Galatasaray 2005-2006

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Selcuk Samli

Galatasaray 2005-2006

Post by Selcuk Samli »

Figo serbest kalmis.Figo'yu transfer ettik diye dusunuyorum! Aklimdan nasil bir 11 oynayacagi geciyor.

Mondragon

Ugur Song Tomas Ergun

Cihan Ragip Ayhan

Figo Ribery

Necati

Bu 11'i yaparken soyle dusundum.Ribery ve Figo'nun etkili olduklari alanlar ayni.Sag kanat ve forvet arkasi.Hucum ederken 4-3-3 savunmaya cekildigimizde 4-4-2 oynayabiliriz.Hucum ederken Ribery ve Figo yer degistirerek oynayabilir.Top kaptirildiginda Ribery orta sahanin sagina gecer ve Cihan da ona yardim eder.

2 forvetle oynarsak savunmada zorluk yasayabiliriz diye dusundum.Orta ucluden adam eksiltip Hasan Kabze ve Hakan Sukur'u de oynatabiliriz.O zaman da Ragip ve Cihan maclardan sonra 2 gun dinlenir herhalde!

Conceicao'yu iyi bir sol bekle takas edebilirsek iyi olur.(Dunyada da sol bek bollugu var ya!)

Burak Fenercioglu

Post by Burak Fenercioglu »

Figo'yu transfer mi ettik???

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Hayir hayir! Sadece transfer etsek nasil oynardik diye dusundum.Yani gelecek senenin takimini kafamda kurmak istedim.

Burak Fenercioglu

Post by Burak Fenercioglu »

Bir roportajinda okumustum... Figo futbol oynamayi cok sevmiyor. Portekiz'de otel(ler)i varmis. Onlarla ilgilenmek daha cok hosuna gidiyormus. Zaten yine roportajda, bana eger bildirilmezse benim RM'de bir yil kontratim var, devam ederim yoksa Portekiz'e donerim falan diyordu. Umarim olur ama zor bir ihtimal gibi...

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Burak Bey,

Sizin mesaji okumadan Cengiz Bey'e Figo ile ilgili mesaj attim,pek gecerliligi kalmadi o zaman.

Portekiz'de otelleri varsa onlarla ilgilenmek daha keyifli olur tabii.Hele bir de Algarve ya da Madeira'daysa oteller butun gun golf oynayip puro
icer 8)

Kadroda revizyon yapmak gerekecek,Figo'nun yerine Altan'i koydum.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Uzun zamandir beklenilen performansi gosteremeyen 3 oyuncu;Umit Karan,Volkan Arslan,ve Hasan Sas bu sezonu iyi degerlendirmeliler.

Hasan ve Umit 29,Volkan ise 27 yasinda,futbol icin en olgun yastalar.Hasan 2002-03,2003-04,ve 2004-2005 sezonlarini oldukca kotu gecirdi.Umit 2003-04 sezonu basinda gecirdigi sakatliktan sonra bir turlu eski formuna ulasamadi.Volkan da 2003-04,2004-05 sezonlarinda kotuydu.

Eski form duzeylerini yakalayabilirlerse,takima cok faydalari dokunacak.Sag ve sol kanatta gorev yapabilen Hasan,esasinda kaliteli bir hucuma donuk orta saha oyuncusu olan Volkan,ve Sampiyonlar Ligi'nde bile iyi performans gostermis bir santrfor Umit.

Saha icinde ve disinda bazi seyleri yanlis yapmis olmalilar ki bu duruma geldiler.Yanlislarini duzeltip,eski gunlerine donmeleri de kendi ellerinde.

GS'in Chelsea gibi bir butcesi olmadigina gore,kadrosunda bulunan butun oyunculardan maksimum fayda saglamali.Ben bu sezon icin Umit,Hasan,ve Volkan'dan umitliyim.Umarim yanilmam.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Oldukca uzucu bir haftaydi.Cengiz bey Figo transferi konusunda benle dalga geciyor da,ben yonetici degilim,transferi ben yapmiyorum.Her taraftar gibi temennilerimi yaziyorum sadece.

Yabanci transferi konusunun ne kadar kritik bir olay oldugunu bu hafta yasadik.

