilirsiniz.
Saygilar
MSH
Hanioglu

Can Erkut Sevinc

Bu uyarıyı dikkate alması gerekenlerin kendilerini "liseli" olarak sayanlardan olduğunu müşahade etmiş bulunuyorum "alaylı" "liseli" ayrımı ifadeleri kendilerine ait olanlar "liseli" , liseli" "lisesiz" ise benim gibi liseli olmayanların ifadeleri.. ..

Öte yandan lafın kaynağı hiç mühim değil, işaret ettiği , kastı mühim diye düşünüyorum..

Galatasaray Spor Kulübü nün ekonomik ve sportif başarısı ile ilgili olmayan işletme ve faaliyetlere dair kaygılara sahip olanları asla kendimden görmüyorum.

Merci!
Last edited by Can Erkut Sevinc on Tue Mar 23, 2004 12:47 am, edited 1 time in total.

Mehmet Erisen

Post by Mehmet Erisen »

Sukru Bey,
Oncelikle bir yanlisi duzeltelim. Liseli veya mektepli olmak icin mezun olmak gerekmemektedir, lisede 1 sene boyunca okumus abi, abla ve kardeslerimiz de "liselidir" ve Mezunlar Derneklerine uye olabilirler.

Alayli sozunden bir alinganlik duydugunuz icin ozur dilerim. Cok uzun sureden beri mektepli / alayli olarak kullanilir. Malum, mekteb-i sultani.

Ancak burada Alayli sifatini kullanirken kesinlikle bir hakaret unsuru dile getirmek aklimdan gecmemistir.

Nitekim, tanidigim, birlikte omuz omuza mac seyrettigim bir cok dostum, alaylidir. Bu forumdan tanidigim cok sevdigim Mahmut Recevik agabeyim de alaylidir ve onun egitimi ve bilgisi herhalde bir cok mektepliden de fazla olabilir.

Can Bey,
Hem cehalet icerisindesiniz, hem de kulup hakkinda hic bir bilginiz yok. Tamamen sallama ve kulaktan dolma laflarla 20 ayri topicte ayni seyleri yaziyorsunuz. Size verilen yanitlari ise anlamiyorsunuz.

Galatasaray Spor Kulubunde ne su kadar liseli su kadar liseli olmayan alinacak diye bir yazili kural vardir, ne de kaide. Ne de su yuzde kesinlikle korunmalidir.

Simdi, tek haksizlik gibi gorunen burada aslinda lise mezunlarinin nerede ise hic bir ucret odemeden aza olabillrmeleri, ancak liseli olmayanlarin ise yuklu meblaglar karsiligi aza olmalaridir.

Bakin, ben size gonlumde yatan aslani soyliyeyim.... Galatasaray Spor Kulubu en kisa surede Futbol Subesini once ozerk bir sube yapmalidir. Basina da su anda yonetime girmis Sayin Ergun Gursoy gecmelidir, yok o olmaz ise su anda Bakirkoy Belediye Baskan Adayi Ates Unal Erzan secimi kazamaz ise gelmelidir.

Galatasaray Futbol AS Sermayesi olan bir sirket olmalidir. Bu sirket 100% sermayesi Galatasaray SK ye ait olarak halka acilmalidir.. Hisseleri para etmez buyuk ihtimalle cunki sirf gider sirketi olacaktir.

Daha sonra Sportif AS ile Galatasaray Futbol AS birlestirilmelidir. Sportif AS hisseleri dip yapar buyuk ihtimalle, alanlar yanar. Ama sonucta en buyuk hissedar Galatasaray SK olunca money talks.

Daha sonra bu sirket gercek manada bir Spor AS olarak borsada yerini alir. Burada kimseye Mergers and Acquisitions dersi vermek istemiyorum, ama olay budur.

Sirket mutlaka Galatasaray Logosu kullanilarak elde edilen gelirden Galatasaray Egitim Vakfina, Galatasaray Mezunlar Derneklerine, Galatasaray Yardimlarma Vakfina, Galatasaray Eski Sporcular Dernegine, Galatasaray Spor Kulubune vergiden once paradan bagis yapmalidir. Kurumsal verginin %50 oldugu memleketimizde bu cok onemlidir. Seneler once yapilan cabalar sonucu GSK Kamu yararina dernek statusu kazanmistir ve bagislar vergiden dusebilir.

Sanirim bu profesyonel futbol subesi Kulupten cikinca, artik Amator Branslar kalinca geriye, futbol taraftarinin kulube alakasi iyice azalir. Kulubun amaci ise Lise ile entegre olmak olmalidir. Ozellilkle bir cok Olimpik Spor, Lise ve Universitmiz ogrencileri tarafinda icra edilmek sureti ile kulubumuzde canlandirilmalidir. Belki de spor bursu ile Universitemize ogrenci alinabilir.

Simdi siz hic bir fikir uretmiyorsunuz, nereden duydu iseniz bir liseli dusmanligi, bir halka acilma tam gaz veriyorsunuz.

Unutmayin ki bu kulubu 1905'ten 2000 UEFA Kupasina begenmediginiz Kongre azalari getirdi, ama mektepli ama degil. 2004'ten tam profesyonel bir sirkete de yine ayni kongre azalari getirecektir.

Onun icin sagda solda hic bir ama hic bir fikir uretmeden hep ama oyle degil boyle olsa da ama halka soyle acilsa demek ile ne kulup kurtulur ne bir yere variriz.

Saygilar!

M.Sukru Hanioglu

Post by M.Sukru Hanioglu »

Sevgili Mehmet Bey,
Pek tabii ben sizin bu sifati lisede okumamis ancak Galatasaray taraftari olan kisilere hakaret icin kullanmadiginizin farkindayim. Benim amacim boyle asagilalayici bir terimin kullanilmasindaki sakincalara isaret etmekti. Bu terimin, anlaminin farkinda olunmadan, yaygin olarak kullanildigi hususunda hakli olabilirsiniz. Ama bunun onune gecmek yerine "madem ki bu terim kullanilagelmis bunu kullanmayi surdurelim" demek nacizane kanaatimce pek de anlamli olmuyor. Bu kullanimin onune gecmeye bir yerde baslamak gerekirse, bunu neden bana gore en seviyeli spor forumlarindan biri olan forumumuzda yapmayalim. Eger insanlar boyle yaygin kullanimda olan asagilayici terimlere tavir almasalardi bugun hala "African American" yerine "nigger" deniyor olurdu.
Saygilar,
MSH
Hanioglu

Post Reply