U17 Dünya Gençler $amp. Turkiye-Hollanda 1-2 (4. olduk)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Mehmet Gorgen
Staff Member

U17 Dünya Gençler $amp. Turkiye-Hollanda 1-2 (4. olduk)

Post by Mehmet Gorgen »

Bu sene gençler dünya kupası 10 haziran-2 temmuz tarihleri arasında Hollanda'da yapılacak. Biizmkilerin ilk hedefi çeyrek finale kalmak.

Geleceğin yıldızlarını görmek isteyen buyursun.Katılan tüm takımların kadroılarını görmek isteyen:
http://www.fifa.com/documents/tournamen ... latest.xls

Bizim mili takımın grubunda panama,çin ukrayna var.Maçların proğramı
http://www.fifa.com/documents/tournamen ... YC2005.pdf

Maçları sanırım NTV yayınlayacak.

Milli takımmın çoğu 2 sene avrupa finali oynayan U17 takımın oyuncuları. Galatasaraylı zafer ve ugur uçar kadroda.Normalde ugur U17 kadrosunda olması lazım. Bu sene iyi bir çıkış yaptığından kendinde 2 yaş büyüklerin oynadığı turnuvada oynayacak.

Fifa resmi istesinde leverkusen'de oynayan sezer öztürk ile ilgili röportaj ilk sayfada.
http://www.fifa.com/en/news/feature/0,1 ... eid=107134

Bu sezer öztürk ayhan ve hasan şaş'ın oynadığı orta sahanın sol kanadında oynuyor.Bu sen Alamn 1. liginde yedek olarak 7 maça çıktı.4.lig takımında da 14 gol atarak takımın 3.lige çıkmasını sağlamış. Böyle oyuncuları turnuvalar oynamadan önce alamk lazım. Turnuvadan sonra almak isteyen çok olur.

Image

Hollanda da PSV'nin son lig maçlarında oynayan Fas asıllı İbrahim Afellay da Holanda milli takımının kadrosunda. Bu çocuk uzaktan sert şutlarla ligde bir maçta 2 gol atmıştı.Fırsatınız olursa siz de bu çocugu takip edin.
Last edited by Mehmet Gorgen on Mon Oct 03, 2005 12:51 am, edited 9 times in total.

Abdel Korchi

Re: FIFA Dünya Gençler $ampiyonasi

Post by Abdel Korchi »

ve bugunki acilis macinde Japnya nin karsisinde ilk golu Afellay atmisti, su an dakika 50 ,Hollanda 2 Japnya 0.ayni gruptan diger karsilasma Benin ve Avustralya arasinda 1 - 1 sonucu ile sona ermisti.

Afellay ile ilgili sunu soyleyim,er ya de gec Fas A milli Takiminda gorecegiz insallah :wink:

Tuba Girit

Post by Tuba Girit »

Cehaletimi mazur gorun bir kac sorum olacak.

Kac tane milli takim var A milli takimdan baska? U-21,U-19, U-17 ???Bu takimlardan hangisi hangi turnuvaya katilir? Bunlarin teknik teknik idarecileri kimlerdir? TFF sayfasinda birakin bu bilgileri, gençler dünya kupasina katilan takimla ilgili bile hic bir bilgi yok.

Bir de FIFA'nin sayfasinda Peru'da olacak olan U-17 Dunya sampiyonasi var. Buna katilabiliyormuyuz?

Sevgiler,
Tuba

PS: Son sorumun cevabini buldum :). Peru'da biz de varmisiz.
http://www.fifa.com/en/comp/index/0,244 ... eid=106837

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

BENİM BİLDİĞİM 5 çeşit milli takım var

1-Amilli takım
2-Ümit milli U23
3- A GENC U20
4- B GENC U17
5- C genç U15

Bunların arasında U21,U19,u18,u16 vs gib takımlarda var ama onlara ne isim veriyorlar bilmiyorum.
Sanırım U15-U21 arası genç milli takımlar diye deniyor.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Ilk maci,son dakikada, kaybettik maalesef,Turkiye:1-Cin:2.

Ugur Ucar ikinci yarida 40 dk. kadar oynadi.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Selçuk Samli wrote:Ilk maci,son dakikada, kaybettik maalesef,Turkiye:1-Cin:2.

Ugur Ucar ikinci yarida 40 dk. kadar oynadi.
Demek ki Ra$it olsa buna da deniz bitti diyecekti. Cin min bu i$I dun ogrenmediler mi yahu? Deli olacagim. Yine bana top yuvarlaktir filan demeyin lutfen.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Dunku maci dikkatli seyrettim ozellikle defans oyuncularindaki zaaflar agabeylerinin zaaflarina benziyor.Ilk golde ceza sahasi icinde biz rakipten daha kalabaliktik,ama basit bir gol yedik.Defansin gobeginde oynayan oyuncularin kesici yonleri fena degil ama topu oyuna sokma konusunda zayiflar.Sag ve sol bekler hucuma gerektigi gibi katkida bulunmuyorlar.
Hucumda kanatlari etkili kullanamadik.

