WC 2006: TÜRKİYE - ISVICRE 4-2 tuncay(2),38 sukur,51 necati

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Mac bitti, 1-0 aldik. Bakalim playofflarda kim cikacak?

Ozan

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

FATİH TERİM'İN KASINTI HAREKETLERİ YAVAŞ YAVAŞ BAŞLAR.

Allah'tan ersun ile devam etmeme kararı alındı.

Bravo Terim'e ve tüm oyunculara.Göreve geldğinde yaptığı puan hesapları aynen tuttu.

İnşallah dünya kupasına da gideriz.

Yucel F Genc

Post by Yucel F Genc »

Kazamiz Mubarek Olsun. Lutfen kimse bu futbolla Play-Off maci falan kazanamayiz gibi laflar etmesin. Maci aldik ve play-off'a kaldik. Onemli olan da bu idi.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mac'in ilk yarisi cok kotu idi. TRT'deki adam gizlemeye cali$iyordu ama galiba Yunanistan 1-0 one gecince Arnavutlar ayip olacak dediler gibi geliyor bana. Ikinci yariyi izlemedim ama Volkan filan elinden top kacirip adam bo$ kaleye guya atamamasina bakarak soyluyorum.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Yucel F Genc

Post by Yucel F Genc »

Cengiz Bey, aglem adamsiniz masallah :)

Mustafa Dogan

Post by Mustafa Dogan »

Baraj maçları içinde lige bir kere daha ara verilecek demektir. Bol miltarda sakat veren bir takım olarak buda cimbomun işine yarayacaktır bence..
Ne kadar ince düşünüyorum aman yarabbim :)
Ama haklıyım :)
Meczup

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ilginc bir not, son iki Avrupa Sampiyonasi ve Dunya Kupasi icin barajlara kaldik, bu dorduncu barajimiz. Irlanda ve Avusturya'yi elerken, Latvia'ya elendik.

Bu arada Ispanyol milli takimi teknik direktoru Aragones baraj maclarinda rakipleri arasinda tercihim yok, isimiz zor, tek sevindigim sey Turkiye ile oynamayacak olmamiz, cunku onlarla oynamak istemiyordum demis. Breh, breh, breh. :lol:

Demecin tamami asagida:
SERRAVALLE, San Marino, Oct 12 (Reuters) - Spain coach Luis Aragones said his side faced a tough task in the playoffs for the World Cup finals as they seek to avoid missing out on the tournament for the first time since 1974.

The Spaniards beat San Marino 6-0 on Wednesday but the result counted for little as Serbia and Montenegro defeated Bosnia-Herzegovina 1-0 to clinch top spot in Group Seven and force Spain into the playoffs.

As Spain are seeded they will face Switzerland, Norway or Slovakia over two legs in November with a place in next year's finals in Germany at stake.

"Whichever side we get will be difficult and I have no preference as to who we play," Aragones said. "We just have to win and that's it.

"The only thing I was glad about was that we avoided Turkey as I didn't want to face them."

Spain knew they needed at least a five-goal victory over San Marino to take advantage of an possible Serbia draw in Belgrade and they managed that thanks to a hat-trick from striker Fernando Torres.

"The players didn't know anything about what was happening in the other match and I told people not to tell them," said Aragones.

"We did our job by winning by five goals or more. We want to go to the World Cup and we have got into the playoffs and we have to ensure we win, but I think Spain deserved to finish top of the group.

"We were unlucky not to win in Serbia and even more unlucky not to win when we played them in Spain," he added.

Striker Jose Antonio Reyes reflected on a strange night when in front of just over 3,000 fans the Spanish crushed poor opposition but were left disappointed.

"We did our bit and got the goals we needed but it was just a shame that the other result didn't go our way," he said.

Striker Torres said Spain now knew what they had to do.

"In the end it wasn't to be, but we are playing well and focused on what we have to do," he said. "At least we now it is in our hands whether we make it to the World Cup."

Yucel F Genc

Post by Yucel F Genc »

Eh Allahim, bu gunleri de gosterdin ya, sana sukurler olsun. Benim zamanimda (yasim belli olacak :) ) birakin gruptan cikmayi, her hangi bir maci bile kazansak bile senlikler olurdu ve cok buyuk basari olarak kabul edilirdi. Devamli Avusrurya, Galler, K. Irlanda ile (ne hikmetse) ayni gruplara duserdik. Simdi, Ispanya, bizle karsilasmayacak diye seviniyor, Dunya kupasi finallerine katilmazsak birini linc etmeye calisiyoruz. Allahim sen cok buyuksun. Ingilizce'de (ukelalik etmek istemiyorum, ama tam Turkcesi var mi bilmiyorum) "taking it for granted" diye bir laf vardir, manasi da; elinizde olan guzellilleri gormemek gibi bisey oluyor, su anki futbolumuza olan acimasiz elestirilieri de bu sekilde goruyorum. Ne de olsa eski kafaliyim :)

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Danimarka'nin efsanevi futbolcularindan Laudrup da "kuralar cekildiginde Turkiye ve Ukrayna cikar demistim. Turkiye'nin en azindan playofflara kaldigina sasirmadim" demis.

Nereden nereye... Ispanya milli takim hocasi bizi cekmek istemez, Danimarka'lilar bizi favori gorur. Ulen daha 15-20 sene once onlari cektigimizde 5 mi yeriz 8 mi yeriz hesaplari yapiyorduk. Nereden nereye ya...

