U17 Dünya Gençler $amp. Turkiye-Hollanda 1-2 (4. olduk)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Ozgur Huseyinoglu wrote:Sevgili Murat 6dk daha bekleseymis yazisini editlemeden once, beraberligimizi de yansitabilecekmis foruma! ;)

Mac 2-2. 53.dk'da yine Sezer Ozturk'un goluyle. Maci FIFA, UEFA'nin CL icin yaptigina benzer bir sekilde "live" olarak sunuyor gunun maclari sayfasindaki, "Live Scorecard" linklerinden, izlemek isterseniz son 25 dk'sini.

Hoscakalin,
Haklisin Ozgur, ben maglubiyet sirasinda skor yazdigim zaman hep beraberlik geliyor onun icin hemen yazayim dedim. Gerisini verdigin linkten hep beraber izleyelim, gencler tatilden donmus galiba :wink:

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Mehmet Gorgen...

Maci izliyorsan ses versene. Bu bize iki tane cakan Olexandre Aliev nasil bir seydir? In midir cin midir, yoksa Shevki amcanin kuzeni midir? GS'a alinir mi, tursusu kurulur mu?

Ribery olayindan sonra agzim yandi tabii. Bir daha Recoba falan duyamazsiniz agzimdan.. Komedinin dik alasi.. Coluk cocugun maskarasi olduk.

Ozan Ersoy

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Macın tamamını seyrederken bu takımın Avrupa ikinciligi hakkında supheye kapıldım. Elde edilen basarı, A millilerin Dunya Kupası ucunculugundeki gibi bir torba marifetimidir yoksa planlı programlı bir emegin urunumudur?

Turnuva da seyir ettigim maclardan benim izlenimim, dunyayı tekrar kesif etmeden dogruyu yapan takımlar adam oluyor. Cin, Japonya, Kore takımlarının aldıkları mesafe ortada. Bizim ise bireysel yetenege dayalı, haydi kocum mantıklı futbol anlayısı, genel oyun formatı. Turkiye nin herhangi bir yerinde gorebilecegimiz saldırgan futbol seyirci profilini, davranıs bicimini ve manzarasını, Hollanda daki turnuva ya da tasıyabilmemiz kayde deger.

Ukranya takımında yanlıs hatırlamıyorsam 10 oyuncu Dinoma Kiev alt yapısınsa oynuyor. 10 kisi kalmalarına ragmen, son derece kontrollu ve iyi bir performans sergilediler. Bizimkiler bundan sonraraki eleme macında Amerika, Almanya, Ispanya , Arjantin den birisi ile eslesiyor.

Murat Fahrioglu

Murat Biricik wrote:Macın tamamını seyrederken bu takımın Avrupa ikinciligi hakkında supheye kapıldım. Elde edilen basarı, A millilerin Dunya Kupası ucunculugundeki gibi bir torba marifetimidir yoksa planlı programlı bir emegin urunumudur?

Turnuva da seyir ettigim maclardan benim izlenimim, dunyayı tekrar kesif etmeden dogruyu yapan takımlar adam oluyor. Cin, Japonya, Kore takımlarının aldıkları mesafe ortada. Bizim ise bireysel yetenege dayalı, haydi kocum mantıklı futbol anlayısı, genel oyun formatı. Turkiye nin herhangi bir yerinde gorebilecegimiz saldırgan futbol seyirci profilini, davranıs bicimini ve manzarasını, Hollanda daki turnuva ya da tasıyabilmemiz kayde deger.

Ukranya takımında yanlıs hatırlamıyorsam 10 oyuncu Dinoma Kiev alt yapısınsa oynuyor. 10 kisi kalmalarına ragmen, son derece kontrollu ve iyi bir performans sergilediler. Bizimkiler bundan sonraraki eleme macında Amerika, Almanya, Ispanya , Arjantin den birisi ile eslesiyor.
Sevgili Murat,

Bizim gencler Avrupa'da ikinci degil birinci oldular, hem de tas gibi ekipleri yenerek. Ben yalnizca yari final ve final maclarinin gollerini izledim, onun icin bir gorus belirtemem. Ama belki de sampiyon olmalari gencleri biraz gevsetti ve dunya kupasina tam konsantre olamadilar. Bir de saniyorum sampiyon olan 17 yas alti, bu turnuvada oynayan takim ise 20 yas alti olabilir yani iki takim arasinda farklar var, yaniliyor olabilirim.

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Sevgili Ozan,

Aliyev denen 8 numaralı arkadaş uzaktan öyle güzel goller attıkı ben biizm defansa şaşırdım 2 gol yedikten sonra bile adamın önünde hala 1-2 kişi ile yamuk yumuk baraj (baraj demeye şahit lazım) kurmaya çalışıyorduk.

Biz de sezer 2.yarı sol çaprazdan sağ ayağıyla güzel gol attı. Bu sefer de Ukrayna kalecisi hatalıydı.

