Umit Karan'in kalmasi iyi mi oldu kötu mu?

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Poll ended at Wed Mar 03, 2004 2:58 pm

Iyi oldu. Ilerde faydali olacak.
21
68%
Gitseydi daha iyi olurdu.
4
13%
Iyi oldu. Ilerde faydali olmasa da satilir/takas edilebilir.
6
19%

Total votes: 31

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

...

Korhan Demirkaya

Post by Korhan Demirkaya »

AYRILMAYI HİÇ DÜŞÜNMEDİM

Sevgili Galatasaraylılar

Şu anda inanılmaz mutluyum. İçim içime sığmıyor. Türkiye’nin ilk ve tek üç yıldızlı takımıyla nikâh tazelemenin tarifi mümkün olmayan duyguları içindeyim.

Ben profesyonel bir futbolcuyum. Ekmek paramı bu işten kazanıyorum. Elbette tuttuğum takımda bile oynarken alacağım paranın pazarlığını yapabiliyorum. Bu gayet doğal. Bunu çalıştığınız işi sevmenize rağmen, patronunuzdan zam istemeye benzetebilirsiniz. Aslında hiç ayrılmayı düşünmezsiniz ama, patronunuzla maaşınızın ve alacağınız paranın pazarlığını yaparsınız. İşte benim ki de bunun gibi bir şeydi. Hiçbir zaman ayrılmayı düşünmedim. Hatta ayrılmak zorunda kalırsam bu renkleri nasıl bırakırım, Galatasaray’a nasıl rakip olurum diye içten içe de endişelendim açıkçası.

Her şeyin ötesinde ben sıkı bir Galatasaray taraftarıyım. Yazımın başında mutluyum dedim. Bu mutluluğumun bir nedeni elbette imza attığım için. Diğer bir nedeni ise ezelli rakip ebedi dostumuz Fenerbahçe ile yapacağımız maçta takımımdaki yerimi alacak olmanın mutluluğu. Pazar günü Şükrü Saraçoğlu Stadı’nda tarihi bir maça daha çıkacağız. Herkes Fenerbahçe’yi favori gösteriyor. Hatta daha ileri giderek bize fark atacaklarını iddia ediyorlar. Bu aslında bizim için avantaj bile sayılır.

Öncelikle Villareal maçında, ardından Fenerbahçe karşısında gerçek gücümüzü ortaya koyacağız ve taraftarımızın yüzünü güldüreceğiz. Bu mutluluğumu Fenerbahçe filelerine gol atarak da perçinlemek istiyorum. Umarım bunu başarırım.

Her insan hata yapabilir. Geçmişte benim de bir takım hatalarım oldu. Ancak büyük Galatasaray camiasının ve de muhteşem taraftarımızın da büyüklük yaparak, benim bilerek ya da bilmeden yaptığım hataları affedeceği inancındayım. Ben bu camiaya mal olmak, sembolleşmek istiyorum. Bu benim en büyük hedefim. Galatasaraylı Ümit Karan olmaktan büyük onur ve gurur duyuyorum. Çok kısa süre içinde, oynadığım futbol ve atacağım gollerle sadece Türkiye’de değil, Avrupa’da da kendimden bahsettireceğim.

Fenerbahçe maçı sonrası görüşmek ümidiyle.

Sevgilerimle.

Ümit Karan
25.2.2004

Aslanim Umit :)

SEN SARI ILE KIRMIZI KALBIMIZIN YILDIZI

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Vay be ne GS'liymis meger! Butun söylediklerimi geri aliyorum arkadaslar.
Umit Karan super bir futbolcuymus...kimin umurunda ne yapiyor ne ediyor...
affetmekmis...bos laflar bunlar. Allah beni utandirir insallah ama bu topcudan
ne bag olur ne bahce. En buyuk eksigi kreatif olmayisi. Necati daha akilli,
daha yapici bir forvet. Kimi kesecekse yazik olacak...ben asil Berkant'in
kalmasini isterdim...

Aylan Izmirli

Post by Aylan Izmirli »

Ilk once Umit Karan'in takimda kalmasina inanilmaz derecede sevindigimi belirtmek isterim.
Kim ne derse desin elimizdeki Forvetler arasinda Hakandan sonra en iyi adamimizdir.Ve bunu gecen yillarda Lucescu altinda Avrupadaki gollerinde cok iyi gostermisdir.

Ben burada daha cok degil bir kac hafta evvel Arifi kadro disi birakdik,Umitede ceza verirsek adam kontrati imzalamadi diye en kisa bir zamanda Avrupa maclarinda Bratuda oyniyamiyacagina gore Hakanin sakatliginda kim oyniyacak boyle ceza olurmu diyordum.

