GS'yi begendim in$allah devam eder

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

GS'yi begendim in$allah devam eder

Post by Cengiz Akgun »

Aslinda bu yazimi mac ba$ligi altina yazacaktim ama Mehmet hakli olarak orada maci anlatmi$ o yuzden buraya yeni bir ba$lik attim. Bundan sonra bu sitenin Canli Mac sayfasini tekrar aktif hale getirmek gerekiyor. Neyse sade de gelelim. GS bugun FB'yi uzun suredir goremedigim $ekilde sahada ezdi ama bunu sonuca malasef yansitamadi. Bu ba$arili sonucta Hagi'nin payi ne kadar varsa bunun sonuca aktarilamamasinda rolu de var elbette. Bu takimda boyle durumlarda oldugu halde kadroya sokulmayan bir forvet var cunku.

$imdi maci uzun uzadiya yorum yapmanin bir anlami yok. GS 80. dakikaya kadar (90 degil) tek kale oynayinca soyleyecek cok fazla bir $ey yok. Bugun Hasan $a$ bile o kadar istekliydi ki ve onundeki Onder'da adama ali$kin degilmi$ (dogru bu ilk maci cunku GS ile), Hasan ister istemez kedi fare oynar gibi adamin ba$ini dondurdu. Aksilik i$te adam kolunun ustune du$unce i$ Ayhan'a kaldi. Bu Ayhan pisligi icin ayrica parentez acacagim. GS da gozumu tirmalayan kotu Volkan idi malasef. Hemen hemen maca hic katkisi olmadi ve Allahtan zarari da olmadi. GS'yin diger oyunculari bu maca guzel hazirlanmi$lar. $imdi sorulmasi gereken neden bu tur oyun oynanmiyor sorusu olmali.

Bugun kalede Ru$tu olmasa GS bu maci 4-5 farka cikarip belki o 6-0 hezimetinin acisini cikartabilecek bir pozisyonda idi. Oysa hala gelecek hafta gidip sacmalama ihtimali hala var. Bu Turk futbolcularinin alin yazisi. Evvelsi gun MU gibi (A, B, C takimi diye sallayip bunu sulandirmak isteyenler ne derlerse desin fark etmez benim icin) bir takimi net bir $ekilde yenen FB bu icler acisi hali bu yuzden i$te. Birden bire kendini kaf daginda gorup bu tur sacmalamaya kimsenin hakki yok.

$imdi spor programlarinda dinliyorum Aziz Yildirim mac iptal olmasi gerekir demi$. Bak sen. Neymi$ karar alinmi$ ama GS'li seyirci basamakta oturmu$. Bundan dolayi mac iptal edilmez. GS'ya para cezasi gelmelidir. Ama oradaki polis bostan korkulugu mu? Eger merdivene oturmak yasaksa oturan ikaz edilir. Bunu dinlemeyen stad di$ina atilir. Cikmaz olay cikarirsa coplanir ve tutuklanir. Ama bunu yapacak polis yok. Ikincisi bu adamlar orada mactan cok daha once oturuyordu. Neden o zaman bo$altilmiyor da mac ba$lamasi geciktiriliyor? Burayi da anlami$ degilim. Yine seyirciye donersek o pet $i$esini hakemin kafasina atan okuzu orada nasil bagrina basar bu seyirci bunu anlamak mumkun degil. GS sahasi mi kapatilacak agir ceza mi alacak her neyse almali. Artik bu banalligi kimsenin bunca olaydan sonra devam ettirmeye hakki yok.

Hakeme gelince. Cem Papila genelde kotu bir hakem degil. Ama bazi kararlari tutarli degildi. TV'dan gozuktugu kadari ile daha agir olan faulleri vermedi ki bunlarda Necatinin golundeki avantaj hali de yoktu. Ama bunun yaninda normal sayilacak omuz omuza mucadelede maci kesip faulu verdi. Bu da futbolcularin kafasini kari$tirmi$tir muhakkak. Erman Toroglu Hakan $ukur'un Luciano onunde kanbura yatmasini bu sebebten gol olma olayinda ayni pararlelligi kurdu ki bence yanli$. Luciona bugun atilmayi coktan hak etmi$ti. Bu arada Cihan'nin Servet e mi idi galiba topu kaybettikten sonra attigi tekme de sari kartlik olmali idi ama hakem gormedi. Ha $imdi bunu goremez ama kalkipta Tuncay'a Ayhan'nin yaptigi o cekme hareketini de nasil goremez. Cezasi penalti. Bunun lami cimi yok. Evet gecen gun Ronaldo'ya da hakem uydurdu. Bunlar malasef hak eden takimin boyle bir an icinde guzel oynadigi oyunun cezalandirlmamasi olarak yorumlanabilir. Ama yanli$. Elbette bir GS'li olarak o penaltidan atilan gol ile GS maci berabare bitirse uzulurdum. Ama madem kural bu ve olay ona gore uygulanmali. Neyse Luciona'nun vaktiyle voleybol smacida verilmedi idi.

