9.hafta: K.Erciyesspor-G.SARAY 1-2 H.SUKUR(2)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Kotu bir mac oluyor. Orta sahamiz eksik. Zaten antrenman yapmamis, milli takim ve oruc yorgunu takimi 3 forvet cikaran akla ne diyeyim?

Necati inanin 30 dakika hic geri gelmedi. Cihan hakem hatasi yuzunden sacma bir sari kart yedi. Ondan sonra oyunda yok gibi. Saidou da bir var bir yok. Heinz'i da anlatmaya gerek yok. Yani top song tomasa ugura geliyor. Hooop hadi ileri sisir de hakan indirsin... Orta sahamizin olmamasi uzun topa donmemize neden oluyor.

Erciyes klasik kontratak oynuyor. Sagda Cesar solda Timucin forvet Cenk butun olaylari. 3 stoperli savunma 5 li orta saha. Ama farkinda degiller ki hic gerek yok. Bu kadar eksik orta sahasi olan GS'a tam saha pres uygulayip GS i sikistirsalar, elbet iki tane gol bulurlar. Orta sahalarindaki fil disi sahillerinde gelen oyuncuyu cok begendim. Aulerio veya Kleberson kadar etkili oynuyor bu macta. Attiklari gol defansin uyudugu anda yine bir kontradan geldi. Bir uzun top defansin arkasina ve gol.

Golumuz de Necati'nin parladigi 2 dakika icinde geldi. Necati Hasan Sas'in eksikligini hic hissettirmiyor. Ceza sahasinda surekli calim. Bir keresinde siyrilabildi sutunu cekti, geri donen topu Hakan tamamladi.

Bu mactan 3 puan cikarmak cok zor olacak. Beraberlik veya yenilgi oldukca agir basiyor.

Ozan Ersoy

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

beleşe 3 puan buna denir.Yoksa galibiyet bize çok uzak gözüküyordu.

Allah dualarımızı kabul etti.

Çok çok önemli 3 puan kazandık.

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Evde ne radyo var ne TV de mac.

Deli olacaktim, zaten macin saatini unutmusum aksam saniyorum.

Eski anilar canlandi maci livescore.com ve buradan takip ettim.

Cekirge bu sefer yayli yatagin ustunde sicradi son anda siyirdik.

Ama bu hep olmaz.

Allahim sen bizi ramazan bayramina tez ulastir Yarabbim.
TRUST GALATASARAY
MGC

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Mucizee.. Bir gole bu kadar sevindigimi uzun zamandir hatirlamiyorum. GS rezalet oynadi. 60. dakikadan sonra herkes yurudu, 3 pas yapilmadi, bir tane organize atak yok. Gerets yanlis adamlar degistirdi. Saidou, Song adamlara al da at diye paslar verdi.

Ve 94'de attik yine. Hakem bitis dudugunu caldiginda GSli futbolcular yerlere attilar kendilerini.

Cok buyuk bir 3 puan. Duse kalka... Bakalim daha ne kadar gidecek..

Ozan Ersoy

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Daha once yazdıgım gibi, oyun umrumda degil! Uc puan aldık. Denizli ve Ankara da Gencler den 6 puanı cebimize koyalım, bakalım Wolfsburg a soyle oldu boyle oldu diye ahkam kesenler nasıl kıvırtacaklar.

GS iyi oynamadı kabul, cekirge formunda buna da kabul, ama sansını da bana gore biraz kendi yaratıyor.

