MALATYASPOR - G.SARAY 0-1 dk 49 h.sukur

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Bu haftaki maclar sonunda sizde GS'in lider ile puan farki kac olacak?

Poll ended at Mon May 02, 2005 5:11 pm

7 puan
0
No votes
6 puan
3
14%
4 puan
4
19%
3 puan
0
No votes
1-2 puan
14
67%

Total votes: 21

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Burasi Istanbul degil FB $ampiyon olacak diyenler roportaj esnasinda $eref tribununden ineneler Gursoy'a saldirip dovemek istemi$ler. TRT'ye gore verilen haber bu. Ergun Gursoy polisin son anda mudahalesi ile dayak yemeden ve tartaklanmadan bir odaya alinmi$. Eee Gursoy amca biraz dilini tutacan demek ki. Evet her nekadar boyle sopayi hak ettin demesemde durup dururken boyle ortayi gerersen hedef olursun. Roportaj'da da zaten sizin bu tur sorularinizla bizde bazen hata yapip yanli$ soylemlerde bulunuyoruz dedi zaten. Farkinda yani hatasinin ne oldugu cok iyi biliyor.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Hakan Bakircioglu

Post by Hakan Bakircioglu »

Hakan Bakircioglu wrote: Samsun Baskani'nin hakli tepkisi var Ergun Gursoy'a. Yerden goge kadar hakli. Ergun Gursoy'un medyaya yapmamasi gereken bir aciklamaydi, ama Digiturk spikeri de yangina korukle gidip olayin bu sekilde gelismesine sebep oldu. Cok gereksiz.....

Hakan
Malatya Baskani demek istemistim. Ergun Gursoy gercekten cok anlamsiz bir demec verdi. Malatya Baskani da cok duzgun bir tepki veriyor gordugum kadariyla... Baskan Canaydin, Ergun Gursoy'u yanina alip bir basin toplantisinda ozur diletmesi lazim onumuzdeki gunlerde bence. Bu aksam da GS'li yoneticilerin spor programlarina katilip polemige girmemeleri lazim.

Hakan

Kemal Bakircioglu

Post by Kemal Bakircioglu »

Cengiz Akgun wrote:
Kemal Bakircioglu wrote:Guzel temiz bir galbiyet oldu.
...
$ukurler olsun artik $ampiyonluga bir adim daha yakla$tik filan dememi$in iyi ki. FB'nin dunku galibiyeti pis mi idi? ASY'de adamlarin kalesine bir tek $ut var o da direkten dondu Frikik'ten. Aslinda bunun ozetini Ozan ilk iki hafta icinde soyledi idi. Alex geldi bu i$ bitti diye.
Fener'in dunku macini Fener stadinda disinda herhangi bir yerde oynansa , hakemin Fener'e gosterdigi comertliginin yarisini Trabzon'a gosterirdi bence. Sonucta hakemin yanlis kararlari maci sonucuna direk etkisi oldu. Temiz bir galibiyet degil.

Kezara iki hafta onceki Besiktas macindada hakemin yanlis karari maci Fener'e dondurmesine karsi, futbol sansi Besiktas aldi maci.

Hakemler iki buyuk macta ikidir yapiyor. Bunlari konusacaksin. Ellerinde bir tek Galatasaray maci var.

Bence daha biten birsey yok. Hatta su Kupa macininda Fenerle oynamamizi kendi avantajimaza goruyorum. Kizdigimiz oyunucu Hakan en buyuk koz. Bugun bunu gosterdi.

Mactan yorumlar:
Ugur'da gelecek var. Haginin bu seneki hediyesi olsun.

Bolic bir topun cok guzel ustunden atladi. Kaliteli bir oyuncu.
Kemal Bakircioglu

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Kemal Bakircioglu wrote: Fener'in dunku macini Fener stadinda disinda herhangi bir yerde oynansa , hakemin Fener'e gosterdigi comertliginin yarisini Trabzon'a gosterirdi bence. Sonucta hakemin yanlis kararlari maci sonucuna direk etkisi oldu. Temiz bir galibiyet degil.

