WC 2006: TÜRKİYE - ISVICRE 4-2 tuncay(2),38 sukur,51 necati

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Bu arada mac sonrasi tunelin girisinde olan olaylari gosteren bir videoya asagidaki adresten bakabilirsiniz.

http://rapidshare.de/files/7732654/macsonrasi.wmv.html

Burada Sifo Mehmet'in ayibi var. Ilk once birisine celme takmaya calisiyor, daha sonra bir baskasi ona tekme atip, ustune bir de tunel girisindeki Alpay'a yukleniyor. Bu arada arkadan yetisen birisinin bu futbolcuya ucan tekme attigi goruluyor. Bu kisi de Sifo'dan baskasi degil. Olaylarda iki tarafin da hatasu var gozukuyor ama bir teknik adam olarak Mehmet Ozdilek'in boyle davranmamasi gerekirdi. Kendisi futbolcuyken bile boyle seyler yapmayan biriydi. Insallah bu olaylar saha kapatma gibi olaylarla basimiza bela acmaz.

Ozgur Aydogdu

Post by Ozgur Aydogdu »

Bu artik bizim ekolümüz, bunu kabul etmemiz lazim.

Her seyin bittiği en kötü duruma düştükten sonra inanilmaz bir dirilis, ama zirveye cikartacak o son noktayi bir turlu koyamayis..

Avrupa'nin en onde gelen takimlari bile 0-1'ken maci 3-1'e -bu kadar kisa surede- ceviremezdi.
Ama skor 3-1'ken ve 4-1 lazimsa da, hepsi bir sekilde o golü bulurdu.

Ülkemizin son yüz yildaki yapilanisi da, kisisel hayatlarimiz da hep bu sablona uyuyor malesef. Ille o en kotu duruma dusucez, ordan bu duruma dusmesek gostermemize hic gerek olmayan kadar caba gosterip durumu duzelticez, ama son noktayi yine koyamiycaz.

Ilk dakikada golü yemeseydik mac 50'lere 60'lara kadar 0-0 filan giderdi bence.

Ilginc bir milletiz :lol:

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Alttaki habere bakilirsa dayak cennetten cikma yöntemi uygulanmis. Belki onlar da sutten cikmis ak kasik olmayabilir ama yiyecegimiz ceza Turk spor kamuoyuna özelestiri yaptirmali. Hala hakemler ve MHK diye bir kac gun sonra Avrupa'da paspas olmus böyyuh klup yöneticilerimz cikmasinlar sonra. Bakin seneye Turk takimlari Avrupa kupalarina kacinci torbadan katiliyorlar felaket bir durum.
-------------------------------------------------------------------------

Maç sonrası tünelde arbede

(a.a.)

Türkiye-İsviçre karşılaşması sonrası tünelde çıkan arbede sonrası İsviçreli futbolculardan Stephane Grichting, hastaneye kaldırıldı.

Karşılaşmada forma giymeyen yedek oyuncu Grichting'in, maçın bitiminde yaşanan arbede sonrası hastanelik olduğu bildirilirken, Acıbadem Hastanesi yetkilileri, oyuncunun hastanede olduğunu doğruladılar ancak durumu hakkında bilgi vermediler.

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Isvicre'li FIFA baskani Blatter Turkiye'nin bir sonraki dunya kupasindan ihrac edilebilecegini, en agir cezanin verilmesi gerektigini buyurmus.

Hadi bakalim buyrun buradan yakin. Bence en iyi cozum olur bizim icin. Nasil bir ezikliktir bu bizdeki anlasilir gibi degil. Hic bir seyi sindiremiyoruz, her bir seyde komplo ariyoruz. Kazandigimiz zaman hersey de helali hos oluyor. Tumer'in frikigi baraja carpmayip girseydi bunlar olur muydu bir dusunelim.

Butun bunlarin sorumlulari basta Terim, sonra Disli, Mosturoglu geliyor..

