Ribery gitti!!!

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Mert Tokman wrote:Ben 100% hakliyiz diye orada burada beyanat verip duran yonetime hodri meydan diyorum...

Madem bu kadar eminsiniz 10 milyon euro geri alacaginizdan - cikarin cebinizden 8 milyon hibe edin Galatasaray klubune - 10 milyon gelince kalan 2si de sizin cebinize hibe ettiginiz paranin faizi olsun - olurmu? :roll:
Bu cok iyi fikir aslinda yahu!? Nasil olsa, istifa filan edecekleri yok! Herkesin korktugu hesap aslinda, istifa edecek olsalar, yerine nasil bir duzenle, kimin gelecegi de belli degilken. Bence kampanya filan acilacaksa, bunun icin acilsin! Madem sozunuzun erisiniz, bu konuda bu kadar eminsiniz, halep orda, arsin burda. Ver 8-9 milyonu simdiden, para alindiginda(??) 1-2 milyonu faiz olarak alip almamak da sana kalsin!
Özgür

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Bence de çok iyi fikir.

Ver sekiz'i al on'u..

Yalandan kim ölmüş ki .Bizimkiler işi ağırdan alıp iş geç sonuçlansın da yalanımızın ortaya çıkmasın diye yanıp tutuşuyordur..

Özhan abi bas artık şu istifayı.

Yıldız da istemiyoruz senden.

GS taraftarı pazar gününü bekliyor. :lol:

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Cengiz Akgun wrote:
Liseli ya da kongreli biri bu dediklerini soyledigin sebebten yapamaz. Bunu bizde biliyoruz. Cunku secilecem derdin de ya. Di$ardan atanarak gelen ise bunu yapar. Vermeyeni de tuzugun maddesini gosterip atar. Zaten kongre dursun onlar boyle evcilik oynar gibi yine ba$kan filan secsinler yine. Logo bizim Rivca bizim Seyran tepe i$leri ile ugra$sinlar. Ama ellerinin hamuru ile erkek i$ine kari$masinlar transferdi profesyonel futbol klubu idi gibi i$ler bu i$i profesyonelce yapanlara verilsin diyoruz.
Eger GS'in su andaki durumu sadece GS Futbol Subesinin kotu yonetimi olsaydi senin dedigin durum gecerli olurdu. Ama 150 milyon dolarlik borc var. GS'in futbol disi bir suru subesi var, masrafi var. Her gun odenen veya yiginla biriken faizi var. Yani olay butun GS kulubunu etkiliyor, ilgilendiriyor. Butun uyeleriyle, kongresiyle, sporculariyla, tasinir tasinmaz mallariyla bir butun olarak.

Profesyonel futbol AS kuralim, iyi bir profesyonel ekip getirelim, hesabi kitabi iyi yapsinlar, iyi transfer yapsinlar duze cikalim demekle olmuyor. Bu ekibin yapacagi her hareket, alacagi her karar butun kulubu etkiler. O yuzden bu profesyonel ekibin butun kulubu yoneten bir ekip olmasi gerekir.

Ertesi gun bilmem kac milyon dolar borc icin banka kapiya dayandiginda bunu neyin butcesinden karsilayacaksin? Yarin senin kapatmayi dusunmedigin bir kac yuz bin dolara 7.8. de olurlar kume dusmek yerine diye kestirip attirdigin basketbol subesi maas diye tutturdugunda kimin kapisina dikilecek?

Bu Futbol AS'nin CEO'su yarin Florya'yi ya da Riva'yi satip stad yapmaya karar verirse, buna kim onay verecek? Bu futbol subesinin CEO'su bana para lazim aidatlar bu andan itibaren senelik 5000 dolardir dediginde, "hadi len, sana ne oluyor, sen alt tarafi futbol subesinin CEO'susun, burada GS kulubunun kongresinin sectigi KOCAAA baskan var" dendiginde ne olacak?

Bugun GS'in 100 ler milyon borcu var. Bu bankalar, finans kuruluslari enayi mi bu kadar borc versinler? Nedir guvenceleri... Iki sik var, ya GS kulubune ait gayri menkuller ya da GS yonetiminin sahsi imzalari. Canaydin belki cebinden cikarip bir sey vermemis olabilir oyle hatri sayilir, ama her buyuk borcun altinda kendi kefilligini gosteren imzalar oldugunu ben okuyorum orada burada. Yani bu demektir, kendi fabrikasi, arsasi, evi, villasi ipotek altinda ya da GS'in rivasi floryasi.

