WC 2006: TÜRKİYE - ISVICRE 4-2 tuncay(2),38 sukur,51 necati

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Tolga Girici wrote:Bu arada mac sonrasi tunelin girisinde olan olaylari gosteren bir videoya asagidaki adresten bakabilirsiniz.

http://rapidshare.de/files/7732654/macsonrasi.wmv.html

Burada Sifo Mehmet'in ayibi var....
Kimse gecmemis bunun haberini. Ajansspor'da da, Milliyet'te de TSI 11:45'te gecmisler, (Milliyetteki videosu):
ŞİFO MEHMET İSTİFA ETTİ !..

İsviçre maçında çıkan olaylarda hedef tahtası olan Milli Takım Antrenörlerinden Mehmet Özdilek görevinden istifa etti !.. Mehmet, maç sonrası İsviçreli futbolcuya attığı çelme yüzünden ağır biçimde eleştirilmişti..

22 Kasım 2005, 11:45
Türkiye ile İsviçre arasında İstanbul'da oynanan 2006 Dünya Kupası Avrupa elemeleri play-off baraj rövanş maçında olaylara karışan (A) Milli Futbol Takımı Yardımcı Antrenörü Mehmet Özdilek görevinden istifa etti.

Futbol Federasyonu'ndan yapılan açıklamada, Mehmet Özdilek'in bugün itibariyle görevinden istifa ettiği bildirildi. Açıklamada Özdilek'in bugün düzenleyeceği duyurulan basın toplantısının, kendi talebi üzerine ileri bir tarihe ertelendiği kaydedildi. Özdilek'in kısa süre içinde yapacağı basın toplantısıyla ilgili bilgi vereceği ifade edildi.

Bu arada basın mensupları toplantı nedeniyle Futbol Federasyonu'nun Beylerbeyi'ndeki tesislerine gelerek, hazırlıklarını yaptı. Canlı yayın araçları da tesislere gelerek, toplantıyı canlı yayınlamak üzere hazırlandı. Toplantı saati olan 11.30'u geçmesine rağmen, federasyon yetkilileri tarafından önce toplantının gecikeceği bildirildi. Ancak daha sonra ise toplantının ileri bir tarihe ertelendiği belirtilerek, yazılı bir basın açıklaması dağıtıldı.
Özgür

Savas Macun

Post by Savas Macun »

dogrusu da buydu.sirada davut disli olmali tez zamanda..

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Terim bey de sallantida. Kasaturaci da. Aralik 9'u bekliyorlar. Ciralarini yakacaklar eger bu yaptiklari 2008 Avrupa kupasini etkilerse.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

$ifo Mehmet istifasinda ozurunden buyuk olmu$. Turkiye'ye zarar vermemek icin yapmi$ ve kedini feda etmi$. Hani ne derler ozur dilemekle e$eklik geri alinsaydi bu laf edilirdi. Basin toplantisi yapmasina filan da ne luzum vardi acaba? Yeni sulanmi$ apteshane gibi giyinip ku$anip FIFA ne karar verirse boynum incedir laflarina gerek var mi?. FIFA'nin verecegi kararlara kar$i elinde yapacagi sanki bir $ey varmi$ gibi bir de bu edebiyat.

Sirada Terim efendi var. 9 Aralik kararini bekleyip istifa edecekse hic bo$una zahmet etmesin Mehmet gibi edebiyata. Kasaturaci da oyle. Biraksinlar ki pislik temizlendi diye Aralikta Turkiye'nin canini daha da acitmasin FIFA.

http://www.hurriyet.com.tr/spor/3560492.asp?gid=53
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Burak Fenercioglu

Post by Burak Fenercioglu »

Ben sanirim sadece futbolun degil sporumuzun geldigi noktayi begenmiyorum. Bunun ozunde de yalniz Turk futboluna degil, bir butun olarak Turk sporuna zarar veren bir Spor Bakani'mizin olmasini goruyorum. Soyle bir bu hukumet doneminde Turk sporunun durumuna donup bakin. Akdeniz oyunlarinda ikinci olan golf takimimiz disinda hicbir spor dalinda ilerleme kaydedilememis, birakin ilerlemeyi Atina'da eski olimpiyatlardaki basarilara denk bir basari bile kazanilmamis oldugunu gorursunuz. Tesadufun boylesi!

Peki spor bakanini bu konuda suclamak yersiz mi? Bu tamamen bir rastlanti mi? Sadece futbol ekseninde bakacak olursak Bakan'in Yunanistan macina gidip "Bu ne bicim futbol, ben milli takimi hic begenmedim." deyisini hatirliyoruz herhalde. Hemen sonrasinda isik hiziyla toplanan futbol federasyonunda, futbolda en olmayacak kararin alinmasinda, yani dereyi gecerken at degistirilmesinde, ve bu sayede devletin gudumunde adim atan TFF Baskani'na merhaba deyisimizde oynadigi rolu de...

