Secim- 2004: 20-Mart-2004- BASKAN CANAYDIN

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Hangi adaya oy verirsiniz?

Ozhan Canaydin
10
15%
Turgay Kiran
13
20%
Mehmet Cansun
27
42%
Alp Yalman
5
8%
Hicbiri
10
15%

Total votes: 65

Mehmet Erisen

Secim- 2004: 20-Mart-2004- BASKAN CANAYDIN

Post by Mehmet Erisen »

Merhaba Arkadaslar,
Kulubumuz olagan secim kongresi ile alakali konularin, haberlerin ve tartismalar icin boyle bir topic actim.
Su ana kadar Turgay Kiran, Mehmet Cansun ve Ozhan Canaydin adi gecen baskan adaylari. Sayin Kiran bugun resmen adayligini acikladi.

Alp Yalman da aday. Ankete ekliyorum.
Last edited by Mehmet Erisen on Mon Mar 22, 2004 10:10 am, edited 7 times in total.
Galata Sarayi Mekteb-i Sultanisi

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

cevabım d secenegi

yani hiçbirisi
bu üçü biraraya gelse yine birşey olmaz.

Mehmet Erisen

Post by Mehmet Erisen »

08. Mart. 2004, Istanbul

BASIN BILGI NOTU:
Konu: Medyada yer alan ve 20. Mart. 2004 tarihinde yapilacak olan
Galatasaray Spor Kulubu Baskanlik Secimlerine Turgay Kiran'in Mehmet Cansun
ve Alp Yalman ile birlikte katilacaklari yonundeki haberlere iliskin Turgay
Kiran'in aciklamasi.

TURGAY KIRAN TEK BASINA ADAY ...

Medyada spor haberleri icinde yer alan " Turgay Kiran, Mehmet Cansun ve Alp
Yalman'in Galatasaray Baskanlik Secimlerinde Ozhan Canaydin'a karsi
birlestikleri ve secime birlikte, ayni ekip icinde katilacaklari" seklindeki
haberler Turgay Kiran tarafindan dogrulanmamaktadir.

Turgay Kiran secimlere tek basina adaydir ve adayligini 23.Subat. 2004
tarihinde Turkiye Spor Yazarlari Dernegi'nde yaptigimiz medya bilgilendirme
toplantisinda aciklanmistir.

Turgay Kiran konu ile ilgili cikan haberlere iliskin olarak; " Ben kendi
projelerimle Baskanliga adayim. Biz yillardir suregelen anlayistan uzak,
borclarla degil, projelerle buyuyen yeni bir Galatasaray'i hedefliyoruz.
Sayin Alp Yalman ve Sayin Mehmet Cansun ile 05. Mart. 2004 Cuma gunu Borsa
Lokantasi'nda kendilerinden gelen teklif uzerine yemek yedim ve bu
goruslerimi onlara da ilettim. Bu son derece centilmence bir iliski icinde
yapilmis bir gorusme olup, kendilerine tek basima aday olacagim konusundaki
kararliligim gerekceleriyle belirttim. Dolayisiyla herhangi bir birlesme soz
konusu degildir. Kac oy alirsam alayim tek basina adayim." aciklamasinda
bulunmaktadir.

Haber calismalarinizda yanlis yonlendirmeler olmamasi bakimindan dikkatinizi
cekmek istedigimiz bu aciklamayi bilgilerinize sunar, yogun calismalarinizda
kolayliklar dileriz.

Saygilarimla,

Gulderen Tugcu

Turgay Kiran'in Asistani ve Medya Iletisim Sorumlusu

Bilgi ve sorulariniz icin:
Gulderen Tugcu
Tel: 0212- 227 42 63
Faks: 0212- 227 42 78
Email: gulderentugcu@superonline.com

O.Akin Gulgun

Post by O.Akin Gulgun »

Bu topic'e paralel bir tesbit olarak;
Farklı taraftar profilinin takip ettiği farklı sitelerde benzer anketler yapılmakta bu aralar. Benim sonuç aldığım 3 anket var. Tabii internet ortamındaki bu gibi anketlerin manüpilasyona her zaman son derece açık olduğu ve sonuç yansıtma katsayısının oldukça düşük olduğu gözden kaçmamalıdır. Yinede belli grupların fikirlerini yansıtması açısından önemli olarak gördüğüm bu sonuçları paylaşmak isterim.

