Ergun Gursoy

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ergun Gursoy ileri geri fazla konusuyor mu?

Poll ended at Tue May 04, 2004 10:52 am

Evet
8
22%
Hayir
29
78%

Total votes: 37

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Alpay Dedeoglu wrote: ...
Bu arada Ergun Gürsoydan hareket bekleyenlere.
Daha transfer baslamadi, ligler devam ediyor.
Ne yapmasini bekliyorsunuz icraat olarak?

Icraata Mahmuttan basladi bak.
soyadiyla uyumlu hale getirdi. :P
Mahmut'a ne yapti bilmiyorum ama ona buna teklif goturdugunu acikca soyluyor ya. FA goturdugu teklif kar$isinda GS'lilarin ne kadar heyecanlandigi ortada. Sen bu bir taktik dedin ciktin i$in icinden ama FB'lilerin elimizden FA gibi bir yildiz gidiyor diye huzunlenip kari$tiklarida tarti$ilir hani.

Cok konu$an adam genellikle sacmalar. Ornekleri cok taze. Korkulan da bu i$te. Benim bildigim yaptigi ile konu$ana bakilir eger ortada takdire $ayan bir $ey yapmi$sa elbette. Bu kacinci basin toplantisi boyle ortada fol yok yumurta yok iken.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Cengiz Akgun wrote:...
Mahmut'a ne yapti bilmiyorum ama ona buna teklif goturdugunu acikca soyluyor ya. FA goturdugu teklif kar$isinda GS'lilarin ne kadar heyecanlandigi ortada. Sen bu bir taktik dedin ciktin i$in icinden ama FB'lilerin elimizden FA gibi bir yildiz gidiyor diye huzunlenip kari$tiklarida tarti$ilir hani.

Cok konu$an adam genellikle sacmalar. Ornekleri cok taze. Korkulan da bu i$te. Benim bildigim yaptigi ile konu$ana bakilir eger ortada takdire $ayan bir $ey yapmi$sa elbette. Bu kacinci basin toplantisi boyle ortada fol yok yumurta yok iken.
Basin hergün en az yarim sayfayi GS ile doldurmak zorunda.
Ya bu sayfalari domine edersin ve yönlendirirsin,
ya da namussuzlar oturduklari yerden, ezik müdürlerinin talimatiyla uydururlar.
PR eksik dersiniz, sonradakonustumuda cok konustu.
Karar verin artik.
NO ADNANS, NO CRY !!

Mahmut Deger

Post by Mahmut Deger »

Ya bu sayfalari domine edersin ve yönlendirirsin,
ya da namussuzlar oturduklari yerden, ezik müdürlerinin talimatiyla uydururlar.
Bak bu çok dogru.
Ancak basini yönlendirmek için ileri geri konu$mak gerekmiyor.
Bu i$ler ince i$ler.
Önce oturursun, yanina bu i$lerin uzmanlarini alip bir ekip olu$turursun, sonra gündemi elinde tutacak açiklamalari belli bir stratejiye göre yaparsin.
Yoksa ka$ yapayim derken göz çikar.
5 yabanciyi gönderiyoruz diye açiklama yapip kulübe para kaybettirmek gibi (sanki çok paramiz var da !).
FAkyel konusuna ise hiç girmiyorum. :evil:
MD

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Ergun Gursoy, söz vermisti, onur meselesi yapmisti, ne oldu, simdi
istifa edecek mi acaba? Baskan Canaydin bir fiyasko daha kaldirir mi
bilmiyorum...Basligi gundemde tutmak istedim.

Mehmet Erisen

Post by Mehmet Erisen »

Hasan Tezcan wrote:Ergun Gursoy, söz vermisti, onur meselesi yapmisti, ne oldu, simdi

Hehhehhe, Sevgili Hasan iyi misin? Neden istifa etsinler ki? Daha dur, 31-Agustos'a kadar zaman var, hem 100. yil 1-Ekim-2005'te daha 1.5 sene var.
Bosver birader, Isvec'te havalar isinmaya baslamistir, keyfine bak.
Galata Sarayi Mekteb-i Sultanisi

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Mehmet Erisen wrote:
Hasan Tezcan wrote:Ergun Gursoy, söz vermisti, onur meselesi yapmisti, ne oldu, simdi

