WC 2006: TÜRKİYE - ISVICRE 4-2 tuncay(2),38 sukur,51 necati

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Bu kazakistan'a birkaç defa gitmiş biri olarak kazakistanı özellikle Almaty'ı severim.

Bu ülkeyi UEFA'ya alanlara sormak lazım. İstanbul almaatı gidiş 6 saat dönüş 5.5 saat. Arada 4 saat farkı var. ispanya ile 6 saat farkı var.

Eger kazakistanı Avrupa elemelerine alacaksak bu ülkeden daha fazla avrupoaya yakın olan iran,afganistan,özbekistan, tacikistan,suriye ırakı falan da alsınlar.

Bu saçmalık israil'in avrupa kupalarında oynaması saçmalığından başlamış olsa gerek.

Yakında çin'i de avrupa da görürsem şaşırmam. Ne de olsa kazakistan'ın sınır komşusu.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Serdar Beyazyurek wrote:Biz Kazakistan macindan galibiyet alirsak ve Yunanistan Ukraynayi yenerse bu durumda Ukraynanin grup birinciligi tehlikeye giriyor. Oyle bir durumda UKR 20, GRE 19 ve TUR 17 puanda olacak. Bence son maclarda UKR, GRE, TUR ve DEN birbirleriyle oynadiklari icin her turlu sonuc cikabilir. Tabi fiksture bakildiginda bu 4 takimdan en dezavantajli olan biziz.
Bunu soylemek icin bu takimla ve bu sistem adi altindaki bagnazlik ile Ukrayna'yi evinde yeneriz filan gibi bazilarinin salladiklarina inanmi$ olman gerek Serdar. Ersun Yanal bu kafa ile $evkiden bir uc daha yer Ukrayna'da ve gelir. Kimiler ne hikmetse gidecek demey ba4ladilar. Ama o butun yuzsuzlugu ile ben Dunya ucuncusu bir takim degil Avrupa $ampiyonasina gidemeyen bir takim aldim diyor. Boyle demogojilere karni doymayan hala bu adamin Turk futboluna ne katkida bulundugunu tarti$mali elbette eger kendisi ile tarti$acak birini bulabilirse..

Bu saatten sonra artik yuzde 80 Ukrayna ve Yunanaistan bu i$i hal etmi$ durumda. Yunanistan Ukrayna'yi Car$amba gunu yenmeye cali$acaktir bunun Turkie acisindan pek fazla buyuk umit kapisi oldugunu sanmiyorum. Elbette kkagit ustunde her $ey olabilir diye du$unenler vardir. Yalniz hayatta her $ey olasilikla olmuyor. Bazilari i$lerini olasiliga birakmiyor. bu da Turkiyede ya$ayanlara ters gelen bir kavram nedense.
Last edited by Cengiz Akgun on Mon Jun 06, 2005 10:22 pm, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Serdar Beyazyurek wrote:Biz Kazakistan macindan galibiyet alirsak ve Yunanistan Ukraynayi yenerse bu durumda Ukraynanin grup birinciligi tehlikeye giriyor. Oyle bir durumda UKR 20, GRE 19 ve TUR 17 puanda olacak. Bence son maclarda UKR, GRE, TUR ve DEN birbirleriyle oynadiklari icin her turlu sonuc cikabilir. Tabi fiksture bakildiginda bu 4 takimdan en dezavantajli olan biziz.
Sevgili Serdar,

Bence fiksture bakmadan da en dezavantajli biziz. Iyi takimlara karsi gol atamiyoruz. 2 Yunanistan, bir Ukrayna maclari var, 3 macta 0 gol. Yalnizca Danimarka'ya bir gol atmisiz. Takim ozguvenini yitirmis, yine o demode olmus iyi oynadik ama gol atamadik plagini calmaya baslamislar. Seyirci bile tam olarak milli takimi desteklemiyor, takim icinde bile bolunmeler var saniyorum. Milli takim icin gelecek pek parlak degil, hatta ben Kazakistan macindan bile korkuyorum.

Murat

Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Sevgili Serdar,

Bu Cumartesi macindan bize de Yunanistan'a da 2'ser puan mi vermissin ne yukardaki hesapta??! :) (Puan durumu - Oynanan/Kalan maclar)

Yunanistan tabii, yine bile kotaya girmis olacak birincilik icin, ama o hesaptan, Danimarka da bizimle 3'luk mucadelesine girebilir de denilebilir yani... Kritik (GRE/DEN) maclarda beraberlik cikarmaktan yana cok bir itirazim olamazdi tek basina ama, tutup da icerde, hem Gurcistan'a, hem de direk rakip Ukrayna'ya puanlar kaybettikten sonra, bu tur hesaplar, biraz Halamin biyigi hesaplarina donecek korkarim. :(

Hoscakalin,
Özgür

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Umitler 2-1 yenilmis.