Biz de yavas yavas kim oldugumuzu anlayacagiz. Komplekslerimizden kurtulacagiz. En onemli kelime "istikrari" yakalacagiz. Su Derwall'li GS'in actigi yoldan gelinen noktaya bakarsak zaman zarfi aslinda kisa... Dun boktuk bugun koktuk durumuna dusmeden hizli hizli birer birer basamaklari cikarak bir guc olacagiz. Daha farkinda degiliz ama disardan bakan goruyor. Daha yapilacak seyler cok... Daha alt yapimiz saglam degil. Sporcumuz egitimli degil. Hocamiz egitimli degil. Seyircimiz cahil. Ama 10-20 sene zarfinda olacak bunlar. Derwall'den bugune 40 senede neler oldu neler denildiginde de anlatacak cok sey olacak.

Ozan Ersoy

Gökhan Özçelik

Post by Gökhan Özçelik »

Rakiplerden en çok İsviçre ve Norveç'ten çekiniyorum. Norveç'in kışın hava ve saha koşulları çok kötü oluyor bir Tromsö faciası yaşamak daha istemem. İsviçre'de ise çok kaliteli oyuncular var örneğin Milanlı Vogel, Arsenalli Cendaros, forvet oyuncusu Frei, Yakın kardeşler. Slovakya tam bize göre diyorum ben.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ali Gursel wrote: ...
Bu arada Ispanyol milli takimi teknik direktoru Aragones baraj maclarinda rakipleri arasinda tercihim yok, isimiz zor, tek sevindigim sey Turkiye ile oynamayacak olmamiz, cunku onlarla oynamak istemiyordum demis. Breh, breh, breh. :lol:
....
Adini bile duymadim ama bu lafindan ne kadar kelek oldugu ortada. Zaten Ispanya'yu direk olarak Dunya Kupasina goturememesini bunu ispati degil mi? Bugune kadar Ispanya'nin Turkiye onunde zorlandigi vaki olmu$ mu ki bundan sonra olsun abe kelek diyen cikmami$ demek.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

Turkiye-Ispanya en son ne zaman oynadi ki? ben hic hatirlamiyorum son 10-15 yilda. hic oynamadiysa, zorlanmamistir haliyle.

ama ispanya'nin gerek bu "kelek" dediginiz hocayla olsun, gerekse baska hocalarla olsun, zorlanmadan mac kazandigi tek ulke sanirim san marinodur.

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Ispanyol hocanin bizle oynamamak istememesi bizim futbolun kalitesinden degil aksina istikrarsiz abidesi olmasindan. Adamin tek iyi tanidigi Turk oyuncu buyuk ihtimal Nihat'dir hadi belki Hakan'i da bilir. Gerisi bir muhammaha.

Mac esnasinda golden baska ortada gorunmeyen yasi 30 ustu isimi cismi duyulmamis Tumer adli bir oyuncunun attigi tek gollerle ite kaka play-off sansini yakalayan takima karsi kimse oynamak istemez. Oturup maclarimizin bantlarini seyretse (hele Yanal zamaninin) taktigimizi bir turlu cozemez cunku yok. FT geldikten sonra anladigim kadariyle ikinci yarilarda biraz top oynadik, gerisi hava. 7-8 gol pozisyonu verip ancak 2 pozisyon yakalayip maci kazandigimiz oldu. Play-off maclarinin kadrosundan cezalilar ve sakatlari cikarinca takim tam bilinmezler ordusuna donecek.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Fatih Mutlu wrote: ...
ama ispanya'nin gerek bu "kelek" dediginiz hocayla olsun, gerekse baska hocalarla olsun, zorlanmadan mac kazandigi tek ulke sanirim san marinodur.
Ispanya'nin icinde olmadigi kac Dunya ve Avrupa kupasi var ve da kac kupaya boyle zar zor elemelerle katilmi$lar diye bir soruya cevap ararsan adamlarin istikrarli bir $ekilde Dunya ve Avrupa kupalarinda oldugunu gorursun Fatih. Bu konuda kayitlara bakilarak yapilan bir siniflama varsa Turkiye ve Ispanya ayni sinifta olamaz sanirim. Ha biz Dunya ucuncuyuz diyorsan orasi ba$ka elbette. Bu kelekte ondan korktu herhalde. Dedim ya zaten boyle elemelere filan kaldigina gore anlayi$la kar$ilamak lazim belki.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Mehmet Marsan wrote:Ispanyol hocanin bizle oynamamak istememesi bizim futbolun kalitesinden degil aksina istikrarsiz abidesi olmasindan.
Ha yasa Mehmet...

Norvec, Slovakya, Isvicre - bunlar belli bir cizgisi olan, her maci uc-asagi bes yukari o cizigi de goturen takimlar - mactan evvel karsisinda ne bulacagini az cok tahmin edebiliyor rakipler...

Turkiye'nin ise sagi solu belli olmuyor... Bir hafta icerisinde ayni takim bir gun Almanya gibi bir rakip karsisinda 10 uzeri pozisyon yaratip, rakibini zor durumlara dusurebilirken uc gun sonra Arnavutluk onunde ecel terleri dokebiliyor. Bunun nedeni ise istikrarli olarak takim oyunu oynayamamak. Takim oldugumuz gunler Ispanya dahil her takimi yenecek guce sahipler, takim olamayip bireysel yeteneklerden medet umdugumuz gunler ise Gurcistan bile puan alabiliyor TR'den...

Hangi TR'nin karsisina cikacagini kestiremedigi icin Ispanya TD'si hakli bizi istememekte... TR super bir futbol gucu olmusta adam bizden korkuyor diye degerlendirmek yanlis olur...

Post Reply