Ergun Gursoy

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ergun Gursoy ileri geri fazla konusuyor mu?

Poll ended at Tue May 04, 2004 10:52 am

Evet
8
22%
Hayir
29
78%

Total votes: 37

Aydin Karoglu

Post by Aydin Karoglu »

Hasan Tezcan wrote:
...sonra uluorta tehdit savuracagina sorunu yönetim icinde cözse daha
dogru olmazmiydi? Ben yönetim mensubu olsaydim kendisinin bu cikisini
hos karsilamazdim, bir saygisizlik olarak algilardim. Hincal Uluc'u yönetime
karsi koz olarak mi kullaniyor acaba. 'Giderim' demek ne oluyor,
neden?...buna is bilmezlik, ordu bozanlik denir.

Adim gibi eminim ki giderim falan dememistir. Hincal da olsa cumle icinden cimbizla anlam cikarmak basinin en buyuk ozelligi.Papa NY a gittiginde gazeteciler sormus '' Genel evi ziyaret edecekmisiniz '' diye Papa da '' NY da genel ev mi var'' diye sormus. Ertesi gun gazetede baslik Papa NY da genel ev olup olmadigini sordu !!!
Bu da ayni hesap Ergun Gursoy da istekleri olmazsa gorevden ayrilmak zorunda kalirim vs turunden bir sey soylemistir. Hincal da gazeteye manset aramistir.

Ergun Gursoy'un yönetimde
görevi nedir, buna bir aciklik getirelim? Katkisi ne? Ne gibi yenilik getirecek, nasil?

Bir kere Fatih Terim tarzi sert baba rolunden cok , yapici sorun cozucu bir yani var. Futbolcular icin ki buna Turk futbolcular da dahil , hot dot zart zurt efelik artik gecerli degil.Korkuyla degil saygiyla ve sevgiyle yaptirabilmek onemli , bunun icin de kesinlikle ilimli anlayisli olmak ve en onemlisi bunlari, basin onunde degil camia icinde halledebilmek sart.Ergun Gursoy bunu cok iyi bilir ve uygular.

Yillar once FT nin 2. yada 3. sampiyonluguydu Kenan Onuk o zamanlar ATVdeydi ve rahmetli Cenk Koray , Kenan Onuk ve sanirim Omer Cavusoglu GS ye verip veristiriyorlardi.Dan diye Ergun Gursoy studyoya girdi GS hakkinda dedikodu yapiyorsunuz telefonum susmadi yemekten kalkip geldim diye konuya girmis hepsine soylediklerini yalatmisti.

Ergun Gursoy transfer , takim uyumu dis iliskiler basin vs konularinda cok deneyimli ve sogukkanlidir. TS konusu dahil soyledikleri 100 GS liden 98 inin dusundugu seylerdir.Onun soylediklerini begenmeyenler ise sanal ortamda yazarlar cizerler sonra da kendileri okurlar.

Budur.

Alpay Dedeoglu

Dingoz??

Post by Alpay Dedeoglu »

hakikaten bilmiyorum.
dingoz ne demek? :roll:
NO ADNANS, NO CRY !!

Cengiz Akgun
Moderator

Re: Dingoz??

Post by Cengiz Akgun »

Alpay Dedeoglu wrote:hakikaten bilmiyorum.
dingoz ne demek? :roll:
Gursoy ile Terim'in ortak yanlarina bakarsan anlami cikar Alpay. Ham halat, ortaya "i$ yapar" payesi ile cikip (ya da cikarilip) ne dedigini bilmedigi gibi ne yaptigini da bilemeyenlere denir.

Senin mon$erlerin agzi yandi bir kere. Karpuz kabugunu hazirlami$lardir Gursoy'a. Oyle bekliyorlar gibi sendelesin diye. O da ma$allah hergun canak tutmakta i$ yerine laf ureterek.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Korhan Demirkaya

Post by Korhan Demirkaya »

Ergun Gursoy'a camianin guveni var,
o mevkide bulunusu hakkimizin aranacagina
dair inanc asiliyor. Bu da gecen iki seneden
sonra cok kiymetli. Gazetecilere layikiyla
cevap verip geri puskurtmesini cok iyi
biliyor. Su anda taraftarin en guvendigi ve saygi
duydugu isim o. Tabii ki bu guveni ve saygiyi
bosuna kazanmadi