Ozan Ersoy

Savas Macun

Post by Savas Macun »

Ozan Ersoy wrote:Isvicre'li FIFA baskani Blatter Turkiye'nin bir sonraki dunya kupasindan ihrac edilebilecegini, en agir cezanin verilmesi gerektigini buyurmus.

Hadi bakalim buyrun buradan yakin. Bence en iyi cozum olur bizim icin. Nasil bir ezikliktir bu bizdeki anlasilir gibi degil. Hic bir seyi sindiremiyoruz, her bir seyde komplo ariyoruz. Kazandigimiz zaman hersey de helali hos oluyor. Tumer'in frikigi baraja carpmayip girseydi bunlar olur muydu bir dusunelim.

Butun bunlarin sorumlulari basta Terim, sonra Disli, Mosturoglu geliyor..

Ozan Ersoy
Ozan,

Yazdiklarinda haklisin vede bende tansiyonu yukseltip kisa vadede basari icin bu yapilanlarin sorumlularini sucluyourm ama FIFA baskaninin yaptigi aciklama da olacak is degil.Ne demek hem avrupa hem dunya sampiyonasindan men etmek!!!!

BU aciklama tarafsiz bir aciklama degil, raporlar alinir, konu gundeme gelir ve tartisilir ama 24 saat gecmeden boyle bir aciklama yapmayi ancak isvicreli yapardi o da zaten isvicreli.

Haa bize gelince, her seyi terorize etmeyi beceriyoruz ozellikle de FT.Alincak ceza varsa alicaz artik demis dunku aciklamasinda.

Bunun cezasini milli takimlar ve kulupler bazinda uzun yillar cekecegiz.

Selamlar
Savas

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Savas Macun wrote: Ozan,

Yazdiklarinda haklisin vede bende tansiyonu yukseltip kisa vadede basari icin bu yapilanlarin sorumlularini sucluyourm ama FIFA baskaninin yaptigi aciklama da olacak is degil.Ne demek hem avrupa hem dunya sampiyonasindan men etmek!!!!
Savas sen de haklisin. Simdi internette dolasiyorum, Almanya Disisleri bakani cikip yorum yapmis Turkiye aleyhine. Yani olay politiklesiyor. Almanya disisleri bakaninin isi degil bu. Ona konusmak da dusmuyor. Dava olmadan hukum verilmis gibi konusuyorlar.

Olay politiklesirse ve cezayi abartmaya kalkarlarsa bizim de bir suru kozumuz var. Isvicre bize bir suru Tekstil makinasi satiyor. Saatler tuketici bazinda buyuk kaynak onlar icin. Boykotlar yakinda baslar. Asil onemlisi devletten yolunan butun paralar Isvicre bankalarinda yatiyor. Gidip bir kac milyar dolari baska ulkeye kaydirirlarsa hemen pacalar tutusur. Iki gun sonra bakmissin Blatter mlatter bile kalmamis. Ama bunlar kisa vadede cozumler...

Bunlara bu kozlari vermemek gerekiyor. Sahada ve saha disinda yenmek icin cok calismak gerekiyor. Hepsinden iki gomlek ustun olacaksin ki yeneceksin. Ki Turk milli takimi birak ustun olmayi, ilk macta ezildi, ikinci macta da 60.dan sonra kesildi.

Benim sinirlendigim sey bu.

Ozan Ersoy

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Macin golleri veren bir site var mi?

UEFA/FIFA Turkiye'ye degil Terim'e versin men cezasini. Hincal vaktiyle dogru soylemi$ sehir Kiro'su diye. Ustune bicilmi$ kaftan gibi bu hakaret.
Alpay video'dan goruldugune gore o tunele gelmeden zehirini akitmi$ ki herif arkadan kudurmu$ gibi saldiriyor. $ifo Mehmet'e de helal! Korle yatan $a$i kalkar. Zaten bu tur kazanilsa bile bu maci tekrarlatirlardi.
Last edited by Cengiz Akgun on Thu Nov 17, 2005 8:49 pm, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Basinda boyle yazabilen adamlarda var. mactan once neler yazdi bilmiyorum ama mactan yzdiklarini gorunce boyle adamlari izledigim gazetelerde gormek isterim. Nurullah Bakir (NTV'den)

http://www.ntvmsnbc.com/news/350074.asp
Last edited by Cengiz Akgun on Thu Nov 17, 2005 8:46 pm, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Burak Fenercioglu

Post by Burak Fenercioglu »

Cengiz Akgun wrote:Macin golleri veren bir site var mi?

