2005/2006 $L Maclari

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Bugünkü maçların ilk yarıları bitti.
Şunu anladım ki Türkiyede insanları uyutanlar arasında TV'lerde var. Portekiz Sport tv'de CL maçlarını yayınlıyor. Adamlar maçın devre arasında diğer maçların ilk yarılarındaki golleri yayınlıyorlar. Bizim star tv'de diğer maçlardaki golleri izlemek için gece 2'ye kadar beklemek gerek.

İnter kendi sahasında porto'luHugo almeida'dan öyle bir sserbest atıştan gol yediki top doksana çakıldı. 0-1

Psv'li Farfan milan kalecisi Dida'ya sağ çaprazdan kapattığı köşeden topu taktı. PSV 1: milan:0

Lyon olimpiyakos deplasmında 1-0 yenik durumuma düşmüşken Juninho'nun serbest atıştan, carew'in de sol çaprazdan attığı golerle 2-1 önde.

Real madrid Rosenborg önünde 2-0 önde.

Glasgow rangers artmedia karşısında prso ve thompson'un kafa golleriyle 2-1 önde. Art media'nın golü kornerde karambolde birisinin vurmasıyla oldu.

Diğer seyrettiğim maçta chelsea real betis karşısında sol çaprazdan gelen ortada orta saha oyuncusu dani'nin gallas'ın da boş bırakmasıyla attığı golle 1-0 önde.

lLiverpool morientes'in sağ çaprazdan attığı golle anderlecht önünde 1-0 önde. Sehat akın ilk 11'de.

Fener ise Kuranyi'nin kafa ile attığı gol ile 1-0 yeniliyor.. Luciano kırmızı kart gördü. Onun hariicnde epeyi oyuncu sarı kart gördü.

Allah sport tv'den razı olsun.. :lol:

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

aurelio'da ikinci sarıdan kırmızıyı gördü .9 kişiler

dk 56 schalke 1 fb:0

Mustafa Dogan

Post by Mustafa Dogan »

9 kişiyle fener daha iyi savunma yapıyor. 11 e 11 oynanırken Shalkenin bir sürü pozisyonu vardı :)
Meczup

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

schalke 2 fb:0
gol : ebbe sand kafa ile
dk 90

Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Mehmet Gorgen wrote:Fener ise Kuranyi'nin kafa ile attığı gol ile 1-0 yeniliyor.. Luciano kırmızı kart gördü. Onun hariicnde epeyi oyuncu sarı kart gördü.
Simdi gel de, "tabii, TR liginde hakemlerin musamahalarini disarda goremedikleri icin, boyle kalakaliyorlar" deme... :P :D

Sakasi bir yana, seyretmedim maci, var miydi bir hakem katli soz konusu? Ispanyol amcamin killik yapacagi filan mi tuttu?
However, following the second-half dismissal of Marco Aurélio, Schalke run out of ideas and only a last minute Sand header - from another Lincoln cross - confirms their superiority on the night.
Uefa.com'dan yukardaki ifadeyi de nasil degerlendirmeli bilemedim?!? Aurelio, FB'nin orta sahasinda bir "maden" konumunda filandi da, cikinca adamlar sasaladi mi?
Mehmet Gorgen wrote:Diğer seyrettiğim maçta chelsea real betis karşısında sol çaprazdan gelen ortada orta saha oyuncusu dani'nin gallas'ın da boş bırakmasıyla attığı golle 1-0 önde.
Bu yazdigindan (senin gibi Avrupa futbolunu takibetmiyor oldugumdan, Dani'nin Betisli oldugu bilmeyip) ben Chelsea galip diye sanmistim, Mourinho amcanin yenilmez armadasinin hesabini da kesmisler demek ha?? Liverpool'un altinda kaldim diye karalar bagladi mi ki?

Hoscakalin,
Özgür

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Aziz bey telefon etmemi$ mi hakeme oyundan evvel? Niye bu kadar sari kart iki de kirmizi kart birden boyle. Turkcell Liginde ceplerinde ari mi var hakemlerin diyesi geliyor $imdi i$te. Ah ah. Demek tesaduftu ha Aziz amca. Hadi bakalim. Sen boyle bir tesadufe bu kafayla ne zaman ula$acan.? Biraz altan vurmak lazim boyle tam sirasi $imdi. Yapsin bir basin toplantisi UEFA aleyhine de gorelim hakkimiz yedirtmem diye
Last edited by Cengiz Akgun on Wed Nov 02, 2005 5:54 pm, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Mustafa Dogan

Post by Mustafa Dogan »

Türkiye sınırları içerisinde saha dışında başarılı olmasını araştırdı öğrendi.

