YARISMA: Bu seneki $ampiyon Songur Ozler

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ozgur Huseyinoglu

YARISMA: Bu seneki $ampiyon Songur Ozler

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Selamlar,

Yarisma sayfalarimizda bazi birkac gelistirmeyi daha yaptiktan sonra yeni sezonunun acilis duyurusunu yapayim istiyordum ama, isler su siralar pek izin vermeyecek gibi gorunuyor. Onun icin bu yeniliklerden bagimsiz olan tahminlerin yapilmasi icin acilisi yapmis olalim dedim.

Forum sayfalarinin basinda gordugunuz " [Süper Lig Yarışması]" link'i, ve ana sayfadaki ilgili yarisma link'i yeni sezon icin guncellendi. Arsiv sayfamiz da ("[Butun (devam eden ve eski) Yarismalar]") 04-05 sezonunu emekliye ayirip yeni sezonu tepeye cikararak guncellendi. Eger daha once URL'i "?league=1" ile biten sayfayi "sik kullanilanlar"iniza (bookmark) eklediyseniz, lutfen onu da guncellemeyi ihmal etmeyin.

Yeni sezon da tamamen ayni yapi uzerine kuruldugu icin, gecen seneye gore fikstur disinda bir farklilik olmamasi lazim. Fiksturde bir yanlislik, veya baska turlu bir sorunla karsilasirsaniz, bana ulasiverin bir zahmet mumkun oldugunca cok detayli bilgiyle.

Gecen sezonun (Super lig icin olan) kirmizi yildizlarini da, yeni sezonun ilk haftasinin kirmizi yildizini verdigimde temizleyecegim. Kirmizilarin sahipleri yildizlarina su siralar iyi baksinlar ;) , ve yenilerini almak icin tahminlerini zamanlica girmeyi de unutmasinlar!

Hoscakalin, iyi sanslar!
Last edited by Ozgur Huseyinoglu on Sat May 06, 2006 1:02 am, edited 19 times in total.
Özgür

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Yarışma başladı bakalım bu sene ilk 50'ye girebilecek miyim?

Geçen sene yarışma birinci olacak kişiye bir forma ve çikolata sözüm vardı. Yerine getirdim(inanmayan kazanana sorabilir :lol: ).

İnmamayacaksınız ama. Ahmet Sevim bey, formasının arkasına 28 Franck Ribery yazdırtmıştı. Bende yazdırıp gönderdim. Ama bunu duyan Riberyi hemen kaçmış. :lol:

O yüzden gelecek sene birinci olacak kişinin formasına futbolcu ismi değil kazanAnın ismini yadıracağım. Ne de olsa enazından bir futbolcu kaptırmamış oluruz. :lol:

Ahmet sevim bey, Ribery formasını giyerken acaba ne hissediyordur şimdi?

Çikolatalar Ülker markalı olacak,başka marka bizde bulunmaz :lol:

Hadi yarışmaya....

Ozgur Huseyinoglu

Ilk maca sadece 16 saat kaldi!!

Selamlar Tekrar,

Yarismayi tekrar bir hatirlatayim dedim. Gecen sene son haftalarda, 60 kisi civari bir katilim tutturabilmisiz. Simdi ise, ilk haftada, ilk maca 16 saat civari bir zaman kala, o rakama gelememisiz. Butun sezon birinciligi/derecesi icin oynayip, arada hafta kaciranlar, oynamayi biraktigi icin (veya nasil olsa bir hafta kaciririm diye hic baslamayanlar da var aslinda ;) ), (arada sezon ortasin baslayip katilimi arttiranlar olsa da), genelde giderek azaliyor katilim. Saglam baslayip, saglam devam edelim derim ben; haydi tahmininize kuvvet!! :)

Arada bir seyi daha da hatirlatmis olayim aslinda, yukarda "hafta kacirma" olarak ifade ettigim sey, aslinda, eski yarismamiza uygun bir ifade. Hafta icindeki 9 macin herbiri icin, baslama saatinden dakikalar oncesine kadar tahmininizi guncelleme sansiniz var. O kadar son dakikacilik yapmayin ama tabii yine de! :)
Hoscakalin,
Last edited by Ozgur Huseyinoglu on Fri Sep 30, 2005 2:30 am, edited 1 time in total.
Özgür

Ozgur Huseyinoglu

YARISMA: UNUTMA: 2. Hafta tahminleri daha fazla gecikmesin!!

Yarismamizin TR'deki Pazarlama Sorumlusu (Marketing Manager diye, soyle gavurca bir karsilik da uydurayim da, fiyakali dursun!) Sevgili Bahri tatilde iken, onun arkadas grubu umalim ki, hatirlatma maillari olmadan tahminlerini girsinler baslamak uzere olan hafta icin! Gecen haftaki tahminci sayimizdan su siralar 30 eksigimiz var gibi. Hadi daha da bekletmeyin, Galatasaray'imizin maci ile 2. hafta aciliyooor!!!

