Yeni Formalar!

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ozgur Huseyinoglu

Yeni Formalar!

Post by Ozgur Huseyinoglu »

... diye baslik acip, sizleri heyecanlandirip, resim gecmemek olmaz ama, sanirim su siralarda bitmek uzere olan (gecen sezon ortasinda tanitilan beyaz ve parcalinin yaninda) yeni sezonde kullanilacak 2 formanin tanitimindan resimlere ulasamadim. Resmi site dahil muhtelif yerlerde var haberleri ama, henuz resmi sitede, GS Store'da, veya nispeten hizlica yenileniyor diye bildigim birkac haber sitesinde resimlere ulasamadim. Bulanlar bu basligin altina ekleyiversinler bir zahmet! :)

Hoscakalin,
Özgür

Deniz Selman

Post by Deniz Selman »

http://www.galatasaray.org/detay.asp?PI ... rID=289208

Hic bir sey anlasilmiyor ama belki az sonra resim eklerler...

Ozgur Huseyinoglu

Deniz Selman wrote: http://www.galatasaray.org/detay.asp?PI ... rID=289208

Hic bir sey anlasilmiyor ama belki az sonra resim eklerler...
Sagol Denizcigim.

En azindan aciklayici bir paragraf var bu haberde:
Yeni sezonda 5 farklı model
Galatasaraylı futbolcuların 2005-2006 sezonunda giyeceği formalar; klasik parçalı, beyaz, kırmızı ve siyah forma ile 100. yıl forması olmak üzere toplam 5 farklı modelden oluşuyor. Galatasaray Futbol Takımı’nın
- kendi sahasında giyeceği forma klasik sarı kırmızı;
- deplasman maçı formaları beyaz;
- Avrupa maçları ve özel maçlarda giyeceği formalar ise kırmızı ve siyah olarak tasarlandı.
(Ajansspor oldugu gibi araklamis resmi, biz de gecelim madem, Deniz'in de dedigi gibi, pek belli olan birsey yok ama)
Image
100. yil formasi denilen de parcali olduguna gore, 2. bir parcali daha duzenlendigi anlami cikardim ben burdan ama, hayirlisi bakalim.. :)
Özgür

Ozgur Huseyinoglu

Ben o yaziyi post ederken, resimler de eklenmis resmi site haberine:

15 Resim, "hepsi bir arada"!

Hoscakalin,
Özgür

Deniz Selman

Post by Deniz Selman »

Resimler konmus...ayni link.

Formalar:

1) gecen seneki 100. yil formasi
2) (sanirim) gecen seneki beyaz forma (resimlerde baska olmadigina gore)
3) yeni parcali forma (100. yil'a benziyor ama omuzda renk degismiyor, siyah arma var ve buyuk GS yok)
4) siyah forma (sim-siyah)
5) "kirmizi" forma dedikleri ama aslinda cubuklu'ya benziyor...kirmizi cubuklar yavastan koyu turuncu'ya benzer bir renge kaciyor ve cubuklu gibi oluyor.

Ben dogrusu formalari begendim. Hep parcali forma isterken birden bire 2 parcali forma oldu. Ayrica kirmizi/turuncu/cubuklu forma cok hosuma gitti. Ayrica siyah forma her zaman beyazdan iyidir bence umarim bu kadar guzel forma varken gene ust uste maclarda hep beyaz forma kullanilmaz...

Deniz

Tan Erten

Post by Tan Erten »

Seneler sonra bunu yazabildigim icin cok mutluyum.

Bu seneki formalar HARİKA.

Ozellikle parcalı forma super, 100.yılın ruhuna uygun cok sade ve guzel.

Digerleri de super. Siyah forma da iyi dusunulmus. Bu renk madem kullanılacak en azından boyle degisik bir sekilde kullanilsin.

Yoneticileri, tasarimcilari ve Adidas'i kutluyorum.
Tan Erten

Ali Okan Aksoylu

Post by Ali Okan Aksoylu »

yeni formalarin lansman tarihi hakkinda ne dusunuyorsunuz?
gecmis yillara gore biraz erken. Muhtemelen liglerin baslayacagi tarihe kadar korsani yapilacak. Fakat mac olmadigindan ve stad cevresinde korsan saticilar olamayacagindan ligler baslayana kadar herkes mecburen store'lardan resmi urun almak zorunda kalacak.

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Formalar genel anlamda güzel fakat çok farkli ve dikkat çekici bir forma tasarimi yok.

Lansman tarihi de güzel bir de transferi böyle erken yapabilseler.

Burak Fenercioglu

Post by Burak Fenercioglu »

Ali Okan Aksoylu wrote:yeni formalarin lansman tarihi hakkinda ne dusunuyorsunuz?
gecmis yillara gore biraz erken. Muhtemelen liglerin baslayacagi tarihe kadar korsani yapilacak. Fakat mac olmadigindan ve stad cevresinde korsan saticilar olamayacagindan ligler baslayana kadar herkes mecburen store'lardan resmi urun almak zorunda kalacak.
Katiliyorum Okancim, korsani yapilsada o korsan urunlerin satilmasi guc gozukuyor bu etapta. Ama transfer yapip taraftari da store'a cekmek lazim, firsat varken. Bu GS yonetiminin gorevi, uyumamalilar.

Sezon baslayana kadar boyle transfersiz gecer, ustune elindeki yildizlar kayip giderse biraz zor satarsin o urunleri sezon oncesi... Alelacele son dakika transferiyle de, iyi ciksa bile, yine korsan saticilari zengin edersin!
Last edited by Burak Fenercioglu on Tue Jun 28, 2005 6:27 pm, edited 1 time in total.

