Ribery gitti!!!

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

OM bugün Young boys bern takımıyla intertoto kupası maçı yapıyor. Ribery'i maç kadrosuna almamışlar.Sanırım lisansını henüz alamamışlar. Marsilya şuanda 2-0 önde .

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Benim cocukluk ve gencligimde Karagoz ve Hacivat oynatan bir Hayali Kucuk Ali vardi Ramazan ayinda. Bizim hayali kucuk Ozhan da Riberi'nin donu$unu karagoz gibi beklermi$ meger. Hakikaten zavallilari oynamakta haberi yok. Yok mu bu adami biraz seven biri yaninda birader. Ozhan agabey yeterince maskara oldun artik konu$masan ne olur diyecek. Taraftarlar yazilanlara degil yapilanlara baksinlar lutfen demi$. Yapilan igrrencliklere bakip migdesi agzina gelip oguruyor taraftarlar. Haberi yok mu bu adamin; nerede ya$iyor bilmem. Mari Antuanet gibi aciz diye bagiranlara neden aclar dediginde ekmek yok diye cevap alica o zaman pasta yesinler demesine benzemi$ bu yapilanlara baksinlar lafi. Ama hayali kucuk Ozhan olmak kolay olmasa gerek.

http://www.milliyet.com.tr/2005/07/18/spor/spo03.html

Alzeimer denilen hastalik da boyle ba$liyor. Unutma olayi ba$lamadan once bir hayal dunyasina dalma ve gerceklerden kopma/arinma oluyor. Yakindan ya$adim bu ileti Allah daglara ta$lara vermesin dedikleri cinsten. Ya$ida tutuyor ve cekilen ani sIkIntilar da ba$lica sebeb yani. Boyle bo$ bo$ bakmasi filan bana bunu hatirlatiyor. Bir doktora filan gorunse cok iyi olur.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Baris Tokat

Post by Baris Tokat »

aksam gazetesinde ribery'nin l'equipe gazetesine yaptigi söylesiden alintilar var. (aksam muhabirinin "l'equipe" ismini dogru yazamamasi da cok komik bence)

RIBERY: BEN MUTLUYDUM KARIM ÇOK SIKILDI

Galatasaray'dan olaylı bir şekilde ayrılan Franck Ribery, L'euqipe Gazetesi'ne verdiği röportajda, ayrılma nedeni olarak eşini gösterdi. L'euqipe'te yayınlanan röportaj şöyle: - Neden bu maceraya girdin?

- Belki Marsilya'ya gelmem cüretli bir davranış ama gerçekten ilerlemek için bazen alışkanlıklarımızı alt-üst etmemiz gerekir.

- Orada nelerle karşılaştın?

- Ligde üç büyük kulüp vardı (Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş) ve diğerleri... Oyun seviyesi yüksek ve agresifti. Öylesine sertti ki, bazen adamlar ne yaptıklarını bilmiyorlardı. Özellikle yabancılar her zaman göz önündeydi. Ama benim alışkanlığım var. Ben sert bir insanım. Kulübün maddi sorunları vardı ama hepimize ödemeler yapıldı. Güvendiğim için 3.5 yıllık kontrat imzaladım.

- Uyum sorunu yaşadın mı?

Hayır... Geldiğim andan itibaren ligde ve kupada Fenerbahçe ile yarış halindeydik. Biraz dil sorunum vardı ama ne mutlu ki kaleci Mondragon ve Teknik Direktör Hagi biraz Fransızca biliyorlardı. Karım daha çok zorlandı. Büyük şehirleri bilmediği için sıkıldı.

- İnsanlar nasıldı?

- Sıcaklardı. Ortam tutkuluydu. Kulüpleri hayatlarıydı adeta... Ama bu beni mutlu etti. İnsan kendinin el üstünde tutulduğunu hissediyor.

röportajin ne kadari dogru ne kadari yanlis bilemiycem cünkü fransizca bilmiyorum, ama bilenler l'equipe'e bir göz atsinlar.

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

evet Ribery muradına erdi.

FIFA Fransız futbol federasyonuna Ribery'nin MARSİLYA'DA oynaması için geçici lisans vermesi için yetki vermiş.

Ribery bir sonraki maçta Marsilya'nın kadrosunda.