....
Istersen iki uc sene konu$ Kemal. Tertemiz uc puan FB hanesine yazildi bile. Gerisi sadece zugurt tesellisi kendi kendini daha da uzme. Diyeleim ara ikiye indi. GS FB'yi bu kafa bu yonetim bu baski ve bu taktik ile $S stadinda yenemez. nerden mi biliyorum. hangi iddiali macta GS FB onunde boyle bir mac aldi. Varsa bir ornegi soyleyin de cahil kalmayayim. HA boyle FB iddasi olmadigi zaman olan onemli degil ki onda bile basket oynayacagiz diye Johnson'in frikigi Emre'nin sirtindan girip FB'lilari sevindirmi$tik. Ben $u son zamanlarda ortada kalkmadan once bir Cumhurba$kanligi kupasini hatirliyorum. 3-0 idi.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Bravo Malatya ba$kani'na. Eee Ergun Gursoy sopayi hak etmi$ halbuki. Sen kalk mactan once basina sorduklari bir soru uzerine Malatya ba$kanina kalibinin adami degilmi$ de. Herkes kendi gibi bilrmi$ ya kar$isindakini. Adami $u anda seyrediyorum TRT ekraninda. Hakikaten kalibin adami imi$ Tanriverdi. Ders verdi verdigi cevapla. Demek boyleleride var.

Hadi Ergun artik akitta yata git. Bo$leyiver ver ya senin i$in ve harcin degil. Bittin tamamen bittin.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Serif Halimler

Post by Serif Halimler »

Cengiz Akgun wrote:GS FB'yi bu kafa bu yonetim bu baski ve bu taktik ile $S stadinda yenemez. nerden mi biliyorum. hangi iddiali macta GS FB onunde boyle bir mac aldi. Varsa bir ornegi soyleyin de cahil kalmayayim. HA boyle FB iddasi olmadigi zaman olan onemli degil ki onda bile basket oynayacagiz diye Johnson'in frikigi Emre'nin sirtindan girip FB'lilari sevindirmi$tik. Ben $u son zamanlarda ortada kalkmadan once bir Cumhurba$kanligi kupasini hatirliyorum. 3-0 idi.

Merhaba Cengiz,
KADIKÖY de Ulubatli Souness in bayrak diktigi kupa finalini hatirla.
Ben "Cikmadik candan umut kesilmez" misali. GALATASARAY cok iyi olmamasina ragmen, matematiksel sansimizin oldugu her an, SAMPIYON olma olasaligimiz oldugunu düsünüyorum. Ihtimal az de olsa, hala var.
Sevgiler - Serif
UEFA'da Arsenal'i, Süper Kupada Madrid'i.....

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Serif Halimler wrote:
Merhaba Cengiz,
KADIKÖY de Ulubatli Souness in bayrak diktigi kupa finalini hatirla.
Ben "Cikmadik candan umut kesilmez" misali. GALATASARAY cok iyi olmamasina ragmen, matematiksel sansimizin oldugu her an, SAMPIYON olma olasaligimiz oldugunu düsünüyorum. Ihtimal az de olsa, hala var.
Sevgiler - Serif
$erif o da Turkiye kupasi maci idi ve mac 1-1 bitip GS penaltilarla mi ne o kupayi aldigi olayi idi o. Sounnes zamaninda ligde yine nal toplandigi zamandi. Ulubatli olmasi bu kupa macidir ve benim sorum i$ iddia binince GS'yin FB onundeki zaferleri idi. Gerci malum $S yenmek yetmiyor. Eger FB diger maclari alirsa ki almamasi icin hicbir sebeb yok yenilseler bile gule oynaya $ampiyon olurlar. Konya monya viz gelir tiris gider. Adamlarin elinde Alex gibi bir adam var. Yetiyor i$te. Adam 30-40 metreden topu kaleye duran topla (durmayani da fark etmiyor) gomuyor. Ha onu bicip sakatlarlarsa belki. Sen de ise adamlar daha penalti atamiyor. Allah korusun Alex'in sakatligini filan isteyecek kadar gozumu hirs burumedi.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Serif Halimler