Hehhehhe, Sevgili Hasan iyi misin? Neden istifa etsinler ki? Daha dur, 31-Agustos'a kadar zaman var, hem 100. yil 1-Ekim-2005'te daha 1.5 sene var.
Bosver birader, Isvec'te havalar isinmaya baslamistir, keyfine bak.
:D Dalgani gec benimle...Almasinlar, transfer yapmasinlar
istemiyorum, sadece laklakayi biraksinlar, taraftarlari sartlandirmasinlar.
Is bilmiyorlar bu Ivic ve Okan 'transferlerinde' aciga cikti...amatörler.
Allahin kici kirigi bile GS'i istemiyor oldu. GS'i kimler yönetiyor diye
endiseleniyorum sadece. Bunun disinda son derece sakinim.

Baskan Canaydin ise Hades'te...off yani, off demek understatement olur.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Ersun Yanal'a yüklendi
İKİNCİ Başkan Ergun Gürsoy, Fenerbahçe'ye Önder Turacı'yı almaları yönünde baskı yaptığı iddia edilen Ersun Yanal'a da ince göndermelerde bulundu. Gürsoy, "Umarım bu duyum doğru değildir. Ancak şunu bilsinler; bu çocuk eğer Milli Takım'da oynar ve hata yaparsa bizden çekecekleri var. Bugünleri hatırlatıp, ortalığı ayağa kaldırırız" yorumunu yaptı.

Mehmet Gurdal Cetin

Bu iddia'nin dogruluguna inaniyorum

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Hasan

FB (abartmadan soyluyorum bunu) ileriki 10 sene icinde Turkiye ligini hegeonyasi altina alacak bir olusum icine girmistir.

1)Milli takimda ilk 11 de en az 6-7 FB linin oynayacagi bir FB yaratilacaktir.(Gokdeniz de bu kadroya ilerde dahil olacaktir)

2)Futbol Federasyonu FB 'nin gudumunde olacaktir.Bu yolda calismalar surmektedir.

3)MHK eski FB tetikcisi kisiler ile yeniden organize edilecektir.

4)Ersun Yanal yavas yavas FB nin icine cekilmektedir.Milli takimdan sonra iskeleti zaten FB olan bir milli takimdan (Serkan-Deniz-Gokdeniz-Tuncay-Serhat-Belki TURACI-ve ilerde alinacak diger futbolcular )gelip FB 'nin basina gececektir.

5)Uluslararasi tecrubeye sahip olmus olan Ersun Yanal ile tarihlerinde ilk kez gercekten bir Avrupa kupasi hedefleneceklerdir.(2010 yilina kadar )

6) Merchandising olayini tamamiyla basariya ulastirip taraftar başina 100 Dolar yillik gelir hedeflenmistir.

7)Ciddi bir yada iki yabanci futbolcuyu kadrolarina katacaklardir.(Dunya yildizlarindan bahsediyorum bunlar 30 kusurluk yasli eskiler degildir)

8)Yurtici transferde futbolculari cezbedecek paralarla rakiplerine hareket alani birakmayacaklar ve cok yakinda menejerlerle calismayi birakip scouting olayina ciddi bir sekilde gireceklerdir.Turkiye icindeki futbol okullari sayisini neredeyse ikiye katlayip, cok iyi bir yabanci hocanin altinda bir AKADEMİ kurulacaktir.

9)FBTV reklam almaya baslayacak ve sadece reklam gelirleri ile bazi diger branslar (tabiki basta futbol) inailmaz sekilde desteklenecektir.

10)Yonetim bazi genc futbolcularini Anadolu kluplerine makul fiyatlarla kiralamaya baslayacak ve bu oyuncularla Anadolu klupleri arasindaki iliskiler eskisinden daha iyi seviyeye getirilmeye calisilacaktir.

Bunlarin hepsini yapabilirler mi ? Hayir ama iki maddeyi (ki bunlari siz secin hangisi olursa olsun) uygulayabilirlerse biz ve diger kluplerle yillarca kapanmayacak bir fark acilacaktir.

Biz de bunlari biz niye yapamiyoruz diye muzedeki replika kupaya bakip bakip uzun uzun kafa yoracagiz.

