EEE HEINZ'I ALDIK SIMDI SORUN MUHTEREMIN NEREDE OYNAYACAGI

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Levent Guntay wrote:Killy Gonzales'e 1.5 milyon dolar bonservis cok bile olabilir. GS'a transferi olmadan onceki senelerde adini bir kac kez duydum iste o kadar. Adam yasli (32 galiba) motivasyon hirs diye birsey kalmamis. Ustelik GS'a gelmem diye diretmisti yaz basinda. Simdi bir daha zorluyoruz, hala da kasiyor.

Arjantinli futbolcular Guney Amerika'nin en zengin ulkesi olduklarindan rahatina duskun, kaprisli ve biraz da simariktirlar. Arjantinlilerde, Brezilyalilarin futbola acligi, fakirlikten gelmenin hirsi, motivasyonu, ve devamliligi kesinlikle yoktur.

Kendi kulturlerine yakin ulkelerde oynamak isterler. Ispanya ve Italya disinda Avrupa'da oynayan ve basarili olan Arjantinli cok azdir. (Ispanyolca konustuklari ve Arjantinlilerin yarisinin Italyan asilli oldugunu goze almak lazim.)

Ortega ornegi de ortada. Simdi de gazeteler Ortega'nin Turkiye icin iyi seyler soylemedigini soyluyor.

Bonservise 2 milyon dolar, senelik kendisine 2 milyon euro, gelsin 5-10 mac oynayip sonra kapris yapip, rezalet cikarip ulkesine donsun. Yaziktir Galatasarayimin paralarina ve zamanina derim.
Kily Gonzalez'de hirs kalmadigini nereden cikardniz? Ben sakat oldugu soylenen gecen sene dahi epey macta izledim, hirsi, gucu yerinde gozukuyordu.

Ortega Fenerbahce'ye gelmeden once de problemli, Avrupa'da basarisiz olmus, uyum sorunu yasamisbir oyuncuydu. Kily Gonzalez Avrupa'da ust duzey takimlarda en ufak bir problem yasamadan uzun yillar oynamis bir oyuncu. Benim izledigim kadariyla tek gordugum ortak nokta Arjantin'li olmalari. E Nihat Kahveci ve Fatih Akyel de Turkler ama Avrupa kariyerleri pek benzemiyor degil mi? Sonra Jardel, Felipe de problemli cikti, Ribery de, Ortega'ya gidene kadar, Brezilya'li Fransiz da mi almayalim?

Ortega yuzunden butun Arjantinlileri problemli gormek yanlis olur. Bu arada Arjantin dunyada Brezilya'dan sonra en cok futbolcu ihrac eden ulke yanilmiyorsam, Brezilya 180 milyon, Arjantin 40 milyon nufusla. Cogunun Ispanya ve Italya'da oynamalari da normal, bunlar da en cok ithal eden iki ulke, belki Ingilizler yakindir ama Ingiliz liginde benim bildigim fazla Brezilya'li da yok, en azindan Ispanya, Italya gibi yok.

Ali
Last edited by Ali Gursel on Fri Aug 19, 2005 1:03 am, edited 2 times in total.

Zafer Ayvaci

Post by Zafer Ayvaci »

Cengiz Akgun wrote:Bunu bilen Canaydin ve Kiran Kill Billi olmaz ise Bom Bilibili diyerek 22'yi bekliyorlar.
:lol: :lol: abi çok güldüm bee :lol:
Levent Güntay wrote:Arjantinli futbolcular Guney Amerika'nin en zengin ulkesi olduklarindan rahatina duskun, kaprisli ve biraz da simariktirlar. Arjantinlilerde, Brezilyalilarin futbola acligi, fakirlikten gelmenin hirsi, motivasyonu, ve devamliligi kesinlikle yoktur.
Sonuna kadar katılıyorum. Eğer ki olur da Killy gelirse, ona baştan ekonomi olarak nasıl bir kulübe geleceği bence söylenmeli ve Ortega olayındaki gibi bir sorun çıkmaması için bir teminat alınmalı.