Medya'yı, Federasyonu, Cem Papila gibi hakemleri ve pek çok kurumu satın
aldı.. Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde kendi cumhuriyetini ilan
edecek ve taraftarına da "gururla" kabul ettirecek şekilde burnunu havaya
dikti.

Son olarak her başarıyı "legal" ilan etti ve tüyü de dikti.

Aklınca Fenerbahçe'ye iyilik yaptı, "yükselişe" geçirdi. Ama aslında tüm
kurumları ile Türk futbolu'nu inişe geçirmekten başka hiçbirşey yapmadı.

Bugün bu adamla gurur duyan taraftarları da umarım ki birgün gerçeği anlayacaklar
çünkü onlar artık Fenerbahçe değil Aziz Yıldırım taraftarı olmuş durumdalar.

Sonuç, bu gece olduğu gibi karşısında lakayt, gerçek anlamda bir gücü sahaya
yansıtmaktan uzak bir rakip karşısında bile başarılı olamadı.

Çünkü sahada sarı lacivert kıyafetli futbolcular aynı Türkiye'de olduğu
gibi hakemin kendilerini seveceğini, kollayacağını, kart falan göstermeyeceğini,
elle atacakları golleri vereceğini, her kendilerini yere atışlarında penaltı
kazanacaklarını sandılar.

Böyle olmayınca da şaşırıp aciz kaldılar.

İşte Aziz Yıldırım'ın Fenerbahçeliler'e ve Türk Futbolu'na hediyesi (Milli
takıma Ersun Yanal'ı kullanarak yapmaya çalıştığı darbe neyse ki elinde
patladı).

Aziz Yıldırım ve taraftarı adına sevindim bu geceki skora. Sevdiğim Fenerbahçeli dostlarım ve Türk Futbolu adına ise çok ama çok üzüldüm.

Bu adam ve bu zihniyetteki elemanlar Türkiye'deki futbol camiasının içinden
pis ellerini çekmedikçe bir adım ileri gidilmeyecek.

Neyse ki yurtdışında oynayan Türk futbolcuları Milli Takımı bir yere kadar
taşıyabiliyor hala.
Meczup

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

GS ve TS nun amator ruhlu iki kasaba takımına yenilmesini takiben elde var ucccc! fb Almanya dan degil Avrupa kupalarından kesin donus yapıyor. UEFA sansları da bence yok denecek kadar az! Bir tek BJK kaldı.

Anelka ve Appiah a 30 milyon dolar gom, nal topla. Su Schalke 04 e elen. Turkiyedeki hakemlerin gorup yapamadıklarını, standard bir UEFA hakemi calıyor. fb nin topu topu oynayacagı iki Avrupa macı kaldı. GS biran once uykudan uyanmali.

Mustafa Dogan

Post by Mustafa Dogan »

Asagidaki yazi mentaliteyi cok iyi ozetliyor. Baslik "Turk" takiminin dustugu durum bu arada...(Antu.com dan)

"Federasyon Bir Turk Takiminin Dustugu Bu Durumu Izlemekten Zevk Aliyorsun Dimi

Adamin solbeki ile bizim solbek arasinda 3 gomlek kalite farki var.Benim 100 milyon dolar butcem var yabanci alamiyorum Federasyon 100 milyon dolar butceyi Sagdan soldan 3. sinif Turk oyunculari almak icin mi yaptik biz federasyon "
Meczup

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

SU BAYRAGI DIKMEK

Ne ilginc bir duygudur bu bayrak dikmek.Souness'in diktigi bayrak sonrasi yillardir iclerinde kalan bir duygu olsa gerek.Dun mactan once Fanatik gazetesinin kapaktan verdigi montaj fotograf AURELLO'nun Shalke'nin stadinin tam ortasina bayragi dikmesini tasvir ediyordu.

ULUBATLI MARCO !!

Bayragi dikemedi Marco ustelik Marco'yu diktiler. :)

Aslinda mac oncesi NTV'de Mehmet Demirkol ise yararli bir kac sey soyledi takim kadrosu ve DAUM hakkinda."Benimde iyi fikirlerim var ama 2M Euroyu sende FB DAUM'a oduyor " gibi espriler yapti DAUM'u bayag bi asagiladi.Dogru soyledide.