Beraberliklerle dolu ilk haftada 7 macin, "G/B/M" sonucunu dogru olarak bilen tek yarismacimiz, sezonun ilk birincisi Arif Yilmaz'a da tebrikler.

Hoscakalin.
Özgür

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

maç tahminimi maçtan 1.5 saat önce girdim. Daha önce tahmini girmiş olan bir arkadaşın soyadını görünce zaten bu yarışmada şansımın hiç olmadığını anladım.

Arkadaşın soyadı

"skorbilir"

ben de soyadımı değiştireyim bari...

"toto tutturan" "iddia bilir" vs gibi bir soyad uygun olur mu acep :lol:

bu arkadaşın atalarını merak etmedim değil.Acaba böyle birsoyad almak için neler yapmışlardır?

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Bu hafta deplasman takimlarinin surpriz basarilari sonucu tahminlerde basarisizlik orani artmis olmali:

Bugunku mac sonuclari:

Fenerbahce 2 - 2 Diyarbakirspor
Gaziantepspor 0 - 0 Sivasspor
Malatyaspor 0 - 5 Manisaspor
Rizespor 1 - 2 Samsunspor

Ben bu dort mactan sadece Sivas ve Rizenin gol sayilarini dogru tahmin edebildim. Yani 2 puan kazanabildim.

Ozgur Huseyinoglu

YARISMA: 2. Hafta Birincimiz Ali Okan Aksoylu'ya Tebrikler!!

Tolga Girici wrote:Bu hafta deplasman takimlarinin surpriz basarilari sonucu tahminlerde basarisizlik orani artmis olmali:
Bugunku mac sonuclari:
Fenerbahce 2 - 2 Diyarbakirspor
Gaziantepspor 0 - 0 Sivasspor
Malatyaspor 0 - 5 Manisaspor
Rizespor 1 - 2 Samsunspor
Ben bu dort mactan sadece Sivas ve Rizenin gol sayilarini dogru tahmin edebildim. Yani 2 puan kazanabildim.
Sevgili Tolga,

Kazandigin 2 puanla, Cumartesi maclarinda, benden 2 puan daha fazla kazanmissin! :) Ben direk 0 cekmisim. :(

2. Hafta sonuclarinda, birincimiz Ali Okan Aksoylu da aslinda Cumartesi olasi 20 puandan, sadece 3 puan almisken, Pazar maclarinda saglam bir ataga gecip, aldigi 20'de 16 puanla, herkesin ortalamasinin dustugu bu haftada, 22 puan ile ipi goguslemis. Tebrikler kendisine! Yildizini az once eklemis oldum sisteme.

Hoscakalin.
Last edited by Ozgur Huseyinoglu on Tue Aug 16, 2005 11:10 pm, edited 1 time in total.
Özgür

Ali Okan Aksoylu

Post by Ali Okan Aksoylu »

tesekkur ederim:)
aslina bakarsaniz ozellikle Kayserispor vs. Kayseri Erciyes macinin ozetini seyredince oldukca sansli bir tahmin yaptigimi kabul etmeliyim..

Ozgur Huseyinoglu

YARISMA: Dunya Kupasi 12. Hafta Tahminlerinizi Unutmayin!

Sadece 16 kisiye dusmusuz son 2 haftasinda ama, kalan 4-5 kisi icin, yine de, "yarisma sorumlusu" gorevimi yerine getireyim! :)

Bir dolu takim hazirlik maci yapacak olsa da bu Carsamba, 6 resmi eleme maci da var "World Cup 2006" yarismamiz dahilinde olan. 12. hafta tahminlerinizi burdan yapabilirsiniz, 6 macla, kolaydan bir kirmizi yildiz almanin yolu, benden hatirlatmasi! :)

Hoscakalin.
Özgür

Ozgur Huseyinoglu

YARISMA: UNUTMA: 3. Hafta tahminleri!!!

Gecen haftalarin tahminci sayimizdan su siralar 10-15 civari eksigimiz var. Bugun (Cuma) mac olmayan hafta, Cumartesi TSI 19:00'da Trabzon maci ile aciliyor. O gunki 3 diger mactan sonra, Pazar gunu de 5 mac var. Tahminler icin buraya buyrun!

6 maclik WC 2006 12. hafta birincimiz Haldun Ozdemir'e de tebrikler. Kirmizi yildizini alip, Bahri'den birinciligi geri almis oldu yanlis hatirlamiyorsam.

Hoscakalin.
Özgür

Ozgur Huseyinoglu

YARISMA: 3. Hafta Birincisi Recep Mazlum'a Tebrikler!