Gerçi bu tarz oyuncular böyle teminata falan gelir mi bilmem de, eğer böyle yapacaksa bence gelmesin zaten :!:

Saygılar..
2005-2006 Türkiye Turkcell Süper Ligi Şampiyon Takım Taraftarı

Oltunc Özgür

Post by Oltunc Özgür »

Killy'nin gelmeside zor gibi gözüküyor aslinda gelmese de bence iyi olur yonetim Pires (nasil olacaksa) alabilse iyi olacakti o da olmadi artik onumuze bakacagiz...

Bu arada Turgay Seren'in Telegol'de yaptigi rezalet internette dolasiyor gune guzel baslamak isteyenler lutfen bulsunlar...

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

TV8 de ki programin tekrarini gordum.AA diyorki

"Baskanlari cok sammi ahbabim olur da, gıdup alup gelecegum"

:)

GETIR ONI GETIR

UCUNCU OGLUMUN ADINI TEMEL YADA DURSUN KOYMAZSAM TERBIYESIZ COCUGUYUM :)

SENIN ICIN COCUK YAPACAM ABDULRAHIM ABIIIIIIII !!!
TRUST GALATASARAY
MGC

Kemal Bakircioglu

Post by Kemal Bakircioglu »

Cengiz Akgun wrote:Olayi anlamiyorsunuz. Turk Milleti icin Agustos 22 buyuk bir gundur. Buyuk taa'ruz (boyle mi yaziliyordu) Agustos 22'de ba$lar. Buyuk kumandan ordular ilk hadefiniz Akdenizdir der. Onlar Ege'ye yonelir. Niye Ege dememi$tir bilmiyorum. Yunani onune katan Mehmetcik (Gorgen ve MGC ve Cirak'i kastetmiyorum) 30 Agustosta Izmir'e girer. "
Aklimda kalan , eskiden Ege'ye de , Akdenize de , Akdeniz denirmis. Boyle bir cevap tarih hocasindan gelmisti lisedeyken. Ataturk emri dogru vermis.
Kemal Bakircioglu

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

No money no Heinz*

Sarı-kımnızılılar Heinz ve kulübüyle anlaştı. Ancak M'gladbach G.Saray'ın "500 bin Euro için 2 ay sonraya çek verelim, kalanını 1 yıla yayalım" önerisini kabul etmedi
25.08.2005
Yabancı oyuncu transferinde birçok ünlü isimle temasa geçmesine rağmen bir türlü istediği sonucu alamayan G.Saray'da "Bitti" denilen Çek Marek Heinz'in gelişi de tehlikeye girdi. Insua, Gallardo, Pires derken son olarak Inter'in Arjantinli yıldızı Kily Gonzales için yoğun bir çaba harcayan sarı-kırmızılılar bu oyuncu ve kulübüyle her türlü konuda anlaşma sağlamasına rağmen para problemini çözemeyince transferi bitirememişti. Gonzales transferinin yatmasından sonra Alman ekibi Monchengladbach'ın sol kanat oyuncusu Heinz'a yönelen yönetim, Çek
yıldızda da aynı sorunla karşılaştı

Ödeme krizi aşılamadı
28 yaşındaki Heinz ile yıllık 800 bin Euro artı maçbaşı 10 bin Euro karşılığında el sıkışan sarı-kırmızılılar, başkan Özhan Canaydın'ın tam yetki verdiği eski yönetici Abdürrahim Albayrak'ın girişimleri sonrasında Alman ekibini de ikna etmeyi başardı. Albayrak'ın yakın arkadaşı olan Monchengladbach'ın başkanı Radlo Konigs, Heinz'in bonservisi için 2.5 milyon Euro isterken, daha sonra 2 milyon 250 bin Euro'ya inmeyi kabul etti. G.Saray yönetimi Heinz'ı İstanbul'a getirip imza attırmaya hazırlanırken, ödeme konusunda krizin çözülememesi transferi tehlikeye soktu.