Bunun disinda santrfor Ergin yalniz kaldi,dun orta sahanin ortasinda oynayan Burak forvette dusunulebilir.(Antalyaspor'da forvet olarak gorev yapiyormus,11 gol atmis)

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Dün maçın uzatmalarında uzaktan çekilen çok güzel bir şutla golü yiyip, yenildik.

Benim gördüğüm en büyük zaaf, özellikle defans oyuncularının kendi takımları hemen hemen hiç oynamamaları. Holanda da ajax2ta oynayan babel kadar hangi futbolcumuz kendi takımında süre almış.Ancak paf takımlarında oynamışlar.

Açıkçası Seçuk bey bahsetmiş attıgımız golde ne fazla pay sahibi olan antalyasporlu burak bence takımın en iyisi sayılırdı.Gerçi çocuğun yeri forvet olmasına rağmen orta sahada oynatıldı.

Benim 2 sene önceki U19 Turnuvasında beğendiğim Dardanelspor'da oynayan selçuk çok vasat oyuncu olmuş.Bu gidişle parlamakta olan bir oyuncu 1-2 sene sonra kaybolur gider. 2 sene önceki futboluna birşeyler katamamış. Bu yüzden bizde oynayan 17 yaşındaki oyuncuların 2-3 senede çok iyi aşama yapmaları lazım. Yoksa 20 yaşından sonra bir adamın iyi futbolcu olması çok zor.

Amerikada turnuvanın favorilerinden Arjantin'i 1-0 yenmiş.Maçı seyretmedim fakat açıkçası oynanan oyunu meral ettim. Amerikadan seyreden biri bizi bilgilendirmek adına birşeyler yazabilir .

Bugün NTV'de 18.00 de brezilya nijerya maçı var.

Bu arada müjdeyi vereyim. Yazın futbolsuz geçen günlerinde FIFA konfederasyon kupası önümüzdeki hafta başlıyor. 8 takım katılıyor.Arjantin,brezilya,almanya,tunus,japonya,yunanistan,avustralya,meksika takımlar A milli olan as oyuncuları ile mücadele edecek.

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

ABD-Arjantin macini seyrettim.

Arjantin kaliteli ve dunya liglerinde oyniyan bir suru oyuncusu olmasina ragmen ilk yarida cok etkisizlerdi. Amerikalilar her hava topunu, ikili mucadeliyi kazanip bostaki toplara ilk mudahaleyi yapiyorlardi. Soldan Adu ile sagdan da 2 numarayla topu kantlardan hizla getirebiliyorlardi. Mudafada en tecrubeli MU de oyniyan Amerikali Spector sakatlanip ciktiktan sonra defanslarini 18 uzerine cektiler ve Arjantin biraz akin yapmaya basladi. 2 numaranin sagdan yaptigi orta defasa carpip kale onude yanliz birakilan Amerikali kafayla macin tek golunu atti.

Ikinci yari Arjantin Barca'da oyniyan ismi M harfiyle basliyan oyuncu takimini ortadan tasimaya baslayinca bir cok gol pozisyonu yarattilar. Son vuruslarin kotu olmasi ve mudafanin cabuk basmasi gole imkan vermedi. Bu arada Amerika birde penalti kazandi. Meshur Adu topu direge nisanladi. Kacan penaltidan sonra Arjantin siki bir baski kurdu. Yanliz devamli kontra yiyorlardi. Adu zamaninda topu ayagindan cikarabilse gol bile bulabilirlerdi.

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Mehmet Marsan wrote:Ikinci yari Arjantin Barca'da oyniyan ismi M harfiyle basliyan oyuncu takimini ortadan tasimaya baslayinca bir cok gol pozisyonu yarattilar.
1. mesajda kadroları verdiğim linkte bahsettiğiniz oyuncu 1987 doğumlu Messi. Bizim cafercan ile falan aynı yaşta.

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Mehmet Gorgen wrote:
Mehmet Marsan wrote:Ikinci yari Arjantin Barca'da oyniyan ismi M harfiyle basliyan oyuncu takimini ortadan tasimaya baslayinca bir cok gol pozisyonu yarattilar.
1. mesajda kadroları verdiğim linkte bahsettiğiniz oyuncu 1987 doğumlu Messi. Bizim cafercan ile falan aynı yaşta.
Mehmet hocam haklisin bahsetigim oyuncunun adi Messi. Neden maca baslamadigini anliyamadim. Sahadaki her hareketinde kalite vardi.

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Bu gençler şampiyonasında 3. maçı seyrettim.Fakat parlayan bir yıldız oyuncu göremedim. Geçen haftalarda bu turnuvaya katılamayan bir çok takımın Fransa, ingiltere,portekiz gibi katıldığı Toulun U20 gençler turnuvasında Fransa milli takımında oyanayan Mvuemba gibi orta sahada parlayan bir adam göremedim.

