Turkiye Ligi Maclari 2005-2006

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Ve bitti... FB evinde iki puan verdi.

Ozan

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Dakika 92 radyoda Orhan Ayhan "$imdi orta sahada Gokhan topu aldi ileri dogru gidiyor. Ha ..." bir duraklama. "Hakem faulu vermedi. Aurello gozunun onunde Gokhan'i tirpan atarak indirdi ama Dereli faulu vermedi sayin dinleyenler." gerci 10 ki$i kalmi$ Rizenin bir halt edecegi yok ama Orhan Ayhan gibi bu i$i senelerdir yapan adam tirpan atma ne demk oldugunu bilir.

Rize yapacagini yapti yenecekleri maci berabere bitirdiler. 3 yerine iki puan kaybi pek onemli degil ama antu formunu kitlemeye yeter. Yalniz yarin GS bu farki kapayacak durumda olacak mi Malatya kar$isinda. Buna emin olan pek yok gibi.
Last edited by Cengiz Akgun on Fri Feb 03, 2006 11:05 pm, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Ozan Ersoy wrote:Ve bitti... FB evinde iki puan verdi.

Ozan
Son dakikalarda Rize ceza sahasi etrafinda Fenerbahcelilerin faul bekledigi bazi pozisyonlar oldu. Hakem calmayinca da "Ulusoy istifa" tezahuratlari basladi.

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Cengiz Akgun wrote:Rize yapacagini yapti yenecekleri maci berabere bitirdiler. 3 yerine iki puan kaybi pek onemli degil ama antu forumlarini kilitlemeye yeter. Yalniz yarin GS bu farki kapayacak durumda olacak mi Malatya kar$isinda. Buna emin olan pek yok gibi.
Malatya deplasmaninda beraberlik hakkimiz dogdu. Tek umidim Ziya Dogan (Hala Malatya'nin basindaysa). Buyuk maclarda fiyaka olsun diye takimlarini cok hatali oynatiyor.

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Cengiz Akgun wrote:

Rize yapacagini yapti yenecekleri maci berabere bitirdiler. 3 yerine iki puan kaybi pek onemli degil. Yalniz yarin GS bu farki kapayacak durumda olacak mi Malatya kar$isinda. Buna emin olan pek yok gibi.
İnşallah yeneriz de lige heyecan gelir.

Rizenin ilk yarıda fenerden çok üstün olduğu gerçekti. Victoria da kale çizgisi civarından iyi toplar çıkardı.

Hentbole izin verilmeyince fenerin işi zor.

Ulusoy istifa'ymış..
Niye istifa edecekmiş. Her maçta sizin oyuncunuzun hentbol oynamasına izin verecek hakem atamadığı için mi?

Hadi ordan.

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Mehmet Marsan wrote:
Cengiz Akgun wrote:Rize yapacagini yapti yenecekleri maci berabere bitirdiler. 3 yerine iki puan kaybi pek onemli degil ama antuforumlarini kilitlemeye yeter. Yalniz yarin GS bu farki kapayacak durumda olacak mi Malatya kar$isinda. Buna emin olan pek yok gibi.
Malatya deplasmaninda beraberlik hakkimiz dogdu. Tek umidim Ziya Dogan (Hala Malatya'nin basindaysa). Buyuk maclarda fiyaka olsun diye takimlarini cok hatali oynatiyor.
Valla Ziya Dogan'in calistirdigi Genclerbirligi hakemin de yardimiyla bizi sampiyonluktan etmisti, sondan ucuncu macta. Cok defansif oynatiyor. Kilidi acmamiz zor olabilir. Umit, Necati, Aydin gibi cabuk adamlarimizdan umitliyim.

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Ben maci i$ten ara ara bakarak izledim. Sesini kismistim tabii. Simdi anliyorum ki FB tribunleri Umit Ozat'i ve Deniz Baris'i her topu alislarinda yuhalamislar, isliklamislar. Umit de mac biterken benim gormedigim bir hareket yapmis.