'Cimbom para arıyor'
Özhan Canaydın'ın "Bonservisin 500 bin Euro'luk bölümünü 2 ay sonraya çek, kalan kısmını ise 1 senelik taksitlere yayalım" önerisini Konigs'in kabul etmemesi üzerine G.Saray zor durumda kaldı. Monchengladbach Başkanı "750 bin Euro'yu şimdi peşin olarak yatırın, geri kalan 1 milyon Euro için de 3 ay sonrasına çek verin" teklifini getirirken, kasası boş olan sarı-kırmızılılar transfere kaynak yaratmak için çalışmaları hızlandırdı.

* Para yok Heinz de yok (vatan)

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Yarın öğlene kadar açıklama yapılacakmış.
Çok ufak pürüzler kalmış.%99 anlaşılmış.Yüzde 1 olmama ihtimali var.

Bonservis bedeli yaklaşık 2 milyon euro'ymuş.

Marek Heinz milli maçlardan sonra İstanbul'a gelecekmiş.

Dün Schalke maçında ilk 11'de çıkıp 65 dakika oynadı.Sol içte oynadı.Pek birşey yağtığını göremedim.Maç 1-1 bitmişti.Bana biraz ağır gibi de göründü.Boyu da epeyi uzun.

Oyundan çıkarken çok şaşırdı.Ben miyim diye işaret etti.

İnşallah hayırlı olur.

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Aşağıdaki başlığı unuttum.Yeni başlık açtım.Kusura bakmayın.

Ugur şahin'in mesajını da buraya taşıyayım bari.

"Marek Heinz adamın adı bu arada. Heinze (Gabriel Ivan Heinze), Manchester'ın sol beki, takımın belki en çok ihtiyaç duyduğu mevkinin dünyadaki en iyi oyuncuların biri.

Ugur"

Ugur Şahin'e uyarısı için teşekkürler.Ara sıra böyle yazım yanlışları yapıyorum. Bir ara da bizim Tomas için "Thomas" yazıyordum. Bir arkadaş uyardı da düzeltmeye çalıştım.

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Dun aksam CNN Turk'te Aziz Ustel'e telefonla baglanan Bulent TULUN oyuncunun 2 gun icinde imza atacagini soyledi.Su an Cek Cumhuriyeti kampinda imis.2 Gun icinde istanbul'da dedi.

Kulaklarimla duydum.

Artik bu is olmazsa cikip YALANCI diye bagirabilirim.Yanlis anlasildi carptirildi sozlerim felan diyemezler.

HEINZ Galatasaray'da.
TRUST GALATASARAY
MGC

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:Dun aksam CNN Turk'te Aziz Ustel'e telefonla baglanan Bulent TULUN oyuncunun 2 gun icinde imza atacagini soyledi.Su an Cek Cumhuriyeti kampinda imis.2 Gun icinde istanbul'da dedi.

Kulaklarimla duydum.

Artik bu is olmazsa cikip YALANCI diye bagirabilirim.Yanlis anlasildi carptirildi sozlerim felan diyemezler.

HEINZ Galatasaray'da.

Manasiz bir transfer. Seyirci tepkisine karsilik yapilmis bir transfer.
Heinz-Altan-Ilic birbirine benzeyen ayni bölgenin oyunculari.
BJK'nin gecen seneki stoper takintisini, biz bu sene sol ayakli
forvet olarak yasiyoruz.
NO ADNANS, NO CRY !!

Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Alpay oyle dusunme, Cek oyuncular son derece disiplinli ve takım oyununa yatkin adamlar. Aslinda Avrupa piyasasindan oyuncu alinirken izlenmesi gereken bir milliyettir Cek'ler. Zira hem fizik olarak hem determination olarak belli bir standartlari ve oynama garantileri var. Galiba Orhan Ak kesilecek, Ergun geriye, Heinz ortanin soluna.

Asil benim beklentim Hakan Sukur'un kesik yemesi. Ridvan Dilmen dun aksam CNN'de takim icinde Sas ve Karan'in birbirlerine pas atmayi tercih ettiklerini ve Sukur'u disladiklarini soyledi. Yuksek ihtimal oyledir. Ya da Hakan'da yaslanma emareleri basladi, top alamiyor (Kabze'nin yaptigi vurusu bu gucsuzlukle Hakan yapamazdi bence).