UEFA/FIFA Turkiye'ye degil Terim'e versin men cezasini. Hincal vaktiyle dogru soylemi$ sehir Kiro'su diye. Ustune bicilmi$ kaftan gibi bu hakaret.
Alpay video'dan goruldugune gore o tunele gelmeden zehirini akitmi$ ki herif arkadan kudurmu$ gibi saldiriyor. $ifo Mehmet'e de helala. Korle yatan $a$i kalkar. Zaten bu tur kazanilsa bile bu maci tekrarlatirlardi.
Aynen! Korkunc bir durum... Bu ortami yaratan Terim! Kiskirtici mesajlari ve maglubiyetimizi isliklanan milli marsimiza baglamasi, kendisine inanmissam beni de cigrindan cikarirdi. Ben de $ifo olsam tekme tokat girisirim, polis olsam Isvicreli futbolculari coplarim.

Spor Bakani ve yardakcisi TFF baskani Levent Bicakci izlesinler simdi yarattiklari manzarayi... Aldilar Terim'i, 2010 DK elemelerinde bir Turkiye gorursek mutlu olacak hale soktular bizi. Siddetli gecimsizlik olacagini tahmin edebiliyordum da bu kadarini beklemiyordum.

Antu.com'un anasayfasinda bir yazi vardi dun, artik suclu aramayi birakalim diye... Helal olsun Antu'ya. Ama yok, Terim hala yok hakem, yok kotu muamele... Hala kiskirtma, hala tahrik edecek milleti. Ayip ama!!! Adam ol artik.

Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Cengiz Akgun wrote:...Alpay video'dan goruldugune gore o tunele gelmeden zehirini akitmi$ ki herif arkadan kudurmu$ gibi saldiriyor...
Ana/Onemli konu bu degil ve, "ben bunlarin cigerini bilirim" deyip, kabul etmeyeceksin bu dedigimi simdi (ve aslinda islerin yogunlugunda, hic takibedemedim olan bitenin ayrintilarini) ama, su yukardaki cumlende, cifte standart var Cengiz Hocam. Bizimkiler vurunca bizim cirkefligimizden oluyor (ortada adamlarin Turkce kufurler ogrendiginin laflari filan gezinirken), sonra gelip onlar saldirinca, yine bizim zehir akitmamizdan, tahrikimizden oluyor. Bu durumlarin ikisinde birden %100 suclunun biz olmamamiz lazim bence! :)

Fox Sports World/Soccer Channel'in haber programinda, sunucu eleman, (iyi mi demeli kotu mu bilmem artik), "Hayret, ama bu sefer Turkler baslatmamis, ilk tekmeyi sallayan Isvicreli bir oyuncu idi" diyordu, ve bugunki haberlerinde daha detay vereceklerinden filan bahsetmisti.
Özgür