Ukrayna defansında oynayan 2 numaralı oyuncu çok ilgimi çekti.Boyu çok kısaydı. 2.01m :lol:

Ukrayna takımın 10 oyuncusu Dinamo Kiev'denmiş.Helal olsun adamlara zaten vorobei ve birkaç oyuncu ilk 11'de oynuyorlar zaten.

Maçın sonu bizim sturm graz maçına benzedi.Her iki takım kendi sahasında top çevirip birbirlerinin üzerine gitmediler.Belki kaza ile gol yerim de birşeyler olur diye.

Ukrayna avrerajla 2. olmuş.Bize ise zor rakiplerden biri çıkacakmış sanırım. Almanya,arjantin veya USA.Grupta 3. olarak en iyi üçler arasından bir üst tura çıktık.

Bu arada Conf. kupası ve libertorades kupası hakkında bir iki şey yazacaktım ama şu Ribery olayı moralimi altüst etti.Büyük Başkan hakkında da bir iki laf edeyim bari.

Ben Canaydın'ın Figo transferini yapacacağına çok inanıyorum.(Cengiz abi kusura bakma ben hayallerde yaşamayı çok sevmeye başladım :lol: ) Yanında ronaldo'yu da alırsa şaşırmam. Çünkü Real madrid ile ilişkileri çok iyi.RM Kulübünün yerini de çok iyi biliyor. Kapısında da çok beklemişliği vardır :lol: .

Şu lüksemburg başbakanını ziyaret edip Türkiye'nin AB'ne girmesi için uğraşacaktı ya. Adamın bir cenazesi çıkmıştı da görüşememişti.
Allah'tan görüşememiş diyorum.Yoksa AB'den müzakere tarihi almamız mümkün olamazdı.O işi de yüzüne gözüne bulaştırırdı. (Cengiz abi'nin bu konu ile yazdıkları hala aklımda)

Bir de aklıma Sahip Som olayı geliyor. Herkesin bildiği 1. dereceden sabıkalı bir sahtekara bile para kaptırabilmeyi başarmış bir başkandır o.

KUSURA BAKMAYIN KONUYU EPEYİ SAPTIRDIM.

Dolmuşum işte. :lol:

Birol Önder

Post by Birol Önder »

Merhaba,

maci Alman Kanali DSF den naklen seyrettim, yaklasik son 15 dakika da oynanan futboldan utandim.

Senol hoca Alman spikeri dinleseydi daha dogru isler yapardi. Bu nasil mantik dört puan yeter, varmi bunun garantisi yok böyle bir sey. Macin 37. dakikasinda itibaren rakip kalmis 10 kisi, ikinci yarida beraberligi yakalamissin ve sen son 15 dakikayi kendi sahanda top cevirmekle, Ukrayna topu kaptiginda ayni seyi onlar yapti bizden ne pres yapan ne topu kapma düsüncesi yok yok yok. Senol hoca maci kenardan seyrediyor. Hani hakem maci 80. dakikada falan bitirse bizden hic kimse itiraz etmezdi. Hakemde sIkIlmis olmali ki, en az 4-5 dakika uzamasi gereken maci (sakatliklar, oyuncu degisikligi ve bizim süper egitimli seyircimiz) bir dakika uzatti.

Seyircimiz sahaya gene yabanci maddeler attil, Cin macinda oturagi söküp atmislardi (YUH).

Maca gelince
Kalecimizin hediye ettigi ilk golden sonra oyuncularimiz cok korkak iki pas yapamayan bir futbol sergilemeye basladilar, ne yardimlasma ne bir pres yani kisacasi ''aman bana top gelmesin'' havasi vardi. Bu yüzden topu alan ortadan gitmeye basladi ve buda bir sonuc getirmedi.

Bir tek organize atagimiz penalti oldu ve beraberligi yakaladik. Orta saha yayinin önünden(yaklasik 40m) birinci golü atan Aliev saga ayagi ile öyle bir vurduki cok iyi bir kaleci belki cikarirdi. Ilk yari Ukrayna'nin 2-1
üstünlügü ile kapandi. Ikinci yarida sanki sahada baska bir takim vardi,
tamam dedim biz bu maci alip grupdan cikiyoruz dedim. Macin 54. dakikasinda Leverkusen'de oyanayan Sezer'in attigi cok güzel bir frikik golü ile beraberligi yakaldik. Ataklarimiz devam etti, benim gol diye ayaga
kalktigim kafa sutunu ukraynali kaleci 90 dan cikardi. Tabiiki Ukraynalilarda kontraataklarla 2 gol pozisyonu buldular. Benim umudum gittikce artmaya basladi derken yaklasik son 15 dakikada bizimkiler topu aliyor kendi sahamizda al gülüm ver gülüm, topu kaptiriyoruz bu sefer Ukraynalilar ayni seyi yapiyor. Hadi Ukraynalilara beraberlik yetiyor seninki garanti degilki.
Olexandre Aliev nasil bir seydir?
(Alexander Aliev), Caliskan, hizli ver heryerden sut atabilen bir oyuncu. Bize pahali gelir.

