Galatasaray 2005-2006

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Tolga Girici wrote:
Gerets'den transfer sinyali

Image

Takımlarda bazı değişiklikler olabildiğini, o nedenle bunun gerçekleşmediğini ifade eden Gerets, ayrıca gazetecilerin, ''Siz bizim yerimizde olsaydınız neler yapardınız?'' sorusu üzerine de, ''Sizlerin sandalyesinde oturuyor olsaydım, buraya gelen yeni antrenöre bir şans vermeyi düşünürdüm. Yerinizde olsaydım, Galatasaray yönetimine biraz daha baskı kurardım ki yeni oyuncular alsınlar'' dedi.

KANATLARA TAKVİYE

Galatasaray Teknik Direktörü Eric Gerets, kanatlara transfer yapabilmeleri halinde oyun kalitelerinin daha da yükseleceğini söyledi.

Bu takviyeler yapılsa bile, sorunların tam olarak biteceğini söylemenin mümkün olmayacağını vurgulayan Gerets, Iliç'i isteyerek mi transfer ettiğinin sorulması üzerine, ''İlk pozisyon Insua'ydı. O olmayınca, çok pahalı transferler konuşuldu, söz edildi. Yönetim ve ben, alternatifler arasından Iliç'e karar verdik. Genç ve yetenekli bir oyuncu. Bu şansı O'na tanıdık. Bu pozisyonda iyi işler yapacağından eminim'' dedi..

Antrenörümüz Gazetecilerden yönetime baskı kurup transfer yaptırmasını istiyor.

Ben biraz yadırgadım. Bas istifayı git.

Bu yönetimden birşeyler bekliyorsa daha çok bekler. Biz 3 senedir bekledik bekledik birşey göremedik.

Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Tolga Girici wrote:Gerets'den transfer sinyali

Image
Sevgili Tolga'nin bu haberi Resmi Sitedeki sayfasindan aldigini dusunmustum, resmi ordan almis olunca, ama oyle degilmis.

Resmi Sitedeki sayfasi soyle basliyor:
Eric Gerets'in Medya ile Sohbet Toplantısı

Teknik Direktörümüz Eric Gerets, yardımcıları Erdal Keser , Rienhard Stumpf ve Sportif Direktörümüz Bülent Tulun ile birlikte bugün Florya Metin Oktay Tesisleri'nde basın mensupları ile tanışma ve sohbet toplantısı gerçekleştirdi. Tercümanlığını Yardımcı Antrenörümüz Erdal Keser'in yaptığı, neşeli ve samimi bir ortamda gerçekleştirilen sohbet toplantısının tam metnini yayınlıyoruz...
Ilginctir ama, sonradan bu "tam metin" icinde bahsi gecmeyen, asagidaki gibi kisimlara da denk geldim diger haber kaynaklarinda:
NTV-MSNBC wrote:Gerets: İlk hedefim şampiyonluk
19:13 TSİ 26 Temmuz 2005 Salı
Galatasaray’ın Avrupa’da daha önce UEFA Kupası ve Avrupa Şampiyonlar Ligi’nde büyük başarılara imza attığının bilincinde olduğunu belirten Belçikalı teknik adam, “Benim ilk değer verdiğim, lig şampiyonluğudur. Onun üzerinde hesaplar yapıp, Avrupa kupalarında istenilen yere gelmektir. UEFA Kupası’nda ilk turu atlayıp gruplara kalırsak, en üst düzeye geleceğimizden eminim” dedi.
...
“YÖNETİME BİR İSİM BİLDİRDİM”
Galatasaray’da, Gheorghe Hagi’den sonra serbest vuruştan atılan gollerde meydana gelen azalmanın hatırlatılması üzerine Gerets, takımda böyle bir açık bulunduğunun ortada olduğunu bildirdi.

Gerets, yönetime bir isim bildirdiğini de ifade ederken, “O gelirse, yüzde yüz bu serbest vuruşlar atılacaktır. Bu konuda kadromuzda açığımız olduğu ortada. Ümit’in bayağı iyi serbest vuruşları var ama bir oyuncu daha alırsak iyi olur” dedi.
...
“HAKEMLERLE SORUNLAR YAŞADIM”
Belçikalı teknik adam, “Hakemlerle aranız nasıl ?” biçimindeki bir soruya da, “Hakemlerle daha önce bazı sorunlar yaşadım. İzmir’deki Vestel Manisaspor maçı benim için test oldu. İnşallah böyle sorunlar olmaz ama bu sezon belki 1-2 hakemle sorun yaşayabilirim” diyerek esprili bir yanıt verdi.