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ozgur Huseyinoglu wrote:
Cengiz Akgun wrote:...Alpay video'dan goruldugune gore o tunele gelmeden zehirini akitmi$ ki herif arkadan kudurmu$ gibi saldiriyor...
Ana/Onemli konu bu degil ve, "ben bunlarin cigerini bilirim" deyip, kabul etmeyeceksin bu dedigimi simdi (ve aslinda islerin yogunlugunda, hic takibedemedim olan bitenin ayrintilarini) ama, su yukardaki cumlende, cifte standart var Cengiz Hocam.
Video'da gorulen ilk tekme ya da celme artik ne dersen de $ifo Mehmet'den cikma. Adam yana cekiliyor zaten Mehmet de pek vurma degilde hani Birol demi$ ya a$agida korkutma ayagi ile ayagini uzatmi$. Amaci tahrik etmek elbette. Arkadan gelen gordugun gibi o da Mehmet'e guya tekme atar gibi yapip Mehmet'in arkada$ina dokundutu$u gibi dokunuyor. Asil tekmeleri yeseler oyla ne Mehmet ne de ondeki ceylan gibi sekmezler yigilirlardi oraya. Yine Video'ya bakiyoruz Alpay hizla tunele aralarina girme derdinde ama arkadan biri tarafindan (ustunde yagmurluk var ve Turk mu Isvicreli mi belli degil ama sac stili ve rengi sanki Isvicreli) tunele dalmakta. Elbette Alpay'in cigerini bilirim. Alpay o Isvicreli oyuncularla o tunele dalmasindaki sebebi sen anlayamadim mi? Alpay da sahada kalirsam dayak yiyecegim diye mi korktu dersin? Onun amaci kaciyorlar kacmadan bir iki ekleyeyim olmali koridorda. Video sessiz belkide kufur ediyor orada onundekilere. Belki o yuzden Isvicreli ona arkadan saldiriyor. ya da Alpayi kovaladigini sandigim bir $eyler soyluyor. Tut bu gire$ecek filan gibilerden belki. Onemli degil. Alpay'in o tunele Isvicrelilerle birlikte dali$i onemli. Yani Demirel gibi bana sagcilar da adam olduruyorlar dedirtemezsiniz dedigi gibi vaktiyle olmasin ama ben de Alpay soyunma odasina kacip olay olmasin ya da bize saldirmasinlar diye du$unen isvicrelileri elinden kacirmama derdin de oldugunu goruyorum. Sen bu Alpay'in en tabi hakki elbetteki intikamini almaliydi diyorsan oyle de de suclu sucsuzu sonra ayiralim. Alpaya giri$ilmesinin sebebi Alpay'in orada masumane bulunmasindan degil. Amaci koridorda bir ikisine gecirmek. Nasilsa oradakiler Turk yetkilileri kimse aldirmaz gibilerinden dalmi$ o kalabaliga. Ben bunu acikca goruyorum.

Not: Basinin ne kadar sahtekar oldugunu Milliyet de mactan sonra olanlari gorun diye verdigi video'ya bakarak gorebilirsiniz. Bu adamlarin Allah bir dedigine inanamamak lazim tarafsizlik konusunda. Video'nun ba$i yok. Yani tekme degi$ toku$unun Sifo'nun ba$lattigi kismisi makaslanmi$.

http://www.milliyet.com.tr/2005/11/17/son/sonspo05.html

Ve goruntunun sonunda ise $ifo'ya yapilan hareket yava$latilarak veriliyor ki aslini gormeyen vay ahlaksizlar desin. Cirkin tecavuz imi$.

Asil cirkin tecavuzu insanlik adina sizi bu dunyaya getirenler i$ledi ama haberiniz yok.
Biliyorum burayi okuyorsunuz. Cunku kendinizin gazetecilikle ilgili hicbir huneri olmadigi gibi ahlaksizliktada onde gidenlerdensiniz. Bir zamanlar forumlar anket yapti diye yalan dolanla beni de sayfalarinizda yalanlariniza malzeme yapti idiniz. Yediginiz boku bildiginiz icin hala boyle vela deli vela akilliyi ki$kirtma derdindesiniz. Onun icin hicbir zaman kerdiniz olmayacak yazdiklarinizla. Video'nun aslida burada.
Last edited by Cengiz Akgun on Fri Nov 18, 2005 2:53 am, edited 3 times in total.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Murat Kara

Post by Murat Kara »