Ha $imdi Ayhan denen $abalaga gelelim. Yaki$miyor birader. Bu penalti i$ini es gecelim. Olur penalti yapitiriliyor. Bu Luciano'nun hakemin yuzde yuz hakli olarak atma olayinda goz gore gore kufur ettigini goruyoruz. Erman Toroglu gayet guzel Hastronomiden bahsediyor dedi. Burada Cem Papaila'nin bu pisligi atmasi gerekiyordu. Neden atmadi bilmiyorum. Hadi gormedi peki duymadi mi diye sorulacak bir andi. Benim icin bu tur adamlar agizlari ile ku$ tutsalar makbul adamlar degil. Takimi her an yakacak tipler. $imdi 15'er bin dolar prim alacaklarmi$. Ayhan bunu hak etmedi. Cunku ortada dengeli kararlar verilse Ayhan'in bugun GS verebilecegi zarar yararindan cok cok daha fazla olacakti. Bu adamlarin bu tur kafa yapilarinin degi$tirmeleri icin hem teknik yonetim hem de klup yonetimi kendine du$en gorevi yapmali. Yapabileceklerini sanmiyorum Orasi ba$ka ama soylemekte yarar goruyorum.

Biraz once Yildirim'i dinledim. O oynanan maci iptali degil bu macin ba$latilmasi olayina itiraz ediyor. Hakli oldugu yerler var malasef. Eger bu macta yine bizim teresler bilet dagitti mi bilemiyorum. Ama oyle gozukuyor bu ekstra seyirci nereden geliyor diye soruldugunda. Ettilerse GS hakikaten buyuk bir cezayi hak etmi$ durumda. Dedigi dogru. Uygulayamayacagi karari alirsan TFF bunun ceremesini cekmeli ve cektirmeli.
Last edited by Cengiz Akgun on Mon Dec 13, 2004 9:11 am, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Oltunc Özgür

Post by Oltunc Özgür »

Cem papila mac boyunca 2 takim adinada eyyam yapti, bence tuncay'a yapilan hareket penalti degil, Luciano cok once atilmaliydi ve tabiki GS nin bu takima iyi ikende kotu ikende sansi tutmuyor bu macin farkli bitmesi gerekiyordu herhalde onu sukru saracoglunda yapacagiz ve o kocaman acilan agizlar kapanacak uzun sure, boyle 1-0 yenince maalesef susturamiyorsunuz...A.Y 'ye gelince futbol teroristi kendisi ve hasmi A.Sen dir mahmut uslu nihat ozdemir omer cavusoglu gibilerde tetikcidir simdi kalkmis adaletten bahsediyorlar.. Evet bu macta kapasite 18.000 oldugu icin takim fazla bilet satmistir ve ceza almalidir ama dinime kufreden musluman olsa bu adi serefsiz FB yonetiminin demesiyle degil..

Bu takim adam olacak

* volkan yedek kalirsa

* Conce gonderilirse

* Sabri'ye sut atma ogretilirse

* Iyi bir orta saha ve kanat adami alinirsa

Evet bunlar olursa bu takim sampiyon olacak butun derbileri alacak ve seneye yine o buyuk avrupa takimlarini hemde A takimlariyla evire cevire yenecektir.. Burada bir arkadasimizin dedigi gibi takimimiza destek verelim ve medya gaziyla sisirilen diger takimlarida buyukmus diye lanse etmeyelim

Daha iyisi yapilana kada en iyisi bu..

saygilar

Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Yoneticisi, futbolcusu, teknik kadrosu ve taraftariyla bu maca iyi hazirlanan ve sahada futbol ustunlugunu herkeze kabul ettiren takim kazandi.

Tebrikler Galatasaray!

Arkadaslar yazmislar ben uzatmiyacagim bir tek taraftarimiza buralardan bi mesaj yolmak istiyorum: Fenerbahce camiasina cok guzel yerini bulan bir mesaj acmissiniz tribunlerde:

Yasasin Turkiye Cumhuriyeti!

Tebrik ederim sizleri....

Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

mac yorumlarini okuyordum. genelde hep ayni yonde yorumlar. ama yukarida oltunc ozgurun "conce gonderilirse" yorumuna hayret ettim. hele ki boylesine bir mactan sonra. flavio, bugun galatasaray ortasahasinda cok iyi isler yapti. kaptigi toplarla bircok fener akinini baslamadan bitirdi. kabul ediyorum, biraz daha olumlu top kullanabilse daha da iyi olacakti ama o da olacak insallah. bugun ben cok begendim flavioyu.

takim olarak iyiydik. haginin, uzun toplarla orta sahayi transit gecen taktigi fenere soktu. burada hakan sukurun dun geceki muthis performansinin rolu buyuk. gerek servet, gerek luciano karsisinda hava toplarinda da, topu yere indirdiginde de cok basariliydi hakan. galatasaray defansi uzun toplarla hem fener defansinin hucuma cikmasini onledi; hem de blok halinde ileri fazla cikmayarak, geride alan birakmadi fener hucum elemanlarina. ama bur da bir tesekkuru de galatasaray orta saha adamlarina etmek gerekir. neredeyse butun reboundlari topladilar. sabri, volkan, flavio hemen pres yapip, fenerin ileriye top cikarmasini engellediler. hic serkani, selcuku, mehmeti ve alexi top yaparken goren oldu mu? fenerin cikardigi uzun toplari da zaten tomas elma toplar gibi topladi. nazar degmesin tomasa da.