Özhan canaydın yönetimini tekrar kutlar ve böyle büyük başarılarının devamını beklerim.Hakikaten böyle elinden oyuncu kaçırmak kolay bir iş olmamalı.Bunu başarmak ta bir yönetim başarısıdır.Helal Olsun..

Bizde bir bardak soğuk su içmeye devam edelim.

http://www.football365.fr/depeches/story_179408.shtml
Image

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Image

Ne kadar para alabileceksek alsak iyi olur artik. Gereksiz gurur yapmaya gerek yok. 2milyon dolar bonservis + 1-2 milyon dolar ekstra para gayet iyi olur.

Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Mehmet Gorgen wrote:FIFA Fransız futbol federasyonuna Ribery'nin MARSİLYA'DA oynaması için geçici lisans vermesi için yetki vermiş.
http://www.football365.fr/depeches/story_179408.shtml
Bu haberi, resmi sitelerinde de gecmisler: OM.net

Google'dan cevirisinde, Pape Diouf amcamin agzindan, "Aslanlar gibi savastik" gibi ifadeler var ama, biz olayin basindan beri FIFA bu gecici lisansi verir, futbolcuyu oynatmak icin diye dusunuyorduk sanki?!?

Gecen Intertoto macinda oynayamamis olmasina da daha olumlu bakiyordum aslinda, bu lisans cikmis olmasina ragmen oynamadi diye. Olacak is degil ama, Fifa bu isin sonunda "Ribery GS'a geri donmelidir" dese, eleman onlarda oynadi diye, (biz de o vakte kadar elenmediysek tabii!) bizimle UEFA'da oynama hakkini kaybetmis mi olacak acaba?! Biliyorum biliyorum, dusundugu seye bak demeyin.. diyorum ya, Pires transferine de, bu konuya da, laf olsun forum senlensin modunda yaklastiriyor sevgili yonetimimiz bizi sagolsun.

Hoscakalin,
Özgür

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ozgur Huseyinoglu wrote: Gecen Intertoto macinda oynayamamis olmasina da daha olumlu bakiyordum aslinda, bu lisans cikmis olmasina ragmen oynamadi diye. Olacak is degil ama, Fifa bu isin sonunda "Ribery GS'a geri donmelidir" dese, eleman onlarda oynadi diye, (biz de o vakte kadar elenmediysek tabii!) bizimle UEFA'da oynama hakkini kaybetmis mi olacak acaba?! Biliyorum biliyorum, dusundugu seye bak demeyin.. diyorum ya, Pires transferine de, bu konuya da, laf olsun forum senlensin modunda yaklastiriyor sevgili yonetimimiz bizi sagolsun.

Hoscakalin,
FIFA kimin nerede oynayacagina kari$amaz. Nerden mi biliyorum. Mantigim onu soyluyorda ondan. Ribery'nin kurallara uygunsuz olarak hareket ettigi yani sahtekarligi saptanirsa para ve oyundan men cezasi verirler. Ali oraya Veli buraya diyemez ve dememelidir de FIFA. Kimse istemedigi bir yerde zorla oynatilamaz.

Ribery ipleri coktan kopardi bu saatten sonra GS donmeyi filan hic ama hic du$unmuyordur. Bir sene mac oynamama cezasi ve GS aldiklarinin tazminini agir bile olsa da GS donmiyecegini saniyorum. Kucuk E$ek FB'ye dondu mu, dondurtebildiler mi? Ornegi orada. Bu arada Marsilya'ya da boyle micirli i$lere bula$malarindan dolayi ceza gelir ve Ribery ile kontratlarini bozmak istemezlerse FIFA'nin hesaplayacagi bonservis ucretini verirler. Bozarlarsa Riberi nereye giderse gitsin bu bonservis parasini GS vermek zorunda kalacaktir. Kac para mi? Devede kulak. Avukatlarin altindan girip ustunden ciktiklari Metz'e odenen paranin pic olu$unu hep beraber izleyecegiz. Yani du$undugun $eye bak derler konusunda haklisin.