Hatta Mvuemba dışında Fransa'da 3-4 yıldız adayı oyuncular daha var. Mvuemba'nın kalitesinde bu turnuvada oyuncu henüz göremedim.

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Benim korkum, bu federasyonun butun milli takımlari fenerlestirme
operasyonu sonucu, alt yapidan gelecek GS'li genclerin hakkettikleri kadar
milli forma sansi bulamamasi.
Rasitinbasarili olup olamdigi tartisilir fakat esas istifa sebebi budur.

Bu takiminda antrenoru baska bir kifayetsiz olan FB'li Senol.
Zafer dururken Olcanda israr etmesi, Uguru basta yedek bekletmesi falan tesaduf degil. Sonrada tabii bagirirlar Hakan Sukur diye.
BAlik bastan kokar, olay tepeden ,perde arkasindaki Federasyon Baskani Davut Disli'den basliyor. FB'nin altyapisinda ne basardi da , Milli takimlarin basina getirildi? Rizeli olmasi ve Sedat Pekeri tanimasindan baska hicbir sebep yok o mevkiyi isgal etmesi icin.
AKP ve Tayyip Erdogan gidene kadar GS'ye karsi cok haksizliklara yol acacaklar.
NO ADNANS, NO CRY !!

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Alpay Dedeoglu wrote:Benim korkum, bu federasyonun butun milli takımlari fenerlestirme
operasyonu sonucu, alt yapidan gelecek GS'li genclerin hakkettikleri kadar
milli forma sansi bulamamasi.
....
Bence oldukca tarafli bir baki$ bu. Boyle bir $ey olabilmesi icin insanlarin hayvan olmasi lazim. Ben buna asla inanmiyorum. Bazen oyle $eyler soyluyorsunuz ki sizin elinizde olsa aynisini ters yone yapacakmi$iniz gibi geliyor. Bu FB nefreti iyice gozlerinizi karartmi$ yahu. Ayni du$uncede olan FB'li de cok var konu GS olunca, elbette bunu inkar etmem. Ama bunlarin elinde bir guc muc yok.

FB'nin dogru durust alt yapisi yokken onun bunun onunu nasil kesecekler? Olacak $ey mi bu? Semih diye iyi bir oglan var di adam kayiplarda. FB bunun mu onunu acacak Ugur'unkini kapatarak? Birakin bunlari artik.
Last edited by Cengiz Akgun on Mon Jun 13, 2005 8:06 pm, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Cengiz Akgun wrote: FB'nin dogru durust alt yapisi yokken onun bunun onunu nasil kesecekler? Olacak $ey mi bu? Semih diye iyi bir oglan var di adam kayiplarda. FB bunun mu onunu acacak Ugur'unkini kapatarak? Birakin bunlari artik.
Semih kayip falan degil. Umit milli takiminda hala bos kaleye bile topu atamamaya devam ediyor. FBli olmasi tek ozelligi. Belki benim goremedigim meziyetleri takiminda oynamadigi icin heba oluyordur. Kluplerimiz 5-6 yabanci oynatmaya devem ettikce genc oyuncular kaybolmaya devam edecekler.

Dun seyrettigim ABD-Arjantin macinda Arjantinli bir cok oyuncu A takimlarda oynuyorlardi. Tabiki Arjantin kluplerinin devamli Avrupaya oyuncu satip genclere yer acabilmeleri bunda buyuk etken. Malesef bizde yukarisi tikali (Arif, Unsal, Ergun, Kaptan, Sukur) ve 6 yabanci hakki oldugu icin gencler kayboluyor.

Ben Ugur'da muazzam bir potansiyel goremiyorum. Oyle oldugu halde digerlerine nazaran daha tecrubeli oldugu icin ilk 11de cikmamasina sasirdim. Okuduklarina gore ikinci yarida girince takim daha iyi oynamaya baslamis.

Turkiye'de bazi kebapci, pastahane turu yerlere gidince kasada oturup saga sola emirler veren iyi giyimli gencler gorursunuz. O genc patronun ogludur, bir baltaya sap olamamistir, babasi hem dukkana goz kulak olsun hemde gozumun onunde dursun diye kasada oturtur. Ben bu Davut Disli'yi kasadaki genc olarak goruyorum. Oturdugu mevkinin adami olmadigini her lafiyla belli ediyor. Her milli macdan sonra ayni laflari soyluyor. Puan kaybetdiysek hakemlere yuklenmeyi ihmal etmiyor. Yunanistan macinda hakemlere suc bulan tek Turk futbol adamiydi. Aziz beyin oturtugu mevkide fanatik Fenerlileri bile huzursuz edecek performans gosteriyor. Boyle vasifsiz birinin onemli bir mevkide oturmasi insan ister istemez suphe doguruyor.

Her seyden once Semih ve Davut Disli'de kimin ne cevher gordugunu bir bilmek isterim. Futbol adina ne yapmislardir ki biri Umit milli takim santroforu oburu Milli takimlar koordinatorudur.

Post Reply