Iste bu yuzden Mart ayinda falan bir yere gitmeyecektir diyorum.

Hayal alemindeyiz bana gore, darilma olmasin. GS kulubunun korkunc bir kaosda oldugu, bugunku anlayis ve duzende ASLA ASLA ASLA duzelemeyecegini anlamamiz gerekiyor. Futbol Subesine Harvard mezunu Exon'un, GE'nin CEO sunu da getirin, 2-3 ay sonra burada guleriz sonuclara hic bir sey farketmedigini gorunce. Herif bir de bizi rezil eder butun dunyaya. Allah'in geri kalmis $arkli okuzleri deyip cekip gider.

Ozan Ersoy

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Caaaaartt kabakagit... :D Buyuk baskan agzinin payini vermis, 2 kez
geri cevirmis...potent baskan...

"Tıpış tıpış gelecek"
Özhan Canaydın kendisini 2. kez arayan Marsilya Başkanı'nı geri çevirdi. Galatasaray Başkanı, "Türkiye'ye gelip, bizden özür dileyecek" yanıtını verdi..
Sarı - Kırmızılı kulüp, Ribery konusundaki ilk şoku atlattıktan sonra, Futbol Federasyonu ve FIFA düzeyinde hukuki işlemlerini hemen başlatırken, Fransız oyuncu ile ilgili hiçbir taviz vermeme kararı aldı.

Ribery'nin transferinde bizzat başrolü oynayan Fransız kulübü Marsilya'nın Başkanı Pape Diouf'un, belgeler ışığında geri adım atması, iplerin Cim - Bom'un eline geçmesini de sağladı.

Diouf, geçtiğimiz gün Galatasaray kulübünü arayarak, anlaşmak istediğini bildirmiş, ama yönetimden kesin bir yanıt alamamıştı. Marsilya Başkanı'nın bu kez Galatasaray Başkanı Özhan Canaydın'la temasa geçtiği ve uzlaşma önerdiği öğrenildi. Diouf'un, "Size, Metz'e ödediğiniz bonservis ücreti (2 milyon Dolar), yaptığınız ödemeler (550 bin Euro) ve üzerine de bir miktar daha para verelim. Bu işi FIFA'ya gitmeden çözelim" dediği bildirildi. Canaydın'ın ise "Kesinlikle olmaz. Ribery, Galatasaray'ın büyüklüğünü anlayamadan, Türkiye'den ayrıldı. Yetmedi, bir de camiamızı karaladı. Şimdi tıpış tıpış Türkiye'ye dönecek ve Galatasaray camiasından özür dileyecek. Bundan sonra Ribery konusunda ne yapacağımızı yönetim olarak kararlaştıracağız" yanıtını verdiği bildirildi.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Bu haberde Star'da...

Ortada kalan Ribery Cim-Bom’a dönebilir

RİBERY’E imza şov yaptıran Marsilya, Galatasaray’ın FIFA resti karşısında yan çizmeye başladı. Sarı-Kırmızılı yönetim, Fransız yıldızın attığı çalımın hesabını sormak için belgelerini FIFA’ya eksiksiz teslim ederken, Marsilya geri adım attı. Menajeri Heiderscheit, ‘Benim oyuncum değil’ diyerek geri çekilince Fransız kulübü de FIFA’ya ‘Resmi sözleşme imzalamadık. Ön anlaşma yaptık. Sorun çözülürse alacağız’ açıklamasını yaptı. Ortada kalan Ribery ise kara kara düşünüyor.

Mustafa Dogan

Post by Mustafa Dogan »

Star: sağlam kaynak ..

Hasan Tezcan wrote:Bu haberde Star'da...

Ortada kalan Ribery Cim-Bom’a dönebilir

RİBERY’E imza şov yaptıran Marsilya, Galatasaray’ın FIFA resti karşısında yan çizmeye başladı. .....................
Meczup

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Beklenen oldu.
10 MİLYON EURO'NUN ÜZERİNE SOĞUK SU İÇİN BECERİKSİZLER.
Her nekadar haber Milliyetten Halil özer imzalı ise ben gerçek olduğunu düşünüyorum.