Gormediyseniz eger, birkac gun once feryat figan basarisiz federasyonlar gidecek diye naralar atan Bakan'in, bakin dun nasil kivirdigini da ben hatirlatayim:
Bakan Şahin, Başbakanlıktaki makamında bayan yelkencileri kabulünde yaptığı açıklamada, Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu'nda yaşanan olaylar ile ilgili olarak, özerk federasyonlar hakkında bir değerlendirme yapmamaya özen gösterdiğini belirterek, “Şayet Tahkim Kurulu'nda istifa veya vefat nedeniyle kuruldaki üye sayısı bakımından karar almayı etkileyecek bir durum ortaya çıkarsa yeniden genel kurul kararı almak gerekir. Bu konu hakkında benim müdahale etmem doğru olmaz. Türkiye'de bir sivil alan olması gereken spor federasyonlarının kendi göbeklerini kendilerinin kesmesini istiyorum” diye konuştu.
Kaynak: Hurriyet

Elinde abayla Bakanlik yapana birileri dur demis, belli. Konu futbolsa, bu federasyonu sen zorladin TD degisikligine, bu degisiklik bize harika bir miras birakti, maglup olmayi cekemeyen bastaki yoneticilerce... Onlari yonlendiren sendin, sen oyle sorumluluktan, hepinizi gorevden alacagim diye Kurt kurnazligiyla kacamazsin demeyi de unutmamis o birileri.

O birilerinin sen de suclusun dedigini de ben umuyorum ve kendisinin gorevden alindigi ani gormeyi diliyorum.

Daha sonra gecikmis olan yeni bir TFF baskanlik secimi ve yeni bir (Avrupa'daki ve 17 yas alti Turk oyuncularini iyi bilen) yabanci TD (bu isim Lucescu olabilir) ile Avrupa sampiyonasina hazirlik Turk futbolu icin en hayirli olandir.

Cunku bu sayede,
1) basinin baskisindan nispeten uzak bir Milli Takim kurucusu basta olur.
2) Milli takimimizda Terim nedeniyle kaybedilen teknik, taktik, ekip olma gibi zihniyetlerde olumlu ilerleme kaydedilir.
3) Futbolda ozerk yapi yeniden vucut bulmus olur.
4) Alpay gibi futbolcu sanilan ucubikler milli takima bir daha alinmaz.
5) Deniz Gokce'nin kanaldan kanala kosup Terim kalmaliydi diyecegi icin kilo vermesi saglanir. Iyi de olur!

Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Ozgur Huseyinoglu wrote:Bu baslikta idiyse de, bir kac sayfada gozume carpmadi. Forumda TR'de bek yetismedigi sikayetleri yapilmisti da bir kac kere..

Bizim macta da, sonra oynadiklari Trabzon macinda da, Sivas'in sol beki Hayrettin icin bayagi olumlu seyler okumustum. Eleman netekim dun Diyarbakir karsisinda, gol bile atmis (gerci nasil atmis bilmiyorum hic). Son zamanlarda nasil oynuyor takibeden oldu mu? Milli takimda, Umit Ozat'a alternatif olur mu? Gelecek seneye biz alabilir miyiz, ne dersiniz? :)
Image
Taa bir zaman yazmismisim, eleman nasil gidiyor diye... Fena gitmiyormus anlasilan! 'Memorial Hastanesi'nin sponsorluğunda düzenlenen ''11 Altın Adam'' yarışmasında' Sivas'li Hayrettin bu ayin altin adami secilmis.

Ayrica, Terim'in "genis tabanli" kampina da cagrilmis. Burda lafi gecmemis hic. Bizim Aykut da cagrilmis (NTV - Maraton). Var mi Anadoludan oyunculari daha yakindan izleyen, bize yar olabilecek, isimize yarayacak gencler var mi aralarinda?
Özgür

Burak Fenercioglu

Post by Burak Fenercioglu »

Ugur var Gencler'den, sol kanatta oynuyor. Guclu, ayagi yere saglam basan, calim ve orta yetenegi olan bir cocuk. Ben olsam donem arasinda hic dusunmem alirim.