Mondragon ucretinin artmasini istiyor.Onla ilgilenen yabanci kulupler var.Baska bir kulube transfer olsa bonservis parasi arti ucreti 4 milyon USD getirebilir.Conce ve Saidoo da giderse yine 2 milyon USD civarinda bir ucret odenmeyecek.Bu 6 milyon USD eder.Bu parayla cok iyi 2 yabanci oyuncu transfer edilebilir.Aykut cok iyi bir kaleci,basarili olursa en az 10 sene kaleci problemi yasamayiz.

Bakalim genc oyuncular bu sene forma bulabilecek mi?

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

ben yonetici degilim,transferi ben yapmiyorum.
Ama olabilmen icin artık cok neden var! Baksana dallamanın biri, GS ın 1000 plus kusur oyu ile secilmis baskanının karsısına odun cıksa kazanır diyor. Bu terbiyesizlige cevap vermek dahi abesle istigal. Asıl can alıcı nokta, kimse cıkmaz ise ben olurum seklinde bir oneri getirmis ki,....

Bu sevimsiz ihtimali goz onune alarak, Mehmet Gorgen nin yazıp cizdiklerini ozenle dusunmemiz lazım. Su forumdan bir grup kuralım, klup daha iyi yonetilir seklinde haykırıyordu! Eger su zat-ı muhterem gercekten adaylıgını koyar ve tek aday olur ise, beyaz listede benim adayım simdiden belli " Selcuk Samlı for President". Uc oyun ise garanti! Inan saka degil, gercekten seni secerim!

Florya ya bir daha antremana ya da GS store a gittiginde etrafa bence daha dikkatli bak, evine geliyormus gibisinden, icine sindir!

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Yine bir suru haber cikti,hangisi dogru hangisi yanlis bilmiyorum. Song ve Tomas'in durumlarinin belli olmadigi soyleniyor.Bu sene kesin kalmasi gereken 2 oyuncu Song ve Tomas'tir.Bu ikili bozulursa takimin dengesi de bozulur.

Bu seneki butce nedir bilmiyorum.Tabii Mondragon'un kalmasi ve 2 kaliteli yabancinin daha gelmesi mukemmel olur.(Conce ve Saidoo da giderse)

Eger butce kisitliysa Mondragon ayrilabilir.Saglanan kaynakla 2 kaliteli yabanci alinir.

Yine bir cok yerli oyuncunun da adi geciyor.Hic gerek yok o transferlere.

Kisitli kaynaklari en iyi sekilde kullanmaliyiz!!!

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Benim 2005-2006 Galatasaray kadrom aşağıdadır. :lol:
Image

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Fanatik Gazetesi'ndeki habere gore ,(erken start alan)Hakan Sukur,Umit Karan,ve Volkan yeni sezon hazirliklarina devam ediyorlar.Iyi haber.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Selçuk Samli wrote:Fanatik Gazetesi'ndeki habere gore ,(erken start alan)Hakan Sukur,Umit Karan,ve Volkan yeni sezon hazirliklarina devam ediyorlar.Iyi haber.
Umit Karan Volkan orada diye antremanlara cikiyordur. Volkan neden erken
davraniyor bilmiyorum...balayi öncesi hazirlik mi acaba...

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Umit ,Volkan'dan once basladi sezon oncesi calismalara.Bu cok da onemli degil,muhim olan calismalari zaten.

Oltunc Özgür

Post by Oltunc Özgür »

Bence 2 side laila reina'da hazirliklara baslamistir.. Modern futbolda kisa boylu golcü ve ayaginda cok top tutan agir bir orta saha oyuncusuna yer yok... Anadolu takimlarina satilip derhal kurtulunmali bence...

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Oltunc Özgür wrote:Bence 2 side laila reina'da hazirliklara baslamistir.. Modern futbolda kisa boylu golcü ve ayaginda cok top tutan agir bir orta saha oyuncusuna yer yok... Anadolu takimlarina satilip derhal kurtulunmali bence...
Bonservisi ile alan var mi acaba? Gerci ustune para isteyeceklerdir kontrati ustlenmek icin. Onun icin alan varsa hic durmasinlar. Ama Anadoludaki kasaba tuccarlari gozlerini acali yillar oldu.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Post Reply