Galatasaray 2005-2006

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Ozgur Huseyinoglu wrote: Bu arada, bahsettigin "gonderilecekler listesi" nerde yayinlandi? Ajansspor'da antrenmana cikmayan genc oyunculardan bir liste hazirlanmis ama, ondan mi bahsediyordun? Bulent Tulun, Ragip disinda, digerlerini de aciklamis miydi yoksa?

Hoscakalin,
Ben o haberi milliyet son dakika sayfasindan almistim. Resmi sitede veya direk bulent tulun tarafindan boyle bir aciklama yok, ama Ragip olayi satir arasinda belirtilmis. :)

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Galatasaray'in 2005-2006 kadrosu degisen sirt numaralari ile resmi sitede tekrar verilmis:
Yeni Numaralarıyla Galatasaray Antrenman Kadrosu

Galatasaray Profesyonel Futbol Takımı Teknik Direktörü Eric Gerets'in, Hollanda Kampı sonrasında belirlediği A Takım antrenman kadrosunun yeni forma numaraları da şu şekilde belirlendi:

2 STJEPAN TOMAS
4 RIGOBERT SONG
5 ORHAN AK
6 YALÇIN AYHAN
8 ALIOUM SAIDOU
9 HAKAN ŞÜKÜR
10 NECATİ ATEŞ
11 HASAN ŞAŞ
12 AYKUT ERÇETİN
14 ALTAN AKSOY
15 CAFERCAN AKSU
17 FEVZİ ELMAS
18 AYHAN AKMAN
19 CİHAN HASPOLATLI
20 VOLKAN ARSLAN
22 SACHA ILIC
23 ZAFER ŞAKAR
28 CİHAN CAN
33 UĞUR UÇAR
35 İBRAHİM YAVUZ
55 SABRİ SARIOĞLU
58 HASAN KABZE
61 SUAT USTA
66 ARDA TURAN
67 ERGÜN PENBE
99 ÜMİT KARAN
Bu numaralari gecen sayfadaki numaralarla karsilastirirsak ilginc seyler goruyoruz

1) Saidou 7 numaradan 8 numaraya gecmis. Bu demektir ki Gerets Saidou konusunda olumlu dusunuyor.
2) 7 numara bosaltilmis. Oraya bir transfer gelecek olabilir. En azindan yonetim o mesaji veya intibayi uyandirmaya calismis.
3) Necati'yi onore etmek amaciyla 10 numarali forma verilmis.

Serdar Beyazyurek

Post by Serdar Beyazyurek »

2) 7 numara bosaltilmis. Oraya bir transfer gelecek olabilir. En azindan yonetim o mesaji veya intibayi uyandirmaya calismis.
Tabi bilmeyenler icin soyleyelim 7 numara Robert Pires'in Arsenalde giydigi forma numarasi... :lol: :lol:

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Serdar Beyazyurek wrote:
Tabi bilmeyenler icin soyleyelim 7 numara Robert Pires'in Arsenalde giydigi forma numarasi... :lol: :lol:
Evet onu belirtmeyi unutmusum :D :D

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Gerets'in antremanlardaki ilk 11'i

Antrenmanlarda taktik çalışmalar üzerinde duran Teknik Direktör Gerets, önceki akşam 4-4-2'yi denedi, ilk 11'inde Sasa Iliç'e şans tanımaması kafaları karıştırdı. Savunmayı, beklendiği gibi Uğur, Song, Tomas ve Orhan Ak dörtlüsünden kuran Belçikalı hoca, orta sahanın sağ kanadını Sabri'ye, solu ise Altan'a teslim etti. Ön liberoda Cihan ve Saidou'yu görevlendiren Gerets, forveti Hakan Şükür - Necati ikilisinden kurdu. Dünkü idmanında sağ ayak bileğinden sakatlanan Hakan'a buz tedavisi uygulandı. (milliyet)

Serdar Beyazyurek

Post by Serdar Beyazyurek »