Kazakistan Umitleri grupdaki ilk galibiyetlerini almislar.

Sabri gecen Yunanistan macindaki gibi oynamamis. Sakatlik/ceza turu nedeni mi var yoksa kadroya mi alinmamis?

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet Marsan wrote:Umitler 2-1 yenilmis.

Kazakistan Umitleri grupdaki ilk galibiyetlerini almislar.

Sabri gecen Yunanistan macindaki gibi oynamamis. Sakatlik/ceza turu nedeni mi var yoksa kadroya mi alinmamis?
Bu arada Ra$it Cetiner de $oyle boyle derken onunde percemi onune dokuldu demek. Bu arada Umitlere antreman sahasi bulamayan Kazak'larin oyununu gelmi$ler. Bu da ne demekse o demek herhalde. Bir gun once antreman ertesi gunku maca yansiyorsa bu $ekilde insan oturur $u Juventusu du$unur. Adamlar oglen Istanbula vardilar Ak$am GS yenerek gidiyorlardi Allahtan Suat Kaya o ufacik boyu ile izin vermedi.

Bakalim yarin irileri ayni durumdan muzdarip olacak mi? Ak ak yikayip mor mor serdiler Cumartesi gunu ve seyirci bize ne diye destek olamadi demi$lerdi ya Istanbulda. Ellerinden geleni yapmi$lar ama bu kadar gelmi$ ellerinden gelen. Sonra bu ofke neden onlar Yunanali mi imi$ler? Bak sen. Turkiyede kimsenin duyup goremedigi paralari cebe atacaklar ondan sonrada boyle bedavadan kahramanlik taslayacaklar. Yazik birader bunlari adam sananlara.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Cengiz Akgun wrote:
Bu arada Ra$it Cetiner de $oyle boyle derken onunde percemi onune dokuldu demek. Bu arada Umitlere antreman sahasi bulamayan Kazak'larin oyununu gelmi$ler.
Cengiz abicim, asagida Rasit hocanin mactan sonra soylediklerini geciyorum. Bu laflari yenilginin uzerine Turkiye'de soyleyebilecek bir tane bile hoca yok. Buna senin cok begendigin Aykut Kocaman da dahil. Ozetle sucu kendinde bulmus, bu umit milli jenerasyonun kotu oldugunu, Avrupa sampiyonu olan nesilin daha iyi oldugunu soylemis. Benim icin onemli olan kisimlari koyulastirdim.

Bunu da ben ekleyeyim: Umit milliden bir onceki jenerasyonu yani A millileri de Fenerbahce bozuk para gibi harcadigi icin A takim bu halde. Yunanistan karsisinda seyrettigim milli takim son 20 senenin en kalitesiz en kotu oynayan milli takimlarindan biriydi.

INSALLAH Rasit hocanin bahsettigi yeni nesli GS yine ve yeniden kacirmaz.. Olmayacak duaya amin diyelim.

Ozan Ersoy

"Çetiner'den şok açıklama!
Ümit Milli Takım Teknik Direktörü Raşit Çetiner'den bombalar.. Kazakistan yenilgisini yorumlayan Çetiner, sahadaki oyuncuları seçtiği için kendisini kötü hisettiğini ve bu jenerasyonun miyadını doldurduğunu açıkladı..

15. Avrupa Ümitler Futbol Şampiyonası 2. Eleme Grubu'nda grup sonuncusu Kazakistan'a 2-1 mağlup olan Ümit Milli Takım'da yenilginin şoku yaşanıyor.

Ümit Milli Takım Teknik Direktörü Raşit Çetiner, maçtan sonra yaptığı basın toplantısında, Yunanistan maçından sonra Kazakistan'a da yenildiklerini belirterek, ''Sahada oynanan futbolu gördükten sonra bu maç hakkında konuşulacak birşey olmadığını düşünüyorum. Türkiye'nin geleceği olarak lanse edilen oyuncuları izledikten sonra onları seçen insan olarak kendimi son derece kötü hissediyorum. Bu jenerasyonun Ümit Milli Takım miyadını doldurduğunu düşünüyorum'' diye konuştu.

Çetiner, bundan sonra daha küçük yaşta ve geleceği olan oyuncularla yola devam edeceklerini vurgulayarak, şöyle devam etti:
''Bu, grupta teslim olduğumuz anlamına gelmez. Çok yetenekli oyuncularımız var ve onların da bu işi becereceğine inanıyorum. O arkadaşlarımız Hollanda'da Dünya Şampiyonası elemelerinde mücadele edecekleri için şu anda bizimle birlikte değiller. Burada oynayan arkadaşlarımıza da buraya kadar vermiş oldukları mücadeleden dolayı teşekkür ediyorum. İnşallah performanslarını artırır ve (A) Milli Takımda ülke futboluna hizmet ederler.''

