WC 2006: TÜRKİYE - ISVICRE 4-2 tuncay(2),38 sukur,51 necati

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Deniz Selman

Post by Deniz Selman »

uefa.com'dan:

Switzerland coach Köbi Kuhn has been given a headache ahead of their play-off first leg against Turkey in Berne, with striker Johan Vonlanthen tearing a ligament in his foot in training on Thursday. The 19-year-old, who has been vying with Marco Streller and Mauro Lustrinelli to partner Alexander Frei, is to undergo tests on the problem. Meanwhile, captain Johann Vogel (achilles) and defender Boris Smiljanic (thigh) are struggling for fitness.

Vonlanthen son 3-4 mactir hep ilk 11'de oynadi. Lustrinelli'yi CL'de Thun'la oynarken gordum hizli bir herif, ama galiba Streller ilk 11'e daha yakin bu durumda. Vogel oynayamazsa bizim icin cok buyuk bir avantaj olur gercekten--orta sahalarinin en onemli adami...

Deniz

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Isvicre bastirip duruyor. Nerdeyse 1-0 iyi denilecek vaziyette.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Bu i$e bitmi$ gozu ile bakabilirsiniz artik. Terim balonu da sondu. Mactan sonra iyi bir hikaye yazar $oyle yapacagiz boyle yapacagiz filan diye. Bana gore bugun cok mahkum bir oyundan sonra net bir $ekilde yenilip eve geliyorlar.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Murat Kara

Post by Murat Kara »

Neuchatel Xamax gibi yapmak gerekecek simdi. Belki FT hatirlar da Tanju'yu kadroya alir.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Yahu insan biraz bir $eyler ogrenir. Kalkip Isvicrede basin toplantisinda laf uretecegine bilmem ne gazetesi ne yazmi$ niye ayip etmi$ diye biraz o omuzlarinin arasindaki kafayi cali$tir birader. Saksi o demesinler sonra.

Sen oraya yenmeye gitmedin ki. Amacin kendi evine avanatajla maca cikmak. Elinde orta saha yok sakat makat cezali i$te. Adamlar kolay kolay gol yememi$ler. Buna kar$ilik sen gol atmak icin saldiriyorsun aklinca onu da beceremeyecegini bile bile. Halbuki amacin gol yemeden ulkene donmek. Ustune gelenlere kar$i kontra futbolu oynayacagina sen kalk orta yapamayan adamlarla gol ara. Al i$te yollar evine. Lucescu'ya da bu yuzden madara oldun. Yedigin gollerin dakikasina bak. Hepsi yarinin sonunda gucunun tamamen bittigi zamanlar.

I$te Turkiye'nin gururu teknik direktor Fatih Terim. Ne ogrenmi$ $u son uc dort senede. Hicbir $ey.
Last edited by Cengiz Akgun on Sun Nov 13, 2005 1:08 am, edited 2 times in total.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

BU TAKIM YAPAMAZ

Turk Milli Takimi bugun gercekten rezil cagdisi kelimelerle tarif edilemeyecek kotu bir futbol oynadi.

Balik bastan kokar FT iyi degildi basta.Simdi millet bi suru sakat ve cezali vardi FT takim kuramadi diyecek.Hadi oradan, Alpay ve Ibrahim Toraman'in o takimda isi nedir ya.Iki metre yanindaki adama pas atamayan adamlar milli takimda oynuyor.

Gozgore gore cizgi defans yaptirdi FT herifler ilk yari bir kere ya dustu ya dusmedi.En az 4 kere bozdular ofsayti.Topu kanatlara tasiyamadik, 0-0
1-0 bize uyar diye ciktilar sahaya.Daha cikarken gozlerinde vardi bu.

Adamlarin sag acigi 30-40 metre bizimkileri harmanlamaktan yoruldu artik.Ama bizimkiler adami yakalayamamaktan yorulmadilar.

Tumer'i Nihat'i oyundan sildi bu sistem.Madem al gulum ver gulum oynayacaklardi bari paslari ayaga verselerdi.

Isvicre tas gibi takim.Bir tanesinin ismini sorsan hatirlamam.Cunku takimdilar.