Gorunuse gore yorumlarini cok begendigim sayin Omer Urundul GS'den bu sezon pek cogumuzdan daha umitli.... Biraz pozitif enerji vermesi bakimindan son gunlerde GS hakkinda yaptigi yorumlari geciyorum...
Galatasaray'da Hollanda ekolü

Gerets'in inandığı Hollanda ekolüne bağlı sisteme ülkemizde en yatkın takımın Galatasaray olduğunu belirtmiştim. Kısa çalışma döneminde ve hazırlık maçlarında Gerets önemli ölçüde rahatladı. Eksikler olduğunu görüyor ama modelini uygulatmada zorluk çekmeyeceğini de anladı.
Galatasaray'da şu ana kadar iki ciddi transfer var. İliç iyi bir kumaş. Forvetin arasına akıllı sızmalar yapabiliyor. Oyun zekası da var. Ama şu anda güçsüz. Altan'ın yeteneklerine söylenecek fazla bir şey yok. Kolay adam eksiltebiliyor. Hem asistçi hem golcü. Ancak senelerdir fizik gücünü istenilen seviyeye ulaştıramadı. Bakalım Gerets ile birlikte bu eksiğini giderebilecek mi? G.Saray'ın Mondragon, Ribery, Conceiçao gibi ciddi kayıpları var. Mondragon'un kalmaya mutlaka ikna edilmesi gerektiğini düşünüyorum. Ribery için zaten söylenecek bir şey yok. Conceiçao hakkında çoğu kimseden farklı düşünüyorum. Gösterişsiz ama işi çok iyi bilen bir ön liberoydu. Onun eksikliği baş ağrıtabilir. Ama ben özelliklerini yakından tanıdığım Saidou'dan da umutluyum. Galatasaray hiç transfer yapmasa da geçen seneki performansını yine sergiler diye düşünüyorum.

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Mondragon'da en azindan bir sene daha Galatasaray'da. Transfer basliginda resmi site kaynakli haberi ekledim.

Umarim Aykut'un bundan dolayi morali bozulmaz ve baska takimlara gitmeye kalkmaz. Bir sene daha sabrederse en az 10 sene daha Galatasaray kalecisi olma sansi var.

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Aykut'un bu sene bile esit sansi var.
Bu kadar antrenman kaciran Mondiyi
en az 2-3 mac kenarda tutacagini zannediyorum.
Gerets buna dikkat eder diye dusunuyorum.

Oyle ya da boyle bir kanat adami alacaklar.
Belli olmaz ama o denenecek sirp oyuncunun
olacagini hic zannetmiyorum.
Gene bir Gallardo lafi dolasiyor
ama artik o tip oyuncuya ihtiyac kalmadi.
NO ADNANS, NO CRY !!

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Gerets in basın toplantısından:
Hasan'dan çok şeyler bekliyorum. Kaliteli bir oyuncu. Sakatlığı maalesef geçmedi'' diyen Gerets, şöyle devam etti: ''O'nun, tek başına maç kazandırabileceğini biliyorum. Saçlarım oldukça beyazlaştı. Ama Hasan'ın futbol anlayışı ile biraz daha beyazlaşacak. O'nun üzerinde biraz çalışmalıyım ama buna değecektir. Ergün çok kaliteli bir oyuncu. Ama maalesef son zamanlarda sık sık sakatlanıyor. Beliyle ilgili sorunları var. Alternatifi olmadığı için arayışlar içindeyiz.

Hasan Sas konusunda "onyargımı rafa kaldırıp kendisine destek olacaklar" kulubune katıldım. Samlı bu konuda beni ikna etti ve haklı da. Gerets in dedigi gibi tek basına mac kazandırabilecek bir oyuncu. Taraftarın da oyuncuya destek olması lazım. Bir adama 100 defa senden birsey olmaz derseniz, nasıl bir ruh hali icinde performans gosterir tahmin edin. Bu sene SAS ta ve oyununda degisme niyeti/egilimi var. Destek olunmalı/olmalıyız.