biraz da tek tek futbolcular hakkinda kelam edeyim:

once hakandan baslamak gerek. yorulana kadar (75-80) fener tandemini cokerten adamdi. bugun hava toplarini servet'in ve lucianonun onunde toplamaktan ote; kendi klasinin da otesine gecti; ve topu yere indirip serveti adeta madara etti. lucianonun ve diger fenerlilerin son anda kademede mudahaleleri biraz gecikse, birkac golu olmasi isten bile degildi. sirti kaleye donuk, arkada rakibinin markaji altinda topu almalar, geri donup rakibi calimlayip sut cikarmalar; hakan klasiginin otesine giden yonleriydi. ben kendi acimdan merakla bekledigim servet-hakan mucadelesini bugun izlemekten keyif aldim. zaten servet bi sure sonra vazgecti herhalde ki, lucianoyla basbasa kaldi hakan. golden once ise, erman kambura yatmak demis- neremle gulecegimi sasirdim- hakanin lucianoya yaptigi en temizinden bir sari kartti. boynuna iki koluyla sarilip adami yere indirdi yahu. buna kart gosterilmez mi? avantaj uygulamasi guzeldi ama golden sonra elini cebine goturmeliydi papila. bu arada necatinin rustuyu de gecip topu filelere yollarken ayni zamanda onder'i de ali samiyende filelere gondermesi bence pek bir manaliydi. sezon basinda bize soz verip, imza atip ondan sonra da fenere giden onderin surune sure ali semiyende filelere gitmesini uzun sure unutmayacagim sanirim.

ikinci deginmek istedigim de sabri: simdi nazar degdirmeyelim, simartmayalim bu cocugu ama galiba o ilk parladigi zamanlarda bize kendini sevdiren sabri geri geliyor gumbur gumbur. birkac haftadir hep daha iyiye giden bir performansi var. bu macta da cok iyiydi. fenerin en guclu oldugu kanatta umit-tuncay ikilisini cihanla cok iyi durdurdular ve hasanin cikmasiyla sol kanatsiz kalan galatasarayi sag kanatla ucurdular. sabrinin ilk yarida ceza sahasi caprazindan havalanan topu gogsuyle indirip daha yere bile degmeden cikardigi sutu sabrini kalitesinin tesciliydi adeta.

ve son olarak hagi: takimi cok iyi hazirlamis, feneri iyi cozmus ve bugun cok basarili bir sinav verdi. tek anlayamadigim hareketi volkan-ergun degisimiydi. onda da yanlisti diyemeyecegim. ama hasan ve necatinin sakatlanmalarina ragmen oyuncu degisikliklerinde de hata yapmadi. basta herkes necati cikinca arifi almamasini yadirgadi, fakat o dakikalarda hakanin yorulmasi ve sabrinin de sakatlanmasi haginin galibiyeti korumaya yonelik stratejisini hakli cikardi. zaten sahada 9 kisi gibiydik; bir de arif olsaydi; iyice gardimiz dusebilirdi. aslinda, fener ve daum gercekten ucuz atlatti dun geceyi. hasani ve necatiyi oyundan almak zorunda kalmayan bir hagi; daumun serkan ve selcuku cikarmasiyla fener orta sahasini bosaltmasini en agir sekilde cezalandirir miydi diye soruyorum kendime: hagi cezalandirmasa bile sahada oynayan oyuncular cezalandirirdi.

Yigit Kavurmacioglu

Tebrik Ederim

Post by Yigit Kavurmacioglu »

Macla ilgili yazimda iki konuya deginecegim ayri ayri cunku birine karismasini istemiyorum.

Oncelikle, saha ici normal konular. G.Saray hakettigi bir galibiyeti, hak ettiginden daha az golle aldi. G.Saray takim halinde cok iyi mucadele ederken F.Bahce'de bir kac futbolcu disinda mucadele eden yoktu. Daum bu durum karsisinda saha disinda benim gibi seyirci olunca bu oyun gerceklesti. Rustu yaptigi bir kac kurtarisla farka engel oldu. Hakem ise bana gore macin kaderini etkilemedi. Bir kac yanlis faul karari verdi , F.Bahce lehine penalti pozisyonunu (Tuncay'in cekilisi) gormedi, acik soyleyeyim ben de ancak tekrar da gordum dolayisiyla hakemin iyi niyetle goremedigine inaniyorum. Luciano'nun atilisi konusu ise bence cok agir bir karardi. (Cengiz Hocam, Luciano daha once atilmaliydi demissin ama sana katilamayacagim). Hele bu olayda ilk yarinin son dakikasindaki saniyorum Cihan'in sari kart yedigi pozisyon benzerligi biri sari biri kirmizi biraz acaip karar gibi geldi. Eger Ayhan'in ettigi kufuru karistirip atti ise acikca ozur dilemesi lazim. Ama butun bunlar G.Saray hakli galibiyetine en ufak golge dusurecek bir sey degil. Sevgili G.Saray'li kardeslerim iyi mucadele edip, hakli galibiyet aldiniz, tebrik ederim.