Iste olan oldu ,bana kimse anlatmasin ,Hakanin sakatlanmasi sonu elde striker kalmamasindan dolayi aniden acaba Umit mi aska geldi yoksa bizim Teknik Kadromu zoru gorunce teklifi degistirdi ve ters yuz yapti derim?

Ben bu gibi adam gece dansa gitti,kontrati imzalamadi o yuzden su kadar mac veya sezon sonuna kadar takimda yok demenin veya gereksiz tutamiyacagin cezalarin soylenmesine bile karsiyim.

Neyse bu aslinda Kulube ders olmalidir.Bana kimse tam Striker ihtiyacimiz oldugu gune bir gun kala Umitin aska geldigini yazmasin inanin buna kimse inanmaz ortada bir yerde bazilari adimini geri cekmisdir,iste bu is bu kadar basit.

Saygilarimla
Aylan Izmirli

ps;
Berkanta inanin gerek yok ondan bir sey pek olacagina inanamiyorum.Hasanin kucuk ve cok kotu bir modelidir.
Her ne kadar Hasani cok beyensemde ikinci bir kotu kopyasi bu takima fazladir.

Samet Kose

Post by Samet Kose »

Umit Karan'in imza atmayisinda Terim'in gelecek sezon GS'da kalip kalmayacagi, hatta Lucescu'nun BJK'de devam edip etmeyeceginin belirleyici olacagini dusunuyordum, anlasilan Terim'in de Lucescu'nun da kaderleri belli degilmis.

Bu karar ayni zamanda GS yonetiminin gece yasantisi olan futbolculara iliskin tutarli bir politikasi olmadigini belgeliyor. Umit kalmak isteyebilir ama yonetim enine boyuna iyi degerlendirdikten sonra bunu onaylamaliydi. Gece yasantisini da kenarda tutalim, Umit Karan GS'a gelisinden bu yana ne uretmis bunun belirleyici olmasi gerekirdi. Karan'in GS sevgisi ugruna vazgecilen sorunlu Ilhan Mansiz'in bile BJK'ndeki katkisi ortada, giderken kulubune yuklu bir kazanim sagladi, Umit Karan gitseydi eger sifir bonservis bedeli ile gidecekti.

Kalmasina sevinmedim, ama madem kaldi varini yogunu ortaya koymasini beklemek taraftarin hakki.
Vita Brevis, Ars Longa

Aylan Izmirli

Post by Aylan Izmirli »

Sn Kose ,daha evvel dedigim ve burada sizinde belirtiginiz uzere.
Bir mac icin Umitin bir anda affedilmesi inanin Galatasarayin displin konusunda tutarsizliginin en guzel misalidir.

Her ne kadar Umitin kalmasina cok sevindimsede,Kulubun bir baska politikasininda burada sifirlanmasini gormek butun sevincimi aldi goturdu.

Boyle tutamiyacagin sozler ve cezalari verenler ve bir anda tornistan edip geri donenler icin diyecek hic bir sey yok .
Sadece cok uzuldugumu belirtmek isterim,

Saygilarimla
Aylan iZMIRLI

Serdar Beyazyurek

Post by Serdar Beyazyurek »

Aylan Izmirli wrote:Bir mac icin Umitin bir anda affedilmesi inanin Galatasarayin displin konusunda tutarsizliginin en guzel misalidir.
Iyi guzel de, Umit'in zaten affedilecek bir durumu yoktu ki. Gece disarida yakalandiktan sonra para cezasi verildi, fakat sozlesme yenilemedigi icin mac kadrosuna alinmiyordu. Dun sozlesmesini yenilemis ve ortada hicbir sorun kalmamis. Bu durumda yonetimin disiplinsizligi nerede onu anlayamadim. Ali Durust'un yaptigi aciklamaya gore yonetim zaten Umit ile uzlasmak icin bir girisimde bulunmamis, tercih Umit'e birakilmis ve dunku sozlesme yenileme olayi Umit'in girisimi ile olmus. Bir mac icin bir anda affedilme olayi oldugunu sanmiyorum.

Mehmet Erisen

Post by Mehmet Erisen »

Kiymetli Samet dostum,
Eger Japonlar Ilhan Mansiz manyagi olmuslarsa, Umit Karan'in sucu nedir?
Umit Karan, 3. yildiz taktigimz sene hem ligde, hem de Sampiyonlar Liginde bir cok gol atarak takima katki saglamistir.

Gecen sezonki performansi da ortada. Bu sene malesef ameliyat, sakatlik bir sey gormedik. Acikcasi, Umit Karan - Hakan Sukur forveti ve arkadan Hasan Sas - Necati - Ergun - Sabri - Volkan orta sahasi,
Omer-Orhan-Emrah(Suat Usta) defansi yuzumuzu guldurebilir!