Canaydın %22 %28 %24
Cansun %68 %61 %76
Kıran %4 %6 -
Yalman %5 %4 -
Toköz %1 %1 -

İlk anket geniş taraftar kitlesini barındıran taraftar sitemizin anketidir. Diğer ikisi ise manüplasyona daha açık olan haber sitelerinin anketleridir. Tabii burada gözardı edilmemesi gereken en önemli husus, ankete oy verenlerle genel kurulda oy kullanacakların çakışma oranı en fazla % 10 dur. Yani taraftarın isteği genel kurula yansırmı? İhtimal %10....

Saygılar
Akın

O.Akin Gulgun

Post by O.Akin Gulgun »

Bu arada bir konuyu belirtmeden geçemeyeceğim.
Resmi sitede sayın Toköz'ün bir açıklaması yer aldı dün. Çok talihsiz bir açıklama bence. Onca sorun arasında heykellerle uğraşmak nereden çıktı? Ayrıca Atatürk'ün tüm Türk ulusuna malolmuş söylemini dejenere etmek sayın Toköz'e düşmez diye düşünüyorum. Ve yine her nedense bu yöndeki eleştirim resmi sitede eleştiriler kısmında yer almamıştır. Herhalde ilgili arkadaşlar çok yoğun ve tüm eleştirileri okuyup yayınlayamıyorlar.

T. Cengiz Atayer

Post by T. Cengiz Atayer »

Özellilkle Atatürk'ün son derece anlamlı ve tarihi söylemini, bu şekilde bir şeçim aracı yapılması son derece üzücü.

Bunu diğerleri sık sık yapar ve "ona" sahip çıkmakla kendilerinin ayrıcalıklı olduğunu düşenebilecek kadar da geri zekalıdırlar.

Son derece talihsiz bir metin.

Yazık..

Bu arada, yapılan değerlendirmelerde hala Canaydın'a oy çıkması beni son derece şaşırtıyor hatta inanılmaz geliyor.

Mehmet Erisen

Post by Mehmet Erisen »

Ben Cansun'un ilk ikiye girecegini zannetmiyorum.
Umarim Turgay Kiran veya Alp Yalman'i baskan olarak goruruz.
Akin Bey, seref verdiniz.

Murat Recevik

Post by Murat Recevik »

T. Cengiz Atayer wrote:Özellilkle Atatürk'ün son derece anlamlı ve tarihi söylemini, bu şekilde bir şeçim aracı yapılması son derece üzücü.
.
Boyle sey oluyor, hadi bu neticede bir klup baskanligi secimi, ama baskan bush secim reklamlarina september/11 de olan goruntuleri koydu ve milletin buyuk tepkisini aldi bu konuyu reklamlarda kullandigi icin.
hiyarlik parayla degil.

Mehmet Erisen

Post by Mehmet Erisen »

Haberturk'un haberi:

Başkan adaylarından Mehmet Cansun, adaylardan Alp Yalman ile bugün
bir araya gelerek, birleşme konusunda görüş alışverişinde bulundu. İki
adayın, görüş birliğinde oldukları ve birleşmenin iyi olacağını kabul
ettikleri öğrenildi.

Cansun'un seçime daha hazır ve listesinin belli olması nedeniyle,
Yalman'ın, Mehmet Cansun başkanlığındaki listede yer alma konusuna
olumlu baktığı, iki adayın birleşmesinin yarın kesinlik kazanacağı
bildirildi.

Bu arada, Mehmet Cansun'un, yönetim kurulu aday listesini yarın
açıklaması bekleniyor.

Sinan Edil

Post by Sinan Edil »

Turgay Kiran olmazsa, Sayin Cansun'un olmasi tercih ederim. Hatta ucu bir araya gelseler ne kadar guzel olur. Acikcasi Mehmet Cansun'un yonettigi takim herhalde son senelerde en iyi yonetilen takimdi. En azindan dizginler baskan'in elindeydi.