Huseyin'i defansin ortasina cekti sonlara dogru.Tuncay nerede oynadigini sasirdi bi saga aldi cocugu bir sola.Oyuncu ile oyunu degistirmeyi dusundu FT ,kurguyu degil.4-4-2 bile oynasak bu kadar madara olmazdik.

Simdi bunun Istanbul'u var masallari yazilir medyada.Bir Istanbul Masali tv de dizi idi futbolda olmaz.

Bir lafimda EMRE BELOZOGLU'NA boku bokuna gordukleri kartlar yuzunden Dunya kupasina gidemiyoruz.Bu Emre'nin 2.vukaati birde ayni boku Leeds te yemisti.

Bugun ortada Emre ile kazanirdik diyorum ben.

Milli takimi yillardir hic bu kadar aciz gormemistim.

UMARIM 2010 askina bu takimdaki bir suru adami artik kovarlar.
TRUST GALATASARAY
MGC

Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Yarismaya sadece bizim macin sonucu girdim simdilik de, tahminde bulunan 18 kisiden hicbirinin eli gitmemis bize maglubiyet vermeye. O bir yana, gol sayimizin sifirda kalacagina bile gitmemis, silme 0 puan almisiz hepimiz de...

Bu takimla, bu teknik direktorle zor demeyecegim ben ama, bu sonucla cok zor olacak cikmak. Latvia'nin 1-0'ini hor gorup 2-2'ye kaldigimizdan, daha da ciddi olmak gerekecek artik. Ben hala ve hala da umidi kesmeyecegim, ne demisler, "cikmayan candan"... Daha canimiz yerinde bence, "Istanbulda gorusuruz!!" diyecek kadar iddiali olacak degilim ama, futbolcularin en azindan o iddiayi ve istegi tasiyacak olmalarini umarim 4 gun sonrasina.

Deniz'in "cezalilar, sinirdakiler" listelerine baktim simdi. Bizden Huseyin cezali duruma dusmus carsambaya. Mac icinde, "sinirda degil" dediler ama, bu basliktaki listeye gore, Magnin'in de cezali olmasi lazim. Emre ve Hamit donuyor olacak herhalde. Bakalim EB, MGC abisine kendisini affetirecek isler yapacak mi?...

Uefa.com'un "Magazine"i de, Terim'i basliga tasiyaraktan, gayet tantanali bir haber yapmismis Cuma gununden, ben yeni gordum. Yazinin sonunda bahsi gecen, "Kucuk mucize"yi, illa daha onaylanmis sekilde yasamamiz gerekiyor herhalde bugunki sonuctan sonra, yine de gidersek!

Bu arada, Heinz'i son 13 dakika oynadigi macta, Cekler, Norvec'i deplasmanda 0-1 yenmisler. 3. macta da ilginc olaylar olmus gibi. 70. dk'si oynaniyor su siralar. 19. dk'da Slovak'larin teknik direktoru sahadan atilmis. 64'te de bir oyunculari cift sari karttan. 2-0, 2-1'den sonra, simdi 3-1 Ispanya onde.

Hoscakalin,
Özgür

Metin Coskun

Post by Metin Coskun »

Mactan yeni dondum.. "Allah kahretsin!" baska birsey diyemiyorum.. Isvicre maca cok iyi konsantre olmustu, her acidan.. Bilet oyunlarindan sonra, maca girerken de bize hayvan muamelesi yaptilar, sadece iki daracik kapidan soktular onca insani..

Futbola gelince, bize nefes aldirmadilar malesef.. Cok hizliydilar, bizde ise Umit Ozat, Selcuk gibi agir adamlar "agir cekim" (slow-mo) seklinde oynadilar, hep geriye paslar seklinde.. Fatih Terim bu kez karpuzu dusurdu, aciz kaldi, "HOCA NEREDEYDI SURPRIZ ADAMLARIMIZ?? Ikinci yari sagolsun Okan girince dengeyi kurup hatta ustun oynamaya basladik, ama 10-15 dakikalik bu bolumde golu bulamayinca ustunlugu yine kaptirdik.

