GS Basketbol ve Bugunku Haberler

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Serdar Beyazyurek

Post by Serdar Beyazyurek »

Son anda da olsa dusmekten kurtuldugumuza cok sevindim. Umarim onumuzdeki seneye saglam bir sponsor bulunup yuzumuzu guldurecek bir takim seyrederiz.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Gelecek sezon cok iyi bir calisma ve organizasyonla erkek takiminin play-offlara katilacagina ve bayan takiminin da birinci lige donecegine inaniyorum.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

GS:89-B.Kolej:83.Play-Out'u 3 maci da kazanarak tamamladik.Boddicker sanirim turnuvanin sayi krali oldu.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Selçuk Samli wrote:GS:89-B.Kolej:83.Play-Out'u 3 maci da kazanarak tamamladik.Boddicker sanirim turnuvanin sayi krali oldu.
Helal olsun sondan dokulenler arasinda sayi krali da olmak pek tabi bir $ey olmali. GS basketbol takimininda GS taraftarinin yuzunu agirtmasi sevindirici. Yuzyil kutlamalari arasinda elbette bu tur ba$arilar lazim, ligden du$memek gibi. Canaydin $ampanya patlatmi$tir muhakkak.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Gündüz Tirali

Post by Gündüz Tirali »

Kabus gibi bir sezonu, utanç içinde geride bıraktık. Umarım seneye sponsor olayını halledip, doğru düzgün bir takımla karşımıza çıkarlar. Diğer taraftan son 3 yıldır bize tarihte görülmedik rezillikler yaşatan "renkli" coachumuz Halil Üner görevine devam edecek mi acaba? Edecekse inanın Koç-Sabancı ortaklığı bize sponsor olsa bile bizden bir cacık olmaz...

Mehmet Gurdal Cetin

Hic tavsiye etmem

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Sevgili Gunduz

Su siralar Sabanci Koc dusman kardesler.Market savasi yapip papaz oldular , sponsor olsalar biz kesin kume duseriz :)
TRUST GALATASARAY
MGC

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Basketbol camiasindan tanidik antrenor,yonetici,ve menecerlerle yaptigimiz sohbetten cikanlar:

A-GS'da subenin en buyuk problemi para degil.Bu sene bir sponsor da bulunacak.Gecen sezon 4 yabanci ile oynadiysak para en onemli problem olamaz.

B-Yonetimin gerekli ilgiyi gostermesi lazim.Kulup uyeleri ,sube sorumlusuna ,gorev alarak yardimci olmali. Basketbolcular yalniz birakilmamali.

C-Gecen sezon takim(ozellikle erkek takimi) iyi antreman yapmadi.Bu maclarda goruldu zaten.

D-Bir coach degisikligi gerekebilir.

E-Seneye lige 2 takim daha katilacak.Turk oyunculara olan talep artacak,bu da maliyetleri yukseltecek.Seneye kimler kalacaksa oturup bir an evvel anlasmamiz gerekiyor.

F-Hangi yabanci oyuncularin kalacagina karar verilmeli.Alinacak yabanci oyuncularla da temas kurulmali.(kalirsa birtek Boddicker kalir diye dusunuyorum)

G-Hangi salonda oynanacak karar verilmeli.Kombine bilet satislari organize edilmeli.

Sezon goc acip kapayincaya kadar baslayacak.Hazirliklara bir an once baslamaliyiz.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Bugunku sohbetler pek keyifli degildi.

Transfer konularinin daha ciddi yurutulmesi lazim.

Florya'daki basketbol tesislerinin iyilestirilmesi gerekiyor.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

BJK bu basket takimi icin milyonlari mi harcadi. Efes'i hacamat ediyorlarmi$ diye duydum. Hani deniliyorduya GS bu durumda Baskete para harcayamaz diye. Cok merak ettim BJK gecen sene ne yatirdi bu i$e diye. Bir kar$ila$tirma yapacak baba yigit var mi bu konuda somut bilgisi ile.
Last edited by Cengiz Akgun on Fri Jun 03, 2005 4:47 pm, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

3 milyon USD civarinda harcadi Cengiz Bey.GS'in butcesini tam olarak bilmiyorum,ama 1 milyon USD'den fazla harcanmamistir.Bir de lige baslarken kasanda nakitle girmen cok onemli.Transferler daha rahat yapiliyor haliyle.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Selçuk Samli wrote:3 milyon USD civarinda harcadi Cengiz Bey.GS'in butcesini tam olarak bilmiyorum,ama 1 milyon USD'den fazla harcanmamistir.Bir de lige baslarken kasanda nakitle girmen cok onemli.Transferler daha rahat yapiliyor haliyle.
Yani bir Concesusa parasina adamlar $ampiyonlugu kovaliyorlar. Eh bizimkilerde 1M harcayip du$mekten kurtuldular. Canaydin da guya basketci. Bu adam sepetci bile olamaz ama GS ba$kani. Peh peh. Ozan'in dedigi gibi Mart'da yine i$ ba$inda olacak. Hadi bakalim size bir Seyrantepe ufurugu daha. "Temeli atiyoruz." Sonra Rizeli cayci Temel'in GS klubu ile ili$kisini keserek ben GS ba$inda asla yalan soylemedim desin.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Basketbol'un,(Avrupa'da)avantajli bir yani da 5 milyon USD'lik bir butceyle Avrupa kupalarinda sampiyonluga oynayabilmeniz.(Bu bahsettigim Efes ve Ulkerspor'un katildigi kupalar)3 milyon USD'lik butceyle de katilip basarili olunabilecek Avrupa kupalari var.