Murat Kara

Post by Murat Kara »

Hasan Sas'a sorumluluk yuklenip, forvetin arkasinda serbest oynatilinca basarili oluyor. Senol Gunes Dunya kupasinda denemisti, Gerets de hazirlik macinda denedi, sonuc olumlu idi. Altan ve Ayhan ile sol acikta zaten yeterince adam var.

Sorumlu yerde oynayinca calim hastaligi da azaliyor gibi. Belli mi olur, form tutarsa belki o bolgede 10 numaraya bile gerek kalmaz.

Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Murat Biricik wrote:Hasan Sas konusunda "onyargımı rafa kaldırıp kendisine destek olacaklar" kulubune katıldım. Samlı bu konuda beni ikna etti ve haklı da. Gerets in dedigi gibi tek basına mac kazandırabilecek bir oyuncu. ....
Murat Hocam,

Asil bu klube Murat Agabey'i (Gokcigdem) uye yapabilirsen, o zaman butun taraftarlar Hasan $a$'in arkasina gecmis demektir bak!! Var mi o yonde calismalarin? ;)

Deli Adanalimiza cok offf cekmis olsam da ben de kendisinden hep umutlu olanlar arasindayim aslinda. Yetenek, su, bu bir yana, (eski :cry: ) Buyuk Kaptanimiz gibi o da sahada varini yogunu herseyini vermeye calisan, oyunculardan, ve her zaman boyle oyunculara daha sicak bakmisimdir.

Hoscakalin,
Özgür

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Ilic in Partizan da sol da oynadıgını Mehmet Gorgen defalarca belirtti. Partizan nın oyun sistemi ve orta saha duzenini bilmiyorum; Ilic bizim Necati tipi mi yoksa sol ic yada sol acıkta mı oynuyordu?

Altan ve Ilic her iki ayagını da cok iyi kullanıyor. Bu ikili rakip kanat defans oyucuları uzerine hem sagda hem de solda oyun icerisinde degisimli oynayabilirler. Formunu yakalamıs bir SAS bu ikili ile mukemmel olur. Soru bu ucu birarada oynar mı?

Eger tek forvet ve arkalarında Ilic-SAS-Altan ile bence olabilir. GERETS Bursa macında farklı bir taktik deneyecegiz demisti, bakalım bu tip bir oyun bicimini dusunuyor mu?

Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Alpay Dedeoglu wrote:Aykut'un bu sene bile esit sansi var.
Sevgili Alpay,

Bu dedigini tersi olursa da cok sasirmamak lazim bence. Cunku eleman tatilde ya da sakat oldugu icin hepten antrenman kaciriyor degildi. Milli takim ile de belli bir calisma icinde olmus oldugunu tahmin ederim. Tabii, simdi yeniden bizim kadronun/defansin yapisina ayak uydurmasi filan zaman alabilir ama, hepten yatmis da olmamasi lazim.

Hoscakalin,
Özgür

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Ozgur Huseyinoglu wrote:
Alpay Dedeoglu wrote:Aykut'un bu sene bile esit sansi var.
Sevgili Alpay,

Bu dedigini tersi olursa da cok sasirmamak lazim bence. Cunku eleman tatilde ya da sakat oldugu icin hepten antrenman kaciriyor degildi. Milli takim ile de belli bir calisma icinde olmus oldugunu tahmin ederim. Tabii, simdi yeniden bizim kadronun/defansin yapisina ayak uydurmasi filan zaman alabilir ama, hepten yatmis da olmamasi lazim.

Hoscakalin,
Çok doğru. Mondragon geçen perşembe Panama'ya karşı milli maçta oynadığına göre enfazla 3 günlük antreman eksikliği var.

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Gerets'den transfer sinyali

Image

Gerets yaptığı toplantıda her oyuncunun gözünde aynı olduğunu ve hak edenin formayı kapacağını söyledi. Ayrıca Gerets transferde taraftara müjdesini de verdi.