Bir de tabii Hakan Sukur'u 75 dakika tek basina birakmasi Terim'in hayatinin hatasi ve mac boyunca "gorme ozuruydu".. Hakan Sukur bu yasdan sonra tek basina OY-NA-YA-MAZ!!! Yanina illaki bir adama ihtiyaci var, oyle geriden kopacak adamlarla olacak is degildi bu..

Isvicre fiziken cok guclu bir takim, cok mucadeleciler, ama bir futbol takimi olarak bes para etmezler, bu da kesin, dunya kupasinda saglamciliklari tutmaz, kupkuru oyunlariyla elenip giderler grup sonuncusu olarak..

Ama sen istedigin kadar teknik yonden ileri ol, fiziki mucadelede rakip kadar atik ve guclu olamazsan, teknigin filan bes para etmiyor, al iste Umit Ozat!! En zayif halkamizdi! 59 model damperli BMC kadar agir!!!

Ama umut var hala, Turkiye bu Isvicre'yi Istanbul'da hala eleyebilir, eger olumune oynarsa.. Artik centilmenligi filan birakip agizlarinin orta yerine sicmaliyiz. Son birkac gundur bize burada az Gestapoculuk yapmadilar, biz de onlarin HAKKINI VERMELIYIZ Istanbul'da!!!

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Rövanş maçının çok farklı geçeceğine dikkat çeken Fatih Terim, 2-0'lık dezavantaja rağmen İsviçre'yi eleyecek güce sahip olduklarını söyledi. Terim şöyle devam etti: "En azından 1 gol atsaydık tur için avantaj sağlardık. Ancak önümüzdeki 4 gün içinde maça en iyi şekilde hazırlanacağız. Henüz hiçbir şey bitmedi. İsviçre'ye üç gol atacak gücümüz var. Bunu da taraftarımızla bütünleşerek Şükrü Saracoğlu Stadı'nda herkese göstereceğiz. Almanya için Türk milletine söz verdik. Bunu yerine getireceğiz. Kimsenin şüphesi olmasın."

Fatih efendi adama gulerler be. Sen bir haftada maca hazirlanama ama sahada tozunu attiklarinda onumuzdeki dort gun icinde en iyi $ekilde hazirlan. Neymi$ futbolculari kufur etmi$. Soyunma odalarinda aciz taciz etmi$ler. Neymi$ hakem sertlige musade edip penaltiyi yemi$. Vah vah vah. Ama kendi kendine kafayi yemene hic bir sozun yok.

O cikasi benligin ve ben bilirm ayagin o batacasi gururun, o sahte vakurun yok mu? Senelerdir kendini torpuleyemedin. Ben de belki ders almi$sindir sandim ba$ina gelenlerden sonra kicina teneke bagladiklarinda iki sene once. Ama yine Imparator ayagina kurbaga gibi $i$irdiler seni. Elini dokunsan sihirli degnek degmi$ gibi degi$tirecegine inanadirdilar seni. Adamlar gruplarinda zirrveyi senin gibi degil $ansizlikla kacirmi$lar. Ta$ gibi takim oyunun seri bir $ekilde hizli oynayabiliyorlar. 30'a yakin gencecik adamlari var deniyor alt yapidan yeti$ip Avrupaya dagilan. Sen ise hala eski supruntulerle ha babam de babam ile mucizeler pe$indesin. Hadi bakalim ucte gol atacan bunlara demek Istanbulda. Bunun icinde onundeki dort gunu en iyi $ekilde degerlendirip hazirlanma masaliyla hem kendini hem de milleti kandir. Ah akilini onune alabilecegine bir inanabilseydim ben de ke$ke. Ufak at da civcivler de yesin.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Murat Kara

Post by Murat Kara »

Cengiz, sen yuregini tukettiginle kalirsin sana soyleyeyim.

FT'nin basarili olmasi icin her sey amcamin onune serilecek ve her imkan saglanacak. Para acisindan demiyorum. Tesis ve futbolcu acisindan bu boyle. Verirsin eline iyi futbolculari, psikologlari, psikiyatrisleri, doktoru, ogretmeni, disciyi, vs. iste o zaman pirt diye bir iki basari cikar ortaya.