Cengiz Akgun wrote:
Murat Kara wrote: Terim'e inanmak icin once kendisinin inanmasi lazim. Ama inanmiyor. Bu benim uydurdugum birsey degil. Deplasmanda oynarken 1-0 geride iken, 2. golu yiyecek kadar risk alinmaz cunku bunun ikinci devresi var. Hele ki takim dokuluyorken ve artik yorgunluk donemlerine girilmisken. Eger alirsan ya salaksindir ya da ikinci devreyi aklina getirdikce tansiyonun yukselmektedir. FT'nin salak olmadigini dusunuyorum. ..
kendine inanmama ve salaklik konusunda korkarim ki yaniliyorsun. Adam tamaman bir megolaman.
FT'nin kafasinin icinde degilim, yaniliyor olabilirim ama sanmiyorum. Elbette adam megolaman ama bu kendine gercekten guvendigi ve inandigi anlamina gelmez. Bana, kendine olan guvensizligini disariya bu sekilde yansitiyor izlenimi veriyor. Ilk macta yaptigi da ecnebilerin 'Freudian slip' dedikleri farkinda olmadan etrafa verdigi bir mesaj. Basini topraga gomse kici acikta kaliyor o nedenle.

Amacim adami analiz etmek degil. Uzmani da degilim zaten. Benim asil dikkat cektigim adamin yalaninin ortaya cikmasi. Kendi de farkinda degil belli ki. Ben bunu Turk liderlerde cok goruyorum. Takimima guveniyorum deyip duruyor ama aslinda takima guvendigi filan yok. Guvense baska turlu davranir. Mesela Ukrayna macida 1-0 one gecince, 5-0 yenmeye calismadi megolamanlik yapip. Yok Letonya macini dusundu 1-0'i ceviremeyiz dedi desek bu macin gidisi Letonya macindan cok farkli idi. Takim zaten berbat oynamakta, radyo spikerleri, cimbom.org, herkes yahu su mac 1-0 bitse diye yorum yapiyor, bizim amca defans oyuncusunu cikarip yerine forvet sokuyor. Ikinci ayak icin kendi takimina ve kendine guvenen birisinin degil, caresizlik icersinde oldugunu dusunen birsinin hareketleri bunlar. GS'de ikinci gelisinde de ayni ruh haline girmisti.

Ne yani, takimima guvenmiyorum mu desin dersen cevabi basit. Hic birsey demesin, kafasini onune egsin ve isini yapsin. Megalomanligi kafasinin karismasina neden oluyor belli ki ama dedigi gibi "durust" adamsa o zaman ya dedigi gibi davranmaya calisir , ya da davrandigi gibi der! Yok yapamiyorsa, kimseyi kendisine inandirmayi beklemesin. Ayrica kafasi bu kadar karisik ise kendine denge getiremeyen adam kurdugu takima dengeyi hic getiremez.

Turkiye'de boyle ince dusunmezler, ben bir caresini bulup milleti pesime takarim diye dusunuyorsa da o zaman iyi sanslar demek lazim. Herkes, herkesin zanetigi kadar sapsal degil. Lincoln ne guzel demis zamaninda: herkesi bazen, bazilarini her zaman aldatmak mumkun ama herkesi her zaman aldatmak mumkun degil.

Bakalim FIFA'yi aldatabilecek mi simdi. Bir de utanmadan ne ceza verilirse cekeriz demis. Sanki sirf kendisi cekecek cezayi! Sanki halk adina konusuyor! Turk futbolu belki de en az on yil geriye gidecek bu taskinliklari yuzunden.

Boyle lider olunmaz!