Heinz'a dikkat edin, Pires'ten de Kill Bill'den de daha rasyonel bir secim.

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Almanyada ligleri takip edenler Bundesliga'daki
halinden hic memnun degil.
Cekoslavakyada ve milli takimda iyiymis fakat M'bach'ta dokulmus.
Diger Cek futbolcularin aksine savunma yonu yok deniyor.
Tam olarak kanat oyuncusu degil.
Ne anladim ben bu isten? O zaman Altan ve Ilici niye alindi?

Rıdvan GS'ye bakacagima, gitsin FB'deki gruplara baksin.
Brezilyalilar bir yerde, hemen karsisinda Tuncay ve saz arkadaslari,
(Bunlar medyada/internette atisiyorlar, Tuncay saka da olsa buyurmus rovesata golu Alexin ayagina carpti diye), ve Anelka - Yozgatli 3. grup.
Digerleride arada takiliyorlar.

Hakana yeteri kadar pas gidiyor. Gitmese bile Umite alan aciyorki onemli olan birilerinin gol atmasi.
Hakani ben artik daha az dakika(minimum %30) alarak fakat daha etkili, diri ve golcu bir performansta
beklerim. Kabzenin golu konusunda haklisin, bende golu gorunce ayni seyi dusundum.
ama Sukurun fundamentalide ve hucum bilgisi de Kabzede yok,
Kabzenin top kontrolu ne kadar zayif dikkat edin ve de cok savruk.

Ergunun sol bekligi kabus gibi. Ne fizik, ne surat , ne de guc olarak sol bek oynamali. Boyle bir sey yaparsa Geretsin aklina sasarim. Bir FB macinda Serhati durdurdu diye .. Bu hafta gorduk. Lazarova yol verdi golden once. Orhan Ak'a laf etmeden evvel , kapali sag alttaki sozum ona seyircilere laf etmek lazim.
NO ADNANS, NO CRY !!

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Tabii hepimiz Marek Heinz'in Avrupa Kupasi performansini hatirliyoruz. O muhtesem sutlari ve serbest vuruslari ozellikle. Burada ozellikle MGC defalarca yazmisti gozumuze sokmustu. Almanya'da basarili olamamasi dusundurucu. Bir nevi Dunya kupasindan sonra 3 sene yatan Hasan Sas gibi o da Avrupa kupasindan sonra yatiyor, uyandirilmayi bekliyor olabilir. Gereksiz transfer olup olmadigini bir kac ay sonra gorecegiz. Sahada yuruyen kosmayan, kirk yilda bir sut ceken birine GS'in tabii ki ihtiyaci yok. Ama Avrupa kupasinda oyununu ve gecmisini, geldigi futbol ekolunu dusundukce oyle bir oyuncu olacagini tahmin etmek de zor. Belki Monchengladbach (bu sabah Lihtechstein'den sonra butun zor kelimeler beni buluyor) onu iyi kullanamiyor veya ona uygun bir takim degil. Belki sampiyonluga oynayan daha isimli bir takimin hizli futbolu onu canlandirir. Gerets de elbet onu Almanya'dan taniyordur. Trabzon'un Polonyalisi kadar oynasa bir de sutlariyla takimi desteklese bence bir getirisi olur.

Bence seyirci gittikce onu daha cok sevecek. Bir de alternatiflerine takimimiza bakalim. Elimizde sakat Ergun, Ayhan ve geriye gelmeyen Altan var. Ergun, Ayhan ve Saidou ayrica 30'un uzerinde yasli sayilacak futbolcular. Cafercan kiralandi. Bu orta sahayla butun sezonu gecirmek zor. Uzun zamandan sonra Avrupa kupasi maclari yapacagiz. Takima verecegi yorgunluk arti sakatliklarin bedeli agir olabilir. Elbet birilerinin alinmasi gerek.