Ozellikle dis pazarlarda is yapan firmalar icin etkili reklam yapabilme olanaklari var.Ic pazari da unutmamak lazim.Buyuk bir sirketin reklam butcesini bir takima sponsor olmak icin kullanmasi oldukca mantikli bu yuzden.Sponsor firmalar icin vergi avantajlari da var.

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

star gazetesinden:

Cafe Crown Galatasaray!

GALATASARAY’IN en önemli ‘amatör şubesi’ için kurtuluş reçetesi... Sarı-Kırmızılılar, basketbolda Ülker ile büyük bir sponsorluk anlaşması imzalamaya hazırlanıyor. Kendisine ait bir basketbol takımı da olan Ülker’in, Cola Turka için Beşiktaş ile yaptığına benzer bir sözleşme, Cafe Crown için de Galatasaray’la yapılacak. Sarı-Karmızılı takımın adının yanına Cafe Crown eklenecek ve bu isim, ayrı bir şube olarak lige böşlece tescil edilecek. Anlaşmanın en az 5 milyon dolar artı çeşitli ürünlerin reklam haklarının kullanılmasını içereceği de söyleniyor.

Açıkçası bjk'NIN üLKER COLA TuRKA İLE ANLAŞMA İMZAYACAĞINI Biliyordum. BJK Ülker'den Cola Turka forma reklamı için 5 seneliğine 21 milyon euro alacak.

Ülkerspor'un başkanı Anap eski Genel başkanı ve BJK yönetiminde daha önce görev almış bir bjk kongre üyesi.Bu forma reklamını ayarlayan o.

Fakat GS'ın böyle bir anlaşma yapacağına dair enufak bir haber henüz alamadım. Gerçi bizim genel müdür de GS'lı. Esas patronunda devamlı kombinesi olan bir FB kongre üyesi olduğunu düşünüsek sanıırm Fener ile en büyük sponsorluk anlaşması imzalanacak.

Bu arada bjk ile anlaşma imazalanırken bjk'lı arkadaşlara takılmıştım.Seneye de forma reklamınız "Genç Rozy"olur diye takılmıştım.Ne de olsa aynı grubun ürünleri diye.

Bakarsınız Rozy ile FB anlaşır.

Rozy Fener :lol:

P.S. Rozy'yi amerikadaki arkadaşlar bilmeyebilir.Ben söyleyeyeim bari Bir kadın pedi markası.

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

sabah gazetesine göre GS isminin sonuna cafe crown eklenmesi için Ülker GS'a 1 milyon usd/yıl verecekmiş.

G.Saray Cafe Crown oluyor

Basketbolda Beşiktaş'ın isminin sonuna Cola Turka adını alıp 3 milyon dolarlık kaynak yaratmasının ardından G.Saray da Cafe Crown ile anlaşma noktasına geldi. Play-out oynayarak lige geri dönen G.Saray ile Ülker Grubu arasındaki anlaşmanın yıllık 1 milyon dolar olacağı öğrenildi.

milliyet:

Caffee Crown Aslan!

ÜMİT AVCI

Galatasaray Yönetimi, Basketbol Şubesi için uzun süredir aradığı mali kaynağı buldu. Maddi sorunlarla boğuşan ve geçen sezon Play Out maçları sonunda ligde kalmayı başaran Erkek Basketbol Takımı için Ülker'le sözleşme imzalandı. Anlaşma gereği Sarı - Kırmızılı takım 3 sene boyunca Galatasaray Caffee Crown adıyla sahaya çıkacak. Ülker anlaşmaya göre Cim Bom'a toplam 4 milyon dolar kaynak aktaramı yapacak.
Galatasaray'a rahat bir nefes aldıran Ülker'in yeni hedefinin ise Fenerbahçe olduğu öğrenildi. Ülker'in, Sarı - Lacivertli kulübe de 3 yıl için 4 milyon dolar teklif edeceği belirtildi. Ülker daha önce de Beşiktaş'la anlaşmıştı. Siyah - Beyazlı kulübün basketbol takımı, yeni sezonda Beşiktaş Cola Turka adıyla sahaya çıkacak

Hasan Serkan Binyar

Fanatik

Post by Hasan Serkan Binyar »

Hayat öpücüğü

Ülker sponsorluğu resmiyet kazanırsa, Galatasaray potada "Galatasaray Caffee Crown" ismiyle mücadele edecek
19.06.2005

Ülker’in hamlesi sürüyor
Maddi imkansızlıklar nedeniyle dibe vuran ve Play Out maçları sonunda ligde kalabilen Basketbol Takımı, hayata dönüyor. Daha önce Beşiktaş’la Cola Turka için anlaşan Ülker grubu, Cim Bom’a da benzer bir teklif yaptı. Anlaşmaya göre Sarı-Kırmızılılar yeni sezonda Galatasaray Caffee Crown adıyla mücadele edecek.

Yönetim nefes alacak
Ortaklık sonucunda alınacak ücret basketbol şubesini rahatlatacak miktarda. Üç yıl için yapılacak anlaşmaya göre Cim Bom’un kasasına dört milyon dolar girecek. Bu anlaşma sonucunda basketbol şubesinin bir hayli rahatlaması ve yönetim kurulunun maddi desteği olmadan ligde mücadele edebilmesi bekleniyor.

Sırada Fenerbahçe var
Tarafların resmi anlaşma sonrası bir basın toplantısı düzenleyerek, ortaklıklarını açıklaması bekleniyor. Böylece Başkan Canaydın ve ekibinin üzerindeki yükün de kalkacağı belirtiliyor. Ülker’in, Beşiktaş ve Galatasaray’dan sonra Fenerbahçe’yle de benzer bir anlaşma yapma hazırlığında olduğu belirtildi.
Hasan Serkan Binyar

Post Reply