DAUM dunyaya gelmis gecmis en buyuk sarlatanlanlardan biridir (bu lafi cok severim hatta bir ara THE CHARLATANS" diye bir grup vardi ingilterede severek dinlerdim)

Tipik kameralara oynayan TD tipi.Bu orneklere diger unlulerden FATIH TERIM ve YILMAZ "THE HARBI SARLATAN" VURAL'i da sayabiliriz.Gecen haftasonu bunlara BULENT KORKMAZ'i da ilave etmek zorunda kaldim.Kamera ustune donunce yaptigi haraketler beni bayag bir guldurdu.Takimin hocasi bile bu kadar saha kenarina gelip bagirip oyuncularina sen oraya sen suraya git yapmamistir.Eeee kimin ogrencisi. :)

Neyse konudan sapmayalim.FB titrek basladi oyuna hemde hic beklemedigim kadar.Hakem'e laf eden Allahtan korksun.Kartlarin hepsi dogru yanliz bir son dakikada sol kanattaki Shalkeli Gurcu oyuncuya sari kart vermeliydi.O'nu atladi ama o zamana kadar zaten is bitmisti.

Bence Shalke forveti yaraticiliktan cok uzakti.Bir Ankaraspor bir Kayseri 9 kisilik Feneri sokaga cikarmazdi uzun sure.Ama Shalke bir turlu orta defans duvarini delemedi.Dun aksam FB duvari bence iyi dayandi.Kutlamak lazim netekim seken bir top (TUNCAY'in kaptirdigi diyelimmi)

Bence Onder TURACI iyi oynadi.APPIAH ve ANELKA'da iyiydiler.SERKAN cok kostu ama nasil sari kart gormedi o girisleri ile hayret, bana OKAN BURUK'u hatirlatiyor ama OKAN o zamanlarinda o kanadi harmanliyordu. TUNCAY neredeyse sahada yoktu bir parladi bir sondu.FB'nin gol pozisyonuna degil bir sut atmasi bile bana surpriz olacakti.Kaleci VOLKAN saclari ile ilgili bir EGO problemi yasiyor, bu kadar ilgi cok gol yedirir adama :)

Bu grupta Milan'i Istanbul'da yenemezlerse cikamazlar cunku Milan dun aksam maglup oldu.

UEFA Champions League : Group E
O G B M A Y A P
1 PSV 4 2 1 1 2 3 -1 7
2 Schalke 4 1 2 1 7 6 1 5
3 AC Milan 4 1 2 1 5 4 1 5
4 Fenerbahce 4 1 1 2 7 8 -1 4

Her durumda FB ye bence bir 3 puan sart.Bu grupta bir takim 7 puanla hic bir yere gidemeyebilir.

Gelelim Olympic Lyon'a ..Ya bu takimi sevmeyen varmidir , CL de takimlarin oynamak istemedigi takim haline geldiler.Tarife 3 ten baslayabilir.Madara olmama garantin ise hic yok :)

Galatasaraysporumuzun daha iyi kadro kurup katilmasini beklemekten baska yapacak hic bir sey yok cunku ben oraya gidip rezil olmak istemiyorum.Genclerbirligi maci icin bir sey yazmadim cunku sinirimin gecmesi 4 gun surdu.

Takim kotu felan da kardesim o hakemin Hakanin boynundan formasinda 3 kere gozunun onunde cekilerek yere yapistirilmasini es gecmesi beni cok dusundurdu.

Bu hakemlerin hepsinin bir babadan dogmus olmasi imkansiz. :shock:

Chelsea'de maglup oldu bu arada, Jose Mourinho abimiz soyle buyurmus mactan sonra ;

http://news.bbc.co.uk/sport1/hi/footbal ... 388068.stm

Mourinho said: "I've been here for 15 months and we have played perhaps 80 games at Chelsea and this was the worst performance. I cannot find a positive
TRUST GALATASARAY
MGC

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Ozgur Huseyinoglu wrote:
Sakasi bir yana, seyretmedim maci, var miydi bir hakem katli soz konusu? Ispanyol amcamin killik yapacagi filan mi tuttu?
Sevgili Özgur, FB'nin hakki yendi dun gece. Bence Tahkim'e gitmeliler.