Haziran sendromunu halledememenin sıkıntısını yaşadıklarını anlatan Çetiner, ''Oyuncular mental olarak kendilerini son 2 maça hazırlayamadılar, biz onları hazırlayamadık'' dedi.

Raşit Çetiner, Kazakistan'nın bugün çok istekli oynadığını kaydederek, ''Bu sıcak havada çok mücadele ettiler ve kazandılar. Onları tebrik ediyoruz'' şeklinde konuştu."

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ozan Ersoy wrote:[
Cengiz abicim, asagida Rasit hocanin mactan sonra soylediklerini geciyorum. Bu laflari yenilginin uzerine Turkiye'de soyleyebilecek bir tane bile hoca yok. Buna senin cok begendigin Aykut Kocaman da dahil. Ozetle sucu kendinde bulmus, bu umit milli jenerasyonun kotu oldugunu, Avrupa sampiyonu olan nesilin daha iyi oldugunu soylemis. Benim icin onemli olan kisimlari koyulastirdim.
...
Ben bu cevabi begenmedim Ozan. Yani Turkiyede Umit Milli takimina yarayacak adam kalmadi. Aradim bulamadim diyor yani o yuzden de utaniyor mu$ ya. Bunu soylemek icinde Kazakistana yenilmeyi bekledi demek. Bu bizim Terim'in FB'ye 6-0 yenildikten sonra bu i$in faturasi benim demesine benzemi$. Olacak i$ mi bu $imdi yani. Hadi bakalim Turkiyede kokunu kazidi bari Almanya ve Hollanda ikinci lig ve amator kumelerini filan da mi dola$amadi. Bunlar oturduklari yerde i$ yapiyorlar. Hani bunun senin dedigin gibi agi vardi. Karadenizde balik bitti gibi bir $ey demek adamin soyledigi. Bence biraz bitleri kanlaninca i$in kolayina kaciyorlar gibi.

Federasyonun bunca parasi var. Bu cocuklarin cebinden A-millidekiler gibi dolarlar da dokulmuyor. Kimisi hasbel kader ikinci ligde oynuyor. Yaz ki$ demeden bir program ile kluplerinden aldiginin ustune para odenerek cali$tirmasi lazim Ra$it efendi bu kadar ekmek bu kadar kofte demeden.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Livescore.com'da tesadufen gorum. Mac yarim saat once baslamis.

13' [0 - 1] F. Tekke

15' [0 - 2] I. Toraman

Yonetim uyuma, sayfayi yenile.

Burak Fenercioglu

Post by Burak Fenercioglu »

Tuncay atmis 3 olmus. Ilk devre boyle bitmis. Bir de Tuncay sari kart gormus...

Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Serkan'in sagdan ortasin, Fatih iyi bir kafa vurusuyla, kendinin 2. millilerimizin 4. golunu atmis (Dk. 81)... Spiker simdi, "Ah Fatih, bu kafa vuruslarindan birini Yunanistan'a karsi yapsaydin ya diyor!" :)

Kadromuz: Omer, Umit Ozat, Huseyin, Tolga, Hamit A., I. Toraman, Emre (Serkan), Gokdeniz (Serhat), Tuncay, Necati (Halil A.), Fatih

EDIT: Halil Altintop'un goluyle 5-0 yaptik.

90+2'de de Tuncay kendisinin ikinci golunu atti: 6-0!
Özgür

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ersun bu sonucla kefeni yortar artik. Bu benim ITU makinada Goztepe'de ev arkada$ligi yapan iki arkada$in i$ine benzemi$. Bunlardan biri butun masa oyunlarinda (kagit, tavla, satranc filan) usta. Oburude aklinca bunu yakalayacagini sanan biraz fazla iddiali arkada$ti. Ne zaman hicbir $eyine oynasalar usta yenilir ne zaman bula$igina tuvalet temizligine yemek pi$irme gibi kulfet gerektiren i$ler icin oynasalar ustanin bilegini bukemezdi. Bu durumda bir gidilik oldugunu bir turlu kabul etmedigi icin saf arkada$ olayi $ansa yorardi.

$ansizlik i$te Cumartesi gunu Yunanistan elden kurtuldu Ukrayna da $evki Istanbulda a$ka geldi. Degilse Ersun hoca fene degil Milli takimda oyle.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Danimarka 3-0 onde (Daha 30 dakika var(. Yunanalilarda ilk yari sonuna dogru 0-0.

Romanya da Ermeniler onunde 3-0 galip. Ilk gol Petre'den. Diger iki golude Bucur atmi$. SIrIk olsa ne olacakti bilmem.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

yunanistan o- ukrayna: 1
gol gusin dk 81

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Thank you basinas

Mehmet Gorgen
Staff Member