SEN SARI ILE KIRMIZI KALBIMIZIN YILDIZI

Osman Kiciman

Post by Osman Kiciman »

Forumda Ergun Gürsoy'un son basın toplantısından bahsedilmemiş. Özellikle şu bölüme dikkat;

Ergun Gürsoy, Fenerbahçeli Fatih Akyel'in kendi oyuncuları olduğunu ve futbolcunun transferini istediğini söyledi. Fatih'i Galatasaray camiasında kongre üyeleri ve bazı kişilerin istemediğini anlatan Ergün Gürsoy, "Fenerbahçe'nin maçı var. Fatih Akyel bizim oyuncumuz, ancak camiamız tarafından istenmeyen bir oyuncu. Belki benden ona bir af çıkabilir, bir teklif yaptık, olur olmaz bilemiyorum. Benim isteğim ama başkanımız istemeyebilir de. Geçmişte Fenerbahçe'ye karşı hata yapmış, Fenerbahçe onu transfer etmiştir. Bizimkiler yapsaydı ben döverdim. Ben görmediğim için bir şey söyleyemem" diye konuştu.

Taraftar sitesinde %98 oranla tanınmayan Akyel için üstelik taraftarın istemediğini bile bile teklif yapmak nasıl bir çelişkidir Ergun Baba :evil:
Senin onu affetmen yeterli mi, biz seni taraftarını tanır, kollar diye bildik yıllarca... (Bu demeç sonrası ankete olumsuz oy attım, basın toplantısı şahsi fikrini beyan platformu mu?) Bu arada Serkan Balcı transferi sonrasında Akyel'i takımdan şutlamak istemesi muhtemel FBye de gün doğdu :(

Bu da basın toplantısının tamamı; http://www.galatasaray.org.tr/detay.asp ... &mans=true

Tan Erten

Re: Dingoz??

Post by Tan Erten »

Cengiz Akgun wrote:Ham halat, ortaya "i$ yapar" payesi ile cikip (ya da cikarilip) ne dedigini bilmedigi gibi ne yaptigini da bilemeyenlere denir.
Cengiz abi, Ergun Gursoy'un "ne dedigini, ne yaptigini bilmedigi" yargisina varmak icin acele ediyorsun. Adam, goreve baslayali daha ne kadar oldu, pes yani.
Tan Erten

AskinDemir

Post by AskinDemir »

Dün yapılan basın toplantısı her başlığıyla bu anketi geçersiz kılıyor. Çünkü Ergun Gürsoy anketi sorusunu konfirme eden bir konuşma yaptı. Konuşmanın her paragrafı (dişime göre, döverim, vs vs vs) ayrı bir gaf. Galatasaray SK 2. Başkanı argo konuşmaz. Sert mesaj vermek için illa da kahve ağzı ile konuşmak gerekmiyor. Galatasaray SK 2. Başkanı camiasının nefretini kazanan oyuncuları temize çıkarmaya uğraşmaz. Dünyadaki son defans oyuncusu o olsa bu takımda yeri yok. Takımını içeriden baltalayıp 3-5 kuruşa şampiyonluk satanların bu takımda yeri yok. GS için yüreği pırpır eden 18 yaşında çocuğa verin o formayı inanın hepsinden daha çok faydası olur.

Alpay Dedeoglu

Yürü Ergun Gürsoy

Post by Alpay Dedeoglu »

Osman kardesim,

Kac yildir maca giden ve GS'yi takib eden adamsin.
Sunu bilmen lazim , Ergun Gürsoy'un en iyi basardigi
islerden biri istim üstündeki FB'yi dizginlemek ve karistirmaktir.
GS , Rodali Fatih'i coktan renklerine bagladi.
Ne yapacak FA'yi simdi ondan gencini bulduktan sonra.
Hele o terbiyesizlikleri yaptiktan sonra.
Bu kadarini söylüyorum iste gerisini anla.