Hosca Kalin
Birol Önder

Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Mehmet Gorgen wrote:Ukrayna avrerajla 2. olmuş.Bize ise zor rakiplerden biri çıkacakmış sanırım. Almanya,arjantin veya USA.Grupta 3. olarak en iyi üçler arasından bir üst tura çıktık.
Yahu, $om agizlilik yapmis olmayayim ama, "en iyi ucuncu" nasil belirleniyor? Puan + Averaj di mi (Averaj derken de once, fark, sonra atilan gol anlaminda)? Cok kesin degil sanki bu daha. Su an sadece bizde (B) ve C grubunda maclar tamamlandi ve, evet, C grubu 3.su Sili'yi geride biraktik ama, diger 4 grupta da, 3.'lerin bizden daha iyi puan+averaj yapma olasiliklari matematiksel olarak var gibi gorundu bana. F'de isler bayagi bir halamin biyigi olsa modunda gibi ama...
Özgür

Murat Fahrioglu

Gencler Ispanya ile eslesti. Ispanya cok guclu, Sili'yi 7-0 yendiler ve guruplarinda 9 puan ile birinci geldiler. Saniyorum mac yarin (Sali gun) oynanacak.

Maci DFH verir mi acaba?

Nezih Gunal

Post by Nezih Gunal »

Mac Carsamba 11.30 PDT. DFH vermiyor ama. Fox Soccer channel verebilir.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ispanya 28. dakikada cakmi$ bir tane. Juanfran diyor. Bu herhalde BJK'ta tukaka olani degildir. Bu arada 2-0 olmu$. Yine Juanfran. hadi gecmi$ olsun.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Bizimkiler 10 kişi kaldıkları maçı 3-0 yenilmişler..Sanırım 2. golde ergün'ün rakibe güzel asisti vardı.

Bir önceki maçta arjantin kolombiyayı maçın 3 dakikalık uzatmanın son saniyelerinde attığı golle 2-1 yendi. İlk golü arjantin'den barcelona'da oynayan messi attı.

Konfederasyon kupasında brezilya-japonya ile 2-2 berabere kalırken japaonyanın ilk golü nakamura2dan geldi. Mçaın sonlarında Nakamura sol ayağıyla serbest atışı kullandı top direkten döndü kendi takım arkadaşı ogura tamamlayınca maç 2-2 bitti. Brezilya önemli gol pozisyonları harcadı.

Brezilyada sol kanatta santos'lu Leo, sağ kanatta sao paolo'lu cicinho oynadı.

Mehmet Cirak

Post by Mehmet Cirak »

Mehmet Gorgen wrote:Bizimkiler 10 kişi kaldıkları maçı 3-0 yenilmişler.
Aman ne iyi....

Tam anlamiyla kabus gibi bir sene gecirdik futbol adina.
Mehmet Cirak

"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Biraz önce çeyrek final de Brezilya Almanya2yı uzatmalarda 2-1 yendi.
Özellikle uzatmalarda brezilya inanılmaz gol pozisyonlarını atamdı.

Brezilyada sağ bek coritibalı Rafael , orta sahada 8 numaralı renato ve forvette thiago ve defansta edcarlos bana iyiş geldi.

Sağbek rafael çok iyiydi.Devamlı forveti destekledi.Zaten 2. golü de o attı.Ben bu çocuğu çok beğendim.Diğer maçlarda da iyiydi.

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Eğer yazmasam ayıp olacaktı.Dünkü arajantin-brezilya maçını seyreden oldu mu?Maçı 2-1 arjantin kazandı. 2. golü 90+3'te attılar.

Şu barselonada oynayan 1987 doğumlu Messi mükemmel top oynadı.

Geleceğin(1-2 senre sonrasının) süperstarı.

Attığı ilk gol tek kelimeyle mükemmeldi.

MESSI HOŞGELDIN.Seni seyretmek gerçekten çok zevkli.

Burak Fenercioglu

Post by Burak Fenercioglu »

Mehmet Gorgen wrote:Eğer yazmasam ayıp olacaktı.Dünkü arajantin-brezilya maçını seyreden oldu mu?Maçı 2-1 arjantin kazandı. 2. golü 90+3'te attılar.

Şu barselonada oynayan 1987 doğumlu Messi mükemmel top oynadı.

Geleceğin(1-2 senre sonrasının) süperstarı.

Attığı ilk gol tek kelimeyle mükemmeldi.

MESSI HOŞGELDIN.Seni seyretmek gerçekten çok zevkli.
Katiliyorum Mehmet... Ben ozetleri izleyebildim, hakikaten buyuk yetenek... Pelle icin ne diyorsun Italya'daki? Italya yeni Vieri'sini bulmus gibi...

Post Reply