FT ile kit kanaat gecinen takimlar basarili olamazlar. Bak Fildisi Sahilleri Romanya'yi deplasmanda 2-1 yenmis. Simdi kimse kalkipta adamlar futbola cok yatirim yapmislar demesin. Sadece ellerindeki imkanlari iyi kullanmislar desin, o zaman akla yatar.

Bunun adi bile var. Yaraticilik diyorlar.

Deniz Selman

Post by Deniz Selman »

Cok kotuyduk, teknik acidan, kisisel acidan her tur acidan cok kotu. Buyuk bir hayal kirikligina ugradim ben--saniyordumki su allahin belasi gruptan nihayet kurtulunca yeni bir sayfa acip adam gibi iki mac oynayacaz, eksik meksik ne olursa olsun. Ama FT dahil kimse gununde degildi bugun.

Setanta'nin uydu sorunu nedeniyle ilk 14 dakikayi goremedik ama daha sonra Alpay'in pozisyonunu ve Volkan'in cikardigi Magnin'in pozisyonunu gordum. Alpay'in o pozisyonunda daha iyi bir sans yakalayamadik zaten...Streller 1 metreden kacirmasa, Frei o asirtilan topa dokunabilse, yakin mesafeden attiklari bir kac sut kaleyi bulsa mac balki 5-0 olacak...

Bugun en buyuk fark kanatlardi...hem Magnin hem Degen kanatlari cok iyi kullandilar, bizim orta saha kanat oyuncularimiz (Tuncay ve Nihat, bir turlu hangi kanatta oynadiklarinada karar veremediler) once geri donmek istemedi zor anlar yasadik, Tuncay azicik donmeye baslayincada butun enerjisini gerilerde harcadi yoruldu (genede Tumer veya Huseyin yerine Tuncay'i cikarmasi tam skandal gibi geldi bana). Gygax ve Barnetta bugun Nihat ve Tuncay'dan bin kat iyilerdi, ikiside ortalara dalip top kaptilar, ve bekler bindirince cok iyi anlasarak atak yaptilar. Bu ataklari Umit ve Serkan hic ama hic kaldiramadilar. 70 milyon kisinin IKI tanesi nasil bek oyunculari olamiyor aklim hic alamamistir...

Streller ve Frei kotuyduler, iyi olsalar zaten dedigim gibi mac 5-0 olacak.

35-40 arasinda ilk defa azicik top yapmaya baslamisken, ataklarimizin birinden Umit geri donemedigi icin faul yapti, uzaktan bir free kick...simdi, AYNI NOKTADAN AYNI STAD'DA BIR AY ONCE oynanan Fransa macindaki kullanilan free kick'i AYNI OYUNCU (Magnin) kullaniyor ve AYNI OYUNCU (Senderos) AYNI NOKTADAN AYNI SEKILDE kafayi vuruyor gol oluyor. "Kasetleri seyrettik Isvicre'yi cozduk...." allah karetsin sizi ben kaset maset izlemedim herifler son iki macta BIR gol atmislar onu izledim ve ben bile biliyorumki o durumda Senderos'un kafa vurmasina izin vermeyeceksin o kadar. Huseyin'in o pozisyonu seyredisi inanilmaz.

Ikinci golde Huseyin'in kabahati (belki bugun olan en iyi sey Huseyin'in kart cezalisi durumuna gelmesi)--dikkat edin ikinci golun yendigi dakikalarda stoper olan Toraman sol bek, sol bek olan Ergun on libero, ve on libero olan Huseyin stoper oynuyordu! Ne anlami var bunun??) Umit Ozat-Halil degisikligi 77'de geldi, 6 dakika snra Tuncay-Ergun degisikligi...ki o anlarda Tuncay'in azicik katkisi vardi (Tumer'in mac boyunca yoktu). (Yukarda Toraman ve Alpay'in bu takimda ne isi var diyen arkadas sormak gerek kimin o mevkide oynamasi lazim?? Rio Ferdinand ve Ricardo Carvalho'yu Turk vatandasi yapabilsek oynatiriz, kusura bakma anlamadim ben bu yorumu.)