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Galatasaray adeta kasaba takimi huvviyetine burunmus. Evet kazandik, ama yenilebilirdik de eger golden hemen evvel karsi karsiya pozisyonda Mondragon yarasa gibi ileri cikmasa veya bundan 5 dakika evvel ucarak topa kafayla tos atmasa.
Su GS'in kadrosuna bakiyorum da Altan, Cihan, Orhan.... on sene ugrassan yarim cay kasigi zeytin yagi cikmaz. Bunlari GS'a almak GS'i artik Erciyes, Caykur galibiyetleri ile avundurmak demek. Avrupa'da artik esamesi okunmaz GS'in bu oyuncularla. Cihan modern futbolda hic yeri olmayan ve zorunluluktan oynayan bir oyuncu. Bu kadar agir hareket eden ve bu kadar agir dusunen bir oyuncu görmedim GS'da son 15-20 senede. Orhan pozisyon almayi bilmiyor, iyi bir forvet dervis gibi döndurur Orhan'i. Altan'i hic saymiyorum bile. Ergun bitmis. Oyuna taze kan olarak giriyor tirtil bile daha hizli gider. Necati gittikce kötuye gidiyor. Zaten son vuruslari cok kötu bir de calim sevdasi baslamis acaba Hasan'a nazire mi yapiyor. Koca takimda geriye kala kala Song, tek basina iyi kötu mucadele eden Saidou (ki önemli top kayiplari yapti), biraz Mondi ve Hakan kaliyor ki Hakan simdi duzeliyor bu sefer de Umit kayiplarda. Ilic aslinda benim tam Tumer tipi begendigim oyunculardan ama onda da cok garip bir tutukluk var. Heinz ise tam takim oyuncusu. Yaninda cek milli takimi oyunculari ile makine intizaminda oynar oysa Altan'li Cihan'li Orhan'li bir takimda ne yapsin, ne yapabilir? Evet Erciyes'i yendik iste simdi bu tarihi galibiyetle 100. yil kutlanir davul zurna veya Charles Aznavour $ansonlari ile. GS'in hedefini gittikce kucultenler icin agza calinmis bir kasik akasya bali. Eger yenilseydik pamuk ipligi kopardi. Bu gidis kör topal bir yerde durur ama. Turkiye liginde takim yoklugundan bu kadro ile en fazla ikinci olurlar.
Last edited by Kenan Atak on Sat Oct 15, 2005 8:04 pm, edited 1 time in total.

Yucel F Genc

Post by Yucel F Genc »

Tuh be! Ise gec kaliyorum diye 90. dakikada, artik gol olmaz diye, mecburen ciktik evden. Anlasilan bundan sonra patrondan firca yemek pahasina son saniyeye kadar seyredecez maci :). Ben de burdaki cogunluga katiliyorum, iyi oynamadik ama 3 puan aldik, onemli olan da bu idi. Yenildik ama ezilmedik'den daha iyidir :)

Gökhan Özçelik

Post by Gökhan Özçelik »

Saidou'nun yanına ona yardımcı olacak bir orta saha oyuncusu daha lazım yoksa işimiz zor. Orta saha çok boş ve savunmasız kalıyor Saidou her yere yetişmeye çalışıyor ve maçın sonuna doğru yorulup doğal olarak pas hataları yapmaya başlıyor. Buna Gerets'in bir çözüm bulması lazım. Bence 3 forvetle oynamak riskli. Hakan Şükür-Ümit Karan-Necati Ateş üçlüsünden ikisini tercih edip diğer oyuncu seçimini orta sahadan yana kullanmalı. Ayrıca her ne kadar galibiyet golünün asistini yapmış olsa da Altan'ı hiç beğenmedim. Iliç de yedek oturtulmak için alındıysa yazık ona verilen paraya gönderelim yerine Erciyes'in orta saha oyuncusu Serge Die'yi alalım bayıldım bugün bu adamın futboluna, sahahnın yıldızıydı. sahada basmadık yer bırakmadı ve çok iyi bir mücadele gücü ve tekniği var. Üstelik maliyeti 300 bin euro imiş. Fransa'nın Nice takımından transfer etmişler.

Yucel F Genc

Post by Yucel F Genc »

Bugun gercekte Song ve Saidou cok kotuyduler. Dunya Kupasi eleme macindan yorgun ve moralsiz gelmelerinden bunun boyle oldugunu dusunuyorum. Gerci hic kimse icin cok iyi idi diymyecegim, ama bu ikili gercekten cok kotu paslar ve hatalar yaptilar.