Heinz aradigimiz "iste bu beee" diyecegimiz bir adam mi? Elbetteki oyle gozukmuyor. Yaz basindan beri ismi gecen adamlardan sadece Figo, Gallardo ve Pires oyle adamlardi. Ozellikle Pires GS'in bu hizli oyununa cuk otururdu. Bu tempoyla rakiplerin basini donduren GS Pires'in gol ve asistleriyle en buyuk gedigi de kapayip bir ust seviyeye dogru gaza basardi. Ama olmadi. Simdi halamin biyigi geyigine girmemek lazim.

Kill Bill olayinda da oyuncunun isi yokusa surmesi benim istahimi kapatmisti acikcasi.

Ilic varken Heinz'e ne gerek var denebilir. Bu buyuk bir olasilik ama bence Ilic transferinin gereksizligini gosterecek bu.

Ozan Ersoy

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Galatasaray'da transfer harekatı...

Image

Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Ergun Gürsoy ile eski yönetici Abdurrahim Albayrak, Monchengladbach'ın Çek futbolcusu Marek Heinz'ın transferi için Almanya'ya gitti.
Heinz'ın transferini bitirmek üzere Düsseldorf'a giden ikili, pasaport kontrolü sırasında basın mensuplarının, ''Almanya'ya ne için gidiyorsunuz?'' şeklindeki sorularını yanıtlamaktan kaçınırken, ''Dönüşte bunu açıklayacağız'' dedi.
Düsseldorf kentine giden Gürsoy ve Albayrak'ın, futbolcunun kulübü ile görüşmek üzere burada bulunan sportif direktör Bülent Tulun ile buluşup, Heinz'ın transferini bitirmek için çaba harcayacakları öğrenildi.
GS Heinz ile el sıkıştı (CNN Turk)

29 Ağustos, 2005 17:50:00 (TSİ)

Image

Heinz'ın bonservisi 2 milyon 50 bin euro
Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Ergün Gürsoy ile eski yöneticilerden Abdurrahim Albayrak, Borussia M'Gladbach yöneticileri ile Marek Heinz'ın transferi konusunda anlaştı.

Doğan Haber Ajansı, Almanya'ya giden Galatasaray yöneticilerinin Heinz ile her konuda anlaştığını duyurdu.

Çek oyuncu Heinz'ın bonservisi için 2 milyon 50 bin euro ödenecek.

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ozan,

Gonzalez benim Inter maclarinda izledigim kadariyla cok arzulu, fizigi kuvvetli ve de Inter ayari bir takimda dahi sol tarafta varligini hissettiren bir oyuncuydu. Hatta Ivan Cordoba ile bu ikisine bakip kemik gibi adamlar, takimi nasil canlandiriyor, direncli yapiyor diye dusunuyordu insan.

Heinz isinde beni cidden killandiran adamin Moenchengladbach performansi. Uc senedir yatan adamin bizde uyanacagini dusunmek bence cidden biraz fazla iyimserlik (wishful thinking yani).

Hele adam anlatildigi gibi defansif yonu yoksa tam yandik. Yani Altan'in arada bir sut cekip frikik atanini aliyoruz, ama son zamanlarda onu da yapmiyor pek. Senin dedigin gibi Ilic'in luzumsuzlugunu gosterir (onu zaten asagi yukari gordu herkes, ilk 11e dahi almayan Gerets de dahil), ama daha onemlisi bu yonetimin laf olsun diye adam aldigini, Heinz'in da Ilic kadar luzumsuz olabilecegini gosterir.

Ayrica Gerets adami taniyordur demissin. Benim anladigim kadariyla Gerets'in yonetimden istedigi oyuncular Insua, Pires ve Gonzalez idi. Bizimkiler bunlari alamadi, yani Heinz Gerets'in istedigi bir oyuncu da degil, en azindan ilk etapta.

Alinip alinmadigini bilmiyorum ya, alindiysa hayirli olsun, fakat benim icimdeki his iyi degil bu adamla ilgili.

Ali

Post Reply