Okan girince ilk 5 dakika ise yarada sonra sifir, sonucta 3 yedeyimizdende yarar goremedik, Huseyin'i stoper'e cekmekle golu yedik (Bahremi oyuna girdikten 3 dakika sonra atiyor bu golu...)

Neyse buna (2-0'a)sukur etmek lazim, sonucta carsamba yeni bir gun 2-0'in rovansi olmaz diyenler sacmaliyor. Izleyin bakalim carsamba ilk yarida bir gol atalimda "hic umut yok" diye kapatin televizyonlarinizi goreyim. Futboldur bu, biz bugun ne kadar kotu oynadiysak onlarda carsamba kotu oynarlar, Emre Hamit Hasan katkisiyla biz iyi oynariz, her sey olabilir.

Cok cok kotu oynadik, kac defa dedim zaten 5-0 olabilirdi falan diye, ama bir not: 61. dakikada Hakan'a faul calinan pozisyon kesin penaltiydi. Hatta faul'u top ele carpmadan once vermeyecekti gibi geldi bana--duduk gec caldi, penalti vermeye cesaret edemedigi icin faul caldi Michel. Cok onemli bir hata, bedavadan 1-1 olsa orda hersey farkli olurdu simdi, ama kendi sansimiz kendimiz yaratamadik bugun.

Carsamba gunu icin Huseyin ve sol bekleri Magnin cezali duruma dustu (Umit Ozat ve Barnetta ikiside ucuz atlatdi bence, ikisininde kartlik faulu vardi bence.) Magnin'in yedegi Spycher tecrubeli, pek bir sey kaybetmezler duran toplar disinda (tum Euro 2004 maclarinda o oynadi zaten). Huseyin zaten oynamazdi herhalde, FT oynatmak isteseydi iyiki kart gordu o zaman diyelim.

Emre, Hamit, ve Hasan'in donmesiyle belki bir seyler olur...Hakan'in yanina kesin adam lazim ve sanirim goruruz bu sefer--sabir lazim aslinda--deli gibi saldirmak dogru degil, 2 gol aman aman bir sey degil ama 4 gol (ki 1 tane yersek 4 gol lazim) imkansiz gibi bir sey.

Carsamba herseyin bambaska olmasi dileyile...

Deniz

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Tahkim'e yuruyus yapilmali bu mactan sonra. GS-FB-TS ve BJK yani Avrupa'da paspas olup Turkiye'de MHK ve Tahkim'e aglanmadik gun birakmayanlar bir yuruyus duzenlemeli UEFA, FIFA ne varsa topa tutulmali, Kibris Rum Kesimi, Balikci Norvecliler, rezaletleri ile beraber UEFA ve CL'de grup sonunculuklarinin hesabi da sorulmali. Cözum nediir, bunu da bulmuslar 11+5 yabanci bakin bu duzeltir iste hem yuruyus hem yabanci kotasinin kaldirilmasi. Haydi mars mars.

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Maci yarim yamalak internetten izledim. Birinci yarinin baslariydi (!!?!!) Turkiye'den bir arkadas gazete getirmis. Kocaman bir cengel bulmaca ekiyle gelmis. Hemen icimi "yeni" bir heyecan kapladi cunku bunun daha buyuk zevk verecegi kesindi TV'daki rezaletten. Yahu ne zormus bu bulmacalar? Benim Turkce dagarcigim mi koreldi diyecegim ama sorulan sorularin yarisi zaten Turkce degil ki! Yok falancanin arapcasi, farscada bilmem ne, eski dilde cart curt, neyin kisaltmasi diye diye bize kala kala esek sesiyle, kuzu sesi kaldi. Bulmacalar da bir garip olmus !?! Alfabeyi degistirmek icin de Avrupa Mahkemesine basvursunlar da rahatlayalim...

....