Ribery'ye izin çıktı

FIFA, Futbol Federasyonu'na yazı göndererek, Fransız futbolcuya "Oynar sertifikasının" verilmesini istedi. Bu gelişme, "Franck Ribery'ye futbol oynatmamaya" hazırlanan Galatasaray'ın tüm planlarını alt üst etti

Sarı - Kırmızılı kulüpte Ribery şokunun şaşkınlığı sürerken, FIFA'dan gelen bir yazı tüm beklentileri alt üst etti. FIFA, Futbol Federasyonu'ndan Fransız oyuncuya "Oynar sertifikasının" verilmesini istedi.
FIFA, hem federasyonu hem Galatasaray'ı şaşkına çeviren yazısında, her iki kulübün hazırladığı dosyaların eline ulaştığını belirtti, "Gerekirse bu dosyalar tarafımızdan karara bağlanır. Ancak her iki kulübün oturup, görüşmesi ve anlaşması daha uygun olur. Bu gerçekleşmezse devreye gireriz" ifadesini kullandı. Ayrıca yazıda Ribery'nin, Galatasaray'da oynamak istemediği, Marsilya'nın talebi halinde futbol oynaması için gerekli sertifikanın gönderilmesi gerektiği vurgulandı. FIFA'nın yazısında şunlar yer aldı:

Buluşma şart
"Galatasaray, özel sözleşme gereği bu oyuncudan ya da Marsilya Kulübü'nden 10 milyon Euro istiyor. Ribery ise yapılan anlaşma gereği alması gereken paraların, Galatasaray tarafından zamanında ödenmediğini belirtiyor. Her iki tarafın dosyaları bize ulaşmıştır. İki kulüp bu konuda oturup anlaşabilir. Bu süre içinde de Ribery'nin sertifikasının verilmesi yerinde olur".
Galatasaray'ın bu isteğe şiddetle karşı çıkmasına rağmen, Futbol Federasyonu'nun sertifikayı vermek zorunda olduğu da öğrenildi. Sarı - Kırmızılı takımın, FIFA'da dosyaların görüşülmesi ve davanın sonuçlanması sırasında geçecek sürede Ribery'nin futbol oynamasını engellemeyi ve Marsilya'yı bu şekilde köşeye sıkıştırmayı planladığı bildirildi. Ancak Cim-Bom'un bu planı suya düştü.
Last edited by Mehmet Gorgen on Thu Jun 30, 2005 6:22 pm, edited 1 time in total.

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

YUYKARIDAKİ HABERİN AYNISI AKŞAM VE TERCUMAN GAZETESİNDE DE VAR.Dolayısıyla doğrluluk payı çok yüksek.

Franck Ribery olayında dün iki sürpriz gelişme birden yaşandı. Galatasaray'ın şikayette bulunduğu FIFA, Türkiye Futbol Federasyonu'na bir yazı göndererek, 'Ribery'nin uluslararası transfer sertifikasını hemen Fransa Futbol Federasyonu'na gönderin' denildi. FIFA bu talebine gerekçe olarak ise, 'İki kulüp arasındaki ihtilaf maddidir. Dolayısıyla oyuncunun futbol oynamasına engel teşkil etmez. İhtilaf halindeki kulüpler masaya oturur ve anlaşma zemini arar. Eğer anlaşma olmazsa, FIFA hakem olarak devreye girer ve anlaşmazlığı noktalar' denildi.

Bugün toplanıyor

Federasyon yetkilileri bu yazının şokunu yaşarken, yaklaşık olarak bir saat sonra bu kez Fransa Futbol Federasyonu, yine bir yazıyla Türkiye Futbol Federasyonu'ndan Ribery'nin uluslararası transfer sertifikasınının acilen Marsilya'nın talebi nedeniyle kendilerine gönderilmesini istedi. Federasyon yönetiminin bugün biraraya gelerek Franck Ribery'nin uluslararası transfer sertifikasının gönderilip, gönderilmeyeceğine karar verecek. Bu arada Galatasaray Kulübü'yle de son gelişmelerle ilgili olarak görüş alış verişinde bulunulacak. Öte yandan G.Saray, Metz ve Marsilya Kulüpleri Ribery için bugün Fransa'da bir araya gelecekler.(akşam)

Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Mehmet Gorgen wrote:Beklenen oldu.
10 MİLYON EURO'NUN ÜZERİNE SOĞUK SU İÇİN BECERİKSİZLER.
Her nekadar haber Milliyetten Halil özer imzalı ise ben gerçek olduğunu süşünüyorum.
Birseyler yazmaya niyetlendim.... Ama yine de, "hadi" dedim, "yarinki resmi site 'zorunlu aciklama'sini da bekleyeyim, bu haberlerde, bizimkilerin beklentileri/planlari olarak soylenen seylerin ne kadarini yalanlayip, bu sefer ne gibi iddialarda bulunacaklar"...

Hoscakalin simdilik,
Özgür

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Soguk su ic tavsiyesine katiliyorum...fifa oyuncunun oynamasini istiyor,
öncelik bu. Is 2-3 sene uzar, neticede 1 millon avro alirlar :D Italyan
taktigi iste...

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Ozan Ersoy wrote:
Cengiz Akgun wrote:

Profesyonel futbol AS kuralim, iyi bir profesyonel ekip getirelim, hesabi kitabi iyi yapsinlar, iyi transfer yapsinlar duze cikalim demekle olmuyor. Bu ekibin yapacagi her hareket, alacagi her karar butun kulubu etkiler. O yuzden bu profesyonel ekibin butun kulubu yoneten bir ekip olmasi gerekir.

Ertesi gun bilmem kac milyon dolar borc icin banka kapiya dayandiginda bunu neyin butcesinden karsilayacaksin? Yarin senin kapatmayi dusunmedigin bir kac yuz bin dolara 7.8. de olurlar kume dusmek yerine diye kestirip attirdigin basketbol subesi maas diye tutturdugunda kimin kapisina dikilecek?

Bugun GS'in 100 ler milyon borcu var. Bu bankalar, finans kuruluslari enayi mi bu kadar borc versinler? Nedir guvenceleri... Iki sik var, ya GS kulubune ait gayri menkuller ya da GS yonetiminin sahsi imzalari. Canaydin belki cebinden cikarip bir sey ... i floryasi.

Iste bu yuzden Mart ayinda falan bir yere gitmeyecektir diyorum.

Ozan Ersoy
Iste zurnanin zirt dedigi yer burası. Herkes Canaydin gitsin, istifa etsin,
falan diyor. Peki sonra kim gelecek?
Biri bulunur. Son 10 senedir niye bulunmadi o zaman.?
Kongre disindan olsa , secer kongre icinde bir temsilci baskan , hatta profesyonel, yaapr planini, secer kadrosunu, gelir.
AMA YOK; YOK; YOK.
Lutfen borcun katlamasina sebep olan sorumsuz eski baskanlarin ve yoneticilerin muhalefet grubu demeyin. Arti onlarin koyacagi kefaleti bankalar kabul etmez. Kredibiliten az olunca, fahis faizle borcu yukseltirsin.

Bu Riberyi olayi biz cok sinirlendirsede, su ana kadar ki yonetimin yaptigi dahaonce yaptiklarina kıyasla, hatalarin en hafifi. Her klubun basina gelebilir. FB Ortegaya parayi verdigi halde kacirdi. Ama bir kere guvenirliligi kaybettiler, artik hersey batiyor taraftara. Toparlamalari zor.

Ama artik bir toplu histeri krizi haline gelmis ''beceriksiz yonetim, Canaydin istifa'' mesajlari cok baydi beni. Bir hakaret yarisi gidiyor. Arada olan GS'ye oluyor. Bir tek Ribery yuzundan maca geliyorsa gelme kardesim.
Canaydin yarin ''saglik nedenlerinden dolayi cekilse, ne olacak? Sorunlar halledilecek mi? Kapiya alacaklar dayaninca ne halt edecekseniz?
Kim var? Borclara kefaletini kaldirdigi anda GS nefes alabilecek mi? Yemek ve platform duzenlemeyle bitmiyor bu isler.