Umit orta sahada Appiah'in yerine on libero oynadi, kotuydu ama takim kaptana yapilan bu rezalet az buz rezalet degil. Meger FB tribunlerinde de bir carsi varmis. Ne diyorum ben ya. Tabii ki var. GS da da var.

Ozan Ersoy

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Tolga Girici wrote: Valla Ziya Dogan'in calistirdigi Genclerbirligi hakemin de yardimiyla bizi sampiyonluktan etmisti, sondan ucuncu macta. Cok defansif oynatiyor. Kilidi acmamiz zor olabilir. Umit, Necati, Aydin gibi cabuk adamlarimizdan umitliyim.
O macda Hagi iflasini ilan etmisti. GB kaptaninin Hakan'a yaptiklarini gormemezlikden gelen hakem bozuntulari maci cevirmemize mani olmuslardi. Ayni hakemler gelsin yine kaybederiz.

Can Baysan

Post by Can Baysan »

BJK: 2 (Ali Güneş '13 , Tümer(p) )

Gençlerbirliği: 1 (Mehmet Çakır '55)
Liseli vardı ya ah o liseli...

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Can Baysan wrote:BJK: 2 (Ali Güneş '13 , Tümer(p) )

Gençlerbirliği: 1 (Mehmet Çakır '55)
Epeyce kotu bir macti, seyretme talihsizliginde bulundum. Besiktasta kimildanma minimal. Hala Sergen Tumer onlara bel baglamis durumdalar. Sergen ilk yari biraz vardi o kadar. Tumer mac boyunca yoktu deseniz yalan olmaz. Aman bu nasil kacar denilecek bir pozisyon ancak ilk dakikada buldu BJK. Ondan sonra 89 dakika ceza sahasina dahi giremediler. Zaten ilk gol de uzaktan atilan sik bir sutla geldi. Bir iki kere Ibrahim Akin atilan uzun topla ceza sahasina girmeye calisdiysa da topu ikisinde de kontrol edemedi. Ibrahim Akin Sergen'den de kotuydu. Bitik, kafasi baska yerde, ne yaptigini bilmez bir havasi vardi. Cok sey bekledikleri genc Mehmet sadece 20 dakika oyunda kalabildi. Ayman kasabi cocugu sakatladi. Ama 20 dakikada da daha kirk firin ekmek yemesi gerek bir gorunum verdi. Yani Sedef bir Anadolu kulubunde olsa goze carpan bir oyuncu bile olmaz bana gore. Belki 4-5 sene sonra farkli olabilir. Sanirim GS'in genclerinin basarisi onun oynatilmasinda bir etken. Biz de gencleri oynatalim, istikbal onlarda bakin GS'a falan ama, her genc oynayacak diye bir sey yok. Keske her takimimiz her sene bir Nuri Sahin, Caner, Aydin falan cikarabilse.

Besiktas Sergen, TUmer, Akin, Kleberson'un oldugu bir macta uzun ve havadan oynadi ?!? Ne hikmetse. Orta sahada bir turlu macin kontrolunu ele alamalarinin en buyuk sebebi bu tabii. Kleberson tam bir balon. Jun Heinz'in kazma sapi.

Besiktas'la 1-2 hafta sonra oynayacak olsak, GS bu takimi Inonu'de de yine ezici bir oyunla yener derdim. Ama sezon sonu o mac o yuzden bir sey kestirmek zor.

Tigana oyun okuyusu, verdigi taktik ve yaptigi degisikliklerle epey kotu bir gorunum verdi. Seneye de husran yasarlar derim. Cok vasat bir hoca. Ne Turkiye'yi ne Turk futbolunu anlayabilmis durumda. Isi zor. Demiroren'le beraber giderler diye tahmin ediyorum.