Zafer Yazici

MAC ÜZERİNE

Post by Zafer Yazici »

Murat Kara wrote:
Cengiz Akgun wrote:
Murat Kara wrote: Terim'e inanmak icin once kendisinin inanmasi lazim. Ama inanmiyor. Bu benim uydurdugum birsey degil. Deplasmanda oynarken 1-0 geride iken, 2. golu yiyecek kadar risk alinmaz cunku bunun ikinci devresi var. Hele ki takim dokuluyorken ve artik yorgunluk donemlerine girilmisken. Eger alirsan ya salaksindir ya da ikinci devreyi aklina getirdikce tansiyonun yukselmektedir. FT'nin salak olmadigini dusunuyorum. ..
kendine inanmama ve salaklik konusunda korkarim ki yaniliyorsun. Adam tamaman bir megolaman.
FT'nin kafasinin icinde degilim, yaniliyor olabilirim ama sanmiyorum. Elbette adam megolaman ama bu kendine gercekten guvendigi ve inandigi anlamina gelmez. Bana, kendine olan guvensizligini disariya bu sekilde yansitiyor izlenimi veriyor. Ilk macta yaptigi da

ecnebilerin 'Freudian slip' dedikleri farkinda olmadan etrafa verdigi bir mesaj. Basini topraga gomse kici acikta kaliyor o nedenle.

Amacim adami analiz etmek degil. Uzmani da degilim zaten. Benim asil dikkat cektigim adamin yalaninin ortaya cikmasi. Kendi de farkinda degil belli ki. Ben bunu Turk liderlerde cok goruyorum. Takimima guveniyorum deyip duruyor ama aslinda takima guvendigi filan yok. Guvense baska turlu davranir. Mesela Ukrayna macida 1-0 one gecince, 5-0 yenmeye calismadi megolamanlik yapip. Yok Letonya macini dusundu 1-0'i ceviremeyiz dedi desek bu macin gidisi Letonya macindan cok farkli idi. Takim zaten berbat oynamakta, radyo spikerleri, cimbom.org, herkes yahu su mac 1-0 bitse diye yorum yapiyor, bizim amca defans oyuncusunu cikarip yerine forvet sokuyor. Ikinci ayak icin kendi takimina ve kendine guvenen birisinin degil, caresizlik icersinde oldugunu dusunen birsinin hareketleri bunlar. GS'de ikinci gelisinde de ayni ruh haline girmisti.

Ne yani, takimima guvenmiyorum mu desin dersen cevabi basit. Hic birsey demesin, kafasini onune egsin ve isini yapsin. Megalomanligi kafasinin karismasina neden oluyor belli ki ama dedigi gibi "durust" adamsa o zaman ya dedigi gibi davranmaya calisir , ya da davrandigi gibi der! Yok yapamiyorsa, kimseyi kendisine inandirmayi beklemesin. Ayrica kafasi bu kadar karisik ise kendine denge getiremeyen adam kurdugu takima dengeyi hic getiremez.

Turkiye'de boyle ince dusunmezler, ben bir caresini bulup milleti pesime takarim diye dusunuyorsa da o zaman iyi sanslar demek lazim. Herkes, herkesin zanetigi kadar sapsal degil. Lincoln ne guzel demis zamaninda: herkesi bazen, bazilarini her zaman aldatmak mumkun ama herkesi her zaman aldatmak mumkun degil.

Bakalim FIFA'yi aldatabilecek mi simdi. Bir de utanmadan ne ceza verilirse cekeriz demis. Sanki sirf kendisi cekecek cezayi! Sanki halk adina konusuyor! Turk futbolu belki de en az on yil geriye gidecek bu taskinliklari yuzunden.