Ozan Ersoy

Re: Bu iddia'nin dogruluguna inaniyorum

Post by Ozan Ersoy »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:Hasan

FB (abartmadan soyluyorum bunu) ileriki 10 sene icinde Turkiye ligini hegeonyasi altina alacak bir olusum icine girmistir.
Mehmet, 1. 4. ve 5. maddeler, GS'in 4 sene ustuste sampiyon olup Avrupa kupasini alirken yaptigi seyler. Model onlerinde hazir. Bunda ayip, kayip yok. Bunu akilli dusunsek onleyebilirdik ama aklimiz Insua, Nuno Gomez, Felipe falan filandaydi.

2. ve 3. BJK ve FB taraftarinin bizim hakkimizdaki iddialari. Ne kadar garip ki, Turk futbolunu yonetenler hemen hemen ayni isimler ama GS'in sportif basarisi yok oldugunda bu iddialar da yok oluyor.

6. maddeden sonrasini yapabilirlerse 10 degil 20 sene yakalayamazsin. Alt yapilari hazir. Yapamamalari icin cok bir sebep yok. Ondan sonra bizim taraftarimiz 2. ve 3. maddeleri her sene pisirip pisirip sofraya surerler.

Ozan Ersoy

Mehmet Gurdal Cetin

Merchandising demisken Ozan

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Biraz evvel FB TVye gozum ilisti

Alex Fenerium da forma ve urun imzaliyor.Sanirim saatlerdir bunu yapiyor.Sizce bunu kac gun ve kac bin kere yapar ?

Adamlar ucak bileti parasini cikardi bile...

Basarili olur olmaz , FB yine para kazandi vesselam.
TRUST GALATASARAY
MGC

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Senfoni yazdirmak akillarina gelmemi$ ama enayilerin. Hala forma satmakla ugra$sinlar. GS'yin sen... hayallah kakafonisi olacak.

Bu olay aklima me$hur Karga ve Tilki hikayesinide getirdi. Hani Karga nail olduysa bir yerden bir kalip beyaz beyniri calip dala kurulup yiyecekkken gelip yahu senin sesin cok guzeldei bir $arki soylesende dinlesek diyen Tiliye agzidaki peyniri kaptiri$I hikayesi. Demek gak demeyeceksin Ergun bey aldigini sandiginin parasini verecenki sulanmasinlar. hadi bakalim $imdi sir e$egini Nigde'ye. FB'nin onune acilirmi$ ve bizden gorduler diyenlerede $yle bir oyku var.

"Bu su buradan boyle akar sizde boyle bakar" [Yakacik Ayazmada zamaninda cagil cagil akip icmeye doyulmayan sudan tadan Ingilizin yarim yamalak Turkcesi ile o zamanin belde muhtarina sordugu soru idi bu. ]

O su bu sorudan sonra 60-70 sene daha oyle akti. Yani Ingiliz uyandiramami$ti beldenin mail olan bu su ile neler yapilabilcegini. Tepelere gecekondu yapilmasi ile icitigi bir yudumda Okuzu devirecek bakteri (E-coli) yatagi olan suyun aktigi yeri tikadilar. $imdi ayni yerde o suyun aktigi yerden 200m ilerde kuyu suyunu Ayazma suyu diye gelen gidenin plastik bidonuna ya da damacasina benzin istasyonuna benzetip doldurup para ile satiyorlar ozel giri$imci olara
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Can Erkut Sevinc

Fatih terim, Hagi, Gürsoy

Post by Can Erkut Sevinc »

Gürsoy'un çıkışı biraz da sayın Başkanının Fenerbahçe Başkanına aşırı güvenmesi (aslında kendini kandırması) noktasında bir eleştiri olabilir..

Hatta Ergün Gürsoy'un doğru bildiği şekilde transfer işlerini yürütmeden, Gürsoy'u taraftara karşı siper ederek Hıncal'ın salvolarından kaçışına da yönelik bir tepki dahi olabilir.

Bence F.T., Hagi, Gürsoy sırasıyla taraftarı frenleyecek, oyalayacak kalkanlar olarak kullanılıyor, doğru bir tutum da olabilir, belirli bir süre ve güç toplamak için ama kalkanlar bu arada kırılıyor ve arkada hala savunmasız, kendini rekabete, mücadeleye hazırlamamış zayıf bir kulüp olunca yazık oluyor ve bu samimiyetsizlik , fedakarlık erdeminin bir daha bulunamayacak şekilde kaybedilmesine de sebep oluyor.