Cengiz Agbi,
o monserler benim falan degil, aksine bu olusuma karsi oldugumu
bas bas yazdim. (Hani su ünlü esek muhabbetleri).
Sen gene bildigini yazacaksan eger, bende ayni genelleme
icinde yazayim. Sen ve ''seninokyanus ötesindekilerin anlamadigi sey'',
(bir tek Hasan Tezcani tenzih ederim)
Türkiyede basarili olmak istiyorsan, elinde bol kaynagin, iyi bir
takimin ve yönetim organizasyonun
olmadigi sürece , özellikle gecis devresinde
Ergun Gürsoy gibi adama ihtiyacin oldugudur.
Hatta yukaridakiler oldugu sürece bile böyle birine ihtiyacin var.
Sizin oralardaki kosullar baska,
buradaki kosullar bambaska.
Oyun ker yerde oranin kurallarina göre oynanair ve
rakibinin elindeki her silahtan
sende yararlanmak mecburiyetindesin.

Taraftar Ergun Gürsoy'u destekliyor.
Bak bir konustu, Mahmut uslu uslu
kistirdi kuyrugunu oturdu asagi,
Nihat Özdemir de kekelemeye basladi.
Cok degil 1-2 ay önce panellerde GS aleyhinde
kücültücü seyler söyleyip
gevrek gevrek gülüyorlardi.
Sirada Doberman var.

Ben destekliyorum Ergun Gürsoy'u
yeter ki kontrol altnda tutulsun ve anlik parlamalari
önlensin. Ayrica ben oglu Ali 'den de cok ümitliyim.
[/quote]
NO ADNANS, NO CRY !!

O.Akin Gulgun

Post by O.Akin Gulgun »

ÖMER URAL 07.05.2004 - AKSAM

Uzak dursunlar!

Futbolun sadece futbol olmadığına inananlar arasında yer alıp tüm boyutlarıyla değerlendirilmesi gerektiğine inanıyorum. Bu nedenle son dönemde gündeme gelen üç eski ismin de Galatasaray'dan uzak durmaları gerektiğini savunuyorum. Özellikle 'o da kim?'in (ODK) Galatasaray'la birlikte anılmasından hicap duyuyorum. Ergun Gürsoy ODK'yı çocukluğundan beri tanıdığını ve Hagi'nin kendisini özellikle istediğini belirterek ufaktan ısınma turlarına başlattı bile. Ancak ODK Şükrü Saracoğlu'ndaki Ali Aydın resitaliyle 7 kişi bitirilen maçta Bülent Korkmaz'a yaptıklarıyla futbol değerlerine ihanet etmiştir. Bülent kendisini daha sonra özür dilediği için ODK'yı affetse bile ancak tıpkı zarar gören şahsın şikayetçi olmamasına rağmen açılan kamu davası gibi süreç devam eder. Kaptanına 60 metreden koşarak gelip küfreden, itip kakan birisini Galatasaray kamuoyu kesinlikle bağışlamaz. Gereksiz zorlamalara kalkışılıp Galatasaray tribününü küstürmenin anlamı yok. ODK ile ikinci bir Abdullah vakası yaşatılmamalıdır. Galatasaray'ın en kötü sezonunun tohumları Abdullah Galatasaray'a imza attığı gün başlamıştır. Ayrıca Hagi ODK'yı futbolculuğuyla da istememelidir. Attığı 10 toptan dokuzunu rakibe veren, oyun içinde dalıp giden, altyapı eksikliği süren, her hareketinde kırmızı kart kabusu yaşatan birisi sadece hızlı diye alınırsa Hagi kendi Abdullah'ını yaratır. Adını anmamaya kararlı olduğum birinden söz etmeye yalnızca Hagi'yi önlenebilir felaketten döndürmek için mecbur kaldığımın bilinmesini isterim.

Çizmeci biraderler konusundaki itirazım ise futbollarından çok Galatasaray'dan ayrılış biçimleri nedeniyledir. Yaşlı Çizmeci'nin 2001 sezonunun kaderini çizen Ankaragücü maçının başlangıç dakikalarında yerde yatan rakibinin karnına basarak bilinçli şekilde atılması henüz unutulmamıştır. Genç Çizmeci ise ağabeyiyle sezon ortasında attığı imza ve Jardel'e kurdukları tezgahlarla Galatasaray'ın 3. yıldızının bir sezon gecikmesinin baş müsebbibidir. Galatasaray 100. yılına eskilerinden uzak durarak başlamalıdır. Örneğin 2. Tuncay olmasını beklediğim Altaylı İbrahim Akın'ı bin tane çizmeciye tercih ederim. Seneye dövünmemek için İbrahim'in peşine düşülmelidir. Üstad Öcal Uluç'la İbrahim konusunda da aynı görüşleri paylaşmaktan mutluyum.