Galatasaray Teknik Direktörü Eric Gerets, kendileri için henüz transferin kapanmadığını belirterek, ''Yakında sürpriz olaylar gelişebilir. Yönetim, benim kimleri düşündüğümü çok iyi biliyor'' dedi.

Florya Metin Oktay Tesisleri'nde, basın toplantısı düzenleyen Belçikalı teknik adam, Mondragon'un Galatasaray'da kaldığı haberini aldığını, bundan büyük memnuniyet duyduğunu söyledi.

Mondragon'un kalmasını çok istediğini kaydeden Gerets, ''Kaleci olarak çok beğeniyorum, kalmasına sevindim. Burada kalpten kaldı. O artık Galatasaray'ın kalecisi. Aykut gittikçe ona yaklaşıyor, çok iyi performans gösterdi. Son oynadığı maçlarda her zaman görevini yerine getirdi. Mondragon'un, kendisini çok rahat hissetmemesi lazım, çünkü peşinde Aykut var'' diye konuştu.

''SÜRPRİZLER OLABİLİR''

Gerets, ''Halen transfer çalışmalarının içindeyiz. Son günlerde sürpriz olaylar gelişebilir. Yönetim, benim kimleri düşündüğümü çokiyi biliyor. Henüz transfer kapanmadı, yakında sürprizler olabilir'' açıklamasını yaptı.

Hedeflerinin şampiyonluk olduğunu belirten Gerets, bunu mevcut kadroyla da kazanabileceklerini, ancak kadro ne kadar güçlü olursa, şanslarının da o kadar artacağını söyledi.

Gerets şöyle konuştu:

''Bugüne kadar çok takım çalıştırdım. Bu kadar arzulu, istekli hazırlık dönemine giren bir kadroya rastlamadım. Mevcut kadromdan çok memnunum. Çok çalışıyorlar, hedefler için çok iyi mücadele ediyorlar. Bu kadroyla, yüzde 100 şampiyon olacağımız sözünü veremem. Elimde sihirli değnek yok. Kadrodan memnunum, ama kalite ne kadar yükselirse, şampiyonluk şansımız da o derece yükselecektir.''

OYUNCULAR HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİ

Eric Gerets, kadrodaki oyuncuları değerlendirirken, ön liberoda Volkan, Cihan ve Saidou gibi çok sayıda futbolcu bulunduğunu vurguladı, ancak Conceiçao'nun gitmesine de üzüldüğünü söyledi.

Brezilyalı futbolcunun takımdan ayrılmasının, öteki oyuncuları motive etmesi gerektiğini kaydeden Gerets, ''Onlar burada kendilerini gösterebilirler. Bunu başarabileceklerine de inanıyorum'' dedi.

Kanatlardaki oyuncuların insani yapısı ve karakterleri açısından pozitif düşünceler taşıdığını vurgulayan Belçikalı teknik adam, Sabri gibi, neredeyse iki maç çıkarabilecek kapasiteye sahip çok az oyuncu gördüğünü de ifade etti.

Gerets, hücumda ise çok klas elemanlara sahip olduklarını bildirdi. Gerets, Altan'ın çok kaliteli olduğunu, ancak biraz zamana ihtiyacı bulunduğunu, sabırlı olmaları lehinde iyi işler başaracağına inandığını belirtti.

''HASAN ŞAŞ SAÇLARIMI BİRAZ DAHA BEYAZLAŞTIRACAK''

''Hasan'dan çok şeyler bekliyorum. Kaliteli bir oyuncu. Sakatlığı maalesef geçmedi'' diyen Gerets, şöyle devam etti:

''O'nun, tek başına maç kazandırabileceğini biliyorum. Saçlarım oldukça beyazlaştı. Ama Hasan'ın futbol anlayışı ile biraz daha beyazlaşacak. O'nun üzerinde biraz çalışmalıyım ama buna değecektir.