Merci!
Özhan Canaydın'a İŞ EMANET EDER MİSİNİZ? müstahakız! http://gsdosyasi.wordpress.com/2005/12

Savas Macun

Post by Savas Macun »

Ergun Gursoy bos konusuyor, sirf kendi taraftarina sirin gozukmek icin FB Baskani'na saldiriyor ki prim toplayip ortbas etsin.

Kendisi Hazan Vezir'i kupa finalinden once kacirmisti.O zaman ki adamlik ile bugunku adamlik kriteri farkli mi?

Bahsettigi yemek bundan 1 ay once yapilmis, o zamana kadar akli nerdeydi? Neden imza attirmadi? Belki bedavaya alirim diye dusundu herhalde.

Madem kendin isi bitiremiyorsun o zaman da mindar etme.

Selamlar
Savas

Mehmet Erisen

Post by Mehmet Erisen »

Ben bu kalkan isini anlamadim. Ergun Gursoy, Hagi, Fatih Terim salak mi, yoksa Ozhan Canaydin'da efsunculuk falan mi var insanlari kalkan yapiyor.
Terim issiz kalmis bir teknik adam olarak Lucescu'nun yerine getirildi Galatsaray'a. Hagi desen, keza oyle, iki defa denemis hocaligi kovulmus. Simdi Galatasaray'in basinda. Kac kisiye nasip olmus Galatasaray'i calistirmak. Hem de oyle cok ta kotu performans gostermedi Hagi ligin sonunda.
Ergun Gursoy ise tamamen kendi istegi ile girdi bu ise. Biz bile neyin ne oldugunu az cok biliyoruz, sanki Gursoy bilmiyor muydu yonetime girerken ne olacagini, hem de baba ogul girdiler isin icine. Bunun adi kalkanlik falan degil.

Topic belki uygun belki degil ama aslinda Canaydin ile Cansun kedi kopek kavgasi yapacaklarina secimlerden once, soyle yumrugunu masaya vuracak, vurdu mu da dost dusman titretecek bir liste yapamadilar.
Bok var demokrasi oldu cok seslilik oldu.
Amacim kimseyi kucumsemek degil, ama bir Abdurrahim Albayrak kenarda otururken, bir Adnan Polat'in esamesi okunmazken zayif yonetimlerin is basinda olmasi bana koyuyor.

Fenerbahce bizim gelmemiz gereken yere ekspress'ten geldi. Amerika'da olanlar bilirler carpool lane vardir freewaylerde. Turkcesi Cevreyollarinda ozel bir serit vardir iki kisi oldu mu arabada vinlar gidersin, trafige daha az takilirsin.

Bizim problemimiz 1996 senesinden kaynaklaniyor. Simdi yeni bir topic acacagim ve niye yazacagim irdeleyelim. Ama problem ortada iken bunu yeni kesfetmis gibi davranmanin alemi yok!

Ergun Gursoy sacmalamis. Zaten profesyonel futbolda neymis o centilmenlik anlasmasi zart zurt. Bak, Gallardo Gallardo diye yazilip ciziliyor hergun gazetelerde. Sen cok istiyorsan gidip parayi basacaksin alacaksin adami. Yoksa Fenerbahce gider Ortega'ya olan borcuna karsilik zort diye soker alir, mal gibi baka kalirsin sonra. Bizimkiler cin olmadan peri carpmaya cikmislar. Poker oynuyorlar, bes benzemezle rest diyorlar, sonra karsindaki gordum dediginde zirliyorlar.

Mehmet Erisen

Post by Mehmet Erisen »

Beşiktaş’ın Hakan Şükür’e yıllık 2 milyon Euro teklif ettiğini duyduğunu söyleyen G.Saray 2. Başkanı, ‘Artık kimseden çalım yemek istemiyoruz. Hakan, kalacağına söz verdi. Fakat, giderse de zorla tutamayız’ dedi.

Hurriyet'ten aynen kopyaladim. Hakan imzalamamis miydi? Hadi onu gectim o ne bicim laf oyle. ARtik calim yemek istemiyoruz, giderse de zorla tutamayiz. Yani yalvariyor mu simdi Besiktas'a bize calim atmayin diye.
Su sezon hayirlisi ile bir baslasa artik. Ne uzun yaz oldu oyle already.

Post Reply