Simdi gelelim ikinci konuya, bu macta F.Bahce'den baska maglup olan birisi daha vardi, F.Bahce'nin daha cok maci var telafi edebilir ama maglup olan Turk Futbolu bunu nasil telafi edecek. Aziz Yildirim'in yerden goge hakki var, bugunku mac baslamamali idi. Madem bir karar aldin, daha iki hafta once sonra bugunku macta dolu merdivenlerle maci baslatip tukurdugunu yalarsan sonra nasil inandirici olacaksin. Yazik oldu cok yazik, Turkiye'nin tek derbisi bu mac, en onemli lig maci, herkese ibret ve ornek olmak yerine zayifliginizi ilan ettiniz. Simdi bu mactan sonra komik para cezasi filan verip goz boyaymayin is isten gecti. Dedigim gibi YAZIK oldu.

Herkese saygilarimla

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Oltunc Özgür wrote:Cem papila mac boyunca 2 takim adinada eyyam yapti, bence tuncay'a yapilan hareket penalti degil, Luciano cok once atilmaliydi

....
Penalti degildi demi$sin? $imdi aciyoruz FIFA'nin futbol kurallari kitabini ve bakiyoruz. Kitap $oyle diyor ceza sahasinda penalti verilmesi gereken 10 kusurlu harekete:

1) kicks or attempts to kick an opponent
(tekme atmak ya da atmaya cali$mak)
2) trips or attempts to trip an opponent
Celme takmak ya da takmaya cali$mak
3) jumps at an opponent
Hasminin ustune cikmak
4) charges an opponent
hasmina yuklenmek
5) strikes or attempts to strike an opponent
Eli ile hasmina vurmak ya da vurmaya cali$mak
6) pushes an opponent
Rakibini itmek
7) tackles an opponent to gain possession of the
ball, making contact with the opponent before
touching the ball
Rakibine topu kazanmak icin dalmak ve bu esnada topa dokunmadan rakibine dokunmak
8] holds an opponent
Rakibini tutmak. (Buna elbette formadan tutup cekmekte dahil)
(9) spits at an opponent
Rakibine tukurmek (bunun cezasi ayni anda kirmizi kart)
(10) handles the ball deliberately (except for the
goalkeeper within his own penalty area)
Kendi ceza sahasinda topla (kaleci haric) elle oynamak

Eger Ayhan biz Tuncay ile cuf cuf oynuyorduk benim hareketim 8. maddeye giremez cunku o lokomotifti bende gubre vagonu idim o yuzden formasina asildim diyorsa bunu da yutturacagi varsa o zaman penalti olmasin. bana gore ve kitaba gore penalti. Dikkat edin FIFA az cekti cok cekti az tuttu cok tuttu demiyor. Bu hareketi yaptiniz mi yanmaniz lazim. Ha bunu her hakem ayni hassasiyetlikte vermiyor Turkiyede. Bence yanli$. $imdi diyeceksiniz ki 7. maddedede ki dokunmadan dokunmaya da fark var. hani Toroglu diyor ya penalti penalti gibi olmali degil. Sonra al geri ver ileri diyerek boyle dokunma ile bu $ekilde du$emez diye yorumlarda yapiyor. Evet cuval gibi kendini birakanlara bende cok kiziyorum. yalniz dokunmada kasit varsa dokunmanin $iddeti de onemli degil kurala gore. Azi cogu yok. Bu arada Tuncay'in bu cekilme pozisyonunu maraton bir kac kere gosterdi. Erman hakli. Ben Roma'lilarin giydigi formayi gordum o zaman uyanmami$tim. Hatta bu sisi formalari nereden bulmu$lar bu $orolo kiliklilar demi$tim. Hakikaten Spandex denen (Erman buna strech dedi ne yapsin) vucudu saran formalari bir ucundan tutup cekmesi o kadar kolay degil. Iyi bir fikir. Uyanik o bunu gormu$ ki hakli.

Bu yukardaki kurallar ayni zamanda ceza sahasi di$inda olursa serbest ati$ ile cezalandiriliyor. Hakan $ukur'un kambura yattigi iddasina ben de katilmiyorum. Lucioano bayagi deve gibi adamin ustune cikiyordu. Yok boyle bir $ey futbol oyununda benim bildigim. O yuzden ben de Oltinc gibi daha once atilmasi gerekir dedim. Bu dememin sebebi bu. Bu adam iki kere hatta gol pozisyonundakinde Hakan'in boynunu cevirip kirmaya cali$iyordu. Yani alacagi kartlar ile atilmasi icin yeterli sebebti. O kasti tekmesi ise tam anlami ile kirmizinin tanimi. Gelip gelmemesi onemli degil. Adam vurmak icin salliyor o tekmeyi. Bunu Avrupada goren hakem de aninda atar.