“SAIDOU’YA ŞANS VERİYORUZ”
Takıma yeniden dönen Kamerunlu Saidou’ya şans verdiklerini belirten Gerets, onun da bu şansı kullandığını söyledi.

Gerets, Saidou’nun Kamerun Milli Takımı oyuncusu olduğunu hatırlatarak, “Bu da iyi bir oyuncu olduğunu gösteriyor. Yönetime böyle bir oyuncumuz varsa, ona tüm diğer oyuncular denli şans tanımamız gerektiğini söyledim. Şans veriyoruz. Onun, bu kadronun bir parçası olduğu ortada ve o da bu şansını kullanıyor” ifadelerine yer verdi.

TERİM VE MİLLİ TAKIMA BAŞARI DİLEDİ
Milli Takımlar Baş Danışmanı Fatih Terim’e şans dileyen Gerets, Terim’e karşı sonsuz saygı hisleri taşıdığını vurguladı.

Türkiye’nin, Almanya’daki Dünya Kupası finallerine gitmesinin çok iyi olacağını ifade eden Gerets, Terim ile daha önce telefonda görüştüklerini dile getirerek, “Galatasaray’dan ne denli çok oyuncu milli takıma katılırsa, bu benim çalışmamın ürünü olur ve iyi bir sezon geçirdiğimizi kanıtlar. Benim kadromdaki tüm Türk futbolcuları milli takıma tavsiye ediyorum. Bunun mümkün olmadığını biliyorum ama bir teknik adam bunu her zaman ister” diye konuştu.
Hadi genel klup politikasina uygunsuz birseyler gecmis olabilirdi diye bazi seyleri sansurlemeyi anlayabilirim ama
- Burda atlanilanlarin buyuk cogunlugu icin hic de oyle "uygunsuz" denilebilecek durum yok, ve
- Illa da illa bir sekilde makaslama yapilacaksa, tutup da, kimse "tam mi, eksik mi?" diye sormadigina gore, "tam metnini yayınlıyoruz" diye kendilerini celiskide birakiyorlar.
Bunlari anlayamadim iste... :roll:

Hoscakalin,
Özgür

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Ozgur Huseyinoglu wrote: Hadi genel klup politikasina uygunsuz birseyler gecmis olabilirdi diye bazi seyleri sansurlemeyi anlayabilirim ama
- Burda atlanilanlarin buyuk cogunlugu icin hic de oyle "uygunsuz" denilebilecek durum yok, ve
- Illa da illa bir sekilde makaslama yapilacaksa, tutup da, kimse "tam mi, eksik mi?" diye sormadigina gore, "tam metnini yayınlıyoruz" diye kendilerini celiskide birakiyorlar.
Bunlari anlayamadim iste... :roll:

Hoscakalin,
Ozgur Abi, belirtmeyi unuttum, yonetim bariz bir sekilde Gerets'in yonetim hakkinda soyledigi seyleri her zaman makasliyor, ama cok komik duruma dusuyorlar cunku hem lig tv'de hem de diger bagimsiz internet sitelerinde makaslanmamis hali yayinlaniyor. sonucta toplantiya onlarca gazeteci katiliyor. Devekusu gibi kafalarini kuma gomuyorlar.

Gerets akilli davraniyor, kapali kapilar ardinda "kol kirilir yen icinde kalir" mantigiyla calismaya kalksa yonetimin kimseyi almayacagini farketmis olmali ki derdini basinla paylasiyor. Fatih Terim ve Hagi uzun bir sure acik bir sekilde yonetimden taleplerini medyada dile getirmemislerdi, daha sonra ne oldugunu gorduk. Ikisinin de oncelikli istedigi futbolcular alinmadi ve ikisi de sonunda gonderildi.

Yonetim de bu durumda gorevini yapmis olmak istiyorsa eli mahkum, duzgun bir adam transfer edecek artik.

Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Bugun daha once su alintili cevabi yazarken:
Ozgur Huseyinoglu wrote:Asil bu klube Murat Agabey'i (Gokcigdem) uye yapabilirsen, o zaman butun taraftarlar Hasan $a$'in arkasina gecmis demektir bak!! Var mi o yonde calismalarin? ;)
Murat Hocamin asil vurguladigi yeri kacirmisim dedim sonradan kendi kendime (jeton az onceki yazimi hazirlamak icin toplantinin metinin tekrar gozden gecirdigimde, yarim gun gecikmeli dustu maalesef :oops: ):
Murat Biricik wrote:Gerets in basın toplantısından:
...Saçlarım oldukça beyazlaştı. Ama Hasan'ın futbol anlayışı ile biraz daha beyazlaşacak. O'nun üzerinde biraz çalışmalıyım ama buna değecektir...
Acaba dedim, Murat Agabey'in malum Hasan Sas sevgisi :?:, oyuncumuzun, Gerets tarafindan da onaylanmis, bu sac beyazlatici, yoldurucu/dokturucu etkisinden mi kaynaklaniyor ki?? :wink: :D

Sevgili Agabeycigim bizler icin imza alma dusunceliligini gosterirken, ben bu hainligi yine de hosgorusune siginaraktan yapmis olayim! :)

Hoscakalin,
Özgür

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

resmi internet sitesinde, kulüp antrenörün söyleyip fakat yönetimin işine gelmediğini yayınlamama prensibi malesef Hagi'den beri devam ediyor.

Gerets'in sansürlenme durumu sezon başlamadan 2 oldu.

Bakalım Hagi'yi geçecek mi?

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Hazirlik maclarinin sonuncusunu seyrettikten sonra gozlemlerim soyle oldu:

Anladigim kadariyla,GS, 4-3-1-2 ya da 4-2-3-1 duzeniyle oynamali.

4-3-1-2 sisteminde en az 2 defansif on libero gorev yapmali.Ergun sakat olduguna gore on liberolardan ikisi Cihan ve Sabri olabilir.Sabri Umit Milli takimda o bolgede iyi oynadi.Diger on libero icin Volkan ya da Saidou dusunulebilir.Ugur sag bek olarak gorev yapmali.Altan ve Ilic bu sistemde beraber gorev yaparsa defansif problemler yasanir.Bence Altan forvetin arkasinda ,simdilik,Ilic'ten daha iyi bir alternatif.Frikikler ve kornerleri de o kullanmali.Forvet olarak Necati kesin oynamali.

4-2-3-1 duzeninde simdilik Cihan ve Sabri 2 on libero olabilir.Onlarin onunde Arda,Ilic,ve Altan gorev yapabilir.Necati tek forvet oynar.

Ergun,Hasan Sas,ve Ayhan gibi oyuncularin iyilesip takima katilmalari cok onemli.

Dunku macta Necati ve Umit hakeme itiraz edip kart gorduler.Cok gereksiz,daha dikkatli olmalilar.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Bahsetmeyi unuttugum seyler var.

Pazar aksami bir TV programinda buyuk takimlarin oyuncu yetistiremeyecegi ve oyunculari diger takimlardan yetismis halde almalari
gerektigi soylendi.Real Madrid'in Casillas'i bulmasi buyuk tesadufmus.
Real Madrid,Man Utd,Arsenal gibi kuluplerin kendi alt yapilarindan veya disaridan gelen genc oyunculari oynatip kazandigini gorduk.GS'da da Bulent Korkmaz,Okan Buruk,Emre Belozoglu gibi oyuncular alt yapidan gelip gorev yaptilar.Bu oyuncularin yaninda bir sezon baska kulupte oynayip geri donen Suat Kaya ve Fatih Akyel gibi oyunculari unutmamak lazim.Ergun Penbe,Hakan Unsal,Hakan Sukur,Arif Erdem,Umit Davala gibi oyuncular da GS'a geldiklerinde tecrubesizlerdi. Bu konularda yorum yaparken daha dikkatli olmak lazim.

Mondragon hakkinda da olumsuz yazilar cikiyor.Bu tip yazilarin hicbir olumlu etkisi olmayacagini dusunuyorum.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Dennis Bergkamp'in ,Viera'nin gidisinden sonra, sampiyonluk sanslari hakkinda soylediklerini okumanizi tavsiye ederim.

www.independent.co.uk

(Sports,football,Arsenal bolumunde.)

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Yaz boyunca cikan haberlerde Tomas,Mondragon,ve Song'un ayrilacagi yazilmisti, ucu de kaldilar.

Bu hafta da ,lig baslamadan 3-4 gun once, olumsuz haberler cikti(hala da cikiyor).Hangisi dogru hangisi yanlis bilmiyoruz,bekleyip gorecegiz.