Gencler cok kostu, cok sert oynadi, cok basti ama ne yaraticilik ne bitiricilik, ne pozisyon zenginligi hic bir sey yok. Ugur Boral FB ye hayirli olsun. 70 dakika oyunda kaldi sol acik/sol ic oynadi. Bu macta begenmedim. FB digerlerine yaptigi gibi onun da tursusunu kurar. Sonra da yuhalarlar. Promise iyi atlet, vasat bir topcu. Cavcav 4 sene sonra onu da birine kaziklar.

Ha bu arada penalti uyduruk bir penalti. Ama hayvanca girip Mehmet Sedef'i sakatlayan Ayman'in yuzunden olmasi da ilginc. Penalti mi degil mi bilmem ama benim oyuncum o sekilde hata yapmamali diyen Mesut Bakkal'i da buradan tebrik ediyorum.

Ozan Ersoy

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Yaziklar olsun!...

Tuh sizin gozunuze.

Ozan

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Sormasi ayip ama madem boyle haksiz bir penalti ve adam atildiktan sonra neden Samsun 4 ki$i daha attirip maci bitirtmiyor. Siz masa ba$inda karar verin bizim oynamamiza luzum yok dersin olur biter. 3-0 maci kaybedersin 5-0'dan iyi olmaz mi? Ben olsam direk kirmizi da degil iki$er saridan alirim kirmizilari. Cekersin formasindan al sana sari bir. Belinden sarilirsin al sana iki. Be$ dakikada Be$ikta$. Bir mac ceza yersin alt tarafi ama onlar du$unurler bu galiba boyle yurumeyecek diye.
Last edited by Cengiz Akgun on Sun Feb 12, 2006 5:26 am, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

:D Ulan bu heriflerde hic utanma yok, göstere göstere is beceriyor yuzsuzler,
yaziklar olsun sizlere...icine ettiniz guzelim ligin, heyecan birakmadiniz cirkin
oyunlarinizla. Tesaduf, olur böyle hatalar desinler bakalim. Bal gibi eyyamcilik
var bunu kimse inkar edemez artik. Ne tesadufu ulan bu?!

Bu dakikadan sonra liglerin iptalini veya FB'nin hukmen sampi ilan edilmesini
diliyorum...

Savas Macun

Post by Savas Macun »

Hakemin, TFF ve MHK gunahi yok.Edilen ayip Nobre'ye ait.Hanginiz penalti posisyonu oldugunda degil dediniz.Herkes penalti dedi, sonra tvden seyredince anladik neyin ne oldugunu.

Dort sene ustuste sampiyon oldugunuzda ne kadar adalet varsa simdi de o kadari var.

Selamlar
Savas

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Savas Macun wrote: ....
Dort sene ustuste sampiyon oldugunuzda ne kadar adalet varsa simdi de o kadari var.

Selamlar
Savas
GS dort sene $ampiyonlugundan ikye bir ortaya getirilen penalti Arif'e uzatmada calinan penalti. Sezon ba$indan beri elle atilan golden tuttun Nobre'nin ucuncu dordunce penaltisi bu. Ondan sonra Emre pandikleyince ayip oldu dendi. Ne Anelkasi kaldi ne Luciano'su ne de Nobre'si. Hakemlerin gozune tavuk karasi iniyor FB macinda demek. Bir de ustune adam atmi$. Madem oyle ba$tan kar$i takim 10 ki$i ciksin filan desinler bu i$ bitsin birader. Ya da kale arkasina bir hakem daha yerle$tirsinler ibret icin. Kimse bu adamlara ne yapiyorsunuz yahu demiyor mu? Hata bir kere olur hadi bilemedin iki kere olur. O da boyle ust uste maclarda olmaz. Boyle her macta FB lehine hakem hatasi olacaksa anlami ne bu ligin. TV 'den baktik bizde oyle gordukle bu i$ olur mu yahu. TV kac metre oteden cekiyor ve iki boyutta gosteriyor. TV'dan bakma ile canli gorme bir mi? Illa Nobre'de nasil duzgun olunur olayini biri elbette ogretecek bu gidi$le.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Post Reply