Sinan
Ölüm varmış, korku varmış
Bu dünyanın sonu varmış

Benim için yoktur tasa
Kalbimde sen yaşadıkça

Aylan Izmirli

Post by Aylan Izmirli »

Sn Raftikden rica edelim ;
Sn Canaydinin bir Tv kanalindaki bugunku konusmasini buraya bir gecirse zira buralarda gorme imkanimiz olmadi.
Saygilarimla
Aylan Izmirli

Mehmet Erisen

Post by Mehmet Erisen »

Canaydın, Ergün Gürsoy'un kendisinin yeni Yönetim Kurulu listesinde yer aldığını da açıkladı.
Ajansspor'dan. Yarin en gec oburgun listeler belli olur.
Ozhan Canaydin (Ergun Gursoy)
Turgay Kiran
Mehmet Cansun (Alp Yalman ve Abdurrahim Albayrak)
Bu durumda Sayin Turgay Kiran'in listesinde surpriz isin cikartamaz ise, sanirim secim Canaydin ile Cansun arasinda gececege benziyor.

Tolga Binyildiz

Post by Tolga Binyildiz »

Aksam'dan...

http://www.aksam.com.tr/arsiv/aksam/200 ... spor1.html

Yeni teknik direktörün ısınmakta olduğunu belirten Ergun Gürsoy, Olimpiyat Stadı'na 80 bin taraftarı coşturacak transferlerin gerekirse pantolonunu dahi satma pahasına yapacağı sözünü verdi

Galatasaray'a 1986'da Ali Tanrıyar yönetiminde, 1996'da Faruk Süren ile hizmet eden, 1982'den 1984'e kadar Alp Yalman'a perde arkasında hizmet edip, 1984'te Ali Uras'ın listesindeyken üyelerce çizilen isim olan Ergun Gürsoy, Özhan Canaydın'ın yönetimine İkinci Başkan olarak davet edilmesinin sırrını AKŞAM'a 'Sokaklarda yürüyemez hale geldik. Bu ısrara seyirci kalamadım' diyerek açıkladı.

Önce teknik adam

Kafalarındaki teknik adamı açıklamayan ancak 'Isınıyor göreve geldiğimiz zaman işbaşı yapacak' diyen Ergun Gürsoy, medyada yer alan Fransız isimler gibi Bülent Ünder, Ersun Yanal gibi yerlilerin de gündemde olmadığını söylemekle yetindi. Gürsoy, 'Alacağım futbolcuyu söylersem eşeklik yapmış olurum. Ancak taraftarlarımız aldığımız zaman ne olduklarını görecek' dedi.

4 Süper yabancı

Yeni sezonda maçları yine Olimpiyat Stadı'nda oynayacakları görüşünü savunan Ergun Gürsoy şunları söyledi: 'Ali Sami Yen'i uzak ihtimal gibi görüyorum. Siz Avrupa'da, Dünya Kupası'nda oynayan 4 süper alırsanız Olimpiyat Stadı'na 80 bin seyirci

çekersiniz. Maçı çıplak gözle seyreden elbet biraz sıkıntı çekecektir. Ben hala 80 bin seyirciyle Olympiakos'u yendiğimiz o maçı unutamıyorum. Eskiden millet maçlara bir gün öncesinden giderdi. Diyarbakır maçına 55 bin seyirci gelmedi mi?'

Sportif başarı şart

Özhan Canaydın'ın kulübün mali yapısını düzelttiğini, Galatasaray'ın itibarını koruduğunu ifade eden Ergun Gürsoy, 'Galatasaray'ı başarıya ulaştıracak bir teknik ekip oluşturulacak. Bu takımı şampiyon yapacak, taraftarlarımızı gururlandıracak ekibin oluşması için her fedakarlığı yapacağım.

Gerekirse pantolonumu satarım ama bunu başaracağım. 100'üncü yılımız var her Galatasaraylı şampiyonluğa ulaşmak istiyor. Bu sıkıntıyı üstlenmemin sebebi de budur. Yoksa benim onbinlerce resmim, brovem, madalyalarım mevcut. Ben Galatasaraylılar'ı bizi sokakta durdurup çeviren o güzel insanları mutlu etmek için çizmemi giydim' dedi.