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Gökhan Özçelik wrote:Saidou'nun yanına ona yardımcı olacak bir orta saha oyuncusu daha lazım yoksa işimiz zor. Orta saha çok boş ve savunmasız kalıyor Saidou her yere yetişmeye çalışıyor ve maçın sonuna doğru yorulup doğal olarak pas hataları yapmaya başlıyor. Buna Gerets'in bir çözüm bulması lazım. Bence 3 forvetle oynamak riskli. Hakan Şükür-Ümit Karan-Necati Ateş üçlüsünden ikisini tercih edip diğer oyuncu seçimini orta sahadan yana kullanmalı. Ayrıca her ne kadar galibiyet golünün asistini yapmış olsa da Altan'ı hiç beğenmedim. Iliç de yedek oturtulmak için alındıysa yazık ona verilen paraya gönderelim yerine Erciyes'in orta saha oyuncusu Serge Die'yi alalım bayıldım bugün bu adamın futboluna, sahahnın yıldızıydı. sahada basmadık yer bırakmadı ve çok iyi bir mücadele gücü ve tekniği var. Üstelik maliyeti 300 bin euro imiş. Fransa'nın Nice takımından transfer etmişler.
Saidou'nun yorulmasindan sonra pas hatasi yapmasi aklima Nasreddin Hoca'nin yaslaninca agaca cikamayip kendi kendine biz senin gencligini de biliriz demesini getirdi.

Saidou o hatalari mac basinda yorgun degilken de yapiyor, sebebi top becerisinin o kadar olmasi. Ama defansif isini iyi yapiyor, yaninda becerisi yuksek bir iki adam olsa bu kadar siritmaz, ama topla ayaginda giderken o topu unutmak lazim, neredeyse garanti rakibe pas (iki metre yaninda bos defan oyuncusuna verilenleri saymiyorum).

Ilic'e verilen paraya tabii ki yazik da, bizim bir-iki istisna haric her yabanci trasnferimize verilen paraya yazik. Bu yoneticilerin 300 bin Euro'ya iyi bir futbolcu alacagina inanabiliyor musunuz, 3 milyon Euroya moloz alip duruyorlar.

Boyle deplasman galibiyeti iyidir. Uclu forveti ben de sevmiyorum ama yavas yavas dusnmeye basladim, Gerets'in elinde en kaliteli oyuncular forvette, adam Volkan'in suratini izledikten sonra geriye bunu ekleyecegime ileride fazladan iyi oyuncu oynatir gol sansimi arttiririm diyor herhalde. Turkiye liginde rakiplerin gol becerisinin az olacagini dusunursek fena kumar degil, bu kadar mac kazanmasi tesaduf olamaz. Tabii iyi bir takima karsi sirf kalabaligim diye gol atamazsin ya da atarken 4 tane yersin, o da baska mesele.

Patlayacagi yer vardi bu isin, is kazasi Tromso diyerek ondan da kurtulduk. Ama gun be gun Anadolu takimina donuyor GS. Daha once de yazmistim, 3-4 sene verilirse bu yonetime transferleri ve hoca getirip goturmeleri ile kume dusmemeye oynayacak ya da en azinda Avrupa'ya hic cikmayacak GSi yaratirlar. Ikinciyi yaratmak uzereler zaten.

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Kötü futbol derken alınan 3 puanla Eric Gerets GS tarihine adını yazdırmış. 9. haftalar itibariyle Lige en ii başalngıç yapan TD olmuş.

Galatasaray'da göreve geldiğinden bu yana yönetim, taraftar ve basının büyük desteğini alan Gerets, sarı kırımızılı takımın lig tarihindeki en başarılı başlangıca imza attı !..

Galatasaray, teknik direktör Eric Gerets yönetiminde 9 maçta 8 galibiyet ve 1 beraberlikle lig tarihinin 9. haftalar itibarıyla en iyi başlangıcını yaptı.