(Bu yazı Galatasaray İkinci Başkanı Ergun Gürsoy'un dünkü basın toplantısından önce yazılmıştır)

Tan Erten

Post by Tan Erten »

Omer Ural'in yazdiklarina 100% katiliyorum. Ne F.Akyel'in ne de Cizmeci Bucurler'in bu takimda yerleri yok. F.Akyel karaktersizin biri ama Cizmeci Bucurler'in cok buyuk zarari dokundu.

Gecmise saplanip kalmaktansa, yeni yuzler bulmanin zamani geldi artik.
Tan Erten

Aydin Karoglu

Post by Aydin Karoglu »

Hincalin bugunku yazisi , bold karaktere dikkat cimbizla laf cekilmis , ben Hincal yapti dedim , baska bir gazeteci yapmis.Artik her gazete kupurune inanip habere atlamayin .haber maber yok ne diyor hincal yillardir.FBli medya .Budur.
Ben bu gazeteciliği anlamıyorum..

Galatasaray tarihinin en kötü yılını yaşadı, maddi manevi.. Kulüp nerdeyse çöktü, iflas etti, yıkıldı.. Borçlar, ödenmesi mümkün olmayacak seviyeye yükselmiş.. Sportif şubelerde bozgun var.. Bir bölümü kapatılmış. Açık kalanlarda durum utanç verici.. Futbol en felaketi.. Gelecek yıl Galatasaray Avrupa'da yok.. UEFA Şampiyonu Galatasaray UEFA'ya bile kalamadı, annesinin liginde oynayacak..
Ama annesinin liginin de bir özelliği var bu sezon.. Yüzüncü Yıl!.. Beşiktaş nasıl görkemli bir 100. yıl yaşamıştı.. Şimdi sıra Galatasaray'da..
Peki nasıl?..
Ufukta umut ışığı bile yok. Galatasaray camiası, karanlıklar içinde.. Şaşkın, üzgün, umutsuz..
İşte bu hava içinde Ergun Gürsoy ile konuştum..
Ergun, camiayı canlandıracak haberler verdi.. Kaybolan umutları yeniden canlandıracak haberler..
"Transfere iddialı giriyoruz" dedi.. "Özlenen ve beklenen büyük Galatasaray'ı kuracağız.."
Yerli yabancı temas içinde oldukları futbolcuları anlattı..
"100'üncü yıla bir yıldızlar topluluğu kurmak zorundayız.
Gelecek on yılı falan düşünecek halimiz yok. Camianın boynu öyle bükük ki, önce dik duracak hale geleceğiz. Gelecek ondan sonra.. Bu yıl değil.. Bu yıl sadece hazır, oynayacak adamları alacağız" dedi..
"Becali'yi çağırdım. Getirdiğin bütün adamları götür. Yabancı kadromu boşalt ki, yeniden dolduralım dedim" dedi..
Daha bir yığın şey söyledi.. "Bunlar güzel de, hani para?.. Hagi bile Galatasaray aleyhine FİFA'ya başvurdu. Hemen her yabancı mahkemelik. Artık peşin parayı görmeyen hiçbir yabancı gelmiyor" dedim.
"Özhan Canaydın, AIG Hisselerini geri almak için 23 milyon dolar bulmuştu. Ama hisseleri Ünal Aysal alınca, bu 23 milyon dolar boşta kaldı. Yani transfer için, hazır sıcak para, 23 milyon dolarımız var.."
Özhan Canaydın hakkında şüphelerim var..
"Bu paranın sana tahsis edilmemesi olabilir mi" dedim..
"Olamaz.. Ben kendimi köprüden atacak adam değilim.. Birtakım sözler alarak girdim bu yönetime.. Bana verilen sözler tutulmazsa, ki iki ay içinde her şey belli olur, ben de kalmam giderim zaten.."
Bunların hepsini Sabah Spor Servisi'ne anlattım.
Onlara müthiş bir haber ilettiğimi sanıyordum. Hatta birinci sayfadan anons edilecek..
"Galatasaraylılar içiniz rahat olsun. Yüzüncü yıla dev bir kadro ile girilecek. Para da hazır" diye..
Çok safım..
Bu gazetenin nasıl Fenerbahçeli olduğunu hep unutuyorum. Bu ülkenin en büyük ve satın alma gücü en yüksek camiasının bugün kafasındaki tek soruya yanıt veren, içlerine su serpecek, onları canlandıracak haberin birinci sayfadan anons edilmesine gerek görülmedi.. Görülmez.. Olabilir.. Bu Fener haberi değil ki..
Ama spor sayfasındaki manşet beni beynimden vurdu..
"Ergun Gürsoy, Hıncal Uluç'a olay açıklamalarda bulundu.."
"Bırakır giderim.." Şimdi bakın size naklettim. Benim verdiğim haberden çıkan sonuç bu mu?.. Haber bu mu?..Galatasaraylıları sevindirecek, heyecanlandıracak bir haber ancak böyle bir bozgun duyurusuna çevrilebilir.
İnsan ancak Galatasaray'da düzelir gibi olan işleri tepe taklak etmek isteyen biri olursa haberi böyle tersine çevirir..
Ya da, "İyi haber, haber değildir. Haber ille de kötü olmalıdır" diyen o çağdaşı gazetecilik anlayışını sürdürürse..
Sabah spor servisi ile ilişkilerimi bir süre daha askıya almam gerekiyor galiba.. Kafalarımız bu kadar ters olunca, birbirimizi üzmenin alemi yok..
Olur a.. Belki de ben haksızımdır. Çoğunu kendim yetiştirdiğim bu gençlere fazla yükleniyor, üzerlerinde baskı, stres unsuru oluyorumdur.
Ara verirsek, bir süre onlar da rahat ederler, ben de..