Ergün çok kaliteli bir oyuncu. Ama maalesef son zamanlarda sık sık sakatlanıyor. Beliyle ilgili sorunları var. Alternatifi olmadığı için arayışlar içindeyiz.

Genç oyuncuların hepsi çok kaliteli. Bazılarında yorgunluk başladı. Bilhassa Uğur'da bu gözüküyor. Hiç tatil yapmadılar. Zafer iki yaş daha büyük, daha az zorlanıyor, daha hazır. Zafer'den çok memnunum. Bu genç yaşta dahi futbolun nasıl oynanacağını hissediyor.

Arda ve Cafercan birkaç gündür aramızda. Onların da yüksek kalitede olduğu ortada. Arda çok teknik ama bazen fazlasını da yapmak istiyor. Cafercan daha soğukkanlı. Bu oyuncular, bir gün (A) takımda doğrudan oynamayı hedef olarak görüyorlar, ben de bunu sağlamaya hazırım.''

''ANTRENÖRE ZAMAN, YÖNETİME BASKI''

Eric Gerets, bir kulübün her yıl Avrupa şampiyonu olamayacağını, bunu 2-3 yıl arayla yaşayan çok az kulüp bulunduğunu söyledi.

Takımlarda bazı değişiklikler olabildiğini, o nedenle bunun gerçekleşmediğini ifade eden Gerets, ayrıca gazetecilerin, ''Siz bizim yerimizde olsaydınız neler yapardınız?'' sorusu üzerine de, ''Sizlerin sandalyesinde oturuyor olsaydım, buraya gelen yeni antrenöre bir şans vermeyi düşünürdüm. Yerinizde olsaydım, Galatasaray yönetimine biraz daha baskı kurardım ki yeni oyuncular alsınlar'' dedi.

TAKIMIN SİSTEMİ

Gerets, ''Benim sistem düşüncem, bir an önce topu kazanmak, mümkünse bunu rakibin sahasında yapmak. Topu kazandıktan sonra da bir an önce forvetlerle buluşturmak'' dedi.

Bunun için Iliç'i transfer ettiklerini kaydeden Galatasaray Teknik Direktörü, rakibin sistemine göre de oynayacaklarını, takımdaki çift stoperin orta sahanın da önünde olmasını beklemediğini, durum ve pozisyon gerektirdiğinde onların da oyuna katılacağını söyledi.

Olumsuz düşünmediğini ve elinde çok güçlü bir kadro bulunduğunu yineleyen Gerets, ''Bu kadrodan maksimumu yaratmak zorundayım. Bunu yarattıktan sonra kadroya 1-2 futbolcu daha katabilirsem, rakiplerimizle aynı seviyede ve şampiyonlukda iddialı olacağımıza inanıyorum. Taraftar da buna inansın'' dedi.

Belçikalı teknik adam, Galatasaray'ın sezon başı kombine kart satışlarında ezeli rakiplerinin gerisinde kaldığının hatırlatılması üzerine de, 'Önemli olan, lig sonuna doğru kaç seyircinin statlara geleceğidir. Benim futbolcularım kalpten oynuyor. Taraftarlarımız bu futbolu ve arzuyu gördükten sonra stadımızın dolacağına inanıyorum'' diye konuştu.

KANATLARA TAKVİYE

Galatasaray Teknik Direktörü Eric Gerets, kanatlara transfer yapabilmeleri halinde oyun kalitelerinin daha da yükseleceğini söyledi.

Bu takviyeler yapılsa bile, sorunların tam olarak biteceğini söylemenin mümkün olmayacağını vurgulayan Gerets, Iliç'i isteyerek mi transfer ettiğinin sorulması üzerine, ''İlk pozisyon Insua'ydı. O olmayınca, çok pahalı transferler konuşuldu, söz edildi. Yönetim ve ben, alternatifler arasından Iliç'e karar verdik. Genç ve yetenekli bir oyuncu. Bu şansı O'na tanıdık. Bu pozisyonda iyi işler yapacağından eminim'' dedi..

Post Reply