Boyle lider olunmaz!
1- COK İYİ OYNAMDIK AMA ÇOK İYİ MUCADELE ETTİK.BENCE TAKIMDA UMMADIĞIM KADAR İYİ BİR ERGUN VE UMMADIĞIM KADAR KÖTÜ EMRE SERHAT VE SELÇIK VARDI.ALPAYI KATEGORİYE SOKMUYORUM.
2- TÜM HANDİKAPLARIMIZA RAĞMEN DÖRT TANE ATTIK.
3- BEN OLAN OLAYLARA BIR SEY FEMIYORUM.BU KADAR STRESE MOTİVASYONUN SONUCU OLACAKTI ZATEN.
3- ÜZÜLDÜĞÜM OLAY ELOĞLU AYNI HALTI YEDĞİ ZAMAN KİMSEDEN GIK ÇIKMIYOR.NEDEN ROMA GALATASARY MACINDAN SONRA INSANLAR BU KADAR AYAGA KALKMADI.DAHA KÖTÜSÜ OLDU ORADA.AMA IHREC FILAN GELDIMI GELMEDI.
4- YOK DUNYA KUPASINA ALMAZLARMIS IHRAC GELİRMIŞ FALAN FILAN BIRAKIN BU MASALLARI.JUVENTUS LIVERPOOL MACINDA DUNYA ADAM ÖLDÜ FİNALDE GELEN CEZA5 SENE IHRAC YA.BU KADAR DA ASALAMAYALIM KENDIMIZI.
5- KISSASA KISSAS BEYLER.SİZEVURUYORLARSA SENDE VURACAKSIN GUNUMUZDE GECERLI OLAN BU GERISI HIKAYE.GELDILER SAHADA HATTA YEMEDILER DOVUP GİTTİLER.
6- COK CEZADA CIKMAYACAK.
7- BIR SOZUMDE YABANCI SAYISINI ARTTIRMAK ISTEYEN BASKANLARA.
GETİRİN YABANCILARI KALEDE ONLAR SAVUNMANIN GOBEĞİNDE ONLAR OYUNU ONLAR KURSUN GOLU ONLAR ATSIN SONRA MİLLİ TAKIM NANAY.
Galatasaray bir yasam bicimidir..
Galatasaray sabrın sembolüdür.

Ozgur Huseyinoglu

Re: MAC ÜZERİNE

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Zafer Yazici wrote:COK İYİ OYNAMDIK ...
Sevgili Zafer,

Daha once de bir kac kere lafi gecmisti sanirim. Ben kendi adima boyle tamamen buyuk harflerle yazilmis yazi gordugum zaman, hic okumuyorum. Gozleri acitiyor cunku nerdeyse okumaya calismak. Forum kurallari arasina resmen koyulmus durumda degil ama, "net kurallari" denilen seye gore, boyle buyuk harf yazmak "bagirmak" olarak nitelendirilir zaten. Boyle bizlere bagiriyor durumda olmak istemezsin degil mi? Kucuk harfli yazilarda gorusmek dilegiyle (en azindan benim (ve bu konuda benim gibi hassas olanlarin, (Elma miydi sanki diger yazan? :) )) okumami(zi) istiyorsan! :) )

Hoscakal,
Özgür

Zafer Yazici

Re: MAC ÜZERİNE

Post by Zafer Yazici »

Ozgur Huseyinoglu wrote:
Zafer Yazici wrote:COK İYİ OYNAMDIK ...
Sevgili Zafer,

Daha once de bir kac kere lafi gecmisti sanirim. Ben kendi adima boyle tamamen buyuk harflerle yazilmis yazi gordugum zaman, hic okumuyorum. Gozleri acitiyor cunku nerdeyse okumaya calismak. Forum kurallari arasina resmen koyulmus durumda degil ama, "net kurallari" denilen seye gore, boyle buyuk harf yazmak "bagirmak" olarak nitelendirilir zaten. Boyle bizlere bagiriyor durumda olmak istemezsin degil mi? Kucuk harfli yazilarda gorusmek dilegiyle (en azindan benim (ve bu konuda benim gibi hassas olanlarin, (Elma miydi sanki diger yazan? :) )) okumami(zi) istiyorsan! :) )

Hoscakal,
Olur beyim bundan sonra minik harflerle yazarız.Bazen sorun oluyorda ı ve i ler o lar ö ler gözükmüyor ounun için büyük harflarle yazilmiştir.Ayrıca ne bağirması ne çağirmasi kizmasi yaziş yazidir okursan okursuın okumazsan okumazsin sizin bileceğiniz iş.
Galatasaray bir yasam bicimidir..
Galatasaray sabrın sembolüdür.

Post Reply