MALATYASPOR - G.SARAY 0-1 dk 49 h.sukur

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply

Bu haftaki maclar sonunda sizde GS'in lider ile puan farki kac olacak?

Poll ended at Mon May 02, 2005 5:11 pm

7 puan
0
No votes
6 puan
3
14%
4 puan
4
19%
3 puan
0
No votes
1-2 puan
14
67%

Total votes: 21

Serdar Beyazyurek

MALATYASPOR - G.SARAY 0-1 dk 49 h.sukur

Post by Serdar Beyazyurek »

Bugunku Beylerbeyi ile yapilan hazirlik macini 4-0 kazanmisiz. Hakan Yakin ikinci yarida 2 tane gol atmis. Medyanin tabiriyle yine "dokturmus". :lol: Bildigim kadariyla bizde Ayhan kirmizi kart cezalisi ve Hakan Unsal sakat. Belli ki bu maci oynamalarinin sebebi Hagi'nin Hakan Yakin'in durumunu gormek istemesi. Sanirim bu sefer HY'yi sahada gorecegiz. Fener - Trabzon macinin Cumartesi olmasi bizim icin avantaj.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Ilk yarida ASY'deki macta cok zorlanmis,beraberligi zor kurtarmistik.Bu mac da zor olacak.Bugun Hakan Sukur omzundan sakatlanmis,oynayip oynamayacagi belli degil.Bakalim Kabze ve Necati beraber oynayinca nasil performans gosterecekler.

FB-TS macinin berabere bitmesi daha iyi bence.

Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Haftanin hakemleri belli olmus:
29 Nisan Cuma:
15.30 İstanbulspor-Gaziantepspor: M.Selçuk Dereli, Serdar Akçer, Ö. Fatih Kalaycı
20.00 Çaykur Rizespor-Beşiktaş: İsmet Arzuman, Birol Budan, İbrahim Albayrak

30 Nisan Cumartesi:
16.00 Ankaragücü-Diyarbakırspor: Bülent Demirlek, Bülent Gökçü, Serkan Ok
16.00 Kayserispor-Denizlispor: Metin Tokat, Ufuk Şepik, Mehmet Kısal
16.00 Akçaabat Sebatspor-Gençlerbirliği: Oktay Demiray, Arif Sucuoğlu, Harun Taş
16.30 Samsunspor-Sakaryaspor: Fırat Aydınus, Orkun Aktaş, Mesut Doğukan
19.00 Fenerbahçe-Trabzonspor: Cem Papila, Adil Sinem, Serkan Gençerler

1 Mayıs Pazar:
15.30 Konyaspor-Büyükşehir Belediyesi Ankaraspor: Tolga Özkalfa, Serhan Malkoç, Ömer Faruk Yeşil
19.00 Malatyaspor-Galatasaray: Serdar Tatlı, Cemal Gemici, Muhittin Gürses
Resmi sitedeki "Maça Doğru" sayfasi da burada.

(Obur baslik altina yeni bir yazi yazmayayim simdi, Yivdivim Baskan (Federasyon kupasi finali icin olan) bu sefer ki toplantiya lutfedip gelmis, yardimcilarindan birini gondermeyip, tesekkurlerimizi sunariz!!)

Hoscakalin,
Özgür

Serdar Beyazyurek

Post by Serdar Beyazyurek »

Gorunuse gore forumdakilerin cogu Malatya macindan galibiyet ve Fener'in Trabzon'a puan kaptiracagina inaniyor. Umarim oyle olur.

Bu arada Malatya TD'si Feyyaz beraberlik bile istemezuk demis. Nasil olsa isteyenin bir yuzu...

Takimdan son haberler soyle:
Dünkü çalışmada göğüs üst kasında yırtık meydana gelen Hakan Sukur bugünkü antrenmana katılmadı.

Kulüp doktoru Murat Çevik, yaptığı açıklamada, Hakan Şükür'ün ağrılarında düne oranla azalma olduğunu, ancak şu an itibariyle oynayacak durumda bulunmadığını söyledi.

1 Mayıs Pazar günü yapılacak maça kadar Hakan Şükür'ün tedavisini yoğun biçimde sürdüreceklerini anlatan Dr. Çevik, ''Maça yetiştirmek için elimizden geleni yapıyoruz. Şimdiden bir şey söylemek mümkün değil, maç saatini bekleyeceğiz'' dedi.

Öte yandan Galatasaray, Malatyaspor maçı hazırlıklarına yaptığı tek idmanla devam etti.

Basına kapalı olarak gerçekleştirilen taktik ağırlıklı idmana Hakan Şükür'ün yanı sıra, sakatlıkları devam eden Hakan Ünsal ve Volkan Arslan da katılmadı.
Bu durumda buyuk ihtimal Hasan Kabze ve Necatiyi ileri ikilide gorecegiz.
Ayhan'in kirmizi kart cezalisi olmasindan dolayi bosalan sol kanada buyuk ihtimal Hasan Sas gecer.

