GS AMATOR SUBELERI

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Selcuk Samli

GS AMATOR SUBELERI

Post by Selcuk Samli »

2004 yilinda geliri giderinden fazla olan subelerimiz:Voleybol,Yuzme,Bric.

Diger subeler yani,atletizm,basketbol,su topu,kurek,yelken,judo subelerinin giderleri gelirlerinden daha fazla olmus.

Binicilik subesi ise bir gelir veya gider aciklamamis.

Bu subelere gelir yaratmak icin ,ilk olarak, akla sirketler ve onlarin reklam butcelerinden ayirabilecegi kaynaklar geliyor.Sponsorluk yasasinda degisiklikler yapilmis,mesela yapilan veya onarilan bir spor salonunun masraflari vergiden dusulebiliyormus.(Cumhuriyet-Spor)

Bir de aklima gelen taraftar ve/veya GS'li isadami dernekleri.Bu dernekler organize olup kaynak yaratabilirler.

Tabii,maclar icin satilacak kombine biletler de var.(bazi subeler icin)Gecen sene basketbol subesi kombine bilet satti mi?Hakikaten bilmiyorum,sattilarsa gozden kacirmisim.Gelecek sezon eger Abdi Ipekci Spor Salonu'nda oynarsak ve kombine bilet satilirsa kesin alirim.Mesela,tanesi 500 USD'den 1000 tane kombine bilet satilamaz mi?

Fikirleriniz nedir?

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Amator branslar icin kombine fikri en gercekci ve cabuk cozum gibi gozukuyor. Daha onceki bir yazımda da yazmıstım. GS kulubune tek odemede 1000 - 2000 USD verecek durumum yok. Ama bu tutarı, hatta daha fazlasını, GS store larda yaptıgım harcamalar, dergi aboneligi, kombine kart satısı ile kulubum benden bir sene icinde alıyor.

Basketbol macı bilet ucretlerinin 5 YTL oldugu dusunulurse, 500 YTL lik kombine satısı bence yuksek fiyatlandırılımıs bir teklif olur. Ama 100 YTL- 200 YTL arası sezonluk bir kombinenin, cok rahat 2500 - 3000 kisiye satılabilecegini dusunuyorum. Insanlar gitmese dahi yardım amaclı bu miktarı vereceklerdir. Basarı/butce denkleminde kıstas yaklasık USD 500,000 lık minimum bir butce ise, bunun kombine satıstan fonlanabilecegini dusunuyorum. 100 - 200 YTL arası bir kombineyi ben alırım. Selcuk sen aldın bir, ben aldım iki. Cogu kisinin bu teklife/davete evet diyecegini dusunuyorum.

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

BASKETBOL KOMBİNESİNE 200 YTL vermek de pek akılcı olmuyor. üLKER VE EFES gibi çok iyi kadro kuran takımların maçlarını bedava izlemek(hatta utanmasalar üstüne para verecekler) varken bunlardan daha düşük bütçeli takımların maçlarına 200 YTL vermek pek akılcı olmuyor.

200 YTL verecek olan ancak kulübe bağış yapmak için verir onu yapması için de kombine almasına da gerek yok.

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

200 YTL verecek olan ancak kulübe bağış yapmak için verir onu yapması için de kombine almasına da gerek yok.
Sayın Gorgen:
Bildigim kadarı ile yapılan bagıs Spor Kulubu icerisinde consolide butcede yer alıyor. Amator branslara, sana butce yok, kendi ayakların uzerinde duracaksın denildigi zaman, bagıstan amator branslara pay verilmiyor. Yanlıs biliyor olabilirim, lutfen duzeltin.

Basketbol subesi, Voleybol subesi Selcuk un onerdigi sekilde kombine bilet satısı yaparsa/yapabilirse, ben bugune kadar elde ettikleri gise gelirlerinin cok ustunde bir miktarı toplayabileceklerini tahmin ediyorum.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Zaten kombine bilet satisi olmazsa,gelir yaratilmazsa,istenilen kadrolar da kurulamaz.Hep soyluyorum,belki biktirdim ama,kulubun sahipleri biz tataftarlariz ne kadar maddi manevi destek verirsek o kadar ileri gitme sansimiz olur.Murat dedigin dogru 200 YTL'den 3500-4000 tane kombine satilsin,taksit yapilsin,daha fazla taraftar gelsin.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

GSYIAD(Galatasaraylı Yonetici ve Isadamlari Dernegi) onemli bir adim atti ve PAF takimimiza destek oldu.

PAF takimi oyuncularina birer altin hediye edildi.PAF takiminin kullandigi ust sahanin tribunleri ve yedek kulubeleri yenilendi.Ayrica,ust saha kenarinda velilerin yararlanabilecegi bir restoran yapimini da ustlenecek.

Iste bu gibi yardimlarin artmasi lazim.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Baskan adaylarinin konusmalarini dinledim;olusturulacak realist butceyi disiplinli bir sekilde yurutmek cok cok onemli.

Mutevazi butcelerle en iyisini yapabilmek lazim!!
Bu konuda basarili bir sonuc almak icin ciddi bir arastirma yapmak gerekiyor.

Post Reply