Ayrica ben bu 3 buyuklerce Turkiye ligi cok iyi taraniyor laflarina hic inanmiyorum. Ucuncu ligteki Sekerspor'un macina gittim. Takimin yas ortalamasi 20. Baya gelecek vaadeden cocuklar da var. Bana sorarsaniz hicbiri Cihan'dan daha fazla siritmazlar sahada su halleriyle bile. 3 tanesini alsaniz 250-300 bin YTL'den fazla para da odemezsiniz suan. Ama bu cocuklarin hicbirini de buyuk kulupler almayacak, gene Cavcav falan kesfedecek, sonra buyukler birbirine girip Cavcav'a milyonlarca dolar akitacaklar.

Keske daha iyi bir scout sistemimiz olsa...

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Burak Fenercioglu wrote:Ugur var Gencler'den, sol kanatta oynuyor. Guclu, ayagi yere saglam basan, calim ve orta yetenegi olan bir cocuk. Ben olsam donem arasinda hic dusunmem alirim.

Ayrica ben bu 3 buyuklerce Turkiye ligi cok iyi taraniyor laflarina hic inanmiyorum. Ucuncu ligteki Sekerspor'un macina gittim. Takimin yas ortalamasi 20. Baya gelecek vaadeden cocuklar da var. Bana sorarsaniz hicbiri Cihan'dan daha fazla siritmazlar sahada su halleriyle bile. 3 tanesini alsaniz 250-300 bin YTL'den fazla para da odemezsiniz suan. Ama bu cocuklarin hicbirini de buyuk kulupler almayacak, gene Cavcav falan kesfedecek, sonra buyukler birbirine girip Cavcav'a milyonlarca dolar akitacaklar.

Keske daha iyi bir scout sistemimiz olsa...
Aslinda su anda scouting'e bile ihtiyacimiz olmamasi lazim cunku altyapi takimimiz geleni geceni rahatca yeniyor. altyapidakilerin her hangi bir takimdaki genc yeteneklerden daha kotu oldugunu zannetmiyorum. sadece 4-5 tanesini ayni anda takkima alacak cesaret ve sahada onlara bagirip cagirmadan abilik yapacak bir iki tecrubeli oyuncu lazim.

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Ozgur Huseyinoglu wrote:
Ozgur Huseyinoglu wrote:Bu baslikta idiyse de, bir kac sayfada gozume carpmadi. Forumda TR'de bek yetismedigi sikayetleri yapilmisti da bir kac kere..

Bizim macta da, sonra oynadiklari Trabzon macinda da, Sivas'in sol beki Hayrettin icin bayagi olumlu seyler okumustum. Eleman netekim dun Diyarbakir karsisinda, gol bile atmis (gerci nasil atmis bilmiyorum hic). Son zamanlarda nasil oynuyor takibeden oldu mu? Milli takimda, Umit Ozat'a alternatif olur mu? Gelecek seneye biz alabilir miyiz, ne dersiniz? :)
Image
Taa bir zaman yazmismisim, eleman nasil gidiyor diye... Fena gitmiyormus anlasilan! 'Memorial Hastanesi'nin sponsorluğunda düzenlenen ''11 Altın Adam'' yarışmasında' Sivas'li Hayrettin bu ayin altin adami secilmis.

Ayrica, Terim'in "genis tabanli" kampina da cagrilmis. Burda lafi gecmemis hic. Bizim Aykut da cagrilmis (NTV - Maraton). Var mi Anadoludan oyunculari daha yakindan izleyen, bize yar olabilecek, isimize yarayacak gencler var mi aralarinda?
SEVGİLİ öZGÜR,

Madem konuyu açtın, ben cevaplayayım.

24 EKİM TARİHİNDE TÜRKİYE lİGLERİ KONU BAŞLIĞI ALTINDA YAZDIĞIM MESAJI BURAYA DA GEÇEYİM.

Bu sene şu ana kadar oynanan maçlara bakarsak 1. ligde benim dikkatimi çeken ve formda olan oyuncular.

Kayserispor:
1- Mehmet Topuz. ümit milli takımda oynayan orta sahanın sağında oynayan mehmet kayseri de bu sene gayet iyi. 1983 doğumlu.

2- Gökhan ünal: 1982 doğumlu.Uuzn boylu.Geçen sene bize son dakikada gol atan eleman. Bu sene de kayserisporun en golcü elemanı.

3-Fatih ceylan: Sene başında sakaryadan bize de gelmesi gündeme gelen Fatih orta sahada çok çalışkan oyunuyla ve sert şutlarıyla dikat öekiyor.

Sivasspor:

4-Hayrettin yerlikaya: Sivasspor altyapısından yetişmiş.1981 doğumlu A2 milli takımında da gayet iyi oynuyor. Sol bekte çok çalışkan bir oyuncu.

Başka oyuncu var mı bilmiyorum. Sizin dikkatinizi çeken genç oyuncular var mı?
Malesef soruma 1,5 ay sonra cevap veriliyor.. :lol:

Post Reply