GS Basketbol ve Bugunku Haberler

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Lance Allred gidiyor;U of Minnesota'dan (Big Ten Conference) gelen Jeff Hagen kalacak.

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Resmi sitede bugün Türkiye kupasında ilk maçta takımımızın Efes Pilsen'e 92-72 yenildiğinin haberi vardı.

basketbol takımımızın ismi ne mi olmuş.

"GALATASARAY CAFE CROWN"

http://www.galatasaray.org/basketbol/de ... rID=290479

Ülker anlaşılan GS'ya sponsor oldu ama parayı az verdi(zaten hep öyle yapar :lol: ) anlaşılan. Kadro çok yetersiz gibi.

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Efes-GS macını seyrettim. Yabancı transferleri bence olumlu. Mac ne zaman iki yada uc oyun farkına inse, Efes kritik uc sayılık atısları ile oyunu hep onde goturdu. Bence takımın bu sene genel anlamda bir ısırma gucu ve devamlılıgı var, savunmamız daha iyi ve hucumda ise guard ve 5 numaralarımız bu sene cok daha iyi performans gosterecek. GS ın bu sene maclarına daha cok seyirci cekecegini tahmin ediyorum. Vaktim oldugu surece ben macları canli takip edecegim. Coach hakkındaki goruslerim degismedi, olumsuz.

Selcuk Edirne de macları canli gozle izliyor. Pazartesi Ist a donusunu takiben daha detaylı bilgi alırız.

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

GS, Pınar Karsıyaka karsı mac boyunca onde goturdugu oyunda son iki dakikaya 15 sayı onde girdi. TV hatlarındaki kopukluk nedeni ile sonunu goremedik.

Ilk yarı yuksek sut yuzdesi yakaladık ve iyi savunma yaptık. Karsıyaka nın hucum dengesini bozduk. Bu arada bence adam adam savunmadan zone a daha once gecilse idi, Karsıyakanın ilk yarı sonundaki direnci daha erken kırılırdı. Ikinci yarı kontrolu elden bırakmadan 8 ile 10 sayı fark ile macı goturduk. Tahmin ediyorum bes oyuncumuz 10 nun uzerinde sayı attı.

Takımın genel havası iyi; top kayıpları ve kontrolsuz hucum/pas secimleri goze batan aksaklıklar. Malik takımı sırtlıyor, komple bir guard; assist, sut, dripling her sey var. Yanında her mac bir iki eli sıcak sutor bulunursa GS ligin surpriz ekibi olur. Ben Fatih e daha cok top indirmelerini bekledim.

GS basketbol macları zevkli gececek. Vaktim oldugu surece salonda seyir edecegim.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Edirne'den biraz once dondum.Grubumuzdaki takimlarla ilgili kisa bilgi vererek baslayim.Efes Pilsen her zamanki gibi guclu bir takim,banktaki oyunculari da cok iyi oldugundan mac icinde fazla bir dusus yasamiyor,bu sene de sampiyon olurlar diye dusunuyorum.ITU ve Pinar KSK ise Edirne'ye bazi problemlerle geldiler.ITU yabanci oyuncusuz oynadi,cok guc kaybetmis,Pinar KSK ise caylak oyunculardan(ABD'liler) istedigi verimi alamadi,2 oyuncuyu gonderdi.Hafta icinde de sube baskani istifa etti.

Gelelim GS'a.Yoneticiler Edirne'ye geldi,takimi yalniz birakmadilar.Basketcilerimiz futbol takimimizi tasiyan otobusle geldiler,bu oyunculari psikolojik olarak pozitif yonde etkilemistir diye dusunuyorum.(gecen sene deplasmanlara minibusle gidildigini okumustum.)Odemeler de zamaninda yapiliyormus.Iki ABD'li Dixon ve Hadley iyi oyuncular,Fatih Solak da iyi bir transfer.Gruptan cikmamiz haftaya baslayacak ligden once moral verdi.Bakalim uzun lig maratonunda nasil performans gosterecekler.