Vaktiyle Karga nasil olduysa koca bir kalip beyaz oeynir calar. Peyniri yemek icin hazrilanirken dalda bir tilki bu salagi gorur. Karganin agzinda peynir salindigi agacin dalinin altina gelen tilki Sayin Karga sizin sesiniz cok guzelmi$ hah$edin bir duyayayim der. Karga pek aldirmaz. Tilki yaglama i$ine devam eder. Sonunda bu kadar ovguye kar$i dayanamayan Karga koca bir gak ceker. Yere dogru du$en peynir daha yere degmeden Tilki tarafindan kapilip govdeye indirilir. OM ba$kani agababasi La Fountain'in bu masalini "biz Ribery istiyoruz para istemiyoruz diyen" Canaydin icin her onune gelene anlatiyormu$.

Resmi siteden zorunlu bir aciklama: Yonetim kurulu olarak uzulerek goruyoruz ki bazi sitelerde sayin OM klubunun ba$kanin ba$kanimiz ve yonetim kurulu hakkinda "kargalar" dedigini ima eden yazilar cikmaktadir. Bu tamamen bir saptirmadir. Mosyo Diouf bize sadece salaklar demi$tir.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Evet dün gece Lazio-O.marsilya intertoto kupasi maçini fransiz M6 kanalindan canli seyrettim.

Ne kadar garip duygular hissettim.Bir taraftan gurur, bir taraftan sinir ve üzüntü.

Maç 1-1 bitti. Lazio'nun golünü di canio ilk yarinin sonlarinda atarken marsilyanin golü ikinci yarinin son 10 dakikas1nda Meite adli bir zenciden geldi. Uzaktan sert sut direkten dönünce bu arkadas bos kaleye atti.

Ribery bence macin en iyi adamiydi.GS gibi parçali forma giymislerdi.7 numarali forma ile oynadi. Toplari cok olumlu kullandi. kaptirdigi toplari takip edti. , pires yapip top aldi. Gecen seneki oyunundan daha iyi top oynadi. Macin sonlarinda bir dirsek darbesi alip yere yigildi .Son dakikada da antrenörü baska oyuncuyu yerine aldi.Sagdan cok guzel bindirmeler ve ortalar yapti.

Marsilya orta sahasinda lamouchi nasri ve oruma vardi.Forvette mendoza ve meite defansta kaptan dehu vardi.Kaleci de sanirim yedek kaleciydi.Acemilikler yapti.

Ribery yi böyle oynarken görünce acikcasi bu oyuncuyu kaptirdigimiz icin cok üzüldüm. Seneye büyük bir italyan kulübüne giderse sasirmayin.

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Ribery olayında son durum:

Ribery sorunu devam ediyor

Yönetim kurulu üyesi Mehmet Helvacı, O.Marsilya’nın Ribery ile ilgili son olarak 3 milyon Euro ödeme teklifinde bulunduğunu söyledi. Helvacı, ‘Anlaşma taraftarı değiliz. Eğer bu şekilde anlaşma yoluna gidersek, verdikleri teklifin daha üzerinde bir rakamda buluşabileceğimizi düşünüyoruz. Ancak böyle bir yola gitmeyeceğiz’ dedi.

hürriyet

Burak Fenercioglu

Post by Burak Fenercioglu »

Bir an FB macinda sag kanattan gelen sakil ortalari dusundum, su yaziyi okuduktan sonra...

FEATURE-Ribery hailed as next Zidane
Tue Nov 29, 2005 1:09 AM GMT

By Jean-Francois Rosnoblet

MARSEILLE, Nov 29 (Reuters) - After being called "Scarface" by the Galatasaray fans when he played for the Turkish club, Franck Ribery is now enjoying being hailed as the next Zinedine Zidane by the Marseille supporters, as well as many French soccer insiders.

The nickname the energetic 22-year-old midfielder earned in Turkey comes from a long scar running down his right cheek which he sustained in a car accident when he was two.

The prediction that he might replace Zidane as France's most inspirational player follows a string of fantastic performances since he joined Marseille from Galatasaray in June.

In October he was voted French Player of the Month in a poll by Ligue 1 players organised by their trade union. He followed up this month with a brilliant display and a goal in a 2-1 victory over England that put France's under-21 side into the European championship finals.

A few days later he scored a superb goal from 30 metres in a 2-1 league win by Marseille over Nantes that looks certain to be voted French Goal of the Month, if not the year.

In recent days, Ribery has featured on the front page of just about every sports publication in the country and pressure is mounting on France coach Raymond Domenech to take him to next year's World Cup finals.