Sarı-kırmızılılar, en iyi başlangıçlarını 1987-1988 sezonunda Jupp Derwall, 2001-2002 sezonunda da Mircea Lucescu yönetiminde, 9 maçta 7 galibiyet ve 2 beraberlikle almıştı. (ajansspordan)

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet Gorgen wrote:Kötü futbol derken alınan 3 puanla Eric Gerets GS tarihine adını yazdırmış. 9. haftalar itibariyle Lige en ii başalngıç yapan TD olmuş.
....
Almanyada ba$ina gelenler burada da ba$ina gelmeseydi bari. Dun Erciyes'in orta sahasi silindir gibi ustlerinden gecti diyenler var. Boyle cekirge misali sicramanin sonu pek hayra alamet degil. Gerci FB cok bocaladi diyorlar Ankaragucu onunde. Ama onlarin elinde epey alternatif var. GS teker kanat.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Ceasar ile Die diye iki tane zenci oyunculari diger arkadaslarin dedigi bize kok sokturduler.

Allahtan ileride o kadar becerikli oyunculari yoktu vede Mondragon gunundeydi yoksa ilk devrede orta saha elden gitmisti.

Saido hakikaten canla basla oynuyor ama yazik orta sahada top kesme, top kapma ileriyi besle butun sorumluluk onun ustunde yazik gunah...

ilk devreyi insallah boyle gotururuzde yeni seneye eger basarili olmak istiyorsak mutlaka ve mutlaka Ceasar Die gibi ustun fizik gucu oyuncular olmamiz lazim. Yoksa Altan di Ilic di Ergun du cok zor...

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Murat Gokcigdem wrote:Ceasar ile Die diye iki tane zenci oyunculari diger arkadaslarin dedigi bize kok sokturduler.
...
Erciyes'e bu adamlar pazarlanirken (Kayseriden Brezilya'ya futbolcu avina ciktiklarini sanmiyorum. Oyleyse bir bravo daha. Ama sanirim bu adamlar pazarlandilar) bizim ahmaklar neredelerdi? Ha anladim yildiz alacagiz diye Avrupada ya ba$larina gune$ geciyor ya da yagli kazik bogazlarindan cikiyordu. Pilic ve Heinz ketchup'ina cuvalla bonservis verdiler klup 70 sente muhtac iken. Dun pilav zikkimlanarak 100. yili bir kere daha kutlami$lar. 100 yil kac kere kutlanacak bir bilen var mi? 40 gun 40 gece haramzadeler gibi ortada kutlayacak ne var? UEFA kupasi kazanildiginda bir video yapip ortaya cikamayanlar klup dibe vurdugunda eglence ustune eglence duzenlemesi kimin gozunu boyamak icin? Daha dun Gursoy FB'ye bakip hepsinin sinirlerinin lacka oldugunu itiraf etti. Eee o zaman neyi kutluyorlar? Deliye her gun dugun bayram.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Isin komik tarafi bu bahsedilen adami Fransa'dan Nice'ten almis Erciyes. Elin Erciyes'i Fransa'dan buluyor, Fransa'da jet sosyetenin balolarina gitmekle, Monaco'da sarapli horoz yaninda kurbaga cigeri yemekle övunen bizim Fransa ekolu orada nal topluyor. Haim Fresco falan dediler baskanin sag kolu imis herkesi tanirmis maden gibi oyuncu var Fransa'da bir tane mi bulamazlar Allah icin. Uc senede bir Ribery bulundu onu da uc ay izleyebildik esi bulunmaz bir beceri ile kacirdilar. Inanin bana bu Canaydin gene adayligini koysun (ki duyumlara göre iki sene daha isteyecekmis) Beyoglu artistler kahvesine gidecegim Aydemir Akbas'i bulacagim, abi kadim dostlarini topla Behcet Nacar, Danyal Topatan, Zerrin Egeliler kim varsa adayligini koy bundan daha kötu yapamazsiniz hic olmazsa klup yerinde sayar diyecegim. Su alinan adamlara bakiyorum bu Altan'i cok mu aramislar yazik yahu. GS artik milli takimin ilk 11'ini birakin yedeklerine oyuncu verecek durumda degil. Uc bes oyuncunun becerisi ile kör topal gidiyoruz.

Post Reply