$imdi de 7 kirmiz kart gerektiren hareketlere bakalim FIFA'nin futbol kitabindan.

1. is guilty of violent conduct
Saha icinde $iddet hareketine ba$ vurdugunda. Topsuz oyuncuya tekme sallamak bu maddeye giriyor. Hic agir magir degil. Bundan evvel vermeye cesareti olmayanlar cok oldugu icin Yigit oyle yorumlami$ gibi geldi bana. Bu yuzden de Papila gozunu kirpmadan atti Luciano'yu)
2. is guilty of serious faul
Saha icinde ciddi bir faule sebeb verdiginde (ki bu bildiginiz gibi kirmizi kart arkadan olan futbolcunun kendisini korumasina imkan vermeyen adi fauller icin veriliyor)
3. spits at an opponent or any other person
(Yukarda dedigimiz tukurme hareketi bu)
4. denies the opposing team a goal or an
obvious goal-scoring opportunity by
deliberately handling the ball (this does
not apply to a goalkeeper within his own
penalty area)
(Bu bo$ kaleye giden topu kaleci di$inda elle kesilmesi olayi)
5. denies an obvious goal-scoring opportunity
to an opponent moving towards the
player’s goal by an offence punishable by
a free kick or a penalty kick
(Bu da son adam olarak rakibe faul yaparak golu engelleme olayi)
6. uses offensive or insulting or abusive
language and/or gestures
(Bu da sahada sadece hakeme degil kar$i oyuncuya seyirciye ve hatta ve hatta kendi takiminin oyuncusuna kufur etme olayi. Bugun Ayhan nasil oldu da bundan siyirtti bunun aciklamasi zor.)
7. receives a second caution in the same
match
(Bu da oyun icinde ikinci sari kart gorme olayi)

Bu arada burada bende dahil kimse bahsetmemi$. Cem Papila'nin gormedigi ya da goremedigi ama yan hakemin bal gibi gorecegi bir geri pasi olayi var. Luciano idi yine galiba bal gibi geri pasi veriyor. Ru$tu elini uzatip topu yerde okkaliyor tek eli ile kurek gibi sonra akli ba$ina geliyor (buna birisi de cIs yanarsin dedi ve guldu maratonda hakli olarak) ayagi ile taca atiyor. Bunun da lami cimi yok. Kaleci geri pasa eli ile dokunamaz. Tutup tutmamasi konu bile olamaz bu konuda tarti$ma icin. Geri pasinda kalecide normal defans oyuncusu oluyor. O hareketi defans oyuncusu yapsa adi penalti. Bu ise kaleye 4 metereden cift vuru$. Ha hakem olmadigim icin buna baraj nasil kurdurtulur bunun inceleigini pek bilemem. Kalenin icine kaleci de dahil cizgide siralanirlar mi acep? Bir bilen varsa soylesin. Ha gerci bunu kaleye sokacak adam var mi diyorsaniz GS'da, orasida tarti$ilir. Ama sen hele bir ver bakalim da var mi yok mu bir kere daha gorelim degil mi ama?

Sonucta FB bugun yenilmese idi Futbolun ilahi yoktur demek kaliyordu geriye. Aziz Yildirim soylediklerinde hakli ama gecmi$ine bakildiginda samimi olmadigi ortada. Bugune kadar bu duruma gelme konusunda az buz tuzu yoktu keretanin. Ben ona Denizli'yi kovdurtmak icin gecenin birinde ikisinde bombo$ havalaninda yaninda adam yururken iki metreden Denizli'ye agiz dolusu kufur ettirtirken (istese yaninda korumalari ile gidiyor hepsini bir ufurukte temize havale ettirirdi) kos kos yurudugunde vermi$tim numarayi. Adamlarina bunu yaptirtirken iyi idi. $imdi kufurden dem vuruyor. yani eskiden olanlari Allah affetsin bundan sonra olmasin diyor. Iyi guzel de Saracoglu teror yuvasi oldugunda neredeydi. Ben bunlarin hicbirinin samimi olmadigini rahatlikla soyleyebilirim. Buna Canaydin da dahil. GS okkali bir cezayi hak etti etmesine. Buna giki cikmamasi lazim. Bu biletsiz olarak o merdivende oturanlarin kimler oldugunuda tahmin etmek zor degil. Hani varya GS icin hergun yatip kalktiklarini soyleyen ve kendine garip garip adlar takanlar elbette bunlar. Bunlara neden bu klup gebedir bir turlu anlami$ degilim. Ama durum boyle malasef. Elbette mac icinde 4000 yakin polis salip bunlari di$ariya atamayanlar kendilerini emniyet amiri ya da vali filan sanmaktalar. Burasi da ayrica bir komedi elbette. TFF'dekiler UEFA macinda bunun yapilmadigini ama kendi maclarinda yapildigini gorup ne kadar aciz heriflere olduklarini bir kere daha gormu$lerdir. Ama utanma sIkIlma yok ki.
Last edited by Cengiz Akgun on Mon Dec 13, 2004 4:36 pm, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

OlcayAksoy

Post by OlcayAksoy »

Oltunc Özgür wrote:Evet bu macta kapasite 18.000 oldugu icin takim fazla bilet satmistir ve ceza almalidir ama dinime kufreden musluman olsa bu adi serefsiz FB yonetiminin demesiyle degil..
saygilar
Oncelikle ceza alinmasi konusundaki hassasiyetiniz icin tesekkurler. Ama once insanlara fikirlerini begenmediginiz icin "adi serefsiz" diye hakaret ettikten sonra bir de "terorist" bunlar diyerek etik degerler konusunda ders vermeniz tezat degil mi?