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Ergün Gürsoy'un dünkü basın toplantısından
"Transferi yapmanın çabası içindeyiz. Bunun rakamsal boyutu da medyada yer aldığı gibi fazla değil. Konuşulan paranın 4'te birine şampiyon bir takım yaratılabilir. Avrupa'da ve Şampiyonlar Ligi'nde oynayan futbolcular alacağız"

Şampiyonlar liginde oynayan oyuncular alacağız
Bu ne demek.
Yani gelecek 5 oyuncu İnter, Milan,Juventus,depotivo,real madrid,m.united,monaco,porto,valencia,bjk,vs. takımlardan alınacak.Yani Barcelona'dan ve U.craiova takımından oyuncu almayacağız.

Hadi hayırlısı..

Mahmut Deger

Post by Mahmut Deger »

Alpay, çok kesin konu$mu$sun ! :?:
MD

Cengiz Akgun
Moderator

Re: Yürü Ergun Gürsoy

Post by Cengiz Akgun »

Alpay Dedeoglu wrote:Osman kardesim,

Kac yildir maca giden ve GS'yi takib eden adamsin.
Sunu bilmen lazim , Ergun Gürsoy'un en iyi basardigi
islerden biri istim üstündeki FB'yi dizginlemek ve karistirmaktir.
...
FA teklif goturmekle FB kari$maz aksine memnun bile olabilirler. FB kari$iracak adam Tuncay'a teklif gotururdu. Bence Gursay luzumsuz konu$up hic geregi olmayan demeclerle faydadan cok zarar vermekte. Bunlar Hagi, Trabzon maci, FA konusunda oldugu gibi bombo$ sadece ortada laf soyledi cinsinden. Benim bildigim ortaligi konu$arak degil yaparak kari$tirir kari$tiracak. $u ana kadar hicbir eylemi yok konu$maktan ba$ka.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Mahmut Deger wrote:
Alpay, çok kesin konu$mu$sun ! :?:
MD

Mahmut Agbi,
elleri mahkum sag bek icin böyle
birsey yapmaya. Fatih Sonkayada milli takim
icin Türkiyeye gelmek zorunda.

Bu arada Ergun Gürsoydan hareket bekleyenlere.
Daha transfer baslamadi, ligler devam ediyor.
Ne yapmasini bekliyorsunuz icraat olarak?

Icraata Mahmuttan basladi bak.
soyadiyla uyumlu hale getirdi. :P
NO ADNANS, NO CRY !!

Post Reply