Post by Serif Halimler »

Cengiz,
futbol takimimiz be sezon iyi degil , fakat ona ragmen sampiyonluk ta 2. aday. Alex in kalitesine söyleyecek sözüm yok, sadece her kritik posizyonda yere yatip faul bekleyik ve de almasi disinda. rakibimizin puan kaybetme ihtimali zayif olmasina ragmen mümkün. Eger Diyarbakir veya A.Gücü maclarindan birinde berabere kalirlar ise ve biz iki macimizi kazanirsak 33. haftada Kadiköy'de hersey olabilir. 3 puan almak icin iyi oynamak gerekmiyor örnekleri cok. Matematiksel sansin sürdügü son ana kadar hersey olabilir. MALATYASPOR baskanin TRT deki konusmasi gercekten dürüst, samimi ve inandiri idi. Bravo.
Bu kadro ve yönetim ile 2. olamk ta basari aslinda GALATASARAY icin.
Serif
UEFA'da Arsenal'i, Süper Kupada Madrid'i.....

Hakan Bakircioglu

Post by Hakan Bakircioglu »

Konyaspor Inonu'de ikinci yarinin flash takimi Besiktas'a kok sokturdu birkac hafta once. O mac banko mac degil kesinlikle (eger sampiyon belli olmamissa).

Elvir Balic'in bugun attigi frikik golunun benzerini son haftada atmasini bekliyorum.

Hakan

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

*Hakan yakindan sonra Ribery'de kotu kullanmaya basladi
Hagi. Uguru oynattin madem cihani dinlendir. Lucescu zamanindaki
gibi kor topal gidiyoruz. hadi hayirlisi.

*Su Serdar Tatliyi sevemedim gitti. Penaltiyi tekrarlatmasi tam bir fiyasko.

*Saidou konusunda GS hakli. Chelsea yapiyor, ıtalyanlar yapiyor,
BJK yapiyor, FB yapiyor Tabii GS'de yapacak. Gursoy tecrubelidir.
Ortada bir soz olmasa o lafi etmezdi.Hal ve hareketleri yanlis olabilir, fakat ozunde hakli.
Ozellikle Saidou olayinda Malatyanin verdigi bir soz var.
Iyı kotu, etiktir degildir, o ayri. Aziz Yildirimin boyle etkili oldugu bir ligte etik tartismasida buyuk saflik. Ergun Gursoya saldiran Malatya asbaskani itin sari- kravati ve lacivertli takimida cok manidardi.
Su kadar zaman ligte GS'den giden oyuncularla kaldiniz.
Boyle bir iliskiyi 3 kurusluk Saidou ve birkac it yonetici icin tehlikeye
atarsan, onumuzdeki yil ligten duserken de aglamayacaksin.

*Hakanin attigi golde Mert'in refakatciligi sahaneydi.
Hop saginda, hop solunda, toptan kactim!!!
FB'li olsam cok kizardim.
Hakan onun icin butun mac boyunca gonul rahatligi ile oynadi.

*Trabzonun hakki yendi. Aziz butun onlemleri almis.
Cem Papila her yil oldugu gibi bu yilda kritik maca verildi.
Gecen yil BJK, bu yil TS.
Yalniz Atay Aktuga sormak lazim. TS'nin GS'yi yendigi macta Papiladan cok memnundun, simdi ne oldu? O zaman tepki gosterecektin.
Haluk Ulusoy gitti, siz bittiniz. Seni Rizeliler bitirdi FB'den once.(Tayyip Erdogan &Davut Disli)
Diyarbakirida takir takir yenerler, daha sonraki Diyarbakirin maclarini garantiye alip ligte birakirlar. Beyler, FB tarihinin en buyuk kulisci futbolcusu
Oguzdan bahsediyoruz. Diyarbakirdaki görevine ve diger görevlere
hep FB lobisi ile geldi. NOW it is payback time!!!
Ancak Diyarbakirli GS'li seyirci ve futbolcular Oguza ragmen seref mucadelesi yapar o baska.
NO ADNANS, NO CRY !!