Tan Erten

Post by Tan Erten »

Cengiz Akgun wrote:
Oltunc Özgür wrote:Cem papila mac boyunca 2 takim adinada eyyam yapti, bence tuncay'a yapilan hareket penalti degil, Luciano cok once atilmaliydi
....
Penalti degildi demi$sin? $imdi aciyoruz FIFA'nin futbol kurallari kitabini ve bakiyoruz. .
Cengiz abi, pozisyonu bir daha dikkatle izlemek lazim, internette var mi bilmiyorum ama Ayhan'in Tuncay'i cekmesi topa vurulmadan once oluyor sanirim. Cunku top, ceza sahasina gelmek uzere havadayken kamera Tuncay ve Ayhan'in halihazirda yerde oldugunu gosteriyor. Sadece kale arkasi kamerayla olayi cozumlemek zor. Pilot kamera da topu takip ettigi icin net bir yorum yapilamiyor. Burada hakemin atistan once Ayhan'i ikaz etmesi gerekirdi.

Yalniz, Ayhan dun iyi oynamasina ragmen takimi yakabilecek hareketler yapti. Hele hakeme "hastronomi" cekmesi gercekten gerzekceydi. Fakat agir cekimde bu olayi izlerken kahkahalarla gulmekten kendimi alikoyamadim. Ayhan once kartin kendisine ciktigini zannediyor ve "hastronomi"den bahsetmeye basliyor. Daha sonra hakemin Luciano'ya yonelmesi uzerine tamamiyle "dumur" oluyor. O andaki yuz ifadesi hakikaten super... :lol:
Tan Erten

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Tan Erten wrote:
Cengiz Akgun wrote:
....
Penalti degildi demi$sin? $imdi aciyoruz FIFA'nin futbol kurallari kitabini ve bakiyoruz. .
Cengiz abi, pozisyonu bir daha dikkatle izlemek lazim, internette var mi bilmiyorum ama Ayhan'in Tuncay'i cekmesi topa vurulmadan once oluyor sanirim. Cunku top, ceza sahasina gelmek uzere havadayken kamera Tuncay ve Ayhan'in halihazirda yerde oldugunu gosteriyor. Sadece kale arkasi kamerayla olayi cozumlemek zor. Pilot kamera da topu takip ettigi icin net bir yorum yapilamiyor. Burada hakemin atistan once Ayhan'i ikaz etmesi gerekirdi.
..
Bak ama Tan kurallari mahsus bulup yazdim ki hani nasil diyorlar akillarda $uphe kalmasin diye. (Nasil ama yarin bir mac sonrasi programi da bana olsun diye ayak yapiyorum.) Ceza sahasinda hucum yapan takim oyuncusunun cekilmesi durumunda topun nerede oldugu onemli degil penalti icin. Kurallarda hicbir aciklama yok. Cekilemez ya da tutulamaz demi$ hucum eden tarafin oyuncusu kurallar. Adam topla ya da topsuz ne olursa olsun topun pozisyon itibari ile konuya bir yorum getirilmedigi icin alakasi yok. Cunku topun nereye ve kime gidecegi belli degil. Bu offside kurali gibi degil malasef. Bakalim top nerede imi$ ne zaman ayaktan cikmi$ denecek. Ceza sahasinda rakibini tutarak hucum eden taraftan birini eksiltiyorsun. Bu buyuk bir avantaj oluyor defans yapan takim icin. Ondan sonra da hadi bakalim top gelir miydi gelmez miydi tarti$masi yapilmaya kalkildi mi bu Penalti'nin verilmesindeki ruhu oldurmek oluyor. Bu durum ayni son adam faulundeki kirmizi kart olayi gibi yani. Adami indirdikten sonra yahu oradan o atilan topa yeti$emezdi ya da yeti$se bile oyle bir gol atamazdi bu salak gibi bir $ey oluyor.