Ozgur Huseyinoglu

Yeniler icin, online olarak, henuz gorunurde birsey yok ama (Eski beyaz, ve 100. yil parcaliya burdan ulasilabiliyordu zaten), resmi site haberine gore, store'larda, yeni 3 formadan 2'si satisa cikmis. Denizcigim, senin favori kirmizi icin Temmuza kadar beklemen gerekiyormus nedense (Hani TR'de olsan bile yani)?! :)
Resmi Site wrote:2005/2006 Sezonu Formaları Satışta!..

Galatasaray Profesyonel Futbol Takımı'nın 2005-2006 sezonunda giyeceği ve 27 Haziran Pazartesi akşamı Florya Metin Oktay Tesisleri'nde Galatasaray camiası ve basın mensuplarına tanıtılan adidas formaların satışına başlandı.

Galatasaray yeni sezonda beş farklı model formayla sahaya çıkarken, 2005 yılının Nisan ayında piyasaya çıkan 100. Yıl forması ve beyaz formanın satışları devam ediyor. 2005-2006 sezonun diğer iki modeli olan siyah ve klasik parçalı forma da satışa çıktı. Klasik parçalı ve siyah formanın satış fiyatı 70 YTL (70.000.000 TL) olarak belirlenirken; klasik parçalı formanın replikası ise ise 42 YTL (42.000.000 TL).

Galatasaray'ın yeni sezon formalarına tüm Galatasaray Store'lardan ulaşılabilirken; kırmızı formanın satışına Temmuz ayında başlanacak.
Hoscakalin,
Özgür

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Ozgur Huseyinoglu wrote:Yeniler icin, online olarak, henuz gorunurde birsey yok ama (Eski beyaz, ve 100. yil parcaliya burdan ulasilabiliyordu zaten), resmi site haberine gore, store'larda, yeni 3 formadan 2'si satisa cikmis. Denizcigim, senin favori kirmizi icin Temmuza kadar beklemen gerekiyormus nedense (Hani TR'de olsan bile yani)?! :)

klasik parçalı formanın replikası ise ise 42 YTL (42.000.000 TL).

Hoscakalin,
Şu replika kelimesine bayılıyorum. Aynı replika olayı fener formalrında da var. Bunlara "taraftar " forması da diyorlar. Kopya demek ayıp oluyor heralde.

Ozgur Huseyinoglu

Mehmet Gorgen wrote:Şu replika kelimesine bayılıyorum. Aynı replika olayı fener formalrında da var. Bunlara "taraftar " forması da diyorlar. Kopya demek ayıp oluyor heralde.
Eee, olay pazarlamaya gelip dayaniyor boyle kelimelerde. Bu memlekette de mesela, kullanilmis (2. el) araba olayindaki ifadeye biterim ben. Normalde daha cok konusma dilinde alisilmis olan "used" kelimesidir; bizdeki "kullanilmis"a karsilik gelen. Ama cogu reklamlarda, galeriler "previously owned" gibi, bana ucube gelen bir deyim kullanir, sirf "kullanilmis" dememek icin, "daha onceden sahibi olan" arabalar satarlar yani. Hatta daha da otesi vardir, "(mesela) Honda tarafindan sertifikali" diye. 2. el arabalari bir genel kontrolden gecirip sattiklari zamanki adi da oyle olur...

Eee, burda da "ucuz" forma dememek icin, korsanla rekabetin yolu boyle bulunmus, ne yapacaksin... ;)
Özgür

Ozgur Huseyinoglu

Ozgur Huseyinoglu wrote:Yeniler icin, online olarak, henuz gorunurde birsey yok ama (Eski beyaz, ve 100. yil parcaliya burdan ulasilabiliyordu zaten), resmi site haberine gore, store'larda, yeni 3 formadan 2'si satisa cikmis. Denizcigim, senin favori kirmizi icin Temmuza kadar beklemen gerekiyormus nedense (Hani TR'de olsan bile yani)?! :)
Online olarak da artik satista formalar. Resmi sitede de, hatirlatmasi yapilmis:
2005-2006 Sezonu Formaları

Galatasaray Profesyonel Futbol Takımı'nın 2005-2006 sezonunda giyeceği adidas formaların satışları devam ediyor.

İŞTE YENİ SEZON FORMALARI VE SATIŞ FİYATLARI
Image Image
Image Image
KIRMIZI ÇUBUKLU FORMA'nın satışına Temmuz ayında başlanacak.
Hepsiburada.com altinda calisan GS Store'un "Yetişkin Formalar" kisminda da yine resimleri var formalarin: (Parcali - Parcali "Taraftar" ;) - Siyah)

Hoscakalin,
Özgür

Tan Erten

Post by Tan Erten »

Renklere dikkat ettiniz mi? Bir kac ay once ilan edilen gercek renklerin kullanilmasindan vazgecilmis herhalde. Kullanilan sari ve kirmizi yine bildigimiz tonlarda.

Formayi magazada gormeden kesin bir sey soylemek istemiyorum ancak durum internetten gozuktugu gibiyse yine bir tutarsizlik ornegi sergiledi yonetim. Baska soyleyecek bir sey yok.
Tan Erten

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Bence de renkler eski renklere dönmüs. 100.yil formalarindaki renklerle aralarinda daglar kadar fark var.

Post Reply