Gecen sezon (1.yari) kadrosuna bakarsak, Conce disinda hemen hemen ayni(Ribery 2. yarida gelmisti).Ilk 11'de gorev yapip etkili olabilecek Ilic ve Altan da takima katildilar.Bu sene Ugur,Arda,Cafercan,ve Zafer gibi genc oyunculari da daha cok izleyecegiz diye dusunuyorum. Ayhan ve Ergun'un sakatliklari olumsuz,Hasan Sas iyilesti bildigim kadariyla.Pires'e ciddi bir teklif yapildi,dusunuyor;umarim 3. hafta da kendisini ASY'de seyrederiz.

Bugun lig basliyor, umarim bu sezon her acidan daha kaliteli bir lig izleriz.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Ergun,Ayhan,Hasan Kabze Ankara'ya gelemedi.Mac sirasinda da Necati ve Cihan sakatlandi.Bunca eksige ragmen GS etkili oldu ve bir suru de gol kacirdi.(gol pozisyonuna girmek olumlu,kacirmak olumsuzdu)

Hasan Sas,Saidou,Umit Karan gibi oyuncular etkili olmaya basladilar.Daha da iyi olmalilar.

Altan, Vestel Manisa macindan sonra dususte,sol kanat ideal yeri degil.Kily transfer edilirse cok daha etkili olacagiz.Kily gelmeyecekse Cafercan o bolgede oynamak icin hazirlanmali.

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

2002-2003 sezonunun 15. haftasından beri unuttuğu zirveye ulaştı. Üç yıl, başka bir deyişle 88 hafta sonra haftayı lider kapattı. Ayrıca Cimbom ligin iki haftayı iki galibiyetle bitiren tek takımı da oldu.

GS Takımı yaklaşık 3 senedir lider olamamışız.

O kadar zaman oldu mu be?

Ali Gursel

Simdi Su Gonzalez Gelse

Post by Ali Gursel »

------------------------------Mondi------------------------------

Cihan-----------Song------------------Tomas----------Orhan

------------------Saidou----------------Ayhan-----------------

-------------Ilic------------------------------------Gonzo-------

--------------------Necati-----------Hakan---------------------

diye ciksak sahaya. Bizim hoca yapmaz ama hem cok saglam olur, hem de Ilic ilk iki haftadaki firsatciligini ve pozisyona girme kabiliyetini gosterirse gole de nisbeten yakin oluruz.

Bizim hoca bunu yapmayacagina gore:

------------------------------Mondi------------------------------

Cihan-----------Song------------------Tomas----------Orhan

---------------------------Saidou-------------------------------

Hasan S.-------------------Ilic--------------------------Gonzo

--------------------Necati----------------Hakan------------------

olur dizilis. Yani Altan'in yerine Gonzo'yu koy. O zaman da insanin aklina hep ilk iki hafta zaman zaman piknik cayiri gibi acilmis orta sahamiz geliyor.

Su adama ne sekilde rica etsek de birinci dizilisi de bir denese?

Ali

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Dunku macta,ilk yarida, Malatyaspor etkili hucum adamlariyla GS'in kalesine gelince tek on liberolu sistem zorluk yasadi.Orhan ve Tomas da etkisiz kaldilar,ve 2 gol yedik.Tomas'in hic bu kadar hata yaptigini gormemistim.Ama,her maci mukemmel oynamasi da mumkun degil,1-2 macta da etkisiz kalabilir.Iyi oynayamayan bir diger oyuncu da Ilicti.

Hasan ve Umit Karan iyi oyunlarini devam ettirdiler,ve oldukca faydali oldular.Altan da dunku macta iyi oynadi(hafta icindeki gribe ragmen),cikisi devam etmeli.Ergun'un iyilesip takima katilmasi cok olumlu,dun 2. yarida defansa ve ofansa cok yardim etti.

Isler yolunda ama daha da iyi olmaliyiz.Disiplinli calisma devam ederse,sakatlik,ve kart cezasi da az olursa fazla problem yasamayiz.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

GS ingilizlerden daha cok ingiliz futbolu oynuyor bu gunlerde bana sorarsaniz.
Malatyaspor gibi keklik gibi takimi bulmuslar 5 cekerler tabii. Takimda denge
yok, macta birkac oyuncunun sizlere göre öne cikmasi takimin dezavantajidir
bana sorarsaniz. Ilic olayi var takimda. Neden alindi bu adam, gercekten?
Taraftari uyutmak icin mi? Yazik degil mi carcur edilen paraya! GS'in ihtiyac
duydugu bir oyuncu mu?? Mondragon kazmasi neden kalede? Umit Karan
neden ilkonbirde, takimi on kisi biraktigi icin söyluyorum. Paldirkuldur 2-3
gol atti, ama gercekten guven vermiyor bu herif. 18 'futbolcusu', elinden
guresmekten baska birsey gelmiyor malesef, aci ama gercek bu. Beyinsiz
futbolun ölumsuz temsilcisi...