Maclari Ahmet Comert'te oynayacagiz herhalde.Halil Uner kombine bilet satisi icin calisma yapildigini ama ilgi olmadigini soylemis.Bana hicbir haber gelmedi,kombine satisi yapilirsa satin almaga hazirim.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Selcuk $amli sen bu basketbol i$ini bayagi iyi buraya ta$iyorsun. Hani yahu bu kadar emege bir ses veren bile cikmiyor diye aklina gelmesin. Mehmet Gorgen futbol sen de basket haberleri ile burada Resmi siteye ta$ cikartacak $ekilde GS'liya bilgi aktardiginiz icin te$ekkur ederim. GS voleybolda ne yapar bir de ona ilgisi olani bulduk mu sac ayagi tamamlanacak. Gerci burada binlere mil oteden su topu i$ini takip eden Tokman gibi arkada$larda var.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Dün karşıyaka maçını seyrettim. Malesef skytürk son 2 dakikada yayındaki arızadan maçın sonunu gösteremedi.

Takımda malik dixon, fatih, burak iyiydiler. Şemsettin hakikaten emekli oyuncular gibioynadı. Desean da vasat bir amerikalı.Gökhan üçoklar da az süre aldı ama o da vasatın altında bir oyuncu. 3. maerikalı Chris ise bence hayal kırıklığı. Resmen 2 yabancı ile oynadık desek daha doğru olur.

Genç serhat ta fena değil.

Takıma dixon kalitesinde 1 yabancı oyuncu daha katılsa takım ilk 5'e oynar. Şuanda takım Türkiye kupasında ilk 8'e kaldı. Bu da geçen seneye göre epeyi başarı sayılır. Umarım malik dixon'ı ellerinden kaçırmazlar.

Spiker GS'ın basketbol takımının ismini ilk önce "Cafe Crown Galatasaray" olarak anons etti.Daha sonra içeriden uyarı alınca takımın ismini "Galatasaray Cafe Crown" olarak düzeltti.

Bu tür sponsorluk uygulamalarının ileride daha da büyüyeceğini ve ciddi rakamlarla GS gibi büyük takımların karşısına sponsorların 1 milyon usd değil 3-4 milyon USD gibi rakamlarla geleceğini düşünüyorum.

Nede olsa verdikleri parayı vergiden düşüyor.

Eğer bu sponsorluk olayı başarılı olmaz ise basketbol, veleybol gibi amatör branşlar büyük kulüplerin üzerine sadece yük olurlar.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

"Selcuk $amli sen bu basketbol i$ini bayagi iyi buraya ta$iyorsun. Hani yahu bu kadar emege bir ses veren bile cikmiyor diye aklina gelmesin. Mehmet Gorgen futbol sen de basket haberleri ile burada Resmi siteye ta$ cikartacak $ekilde GS'liya bilgi aktardiginiz icin te$ekkur ederim. GS voleybolda ne yapar bir de ona ilgisi olani bulduk mu sac ayagi tamamlanacak. Gerci burada binlere mil oteden su topu i$ini takip eden Tokman gibi arkada$larda var."

Ben tesekkur ederim Cengiz Bey.Onemli olan GS'lilara guncel bilgi vermek ve yapici elestiriler,mantikli onerilerle kulubumuze katki saglamak. GS basarili oldugu surece bizler de mutlu oluruz.Amator subelerden haber aldikca foruma bilgi verecegim.

Mehmet Gorgen Desean icin vasat bir oyuncu demis.Desean "gorev adami" cok iyi savunma yapiyor.Yani antrenorlerin calismak isteyecegi bir oyuncu.Oyun stili Dixon gibi degil.

(Bu arada "copy-paste" isini forumda ilk defa deniyorum,bakalim dogru yaptik mi? :D )

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Cengiz Akgun wrote:GS voleybolda ne yapar bir de ona ilgisi olani bulduk mu sac ayagi tamamlanacak. Gerci burada binlere mil oteden su topu i$ini takip eden Tokman gibi arkada$larda var.
Eski voleybolculardan olarak surekli resmi siteye girip takim hakkinda haber ariyorum ama daha kadro bile yok resmi sitede. Ben mi yanlis bakiyorum bilmiyorum ama bulamiyorum. Voleybol yazan yerde uc-bes haber var, minik ve yildiz takimlari FB'i yenmis galiba bunlar bas haber. GS'in belki de gelmis gecmis en iyi baskani Ali Uras döneminde ayni anda butun branslarin basina yönetici olarak gercekten bu isi bilen kisiler getirilmisti. Futbola Selcuk Uygur/rahmetli Ersan Feray, basketbola Faruk Suren, Voleybol'a Ersin Bortecin, binicilik Alp Yalman, Biric gene Ersan Feray, sanirim 13 veya 14 bransta Turkiye sampiyonlugu geldi ondan sonra. Futbolda ise Avrupa basarilarinin ilk adimlari. Florya tesislerini saymiyorum bile. Ama Ali Uras'a bizim camia Ali abi demez maalesef. Canaydin'a veya Kiran'a abi der. Lafi acilmisken eger sinirleriniz celik gibi saglamsa bugun Hurriyet'te buyuk Turk buyugu Turgay Kiran'in Gursoy'a cevabi var. Diyor ki hazret 'alt tarafi bir UEFA'da elendik ne olmus yani, takim ligte lider'. Yani diyor ki haftaya tarihi Erciyes maci var destek olun. Amatör subeler batmis, artik kadrolar bile mechul, futbol taminin hedefi ise Erciyes veya Caykur'u yenip anneler ligi sampiyonlugu olarak saptanmis. Durum bu olunca amatör subelerle ilgilenmek uc-bes gönulluye kaliyor.