Erisen.
Galata Sarayi Mekteb-i Sultanisi

Tan Erten

Post by Tan Erten »

Umit Karan'in kalmasina sevindim diyemem ancak bu sartlar altinda iyi olmustur. Vasatin ustunde bir forvet oyuncusu (H. Sukur disinda, Necati'yi gorecegiz) su an elimizde yok...

Ancak bugun Hurriyet'te Karan'a $800,000 ve mac basina $10,000 teklif edildigi yaziliyordu. Sabit paranin biraz daha dusurulup mac basina paranin biraz daha artirilmasi mumkun olabilir miydi, bilmek zor. Ancak sozlesmeye, disiplinsizlik sucuna verilecek para cezalarinin agir olmasini akil etmislerdir herhalde.

Aslinda Karan'in sakatliginin bu kadar uzun surmesi, takimda ayyuka cikan disiplinsizlikler ve gece hayati aliskanliklari (Batista'nin 19 birasi; Karan, Usta ve Volkan'in gece alemleri) takim yonetimince yapilan hatalarin dogurdugu sonuc. Mantiga uymayan "kadroya aldim/almadim", yanlis transferler ve sonucunda alinan basarisiz sonuclar, takimi hedefsiz birakti.

Cebinde dunya kadar parasi olan, herkesin tanidigi, ancak hedefsiz genc futbolcu adami da bardan, alemden uzak tutmak da zor olur
Tan Erten

Korhan Demirkaya

Cebinde dunya kadar parasi olmasa dahi
hedefsiz kalinca insan ne yapacagini bilemez.
O yuzden takim olarak hedefsiz kalmamaliyiz.

OlcayAksoy

Post by OlcayAksoy »

Bir Fenerbahceli olarak benim gordugum Umit Karan super, mukemmel olmasa da averajin ustu, Turkiye ligleri icin hayli yeterli bir forvet. Ama kafasi epey bir zamandir futbolda degil, belki dediginiz gibi amacsizliktan, belki de aylardir suren sakatligindan bilemiyorum. Ben biraz bizim Yusuf ya da kaybolup giden Tarik Dasgun'e benzetiyorum.

Belki duzelir belki duzelmez. Duzelmemis haliyle de pek talibi olacagini sanmam, verdiginiz milyon dolarla kalirsiniz arada 3-5 gol atar gerisinde sakat gezer. Duzelirse de iyi bir futbolcu olarak devam eder, cok asiri basarili olacagini sanmam ama GS'nin de isini gorur.

Bakalim belki Necati toparlar biraz. Sanirim Villareal, Fenerbahce, ve sonraki Villareal maclarinda Necati'nin de takimdaki rolu, neler yapip yapamayacagi ortaya cikar. Ki Necati genc bir adam, simdiden tutunabilirse senelerce faydalanirsiniz

Neyse Fenerli adamin isi degil GSli futbolculari tartismak :)

Korhan Demirkaya

Umit Karan vasatin cok ustunde bana gore.
Ilk sezonunda Barcelona'ya Roma'ya Parma'ya
gol atti. Ilk avrupa maclariydi. Bu gollerin birini
icerde ikisini disarda atti ki o donem cok atak yirtici
bir sistemimiz yoktu. Cok duzgun ayni zamanda bazen
inanilmaz estetik gol vuruslari var. Umit'den cok sey
gorduk ve cok daha gorecegiz insallah. Gecen sene
de fenere iki tane cakarak bizi mest etti :)

Ata Özçelik

Korhan

Post by Ata Özçelik »

Korhan bir düzeltme yapayım dedim, Parma değil ed Lazio'ya gol atmıştı. Bu da bir resim benden :

Image

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

1. Heykel Metin Oktay'dan cok benim babama benziyor :-)

2. Umit Karan heykelin yaninda poz vermekle duygu sömurusu yapiyor.

'Gecmiste goller atti, önemli rol oynadi', bu Metin Oktay icin de gecerli.

Umit Karan kötudur kötu kalacak. Bir takimin ahengini bozmak istiyorsaniz
koyun öyle bir oyuncuyu görursunuz...yazik oldu gercekten. Volkan'i da
zamani geldiginde tartisiriz.

Mehmet Erisen

Post by Mehmet Erisen »

Sevgili Hasan,
O resmi kesin fotografcilar orada dur da cekelim demistir.
Umit Karan bu aksam seni utrnadiri umarim :)
Erisen.
Galata Sarayi Mekteb-i Sultanisi

Post Reply