Gencleri cok seven Gerets ve yardimcalari hakkinda birkac sey söylemek
istiyorum. Yedekler gercekten kivaminda mi onlara göre. Dun oyuna giren
Ergun ve Sabri'nin hali neydi öyle?? Takimin hucuma cikis tarzini begenen
var mi aranizda. Aptal goller yeme rekoru kiracaklar bu sezon. FB GS'i
iyi madara edecek, Rize'yi vurduklari gibi. FB'nin kontra ataklarini kucumsemeyelim...

Arkadaslar hepimiz kandirildik. Bu insanlardan bir mok olmaz. TD adam lanse
edildigi davranmiyor. Yönetim berbat, bu isten anlamiyor. Oyuncular arada kaliyor, sansi
olan takimda yer buluyor, digerleri Allaha emanet veya kiralaniyor.

Benim gördugum GS bu.

Niyazi Gunay

Post by Niyazi Gunay »

Hasan Tezcan wrote:GS ingilizlerden daha cok ingiliz futbolu oynuyor bu gunlerde bana sorarsaniz.
Malatyaspor gibi keklik gibi takimi bulmuslar 5 cekerler tabii. Takimda denge
yok, macta birkac oyuncunun sizlere göre öne cikmasi takimin dezavantajidir
bana sorarsaniz. Ilic olayi var takimda. Neden alindi bu adam, gercekten?
Taraftari uyutmak icin mi? Yazik degil mi carcur edilen paraya! GS'in ihtiyac
duydugu bir oyuncu mu?? Mondragon kazmasi neden kalede? Umit Karan
neden ilkonbirde, takimi on kisi biraktigi icin söyluyorum. Paldirkuldur 2-3
gol atti, ama gercekten guven vermiyor bu herif. 18 'futbolcusu', elinden
guresmekten baska birsey gelmiyor malesef, aci ama gercek bu. Beyinsiz
futbolun ölumsuz temsilcisi...

Gencleri cok seven Gerets ve yardimcalari hakkinda birkac sey söylemek
istiyorum. Yedekler gercekten kivaminda mi onlara göre. Dun oyuna giren
Ergun ve Sabri'nin hali neydi öyle?? Takimin hucuma cikis tarzini begenen
var mi aranizda. Aptal goller yeme rekoru kiracaklar bu sezon. FB GS'i
iyi madara edecek, Rize'yi vurduklari gibi. FB'nin kontra ataklarini kucumsemeyelim...

Arkadaslar hepimiz kandirildik. Bu insanlardan bir mok olmaz. TD adam lanse
edildigi davranmiyor. Yönetim berbat, bu isten anlamiyor. Oyuncular arada kaliyor, sansi
olan takimda yer buluyor, digerleri Allaha emanet veya kiralaniyor.

Benim gördugum GS bu.
Gecen sene defans futbolundan sikayet ediliyordu bu senede hucum futbolundan...Tam ne istedigimizi biliyor muyuz acaba?

Ikincisi Gerets bu kadar salak bir adam dami FB ye karsi boyle oynayacak. Tabiki gerekli degisiklikleri yapacak, gerekli onlemleri alacak. Bu senede FB yi yeneriz, cunku FB defans sorununa hala bir care bulmus degil.

Bence takim gayet dengeli bir takim, kalas Mondragon bence su anda aktif kaleciler arasinda ilk 20 ye girer. Defans bu macta hata yapmis olsada inatla Turkiyenin en iyisi. Tabiki Orhan Ak cikmazi var ama memlekette zaten sol bek yok. Orta sahada kendini bulmus bir Hasan, iylesen Ayhan, Ergun ve Altan var. El insaf daha ne olsun. Beckhami da alalimda basimiz goge ersin!

Ilicten her mac super performans beklememek lagzim, o bir gorev adami. bu mac kesinlikle onun maci degildi. Ama bize karsi kapanan takimlara karsi ilac gibi gelecek.

Belki UEFA kupasini kaldiramaz bu takim ama bunlardan bir mok olmaz denilecek kadar bir takim kesinlikle degil. Son senelerde ilk defa oyunculari macta zevk alirken gordum, bence bizde biraz seyirden zevk alalim. Hocada eksiklerin farkinda ve bulutlarda gezmiyor...Enseyi karartmiyalim derim ben...

Post Reply