"He certainly has the qualities to play for France and he's a serious candidate," said Marseille coach Jean Fernandez.

NO SECRET

Ribery himself makes no secret of his wish to go to Germany.

"Of course I'm thinking about it," he told Reuters. "Everybody dreams of playing for France."

Former France and Marseille striker Jean-Pierre Papin, who comes from the same northern French town of Boulogne-sur-Mer as Ribery, urged Domenech to pick the exciting midfielder.

"He's physically exceptional and technically gifted," former European Player of the Year Papin said of Ribery.

"He has to play for France," Papin told Le Parisien newspaper. "It would be a mistake not to try him and I'm sure Domenech must be thinking about it."

Ribery, who grew up in a rough suburb of the depressed fishing port of Boulogne, had a reputation as an enfant terrible before making headlines for his prowess on the pitch but he now seems to have matured.

His resume includes being kicked out of a football school in Lille because he was too lazy, being involved in a fight in a nightclub and having rows with club officials and even his own agent.

"I will never forget where I come from and the tough times I've been through," he said. "I've got my feet firmly on the ground. I just want to make the most of what's happening to me."

"EVERLASTING DYNAMO"

Not only the fans at Marseille are impressed by Ribery. The club's fitness coach, Georges Gacon, told Le Parisien the player was a phenomenon.

"His muscular fibres allow him to run faster and longer than anyone else I've seen," Gacon said.

"He's like an everlasting dynamo but he also works very hard."

Several top clubs have expressed an interest in him but Ribery insists he wants to stay at Marseille for the time being.

"I love it here," he said. "Anywhere you go in France you find Marseille fans. At the moment I have no intention of leaving."

The Marseille fans are getting worried Ribery might follow the same path as Ivory Coast striker Didier Drogba, who was their darling but left for Chelsea last year after the French club received a lucrative offer from the wealthy Londoners.

Marseille chairman Pape Diouf had reassuring words for the Ribery-loving crowd.

"He's staying here," Diouf said. "We will not make the same mistake again."

Mehmet Ulupinar

Post by Mehmet Ulupinar »

Yönetim kurulu üyesi Mehmet Helvacı, O.Marsilya’nın Ribery ile ilgili son olarak 3 milyon Euro ödeme teklifinde bulunduğunu söyledi. Helvacı, ‘Anlaşma taraftarı değiliz. Eğer bu şekilde anlaşma yoluna gidersek, verdikleri teklifin daha üzerinde bir rakamda buluşabileceğimizi düşünüyoruz. Ancak böyle bir yola gitmeyeceğiz’ dedi.
Simdi bunu soyleyen yonetici 3 milyonu da alamazsa bunun hesabini kim soracak? Galatasaray yonetimi koyden yeni sehre inmis Okkes gibi oldu yillar boyunca. Vur ensesine al lokmasini. Bizimkilerde ayart oyuncuyu, bedavaya kullan yillar boyu oluyor bu mantik.

Bir de yok mu koskoca Galatasaray klubunde su yaziyi oyuncularin parasini zamaninda odemeyen yoneticilerin gozune sokacak bir babayigit: Onumuzdeki secimlerde aday olacak olsam sadece bu kismi Turkce'ye, Fransizca'ya, Ispanyolca'ya cevirtip 2 saatligine 100 tane adam tutup ASY'de her mactan once dagittirirdim. Ya da daha az adam tutup klubun genel kurul toplantisindan once. Belki gavurca yazinca ne meret bir yonetimin klubu bu hallere getirdigini gorurler de bir sey yapalim derler.. :twisted: :twisted:
The prediction that he might replace Zidane as France's most inspirational player follows a string of fantastic performances since he joined Marseille from Galatasaray in June.

In October he was voted French Player of the Month in a poll by Ligue 1 players organised by their trade union. He followed up this month with a brilliant display and a goal in a 2-1 victory over England that put France's under-21 side into the European championship finals.

A few days later he scored a superb goal from 30 metres in a 2-1 league win by Marseille over Nantes that looks certain to be voted French Goal of the Month, if not the year.

In recent days, Ribery has featured on the front page of just about every sports publication in the country and pressure is mounting on France coach Raymond Domenech to take him to next year's World Cup finals.

Post Reply