3. Hafta sonuclari da, hayli ilginc oldu. 67 yarismaci, 5-20 puan arasinda yerlerini almis oldular. Nitekim birincimiz Recep Mazlum dusuk ortalamali dedigimiz gecen haftanin da altina dustugumuz bu haftada, 20 puan ile (yine 20 puanli 2 yarismaciyi, tutturdugu tam skorlu maclarin sayisiyla ekarte edip) ipi goguslemis. Tebrikler!

Bu arada, mac basliginda puan durumu ile ilgili soru vardi. Cogu zaman forum yoneticilerinden biri (cogunlukla Bahri, Cengiz Hocam, ya da ben) maclarin sonuclarinin belli olmasinin ustunden cok gecmeden yarisma sayfalarini (ve dolayisiyla "Puan Durumu" sayfasini da) guncellemis oluyoruz. Ama, bu haftasonu biraz daha gecikmeli olarak girilmis oldu sonuclar sanirim. Bahricigim tatilinden donunce, eminim yine eski hizimiza doneriz guncellemelerde! :)

Hoscakalin.
Özgür

Ozgur Huseyinoglu

YARISMA: UNUTMA: 4. Hafta tahminleri!!!

Gecen haftanin tahminci sayisindan su siralar yine 15 civari eksigimiz var. Yarin (Cuma) TSI 20:00'de Antep macimiz ile aciliyor hafta. Tahminler icin buraya buyrun!

Hoscakalin.
Özgür

Ozgur Huseyinoglu

YARISMA: UNUTMA: 8. Hafta tahminleri!!!

UEFA cokuntusunde, kafamizi dagitmak icin, kendimizi yarismaya verelim bari... :) :(

Son 2 haftanin tahminci sayisindan su siralar 40 civari eksigimiz var. Yarin (Cuma) TSI 20:00 (19:00 CET / 1pm EST / 10am PST) Gaziantep-Genclerbirligi maci ile aciliyor hafta. Tahminler icin buraya buyrun!

Simdi verecegim tavsiyeme, kendim de cok uymuyorum isin dogrusu ama, farkedeniniz olmustur, 7. hafta birincimiz (ve eski sampiyonlarimizdan), Nezih Gunal (tebrikler bu arada! :)), hafta birinciligi yildizini, butun diger istatistikleri (toplam puan, ortalama puan, dogru sonuc, tam skor) 2. ile esit olunca, sadece tahminini daha erkenden (tam bir ay oncesinden hatta) sisteme girdigi icin almis oldu (Hafta ikincisi Yekta Tahmas'a da bir "teselli yildiz"i versek mi diye dusundum netekim :)). Erken kalkan yol alir durumlari, tahmininizi mumkun oldugunca erken girmeye calisin!

Hoscakalin,
Özgür

Ozgur Huseyinoglu

YARISMA: UNUTMA: 10. Hafta tahminleri + Turkiye Kupasi

Selamlar,

10. hafta tahminlerinde, 30 kadar eksigimiz var gibi son haftalara gore, unutmayin, buyrun burdan giriverin!

Henuz sadece 1 katilimci farkedip de tahmin girmis :) :( ama, 1-2 gundur, forumun ust basliklarinda, diger yarismalarin yaninda, "[Türkiye Kupası Yarışması]" da yerini aldi. Henuz sadece 25 ekimde (Sali gunu, carsamba sanmayin) acilacak ilk haftanin mac saatleri belli oldugu icin bir tek onu girmis oldum. Toplamda, 5 grup maci, 2 ceyrek final, 2 yari final, 1 de final olmak uzere, 10 "hafta" olarak duzenledim, edindigim bilgiler cercevesinde. Diger 9 haftanin maclarini, fikstur belli oldukca ekleriz.

Dunya kupasi elemelerinin play-off'lari icin de, 17 ve 18. haftalar da eklenmis durumda bir suredir.

Hoscakalin,
Özgür

Ozgur Huseyinoglu

YARISMA: !!TURKIYE KUPASI!! 1. Hafta tahminleri

Selamlar,

1. hafta tahminlerini, 12 yarismaci yapmis simdiye kadar sadece. Yepisssyeni yarismamizi :) unutmayin, buyrun burdan giriverin tahminlerinizi!

Gerci, maclarin baslama saatlerine kadar tahminlerinizi degistirebiliyorsunuz, veya ilk maclari kacirsaniz da, sonrakileri girebiliyorsunuz ama, eksik maciniz olmasin, baskalari puan alirken o maclardan! ;) Ilk mac 25 Ekim Sali gunu Trabzon ile Kayserispor arasinda, TSI 20:00'de (19:00 CET, 1:00 pm EST) basliyor.

Hoscakalin,
Özgür

Post Reply