Bana Canaydinci falan demeyin, onu basarisiz buldugumuda soyledim, ona oy falanda vermedim. Ama lutfen
biraz sagduyu yahu. Simdi ne olacak, alternatif ne, yerine;
bir hakaret yarisi.

Cok yiprandi, Martta aday olacagini zannetmiyorum. Ama hala ciddiye alınacak bir ekip yok.
NO ADNANS, NO CRY !!

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Turgay Kıran'ın bugünkü açıklamaları:

Galatasaraylı yönetici, FIFA'nın, Türkiye Futbol Federasyonu'na, Franck Ribery'nin yeni takımında oynayabilmesi için sertifika verilmesi konusunda yazı göndermesinin, bu süreçte yaşanan rutin bir olay olduğunu kaydetti.

Bu konuyla ilgili sorulan bir soruyu yanıtlayan Turgay Kıran, ''FIFA her zaman futbolcu lehine karar vermeye çalışır. Bunlar rutin yürüyüşlerdir. Ribery, mutlaka bonservisi için FIFA'ya başvurmuştur. Bizim davamız devam ediyor, hiçbir sorun yoktur'' açıklamasını yaptı.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet Gorgen wrote:Turgay Kıran'ın bugünkü açıklamaları:

Galatasaraylı yönetici, FIFA'nın, Türkiye Futbol Federasyonu'na, Franck Ribery'nin yeni takımında oynayabilmesi için sertifika verilmesi konusunda yazı göndermesinin, bu süreçte yaşanan rutin bir olay olduğunu kaydetti.

Bu konuyla ilgili sorulan bir soruyu yanıtlayan Turgay Kıran, ''FIFA her zaman futbolcu lehine karar vermeye çalışır. Bunlar rutin yürüyüşlerdir. Ribery, mutlaka bonservisi için FIFA'ya başvurmuştur. Bizim davamız devam ediyor, hiçbir sorun yoktur'' açıklamasını yaptı.
Rutin ne demek? Kiran gibi (kiran degil kirik dokuk aslinda) adamlarin yonetici diye adam yoklugunda secilmesi de rutin yuruyu$ mu?
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Turgay Kıran'ın mart ayında Ali Dürüst ile beraber başkanlık seçiminde aday olacakları konuşuluyor. Bakarsın Turgay Kıran seneye bu vakitlerde yeni GS kulübü başkanı diye demeçler verir.

Şimdiden nasıl kıvrılır onun örneklerini veriyor.Ribery tıpış tıpış gelecek deyip arkasından böyle demeçler verilmesi ne kadar tutarlı olduklarının göstergesi.

Aranızda Marsilyadan 2.5 milyon euro'dan 1 kuruş fazla koparılabileceğini düşünen var mı acaba?

Bence Metz'e verdikleri 2.5 milyonu kurtarmaları bile başarı.

Felipe'ye 3.5 milyon usd bonservis bedeli verip de adamın yarım sezon oynamadan ülkesine gidip beş kuruş bonservis parası alamadığımız da Sn.Canaydın yönetimiden bu konuda ne kadar ümitkar olmamız gerektiğini apacik ortaya koymuyor mu?

Kimseyi yıldız oyuncu almadığı için eleştirmiyoruz. Adam gibi çıkıp bütçemiz çok kısıtlı deyip, ona göre adam alırsın.Kimse de eleştirmez.

Böyle önceden 3 yıldız falan alacağım, 10 senede 7 şampiyonluk veya ribery tıpış tıppış gelecek diye demeçler verip de sonra yanar döner olursanız tabiki bu adamları eleştireceğiz.

Turgay Kıran bugün TV'de seyrettim 7-8 yıldız oyuncuyla görüştüklerini bunlardan 1-2 tanesini alacaklarını söyledi. Eger almazlar ise tabi ki eleştireğiz.
Öyle bedavadan sallama yok.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Mehmet Gorgen wrote:Turgay Kıran bugün TV'de seyrettim 7-8 yıldız oyuncuyla görüştüklerini bunlardan 1-2 tanesini alacaklarını söyledi. Eger almazlar ise tabi ki eleştireğiz.
Öyle bedavadan sallama yok.
Elestirmek 'yildiz oyuncu' tanimlamalarina bagli bir olay...

Post Reply