Ergun Gursoy

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ergun Gursoy ileri geri fazla konusuyor mu?

Poll ended at Tue May 04, 2004 10:52 am

Evet
8
22%
Hayir
29
78%

Total votes: 37

Hasan Tezcan
Site Admin

Ergun Gursoy

Post by Hasan Tezcan »

Merak iste...

Korhan Demirkaya

Post by Korhan Demirkaya »

Bir tek TS hakkinda konustu ki
kendisi Trabzon'ludur ve bundan
evvelki donemlerde de ayni sekilde acik
acik bunu soylerdi. Onun
disinda GS'nin haklarini savunmasi cok
guzel ve yerinde. Ben acikcasi basina
karsi onlari susturacak bir yoneticimiz
oldugu icin memnunum.

SEN SARI ILE KIRMIZI KALBIMIZIN YILDIZI

Yusuf Han

Post by Yusuf Han »

bizim stilimiz olmasa da , ergun gursoy tarzi bir " gunah kecisi " yonetici lazim kulube . aksi taktirde meydan bos kaliyor . rakipler agzina ne gelirse konusuyor , medya aklina her gelen palavrayi yaziyor .
ustelik gursoy sadece cenebaz degil ayni zamanda is bitirici . bu ozelligini de transfer baslayinca gorecegiz insallah ..

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

yusuf han wrote:...rakipler agzina ne gelirse konusuyor , medya aklina her gelen palavrayi yaziyor .
ustelik gursoy sadece cenebaz degil ayni zamanda is bitirici . bu ozelligini de transfer baslayinca gorecegiz insallah ..
Su an rakipler degil Ergun Gursoy agzina ne gelirse konusuyor. Medya da
firsat kollayip yaziyor elbette. Ergun Gursoy onlar icin inanilmaz haber
kaynagi...

Evet, transfer bombalari gumbur gumbur patlayacak...'fazla konusan is
yapmaz' diye bir atasözu var midir acaba?

Baksaniza Hagi bile umudunu kesmis transferden. 'Taraftar transfer degil,
yenmemizi istiyor, sadece medya transfer istiyor' demis. Ergun Gursoy
gene istifasini verip bu yönetimden uzaklasir, boy göstermis oldu sadece.

Tan Erten

Post by Tan Erten »

Yahu adamin ne ileri geri konusmasindan bahsediliyor, ben de onu anlamiyorum. Bir somut ornek rica edecegim, TS ile ilgili yorumlarini geciniz. Bakan bile fikir beyan etti, ligde calisan butun antrenorler bir sey soyledi. Ergun Gursoy yalan mi soyleseydi.

TS disinda hangi yorumunu begenmedin sevgili Hasan, merak ettim gercekten.
Tan Erten

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Tan Erten wrote:Yahu adamin ne ileri geri konusmasindan bahsediliyor, ben de onu anlamiyorum. Bir somut ornek rica edecegim, TS ile ilgili yorumlarini geciniz. Bakan bile fikir beyan etti, ligde calisan butun antrenorler bir sey soyledi. Ergun Gursoy yalan mi soyleseydi.

TS disinda hangi yorumunu begenmedin sevgili Hasan, merak ettim gercekten.
Bir misal, bugunku 'gazeteden' alinti. Ortada fol yok yumurta yokken...

http://www.hurriyetim.com.tr/haber/0,,s ... 035,00.asp

...neden cevap verme gereksimini duydu acaba...suni gundem yaratan
kendisi degil mi...

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Japonya'da en ufak bir sey icin harakiri yapildigini biliyormuydunuz :D

http://www.ajansspor.com/futbol/haber.a ... erID=80573

Mehmet Erisen

Post by Mehmet Erisen »

Hasan,
Hurriyet'te verdigin linkte abes bir sey mi var? Aslinda tabii Ergun Gursoy ve Hakan Sukur'un "gonullerindeki sampiyon" diye Trabzonspor'u aciklamalari buyuk bir gaflet.
Haaa, insanlar da GS yatacak su bu dedikleri icin Gursoy da o sekilde konusmus.
Bence Gursoy biraz patavatsiz, ancak lazim boyle bir adam her yonetime.:)

Haa, bak guzel de konusuyormus iste:
http://www.galatasaray.org/detay.asp?PI ... rID=188451
Senin Japonya haberini de soylemis:)
Erisen.
Galata Sarayi Mekteb-i Sultanisi

Sabit Ikiz

Post by Sabit Ikiz »

Artik asmaliyiz bu konulari. Ergun Gursoy'un demesiyle TS sampiyon olamaz. Gonlundekini soyledi. Hakki da var. Yonetici diye tastan degil ya.
Benim gorusu, herkes, ama herkes, en tepeden baslayip, hangi takimi tuttugunu aciklasin. Bitsin bu tartisma. Kimin ne oldugu, kimi tuttugunu belli olmayan yerde boyle tartismalar cikar.

Dun Ata Aksu da acikladi, Antep'i tutuyormus. Antep'in sampiyon olmasini istiyorum dedi, simdi Antep bundan onceki senelerde sampiyonmu oldu?

Saygilar,

S.I.

Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

Bende olayin neden bu kadar buyutuldugunu anlamis degilim. Birincisi TS'un sampiyon olmasi ile ezeli rakipler sampiyon olmayacak ikincisi Gursoy Trabzonlu. Yani neresinden bakarsiniz bakin TS olmasini istiyorum demesi normal. Bunu acik acik soylemesi normal mi? Bence oda normal. Oyle olmusuz ki Gursoy "Kim olursa olsun fark etmez." deseydi bu sefer "Gursoy'un soylemesine gerek yok nasil olsa Trabzon'u istiyordur." VEYA "Neden boyle dedi, kesin dikkat cekmek istemiyor, vardir tilki Gursoy'un bir bildigi" olacakti. Iki ucu .... degnek.
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu

Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

yusuf han wrote:bizim stilimiz olmasa da , ergun gursoy tarzi bir " gunah kecisi " yonetici lazim kulube .
Aynen katiliyorum. Zaten basimiza gelenlerin bir nedenide sus pus olan yoneticilerimiz, Canaydin anlamaya basladi galiba yavas yavas TR'de aglamayana meme vermediklerini. Boyle olmasi tabii ki dogru olani degil ama malesef isler boyle gidiyor.
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Istifasi gundeme geldi bile.

Gürsoy: "Bırakır giderim !.."

Ergün Gürsoy'dan, sarı-kırmızılı camiada bomba etkisi yaratacak açıklamalar: "AIG hisseleri için ayrılan 23 milyon Dolar transfere verilmezse istifa ederim. Yıldıray'ın işi bitiyor. Mondragon kalıyor. Hasselbaink ile görüşüyoruz.."
[04/05/2004-09:05]

Galatasaray İkinci Başkanı ve Futbol Şube Sorumlusu Ergun Gürsoy, yazarımız Hıncal Uluç'a 100. yılda Galatasaray'ı zirveye taşımak için yaptıkları planları anlattı. İşte Gürsoy'un olay yaratacak açıklamaları: "Ben yönetime girmeden önce Başkan Özhan Canaydın'la oturup pazarlık yaptım. AIG hisselerinin alınması için 23 milyon dolar para ayrılmıştı. Ancak AIG hisselerini Ünal Aysal'dan gelen parayla aldığımız için bu 23 milyon dolar boşa çıktı. Başkan da bana bu paranın tamamını transferde kullanma garantisi verdi. Eğer bu para transferde kullanılmazsa iki ay sonra bırakır giderim. Yıldıray'la anlaştık

100. yılda çok büyük bir takım yaratmak için büyük adımlar attık. Yıldıray'la 3 yıl için prensip anlaşmasına vardım. Şu anda tek pürüz, onun peşinat olarak toplam rakamın yüzde 30'unu istemesi. Yıldıray, Galatasaray'da oynamak istiyor. Biz de Yıldıray'ı istiyoruz. Bu sorunu aşarız. Fatih Akyel'in alınmasını Hagi özellikle istedi. Ancak camia bu oyuncuya sıcak bakmıyor. Okan da G.Saray'a dönmek istiyor ancak camiadan ona karşı da tepki var. Emre dönmek isterse de, bu oyuncuyu alırız. Hagi belirleyecek

Taraftarımız, önümüzdeki sezon mutlaka başarılı olacak bir takım istiyor. Başkan da yöneticiler de bunu biliyor. O yüzden bu transferlerin yapılacağına inanıyorum. Hasselbaink'le de görüşmelerimiz devam ediyor. Bu konuda büyük mesafe kaydettik. Listemizdeki diğer yerli oyuncuları da kadromuza katmak istiyoruz. Ben sürekli üstürne basa basa vurguluyorum, teknik direktörümüz Hagi ile 16 aylık sözleşmemiz var. Kadroyu Hagi'nin verdiği listeye göre şekillendireceğiz. Kalacak ve gidecek oyuncular da onun raporu sonrası belli olacak. Mondragon uslanacak

Mondragon'la birebir konuştum. Çok iyi bir kaleci. Sergilediği agresif tutumlardan vazgeçeceğinin ve uslanacağının sözünü verdi. Kadromuzdaki diğer yabancı oyunculardan sözleşmesi sürenlerle işimiz kolay değil. Öyle iyi anlaşmalar yapmışlar ki... Kimse de bir yere gitmek istemiyor. Ama biz çok iyi bir takım yaratmak için elimizden geleni yapacağız."

Kaynak: Sabah

Korhan Demirkaya

Post by Korhan Demirkaya »

Bu haber dogruysa bile ben gundemde istifa
goremiyorum. Kendi uslubuyla ne kadar kararli
olduklarini belirtiyor.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Korhan Demirkaya wrote:Bu haber dogruysa bile ben gundemde istifa
goremiyorum. Kendi uslubuyla ne kadar kararli
olduklarini belirtiyor.

'Sivrilestirilmis' olsa da haber dogrudur. Istifa tehditi tahminimden erken
geldi.

...sonra uluorta tehdit savuracagina sorunu yönetim icinde cözse daha
dogru olmazmiydi? Ben yönetim mensubu olsaydim kendisinin bu cikisini
hos karsilamazdim, bir saygisizlik olarak algilardim. Hincal Uluc'u yönetime
karsi koz olarak mi kullaniyor acaba. 'Giderim' demek ne oluyor,
neden?...buna is bilmezlik, ordu bozanlik denir. Ergun Gursoy'un yönetimde
görevi nedir, buna bir aciklik getirelim? Katkisi ne? Ne gibi yenilik getirecek, nasil?

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hani nasil derler gidecem diye tutturana. Ha o $ekilde gitsin. Zaten ne geldiyse GS ba$ina dingozluktan geldi. Boyle aman sana ihtiyacimiz var $u i$e bir el at dedikce $i$iyorlar demek.
Last edited by Cengiz Akgun on Tue May 04, 2004 3:30 pm, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Post Reply