Simdi PSV'i orada yenmeleri imkansiz gibi. Yedi oyuncusunu kaybeden PSV hizla duzeliyor ligte cikisa gecti. Kendi sahalarinda siir gibi oynuyorlar. Ben bu takima hayranim acikcasi. Bu kadar oyuncu kaybet, her sene yeni oyuncular cikart. Hollanda futbolunun iflah olmaz bir hayrani idim kucukken, PSV bence Ajax'in bile önunde Avrupa'da basari konusunda. Bir de Hollanda futbolu demisken GS'in aradigi striker su an AZ 67'de oynayan ligin gol krali, bizim eski Sota. Ah GS'da olsaydi diye hep icimden geciririm.

Gelelim Fenerbahce'ye. 3 hafta sonra Milan'i yenmek ilk kosul. Milan defansi dunyanin en iyilerinden bir de ligte iyice forma giriyorlar. Orta sahalari topa hem iyi basan Pirlo, Gattuso, Ambrossi gibi hem de topu cok iyi yönlendiren oyunculardan kurulu, forvet ise buldugunu affetmiyen cinsten. FB kisacasi bizim lige döner ve ligi rahat alir ama CL'de UEFA'ya bile kalabileceklerini sanmiyorum.

Mustafa Dogan

Post by Mustafa Dogan »

Beni Türk hakemlerine emanet ediniz

"Bacağimi sallayıp savururken o topçuya
Biliyordum beni koruyup kollayacagını.

Elimi dolayıp çekerken belinden
Umudum vardi hep senin elinden.

Geçirirken kafayi rakip oyuncunun bögrüne,
Sen vardın karşımda gülen gozlerinle.

Aldıkça senden cesareti, teşviki
Dirseğimi yapıştırırdım taş gibi.

Ama sen.. Sen yoktun dün gece.
Tabanımı Almanın ayağına geçirince

Gözlerim seni aradı, nafile...
Sen.. terk etmiştin beni besbelli

Kalmıstım eline ol gavurun kuş gibi
Kirmiziyi cikardi atti beni, şey gibi.."

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Meczup

Ergün Simsek

Post by Ergün Simsek »

Dun PSV-MIlan macini izlerken tuylerim resmen diken diken oldu.
Macin basinda taraftarlar PSV kalecisi Gomes'e olanca sevgilerini gosterdiler, "sana guvenimiz tam, butun bu taraftar seninle" dercesine.. Ardindan mac basladi, ve de Gomes binlerce taraftari uzmedi. BIr o koseye, bi bu koseye.... (Bizde olsa Phillips panteri lakabini almisti coktan).. Macin ilk yarisinin sonlarinda bi ara MIlan feci bastirdi.. GOmes PSV'nin atak yaptigi bi sirada defans oyuncularini toplayip kisa bir konusma yapti.. Ve de takim resmen kendine geldi..
2. kendine getirme operasyonu ise 2. yarida taraftarlardan geldi. Bi ara mactan kopan beyinlere tokat atarcasina gosterdikleri cosku, oyunculari sevk etti resmen.. Defanstan top cikarana alkis, mucadele edene alkis, orta yapana alkis, yapmayana alkis..
Adama "Iste kaleci dedigin boyle olmali"
"Seyirci dedigin bizim gibi" olmamali dedirten bir macti...

PES4'ten adamim Farfan'in gol atmasi da cabasi...
Saglicakla,
Ergun Simsek

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Dün ve bugünkü tüm maçların gollerini seyrettim.Ayrıca bugün aynı anda lille-m.united ve juventus- b.münchen maçlarını takip etmeye çalıştım.

CL'de en başarısız takım Anderkecht olarak gözüküyor. Fakat 2 günlük maçlara bakınca en kötü defans panaitaikos'ta .Bugün barcelona'dan 5 gol yediler. Yedikleri golde 5-6 adamla defans yaparken her defans oyuncusu üst üste öyle saçmaladılarki bu kadar berbat defans olur mu diye düşündüm.

Bugün Villareal benfica'yı deplasmanda 1-0 yenerken orta saha oyuncusu brezilyalı senna'nın attığı sert şutla olan gol güzeldi.

Fakat barcelonalı etoo'nun attığı kendisinin 3 takımının 5. golü bence süper akıllı bir vuruştu.