Aciklama: $imdi bir daha dikkatlice okuyunca anladim. Sen ortada ceza ati$i vardi ve top oyuna sokulmadi iken cekildi Tuncay demi$sin. Ben top oyunda diye yorumluyordum. Yani Tuncay gelen topa gore pozisyonu aliyor diye gordum. Malum boyle Alex'in frikiklerinden gol atiyor bu adam. Yani topa vurulmu$tu diye yazdim yazdiklari mi. Olay Korner ati$Indan onceki gibi iti$ kaki$ tutup cekme olayi gibi degildi gibi geldi bana. Tekrarlarda da Tuncay cekilirken top havada gibi idi ama yemin billah edecek halim yok. Bu konuda hicbir yorum da gormedim aksi olarak. Kesin gosterdiler mi olayi bilemiyorum ba$ka programlarda.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Cem Papila bu haftaki performansindan dolayi 6.9 puan alarak bu haftanin en du$Uk puanini alan hakem olmu$.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Oltunc Özgür

Post by Oltunc Özgür »

Sayin Olcay bey,

Tepkinize saygi duyuyorum insan kendi sevdigi gönül verdigi takimin önemli kademesi olan yönetime birisi bu kadar acikca saldirirsa bende olsam tepki veririm. Inanin burada GS forumu oldugu icin siz ezeli rakip takim yazarlarina saldirmiyorum sadece senelerdir klubunuzun izledigi politikalara dikkat etmenizi isterim, eger karsimiza sizin klupte soyleydi boyleydi diye cikarsaniz hay hay onuda konusur hatta burada sikca yapildigi gibi kendi klubumuzu de elestiririm. Özellikle A.S.Y projesi ve yonetim ile ilgili hic yoksa 10 defa agir elestirilerde bulunmusumdur.

FB yonetimine gelince, bircok fenerli arkadasimizin dedigi gibi yok biz fb ye karsi ezigiz 6-0 dan sonra intikam pesinde kostugumuz veya FB nin tarihsel galibiyet ustunlugunu cekemedigimiz icin degil bizzat ve ozellikle A.S doneminden beri devam ettirilen ANTIGS propagandasi ve bunun sozde espri yapan tetikcilerinin getirdigi son noktaya isaret etmek istedim, son donemde sirf FB yi elestiriyıor diye tehdit edilen vurulan yada agiz degistiren yazarlara rastliyoruz yine Rustu'nun dayak olayi S.S stadinda GS li taraftar ve futbolculara koridor ve tribunde yapilan agir hakaret ve tacizler vs. hepsini FB yonetimi planlanmistir bunun icin bana belge getir dersen bende sana munferit bir suru olayin nerede nasil olustuguna bir dikkat et derim sonucta JFK cinayeti cozmuyoruz..

Etik konusuna gelince artik sabir bitmis etik kurallar yerini bu adamlara karsi ofkemizi bu sekilde ifade edecegimiz sekile gelmistir.. TV de resmen tehdit eden S.S de gorusuruz diyen bu adamin yonettigi klubun taraftari olmak sizin sucunuz degildir ama savunmanizi bir sekilde hakli buldugumuda soylemek isterim.

saygilar

Oltunc Özgür

Post by Oltunc Özgür »

Birde su conce gönderilsin lafima tepkiye cevap vermek istiyorum..

Turk futbol severi sahada deli danalar gibi kosan adam gormeyi akilci oynayan görmeye yegliyor herhalde sebebi turk insaninin tembel olusundan kaynaklanmasi yillarca kimse sevemedi sergen yalcin'i zaten..

Conce bu macta cok kostu ama kaleyi gorur gormez kafasi onde 2 sut patlattiki akillara ziyan onunde dikilmis FB lileri gorecek zekasi yokmus gibi. Bu mac tum sezon oynadiginin ustunde oynadi ve hepsi bu. Cok istekli ama RM de oynamis bir brezilyali boylemi olmali bizim bildigimiz brezilyalilar boylemi. Luciano mu zago mu ronaldo mu aurelio mu hepsi cok kosuyor profesyonel faul yapan futbol sahtekarlari evet bizim kalitesiz ligimizde yildiz oluyorlar niye cok kosuyorlarda ondan Manchester da da cok kossaydi ya aurelio efendi yoksa 12-0 bitecek mac sirf onun yuzunden mi 6-2 bitti.

Futbol akil ve beceri isidir, bunlar olmadan 100 metreyi 10 sn altinda kosan 5 birde 10000 metreci 6 adam alirsiniz olur biterdi degil mi ?

Bu takimin acilen ve ucuz yerinden Felipe'ye ihtiyaci var veya onun gibi birine bu ligi rahat cozerler ne kaprisli F.T var nede o beklenti ortami, 2 pasi duzgun yapan FB yi dun 6 lardi zaten Lyon ve M.U da oyle yapmisti yoksa FB yorgunmus konsantrasyon eksigi varmis hepsi bahane biraz basan biraz sert oynayan FB yi futbol fukarasi yapiyor.. Allah icin butun CL maclarini seyrettik son MU paf takimiyla yapilan maclari haric hangi mactaki FB golu hazirlanarak atilmisti Prag macindaki golu zaten saymiyorum hele hele selcuk'un orta sahadan vurup attigi gol..

Inanmak zor ama bu ulkenin FB li medyasi milletin gozunu kor etti koyunun olmadigi yerde keci abdurrahman celebidir dediler..

Dun iyiki Aurelio oynamadi zaten onun yapacagi isi Hasan ve Volkan efendiler guzel yaptilar..