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Bu sene basketbol ligi maçları cuma-cumartesi ve pazar günü NTV'de.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

GS Erkek Basketbol Takimi 2005-2006 sezonuna 16 Ekim 2005 pazar gunu oynayacagi Mersin BSB maci ile baslayacak.Karsilasma saat (TSI) 16:00'da Abdi Ipekci Spor Salonu'nda.Karsilasma NTV'den naklen yayinlanacak.

Ligin yeni ekibi Mersin BSB iyi bir kadro kurdu.Turkiye Kupasi eleme maclarinda Ulkerspor,ve bu sene daha guclu olan Tekel'i yendiler;bir tek Banvit'e yenildiler.(Banvit de bu sene daha guclu).Harun Erdenay(G-F),Logan(G),Richards(P),ve Benjamin(F-P) en etkili oyunculari.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

GS:85-Mersin BSB:77

Sezona galibiyetle basladik.GS birinci periyottaki cok etkili oyunuyla maci kazandi.Malik Dixon 31 sayi,5 asist,4 ribaund,Semsettin Bas 19 sayi,9 ribaund,Fatih Solak 15 sayi,12 ribaund,7 blokla en etkili isimler oldular.Desaan 27 dk. oyunda kaldi,iyi savunma yapti ama hucumda cok etkisizdi.

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Bugünkü maçı tv'den seyrettim. açıkçası zevkli maç oldu.

Selçuk bey'in yazdıklarına aynen katılıyorum. malik dixon dışındaki 2 amerikalı vasat oyuncular.

Malik dixon geçen sene israilde sayı kralı olmuş.Bu sene türkiye'de de olursa şaşırmam.

Fatih solak'ın blokları çok güzel.
Serhat , gökhan üçoklar'ın oynadığı 2 numaralı mevkiye iyi bir adam olsa zirveye oynayabiliriz. Serhat sayı atamakta çok korkak davranıyor.BU MAÇTA BURAK SEZGİN DE SAKATLIĞINDAN OYNAMADI.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Iki macini seyrettigim Christopher Garnet bence de iyi bir oyuncu degil.Daha once denenen Jeff Hagen da gonderildi.Hakikaten iyi bir pivot bulmak cok zor;bulunursa da cok pahali.Bu yuzden Fatih Solak gibi bir oyuncumuz oldugu icin sansliyiz.

Bu arada GS'in Randy Livingston adli guardi transfer edecegini duydum.Livingston 1.93 boyunda,CBA takimlarindan Sioux Falls ve Idaho Stampede ve cok kisa bir sure icin NBA takimlarindan LA Clippers ve Utah Jazz'de oynamis.Skorer ve asistci bir SG(Shooting Guard).

Bakalim Desean Hadley de kalacak mi?Desean GS'in "defanstaki" en onemli oyuncusu,karsi takimlarin skorer oyuncularini ondan daha iyi savunacak bir oyuncumuz yok diye dusunuyorum.

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Selcuk; bence takımın ihtiyacı olan ikinci iyi bir shooting guard. Fatih Solak ın sakatlanmadan belli bir cizgide performans gosterecegini tahmin ediyorum. Kendisine ikili sıkıstırma geldiginde bostaki guardları bulması ve guardların da cezayı kesmeleri lazım. Desean ve Malik in yanına iyi bir shooting guard bence mukemmel olur.

Desean nın defansının iyi olması ise buyuk avantaj. Genelde takımlarda oynayan yabancılar skoru tasıyan yada ureten yapıya sahip; defansı iyi bir yabancı bulmak GS icin piyango gibi.

Post Reply