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Alpay Dedeoglu wrote: *Saidou konusunda GS hakli. Chelsea yapiyor, ıtalyanlar yapiyor,
Ortada bir soz olmasa o lafi etmezdi.Hal ve hareketleri yanlis olabilir, fakat ozunde hakli.
...
Ingilterde kural bu diyorlar. BJK ise sozle$meye madde koyuyor yersen diye. Malatya'ninsozle$mede boyle bir maddesi yoksa pynatir. Ayjut bana soz verdiydi diyor Gursoy efendi. Aykut mu Malatyada da bu lafi ediyor. Yok artik boyle dayilikla klup ba$kanligi ikici ba$kanligi ya da sekreterligi olmaz.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Yigit Kavurmacioglu

Post by Yigit Kavurmacioglu »

Cengiz Akgun wrote:
Kemal Bakircioglu wrote: Fener'in dunku macini Fener stadinda disinda herhangi bir yerde oynansa , hakemin Fener'e gosterdigi comertliginin yarisini Trabzon'a gosterirdi bence. Sonucta hakemin yanlis kararlari maci sonucuna direk etkisi oldu. Temiz bir galibiyet degil.

....
Istersen iki uc sene konu$ Kemal. Tertemiz uc puan FB hanesine yazildi bile. Gerisi sadece zugurt tesellisi kendi kendini daha da uzme. Diyeleim ara ikiye indi. GS FB'yi bu kafa bu yonetim bu baski ve bu taktik ile $S stadinda yenemez. nerden mi biliyorum. hangi iddiali macta GS FB onunde boyle bir mac aldi. Varsa bir ornegi soyleyin de cahil kalmayayim. HA boyle FB iddasi olmadigi zaman olan onemli degil ki onda bile basket oynayacagiz diye Johnson'in frikigi Emre'nin sirtindan girip FB'lilari sevindirmi$tik. Ben $u son zamanlarda ortada kalkmadan once bir Cumhurba$kanligi kupasini hatirliyorum. 3-0 idi.
Cengiz Hocam,

Kinaye mi yaptim bilmiyorum ama F.Bahce'nin dun aldigi 3 puan Trabzon'un Diyarbakir'dan aldigi 3 puan ve G.Saray'in Sakarya'dan aldigi 3 puan kadar temiz (veya "kirli" secim sizin).

Diyarbakir'da hakem kendi lehine karar verince veya Trabzon'daki Ankaraspor macinda ayni pozisyona Trabzon rakibine kirmizi kart, Trabzonlu futbolcuya gecistirme olunca suskun kalan "centilmen" Atay Aktug ilk yaridaki Trabzon-FBahce macinda Nobre'nin atilisindan sonra bir sey dedigini hic hatirlamiyorum. Ayrica Trabzon'un puani calindi yaygarasi yapan medyanin ilk yaridaki G.Saray-F.Bahce macinda Tuncay'in ceza sahasi icinde cekilmesini hakem atlayinca veya GS'li Ayhan Akman'in hakemin sulalesinin hatirini sormasi sirasinda es gectigi zaman ne yaptigi da hafizalarimizda.

Malatya'li seyircileri elestirmeden once, "Gonlum Trabzon'un sampiyon olmasindan yana" diyen Giray Bulak'in Trabzon maci oncesi bir macta olaylarin "mazlum" kahramani olup, hala edebiyat yapmasi da cabasi. Tahkim ve PFDK'nin tarrafliligindan bahsedenler, Diyarbakirspor'un FB maci oncesi sahasinin kapanmamasina verecekleri cevap herhalde "F.Bahceli Oguz Cetin'e ragmen Diyarbakir futbolcu ve seyircilerinin F.bahce'ye karsi "seref" mucadelesi yapabilmesi icin" olacak herhalde. Ankaraspor'da Umit'in mucadelesi yetmedi ama belki onlar isi becerir.