Tek işim futbol

Tam bir emekli hayatı yaşadığını 59-60 yaş keyfini çıkardığını, spor yaptığını, yüzdüğünü, tenis oynadığını belirten Ergun Gürsoy, 'Şimdi 100'üncü yılı en güzel kutlamak için iki yıl boyunca Galatasaray'dan başka hiçbir şey ile uğraşmayacağım. Aslında futbol ağır iştir ve sorumluluğu büyüktür. Tek işim futbola hizmet etmek olacaktır. Bunu yapabilmek için danışmanlarım, yardımcılarım, menajerim olacaktır. Eski ve yeni isimlerle iyi bir ekip kuracağım' dedi.

Avrupa'ya gitmeliyiz

Ergun Gürsoy, Galatasaray'ın Avrupa'sız yapamayacağını belirterek, 'UEFA iddiamızı sonuna kadar kovalayacağız. Olmazsa Intertoto'ya bile gidebiliriz. Galatasaray, Avrupa'ya gidecek bütün şartları zorlayacaktır. Avrupa kupalarında oynamak için ne varsa hepsine katılırız' açıklamasını yaptı. Ergun Gürsoy ancak Galatasaray'ın hedeflerine ulaşması halinde kendisini görevini yapmış olarak kabul edeceğini söyledi.

Fenerbahçe'yle iyi geçiniriz

Başkan Özhan Canaydın gibi kendisinin de Fenerbahçe ile medeni ve iyi ilişkiler içinde olduğunu vurgulayan Ergun Gürsoy, 'Galatasaray'a yardımcı olacak her kuruma minnettar oluruz. Bana Fenerbahçe yardımcı olursa Fenerbahçe'yi de öperim. İsterse Panathiniakos olsun müteşekkir olurum' dedi. Ergun Gürsoy, Fenerbahçe'nin geçen sezon yaşadığı sorunları bu yıl da Galatasaray'ın yaşadığını dile getirdi.

Oğlu Ali Gürsoy da yönetime girecek

Ergun Gürsoy, aslında Galatasaray'a hizmet görevini oğlu Ali Gürsoy'un üstlenmesini istediğini kaydederek, 'Ben yöneticilik düşünmüyordum. Oğlum Ali'nin Başkan Canaydın'ın yanında daha birkaç yıl staj görmesi camianın ileri gelenleri tarafından söylendi. Ali henüz 25 yaşında. Başkanımız onu oluşturacağı listeye koyabilir. Ali Gürsoy'un neler yapabileceğini ben çok iyi biliyorum. Tecrübeyi de zamanla kazanacaktır' diye açıklama yaptı.

Zamanı gelen elbette gider

Fatih Terim'in raporuyla takımdan ayrı bırakılan Arif, Bülent, Hakan Ünsal ve diğer futbolcuların durumları konusunda Gürsoy, 'Bunlar detaylardır. Futbol yaşantısı biten gidecektir. Oynama imkanım olsa ben oynar takıma bir başkasını koymazdım. Ben teknik direktörümüzün kararına saygılıyım. Zamanları dolmuşsa ve işleri bitmişse bitmiştir. Bu kulüpten kimler geldi kimler gitti. Kararlara herkes saygılı olmalı' şeklinde görüş belirtti.

Futbolda dün ve kin yok

Cansun'un hemen her yerde Canaydın'ı suçlamasına rağmen Başkan'ın efendiliği sebebiyle sessiz kaldığını belirten Gürsoy, 'Gerçekleri söylemezsen seçim bile kaybedebiliriz' dedi

Onlar soktu

Futbolda dün ve kin olmadığını vurgulayan Ergun Gürsoy sözlerini şöyle sürdürdü: 'Kini ve dünü son zamanlarda onlar futbola soktular. Geçmişi boş verelim ve geleceğe bakalım. Sayın Cansun'un Beşiktaş'a bir milyon dolar borcu sebebiyle şirketini kapattığını bana Hüsnü Güreli söyledi. Değilse, böyle bir şey yoksa biz özür dilemesini de biliriz. Nakit parayı alıp yerine çek koyduğunu da Refik Arkan mali kongrede açıkladı. Başkan Cansun da almadım diyemedi.'