Juventus -b.münih maçındaki 3 gol de iyiydi.Trezequet epey formda iken makaay çok formsuz. İbrahimovic maçta atılmak için çok uğratı ve maçın son dakikalarında bunu başardı. Adam rakibine tekmeleri attıkça attı.

Lille-m.united maçında Lille orta sahasının sağında oynayan 19 yaşındali Debuchy gayet iyi oyuncu. Ribery gibi teknik değil ama çalışkan ve iyi orta yapıyor. Bizimkiler bu oyuncuyu takibe alsalar iyi olacak.

M.united'da Alex ferguson Alan smith'ten bir Ayhan yaratmış. Forvet elemanını aldı orta shanaın ortasında oynatıyor.M.united çok iyi değildi.Fakat lille'den daha iyi oynamalarına rağmen tek gol pozisyonu bulan lille maçı kazandı.

Alman liginde bu sene çok iyi durumda olan werder bremen CL'de henüz galibiyeti yoktu. Bugün udinese karşısında 3-0 öne geçmelerine rağmen ikinci yarıda bir ara durum 3-3 oldu. Fakat Fransız Micoud takımının 4. golünü son dakikalarda kornerden gelen topa dokunarak attı. Werder bremen de bu sene golcüler klose ve hırvat klasnic(bugün oynamamış) ve orta saha oyuncuları micoud ,baumann, ve borowski çok formdalar.

İsviçre'nin süpriz takımı Thun ise bugün kendi evinde 2 kez ajax karşısında beraberliği kalmalarına rağmen uzatma dakikalarında 2 gol yiyerek maçı 4-2 kaybettiler. ajax da özellikle faslı boukhari'nin son golde çok güzel paslaşmalar vardı.

Yusuf Karli

Post by Yusuf Karli »

Schalke macindaki cift kirmizi karttan sonra goruyorum ki bazi galatasarayli arkadaslar uzun zamandir dort gozle bekledikleri bir firsati elde ettiklerini sandilar, fakat yaniliyorlar. Galatasaray bunca huzursuzluk icindeyken, belki de bu sekilde yanilmanin insani rahatlatan bir yonu de vardir. ;)

Bazi fenerbahcelilerin sampiyonlar ligindeki ilk iki mactan sonra "Bakin, Avrupa'da hakemlerin adil yonetimi sayesinde her mac bir penalti kazaniyoruz, turk hakemlerde nerde bu cesaret" deyisleri ne kadar temelsiz ise fenerbahce iki kirmizi kart gordukten sonra fenerbahcenin turkiyede kayirildigina kanit bulundugunu iddia etmek o kadar temelsizdir. Bu goruse hemencecik sarilmak yerine, sampiyonlar ligi maclarinin tamamen farkli bir psikolojik ortami, turkiye liginden cok daha hizli bir ritmi ve stresi oldugunu, bu degisen sartlarda tipki oyuncularin performansi gibi gordukleri kartlarin da degisebilecegini dusunmek zor olmasa gerek.

Mesela birebirde oldukca zayif olan Luciano'yu turkcell liginde 11 mactir hangi takim Schalke gibi 3 pasla forvetiyle karsi karsiya getirebilmistir? Bu karti rakip takimdan bagimsiz tamamen hakeme baglamak anlamsizdir.

Fakat bunu savunanlarla ayni sonuca varmasam da, Aurelio'ya gosterilen kirmiziya turk hakemlerinin cesaret edemeyecegi fikrine katiliyorum. Zaten ikili mucadelerdeki bu tip mudaheleler ligimizde es geciliyor, bir de buna fenerbahce gibi bir takimi boyle bir sebepten 9 kisi birakma korkusu da eklenince, bir turk hakemin bu kirmiziyi veremeyecegini dusunuyorum. Tipki ayni durumdaki baska bir buyuk takima veremeyecekleri gibi.

Hakem konusunu gecersek, fenerbahcenin gruptan cikma hatta uefa sansini mucizelere biraktigi bir gercek. Fakat oteki takimlara bakinca ben bu durumu gayet normal buluyorum, hatta son iki macta puan alinabilirse ben fenerbahceyi basarili sayacagim. Nihayetinde futbol bu, neler olacak gorecegiz, Milan'in turkler icin bir baska unutulmaz istanbul deplasmani yasamasini ummaktan baska yapacak sey yok. :)

Post Reply