Ilk once "it is not over until the fat lady sings" diyecegim. Biz bu Isvicre olayini cok gorduk. Dandik hakemlerle uzatmalarda ( + 9 dakika mi oynatmisti ne o macta) yedigimiz gollerle 3-0 lik Ne$otel macini hic kimse unutmaz. Istanbul'da seyircinin destegiyle Turk milli takiminin cok farkli oynacagina emin olabilirsiniz. Yetecek mi hepimiz gorecegiz bence olay gol yememekte, yoksa birden fazla gol atabiliriz. Hele macin basinda bir gol herseyi degistirir. Tamam cok kotu oynadik, tamam onlar bizden cok ustun gozuktuler, ama bu Turk milli takimi bu kadar kotu degil. Belki o mac Cengiz abinin begenmedigi Emre'nin maci dahi olabilir.

...

Esas olay mactan sonra basliyor. Cunku elensek de elesek de yapilacak cok sey var. Daha Aurelio'yu Turk vatandasi yapip milli takimin basina Daum'u gecirecegiz. Almanlar da zaten degerini bilmiyorlar Daum'un. Aurelio da Brezilya'ya yar olmuyor. Yok yok saka yaptigimi sanmayin, aklimi da peynir ekmekle yemedim. Fenerbahce forumlarinda ciddi ciddi tartisiliyor. Zaten Ersun Yanal da ayni seyi demisti: Ne var yani, biz de zenci adam oynatalim milli takimda? Herkesler yapiyor... Aziz baskandan boyle bir "cozum onerisi" cok yakinda bekliyorum: "Fener'in futbolcusu Turk sporuna feda olsun, biz her turlu fedakarligi !? yapariz!!!"

Demokrasilerde care tukenmez degil mi ama?

Ozan Ersoy

Levent Guntay

Post by Levent Guntay »

GS'yin Isvicre'de oynadigi Neuchatel macini hatirlarsaniz, o macta da GS takim olarak cok kotu oynamis, hep duran toplardan golleri yemisti. Hatta yanilmiyorsam, son gol de 87. dakikada falan gelmisti. GS'in macta ciddi bir pozisyonunu hatirlamiyorum.

Bu olay bir taktik, moral, motivasyon ve de konsantrasyon olayi. Elimizde yetenekli oyuncular var. Isvicre takimlarina karsi hep basarili olduk, yine olabiliriz. Karamsar olmaya gerek yok, yeter ki FT ve oyuncular maca konsantre olsunlar.

Oltunc Özgür

Nedir bu Sukur nefreti milletin anasini mi aglatti acaba ?

Post by Oltunc Özgür »

Terim takimi yine benzer ve klise diziliste sahaya cikardi sahada Nuri Sahin denen cocuk yok(sakat veya cezali ise o ayri konu), hesapta herkes daha tecrübe kazanmasi lazim diyecek te sahaya baktigimizda 100 tane milli mac oynayipta ayaga pas atamayan bir suru oyuncu vardi.. Bence imparatorda FB dumen suyuna girmis takimi FB + Lejyonerlerden kursun basi bu ulkede hic agrimaz, Nedir o Hakan Sukur adam sahanin tek pozisyona giren adami bir seyler yapmaya calisiyor ama mactan sonra yine yenilginin sorumlusu o, tabi zamaninda cok can yakti kalplerde cok aci birakti o Hakan Sukur, hatta bu berbat kadromuzda en iyi oyuncuda hala o , ahh onu bir devre disari biraktin mi cimbom zaten devre disi.. Siz yokmusunuz FB liler ah siz yokmusunuz ...

Herkes haddini bilsin bu ulkede futbol devrimini GS yapti devaminda milli takim Mustafa Denizli ve Senol Gunes gibi futboldan anlamayan 2 sapsala ragmen basarili oldu tabi bu isler GS nin avrupa capindaki anlayisi ve futbolcular ile oldu.. Ne zaman bu jenerasyon gitti iste durum bu, artik gelsin Imparator gitsin Anelka hatta Brezilya'nin Arap emirlikleri macinda oynamayan Alex'i nide turk yapalim seyredelim o zaman futbolu..

Lafi kirli sakal gibi bitirelim

Ne zaman adam oluruz
adam olanlara saygi gosterdigimiz zaman

Post Reply