2500 kişiye borç

Gürsoy, 'Canaydın, 40 milyon dolar teminat mektubu vermiş. 2500 kişiye borç ödemiş. Senin parasını yediğin AIG'ye ödemeyi o yapmış. 16'ya alıp 3.5 milyon dolara sattığın Jardel'in, Serkan'ın, Bülent Akın'ın sorunlarını halletmiş. Aklı selim olanlar, tünelin ucunu gören Canaydın'ın yanındalar. Skorlardan dolayı Canaydın'a kızanlar da kan istiyoruz diyorlar. Eskiden banka sahipleri istedikleri kadar para çekebiliyorlardı şimdi herkes karşılığı kadar alabiliyor' hatırlatmasında bulundu.

Terim'i inkar edenler kafayı yemiştir...

Ergun Gürsoy, 'Terim'e kimse git demedi. Aksine o başkanın olmadığı bir yerde yönetime 4 alternatif sundu. Keşke Terim göreve geldiğinde işin hamallık kısmını bize bıraksaydı' dedi.

Tartışmam bile

Terim'in kazandırdıklarını inkar edenleri 'Onlar kafayı yemiş' diye yorumlayan Gürsoy, Terim'i G.Saray'a kendisinin aldığını belirtti.

Dünya bizi konuşacak

G.Saray Başkan adayı Mehmet Cansun, göreve geldikleri takdirde buldukları kredinin büyük bir bölümünü transfere harcayacaklarını söyledi. Cansun, aralarında Rivaldo'nun da bulunduğu 60 ünlü yıldızın bu sezon itibariyle bonservissiz serbest kalacağını belirterek, 'Göreve getireceğimiz teknik direktörümüzün istediği oyuncuları G.Saray'a kazandıracağız' dedi. Milenyum Kupasını kazanmanın kendisi için büyük gurur olacağını belirten Cansun şöyle konuştu:

'Göreve getireceğimiz teknik direkötör ve alacağımız futbolcularla Reuters Haber Ajansı'nda ve dünya televizyonlarında birinci haber olmayı amaçlıyoruz. Ayrıca 100 yıla yakışan bir kupayı da Türkiye'ye getireceğime söz veriyorum. Ben söz verdim mi yaparım.' Alp Yalman ve Abdurahım Albayrak ile gelecek teknik direktör ve alınacak futbolcular hakkında görüştüğünü belirten Cansun, Bülent'in kendisi için ayrı bir önem kazandığını onu asla harcamayacağını da ifade etti.

Mehmet Cansun ile Alp Yalman birleşti

Galatasaray'da camianın 'birleşin' mesajı sonunda ilk meyvesini verdi. 20 Mart'ta yapılacak kongre için başkan adaylarından Alp Yalman ile Mehmet Cansun dün birleştiklerini açıkladılar. Mehmet Cansun'un başkanlığında gerçekleşen birleşme sonucu yönetim kurulunun Cansun ve Yalman ile birlikte yeniden oluşması bekleniyor. Daha önce Özhan Canaydın, Alp Yalman'ın birleşme teklifini geri çevirmişti

Mehmet Erisen

Post by Mehmet Erisen »

Cansun'a oy vermek gercekten deli isi gibi gozukuyor. Baksaniza ustasi Suren'den ogrenmis, krediyi transfere harciyacakmis. Bu isin sonu kotu.
Kulup elden gider herhalde Cansun gelirse.
yazik.

Zoban Raftik

Post by Zoban Raftik »

Aylan Izmirli wrote:Sn Raftikden rica edelim ;
Sn Canaydinin bir Tv kanalindaki bugunku konusmasini buraya bir gecirse zira buralarda gorme imkanimiz olmadi.
Saygilarimla
Aylan Izmirli
3 baskan adayinin dun aksam TV kanallarinda katildiklari progrmlarin metin cozumleri ve programlarin ses kayitlari:

http://www.galatasaray.org/detay.asp?PI ... &mans=true
liberta per gli ultras

Post Reply