Ha dogru ya sizin "centilmen" Ozhan baskaniniz var , gerisi bos Fenerbahce zaten Turk takimi degil, hatta F.Bahce uzaydan geldi. Ergun Gursoy'un yaptiklari da zaten normal, olmasa da G.Saray'i baglamaz vesaire, vesaire, vesaire ...

VURUN KAHPEYE....

Selamlar
YK

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Alpay Dedeoglu wrote: *Saidou konusunda GS hakli. Chelsea yapiyor, ıtalyanlar yapiyor,
...
Ingilterde kural bu diyorlar. BJK ise sozle$meye madde koyuyor yersen diye. Malatya'nin sozle$mede boyle bir maddesi yoksa oynatir. Aykut bana soz verdiydi diyor Gursoy efendi. Aykut mu Malatyada da bu lafi ediyor. Yok artik boyle dayilikla klup ba$kanligi, ikinci ba$kanligi, ya da sekreterligi olmaz.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Yigit Kavurmacioglu wrote: ...
Cengiz Hocam,

Kinaye mi yaptim bilmiyorum ama F.Bahce'nin dun aldigi 3 puan Trabzon'un Diyarbakir'dan aldigi 3 puan ve G.Saray'in Sakarya'dan aldigi 3 puan kadar temiz (veya "kirli" secim sizin).
YK
Sen cok alingan oldun birader. Benim icin oyle ya da boyle mac oynanmi$ bitmi$. Puanin kirlisi temizi olmaz. Hele Turkiye de yapilan bunca $aklabanliklardan sonra. Hakem gormu$ gormemi$ vermi$ vermemi$. Bunun hesabi hicbir zaman baziari icin bitmeyecek. Bugun Sava$'in yaprigi gibi bir taraftar olarak gordugunu soyleyip ne yapalim buz gibi ofsayt ama dedikten sonra ne mutlu diyerek yuruyup gitmek lazim.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Yigit Kavurmacioglu

Post by Yigit Kavurmacioglu »

Cengiz Akgun wrote:
Yigit Kavurmacioglu wrote: ...
Cengiz Hocam,

YK
Sen cok alingan oldun birader. Benim icin oyle ya da boyle mac oynanmi$ bitmi$. Puanin kirlisi temizi olmaz. Hele Turkiye de yapilan bunca $aklabanliklardan sonra. Hakem gormu$ gormemi$ vermi$ vermemi$. Bunun hesabi hicbir zaman baziari icin bitmeyecek. Bugun Sava$'in yaprigi gibi bir taraftar olarak gordugunu soyleyip ne yapalim buz gibi ofsayt ama dedikten sonra ne mutlu diyerek yuruyup gitmek lazim.
Cengiz Hocam,

Kusura bakma alinganligimdan degil ama bu isin sonunu iyi gormuyorum bir sporsever olarak. Nazim biraz gecer (bugunlerde biraz zorluyorum ama :) ) diye senin yazin uzerinden post attim ama aslinda bugun Hurriyet gazetesinde Trabzon yerel gazetesinde "Kadikoy'de Soykirim" basligi atildigini gorunce biraz gozum korktu. Yarin obur gun ustunde Fenerbahce veya G.Saray formasi var diye birini linc edecekler korkarim.

Dunku macta duduklerin totali F.Bahce'ye yaradi bu kesin ama bunu belirtirken tabirimi mazur gorun "bakire Fahise" rolu oynayan ve toplumu germekten baska bir seye yaramayan isler yapanlara ve buna kayitsiz kalanlara cok kiziyorum (Sozum bu forumda yazan hic bir kisiye degil). Kim olursa olsun. Bunu gectigimiz senelerde F.Bahce ve Aziz Yildirim'da yapiyordu, belki ilerde yine yapacak o yuzden Aziz Yildirim total olarak iyi mi dersen iyi diyemem ama ben kisilerden cok yapilan veya yapilmayan islere odaklanmak ve tepki vermek daha dogru yaklasim diyorum

Tekrar kusura bakma..

Selamlar
YK

Post Reply