OlcayAksoy

Post by OlcayAksoy »

Tahmin yapayim hemen :)

Fenerbahce-Trabzon: 3-1
Malatya-Galatasaray: 2-2

Bu arada forum uyeleri arasinda olup bana zorla FB-BJK maci izlettirenleri kiniyorum :lol:

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Benim tahminim fb-ts 2-1
malatya-gs 2-0
HAKAN ŞÜKÜR DE NECATİ DE GOL ATAMAYACAK.
......

....

TOTEM DİR TOTEM :lol:

Deniz Selman

Post by Deniz Selman »

Tahmin yazanlar ve yukarda oy verenler farkli dusunuyor gibi gozukuyor.

FB-TS macini bilemem ama biz pazar kazanmaliyiz ve bu nedenle kazaniriz gibi geliyor, ozellikle FB cumartesi puan kaybederse futbolculara cok buyuk motivasyon getirir.

Trabzon yeniligisinden sonra beni en cok uzen seylerden biri oyuncularin buyuk bir kisminin FB'nin Sakarya'ya attigi son dakika golunun ne kadar morallerini bozdugunu anlatmalariydi. Daha 8 macin var oynayacak bir gol nedeniyle moralin bozuluyorsa durum iyi degil...27. hafta yada 28. hafta lider olmanin pek bir espirisi yok. Mesele sampiyonluksa bos ver herifleri bir ara puan kaybedeceklerini var sayarak kendi maclarini oyna.

Umarim FB kazanirsa pazar gunu ayni tur laflari duymayiz...

Maca gelince...Hagi'nin bence secenegi:

Hakan Sukur (Hasan Kabze)...Necati
Hasan Sas...Ergun...Conceicao...Ribery
Orhan Ak...Tomas...Song...Cihan
Mondragon

Ben olsam, Hasan Sas'siz bir kadro secerdim:

Hakan Sukur (Hasan Kabze)...Necati
Ribery...Ergun...Conceicao...Sabri
Orhan Ak...Tomas...Song...Cihan
Mondragon

Ribery sol kanat'da oynamisti ilk geldiginde ve Overmars gibi iki kanat'dada etkili olabilecek tip bir oyuncu. Sabri gecen hafta iyi oynadi, ve hem sacma sapan top kaybetmemekte hem geriye donup yardim etme acisindan Hasan'dan bin kat iyi.

Ergun'u solda oynatip Sabri'yi gobekte dusunmek hata olur--Conceicao on liberoluk isini yanliz basina beceremiyor (Suat Kaya nerdesin nasil dolamadi hala senin yerin...), gobege Ergun lazim. Sabri'nin kesiciligi yok henuz yer tutmak acisindan cift on libero rolunda oynayamaz, daha cok 10 numara gibi oynuyor gobekte yani Conce yanliz kalir yanariz.

Insan dusundugunde Ergun'u sol'a alsan orta'da kim oynayabilicegeni, akla gelen isimler Saidou ve Bulent Akin. Guzel bir "segway" oldu....gelelim rakibe:

Son iki mactir Malatya'da Bolic'in oynamadigini fark ettim. Sakatligimi vardi bilmiyorum...eski Galatasaraylilar (Saidou, Murat, Omer, Mert, Bulent Akin) dolu bir kadrosu olan Malatya'da Omer Edogan'da bir suredir forma bulamiyor galiba.

Osterc...Ferit (Bolic)
Murat...Bulent Akin (Balazs)...Saidou...Schuman Bah
Gungor (Eren)...Mert...Mehmet...Serkan Ozsoy
Bora

(Malatya'nin kadrosu benim kisa bir arastirma sonunda yaptigim tahmin, ve oyuncularin bir kac tanesinin mevkilerinden tam olarak emin degilim.)

Son olarak KART SINIRINDAKILER: Mondragon, Orhan Ak, Tomas, Conceicao.

Ayrica bir dolu oyuncunun iki karti var...hemen hemen ilk onbir'in tumu. Umarim kart cezalarindan yanmayiz.

"...sen ne soylersen soyle...sampiyonuz bu sene, istemesende!!!"

Deniz

Deniz Selman

Post by Deniz Selman »

Malatya kafilesi (18 oyuncu):

Mondragon
Aykut

Orhan Ak
Tomas
Song
Cihan
Bulent
Ugur

Hasan Sas
Ergun
Conceicao
Ribery
Sabri
Zafer
Cafercan

Hakan Sukur
Necati
Hasan Kabze

Lig TV'ye gore haberler:

Hakan Sukur oynayacakmis, sol kanat'da Hasan Sas, sag'da Ribery'nin oynamasi bekleniyormus.