Guzel futbol ve durust yorumlar icin

Saygilar

Savas Macun

Post by Savas Macun »

Oltunc Özgür wrote:Sayin Olcay bey,

Tepkinize saygi duyuyorum insan kendi sevdigi gönül verdigi takimin önemli kademesi olan yönetime birisi bu kadar acikca saldirirsa bende olsam tepki veririm. Inanin burada GS forumu oldugu icin siz ezeli rakip takim yazarlarina saldirmiyorum sadece senelerdir klubunuzun izledigi politikalara dikkat etmenizi isterim, eger karsimiza sizin klupte soyleydi boyleydi diye cikarsaniz hay hay onuda konusur hatta burada sikca yapildigi gibi kendi klubumuzu de elestiririm. Özellikle A.S.Y projesi ve yonetim ile ilgili hic yoksa 10 defa agir elestirilerde bulunmusumdur.

FB yonetimine gelince, bircok fenerli arkadasimizin dedigi gibi yok biz fb ye karsi ezigiz 6-0 dan sonra intikam pesinde kostugumuz veya FB nin tarihsel galibiyet ustunlugunu cekemedigimiz icin degil bizzat ve ozellikle A.S doneminden beri devam ettirilen ANTIGS propagandasi ve bunun sozde espri yapan tetikcilerinin getirdigi son noktaya isaret etmek istedim, son donemde sirf FB yi elestiriyıor diye tehdit edilen vurulan yada agiz degistiren yazarlara rastliyoruz yine Rustu'nun dayak olayi S.S stadinda GS li taraftar ve futbolculara koridor ve tribunde yapilan agir hakaret ve tacizler vs. hepsini FB yonetimi planlanmistir bunun icin bana belge getir dersen bende sana munferit bir suru olayin nerede nasil olustuguna bir dikkat et derim sonucta JFK cinayeti cozmuyoruz..

Etik konusuna gelince artik sabir bitmis etik kurallar yerini bu adamlara karsi ofkemizi bu sekilde ifade edecegimiz sekile gelmistir.. TV de resmen tehdit eden S.S de gorusuruz diyen bu adamin yonettigi klubun taraftari olmak sizin sucunuz degildir ama savunmanizi bir sekilde hakli buldugumuda soylemek isterim.

saygilar

Oltun Bey,

A.Y veya yonetimi serefsiz veya terorist ilan etmek sizin icinizdeki kini veya nefreti disa vurmaktan baska bir sey degil.

Bakin acin okuyun bugunku Hurriyet Gazetesini, Fair Play kazanmis baskaniniz neredeydi dun aksam o kufurler edilirken, hadi tribunden gelen icin hakim olamiyoruz desinler peki ya protokol mudur vip midir ona ne demeli? Fair Play odulu almak yedigi 6.golden sonra el sikmak, veya gazeteleri eyyam demeci vermekle olmasa gerek herhalde.. Kalkip bugun ayni gazetede Goksen aciklama yapmis stattan sorumlu benim diye kimse leke surmesin.Sorumluysan o zaman cik cevap ver neden iki metre oteden kufure engel olmadin diye, veya cik kardesim biz zevk aliyoruz ona kufur edilmesinden desin tipku bugun Fatih Altayli'nin dedigi gibi..sozumona teroru bitirelim soyle yapalim boyle yapalim diye yazi yaziyordu gunlerce, gorduk bugun gene gercek yuzunu. Herneyse benim yadirgadigim kufur meselesi degil, cifte standarttir, kalkip da ortami germeyen biziz, fair playciyiz, soyle katkida bulunuyoruz boyle yapiyoruz diyenlerin piskinligidir baskada bir sey degil, o yuzden AY kufur edilmesi cok sasirtmaz beni ancak boylece GS yonetimi iyi niyet ile eyyam arasindaki farki ispat etmis oldu.

Adminlere de bir sorum olacak.Eger ben kalkip Oltunc bey'in tariflerini GS yonetimi icin soylemis olsa idim kurallari ihlal etmis olurmuydum?

Selamlar
Savas

Savas Macun

Post by Savas Macun »

Bir onceki postumda Oltun bey yazmisim yanlislikla Oltunc bey yerine.Ozur Dilerim

Selamlar
Savas

Yigit Kavurmacioglu

Post by Yigit Kavurmacioglu »

Oltunc Özgür wrote:Sayin Olcay bey,

.....

saygilar

Bu sitede ara sira misafir olarak iki satir yaziyorum ve mumkun oldugunca GS'nin ic yazilarina girmemeye calisiyorum. Ama yukardaki "muhteremin" yazdigi iddialarin biraz sabri zorladigi asikar. Dun aksamki Aziz Yildirim'in konusmasini iki defa daha dinledim, orada "S.S (sanirim Sukru Saracoglu stadi kastediliyor) de gorusuruz " diye bir cumle var mi? Insaf, biraz insaf... Kendiniz bir sey uydurup sonra dogru kabul ediyorsunuz. Daha cok sey soylenebilir ama ortami daha germeyeyim, misafir oldugumuz yerde terbiyemizi bozmayalim. Sadece niye cevap vermedigimiz belli olmasi icin bu satirlari yazdim.

Tekrar galibiyetinizi tebrik ederim umarim uygar bir sekilde kutlamanizi surdurursunuz.

Hepinize saygilar

Post Reply