Fener maci ucak Malatya'ya indikten 5 dakika sonra bitmis, oyuncular sonuca cok uzulmusler. Ucus boyunca ucagin arkasinda oturan basin adamlari Fener'in 1-0 onde oldugunu biliyorlarmis ama futbolculara soyletmemis yonetim, yani ancak indikten sonra macin skorunu ogrenmisler. Neyse mesele etkilenmemek, cikip yarin adam gibi oynamak ve kazanmak.

Ayrica Ergun Gursoy Saidou'yu Malatya'ya bedavaya verdigimizi (???--ne bicim kira bu?--acaba bir yerlerde GS apartman falan veriyorsa kiraya lutfen bana haber verin), verildiginde o zamanki teknik direktor'den oynatilmayacagi sozunu aldiklarini, ama yeni TD'nin oynatacagini ve bu karari GS yonetimi begenmese bile yapabilecek bir sey olmadigini soylemis.

Deniz
Last edited by Deniz Selman on Sun May 01, 2005 9:39 am, edited 1 time in total.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Deniz Selman wrote: ...
Ayrica Ergun Gursoy Saidou'yu Malatya'ya bedavaya verdigimizi (???--ne bicim kira bu?--acaba bir yerlerde GS apartman falan veriyorsa kiraya lutfen bana haber verin), verildiginde o zamanki teknik direktor'den oynatilmayacagi sozunu aldiklarini, ama yeni TD'nin oynatacagini ve bu karari GS yonetimi begenmese bile yapabilecek bir sey olmadigini soylemis.

Deniz
Bunu Hagi du$unsun Gursoy degil.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Cengiz Akgun wrote:
Deniz Selman wrote: ...

Deniz
Bunu Hagi du$unsun Gursoy degil.
Hagi oynamasini istiyor ise kim dusunsun? Centilmenligin, sportmenligin havada
ucustugu bir ortamda, oyuncu oynatmamak, oynamasini istememek sike
kadar ciddi bir olay, ve bunu acik acik gazetelerde tartisabiliyorlar, okurlarin
rizasi ile. I am not suprised, Göksen ve Gursoy'dan bunu beklerdim...

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Hakan Yakın bilmecesi
Malatya yolculuğu öncesi Hakan Yakın'ın son idmanda sakatlandığının açıklanması kafalarda soru işaretleri yarattı. Deneyimli futbolcunun, antrenman sonrası kasığında ağrılar olduğunu söylediği için Hagi tarafından Malatya kafilesine alınmadığı öğrenildi. İdmanlarda iyi performans sergileyen Hakan Yakın'ın MR'ının çekileceği ve sakatlığının araştırılacağı açıklandı.

Hakan Bakircioglu

Post by Hakan Bakircioglu »

Ribery'nin yerine Sabri, Cihan'in yerine Ugur ve Ayhan'in yerine Hasan Sas oynuyor...

Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Mac Basladi! Bizimkiler,
Mondi
Ugur, Song, Tomas, Orhan
Sabri, Conce, Ergun, Hasan Sas
Necati, Hakan $.

11'i ile sahada... Ribery de oynamiyor. Macin baslamasindan once, Mondi'nin kazagi, mac oncesinde onaylanan ile ayni degil diye, bayagi bir soyunma odasina git geller yasandi. 3. forma ile nihayet herkes mutlu oldu da, mac basladi.

Ugur kotu bir top kaybetmisti simdi ama, hatasini kurtardi.
Soldan Ergunden fena olmayan bir orda, savunmalari cikari. Conce'nin sutunu da cikardilar. Hasan $asin hizli pasi da.. hizli... :)

Malatya'da, Bora, Osterc, Umamba(?), Bolic, Tott(?), Saidou, Mert, Serkan simdiye kadar duydugum, gordugum isimler.

Simdi bir gol attik! :) :( Ama Ofsayttandi. Atagimizda, topu kaptirdik, sonra geri kaptigimizda, Necati ofsaytta idi...
Özgür

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Selam arkadaslar...

Daha yeni actim ekrani. MOndi nin kazak olayi yuzunden mac gec basladi. Uguru sag bek pozisyonunda sag acikta sabriyi goruyorum. Daha takimi tam goremedim.

Ugur demin cok buyuk bir hata yapti ama iki metre geriden basladigi kosuda acigini cok iyi kapatti. Hizini gormek icin iyi bir firsatti. Iyi...

Cihani ve Ribery i goremiyorum. Hasan Sas sol kanatta igrenc ortalarindan birini yapti. Gordum hemen kendisini.

GS gol atti ama offside. Dogru karar.

Ozan

Hakan Bakircioglu

Post by Hakan Bakircioglu »

5. dakikada top Necati'nin onune geldi, o da gol yapti. Ama ofsayti gorebilen bir yan hakeme denk geldigimiz icin hakli olarak gol sayilmadi!

Osterc cok net bir gol kacirdi Mondragon'la karsi karsiya.

Oyun dengeli. Ugur biraz heyecanli.

Post Reply