9.hafta: K.Erciyesspor-G.SARAY 1-2 H.SUKUR(2)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ugur Sahin

Post by Ugur Sahin »

Cengiz Akgun wrote:
Ugur Sahin wrote: ...
Anlamadığım için bir daha sorma gereği hissettim.
...
Birak $imdi yuzeysel sorulari. Cunku burada Cengiz Akgun'e kendi saga sola der diye bok yediren bile pekala barindi. O yuzden "o zaman senin ba$ina Hagi kadar ta$ du$sun" denilmesi hafif kalir. Diger yeni gelenler belki bilemez ama bunu senin bilmen gerekir.
Onu biliyorum elbet abi, hatta senin bu kendine denildiğinde de ses çıkarmayan tavrın olmasa bu uslübun bu kadar anlayışla karşılanmazdı bence.

Ama şuna gelen tepki "Höst" olmamalı bence, demek istediğim o.

Ugur

Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Fikret Ortacgil wrote:Futbolu ve tartismasini bilen uyelerden olustugu icin katildigim bu forumda, ilk gunumde, hayal kirikligi yasadigimi soylemek zorundayim.
F.O.
Hosgeldiniz. Isminizin, Fikret Kizilok, ve Bulent Ortacgil'in bir araya gelmesinden mi olustugunu soraniniz cok oluyor mu? Forum uyelerimizden, Ergun Simsek de, Bulent Ortacgil hayrani imis, eger kendisini siz de seviyorsaniz, yazismak filan istersiniz belki...

Hoscakalin,
Özgür

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ali Gursel wrote: ...
Yoksa Saidou'yu oyun kurarken seyredip (sonunda Mondragon'la doldurarak gol atmaya basladik) bunu Conce ile karsilatirip, Umit Karan'in hafta hafta normale donusunu izleyip kim Hagi'nin bu konulardaki isabetini sorgulayabilir? :lol: :lol:

Ali
Saidou 500 bin Euroluk Consesau denen ise 2.6 milyon dolara alinmi$ adam. Neredeyse 3 kati para sayilmi$ bonservisi bilmeme nesi ile. Bir de boyle kar$ila$tir bakalim ne alinmi$ ve de ne verilmi$ kim ne kadar verebilmi$ oyuncu verimliligi konusunda. Gerets oyle ya da boyle her ikisinden i$ cikariyor. Biri orta sahada tek ba$ina diyorlar maci sonuna dogru bitkin (Concesasau'da gorduk. iki mac oynayip diger ikisinde yatiyordu) oburu ise ligde en cok gol atan adam.

Ama soruma cevap yok yine. Oyle ya da boyle gelmi$ ligin sonu 4 puan ilerdesin duzluge ciktik ligde du$me hattindaki takimin onune cikiyorsun. Ondan sonra tek buyuk engel ikinci durumdaki FB ile sahasinda oynamak. 4 puan ara ile o macta yenilsen bile (nitekim yeniliyorsun) elde var bir puan. O zaman ben obur hatalarindan vazgectim ama bu telefon i$ini nasil bir yana koyacagiz peki. Bir hafta icinde alabora oluyorsun $ampiyonluk geliyor derken bakiyorsun son haftada ikincilikte gitmi$. Adam son haftalarda her mactan sonra birakip gidebilecegini ve kendisine yapilan haksizliklari soyluyor ikiye bir yaptigi basin toplantilari ile. Butun bunlara ragmen Hagi'ya laf yok. Adamin dengesiz hareketleri olaylari cig gibi buyutugu halde. Ama onun ozuru ve onun adina mazaret gosterenlerin gerekcesi "Elindekilerle anca bu kadar olurdu o da onu yapti" oluyor. Yahu ipi goguslemek icin ataga kalkmi$sin ve 4 puan ondesin. 4 puan farki actiginda elindekiler bunlar degil mi idi diye sormak abes oluyor. Cevap "insaf edin gecen sene 6. idik" mi olmaliydi yani bu i$in sonu boyle mi olmaliydi diye sorulunca.
Last edited by Cengiz Akgun on Mon Oct 17, 2005 10:25 pm, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Cengiz Akgun wrote:
Ali Gursel wrote: ...
Yoksa Saidou'yu oyun kurarken seyredip (sonunda Mondragon'la doldurarak gol atmaya basladik) bunu Conce ile karsilatirip, Umit Karan'in hafta hafta normale donusunu izleyip kim Hagi'nin bu konulardaki isabetini sorgulayabilir? :lol: :lol:

Ali
Saidou 500 bin Euroluk Consesau denen ise 2.6 milyon dolara alinmi$ adam. Neredeyse 3 kati para sayilmi$ bonservisi bilmeme nesi ile. Bir de boyle kar$ila$tir bakalim ne alinmi$ ve de ne verilmi$ kim ne kadar verebilmi$ oyuncu verimliligi konusunda. Gerets oyle ya da boyle her ikisinden i$ cikariyor. Biri orta sahada tek ba$ina diyorlar maci sonuna dogru bitkin (Concesasau'da gorduk. iki mac oynayip diger ikisinde yatiyordu) oburu ise ligde en cok gol atan adam.

Ama soruma cevap yok yine. Oyle ya da boyle gelmi$ ligin sonu 4 puan ilerdesin duzluge ciktik ligde du$me hattindaki takimin onune cikiyorsun. Ondan sonra tek buyuk engel ikinci durumdaki FB ile sahasinda oynamak. 4 puan ara ile yenilsen bile elde var bir puan. O zaman ben obur hatalarindan vazgectim ama bu telefon i$ini nasil bir yana koyacagiz peki. Bir hafta icinde alabora oluyorsun $ampiyonluk geliyor derken bakiyorsun son haftada ikincilikte gitmi$. Adam son haftalarda her mactan sonra birakip gidebilecegini ve kendisine yapilan haksizliklari soyluyor ikiye bir yaptigi basin toplantilari ile. Butun bunlara ragmen Hagi'ya laf yok. Adamin dengesiz hareketleri olaylari cig gibi buyutugu halde. Ama onun ozuru ve onun adina mazaret gosterenlerin gerekcesi "Elindekilerle anca bu kadar olurdu o da onu yapti" oluyor. Yahu ipi goguslemek icin ataga kalkmi$sin ve 4 puan ondesin. 4 puan farki actiginda elindekiler bunlar degil mi idi diye sormak abes oluyor. Cevap "insaf edin gecen sene 6. idik" mi olmaliydi yani bu i$in sonu boyle mi olmaliydi diye sorulunca.
Geçen sene 4 puan ne zaman öne geçtik. Vllahi hiç hatırlamıyorum..

Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Mehmet Gorgen wrote:Geçen sene 4 puan ne zaman öne geçtik. Vllahi hiç hatırlamıyorum..
Evet zaten 4 puan one gecmemistik. Hatta hep, "geriden gelen mi, onde giden mi daha cok stressli olur" diye, gazeteciler, Daum ile Hagi'yi carpistiriyorlardi.

Baktim simdi, yarisma sayfalarimizdan, ;) 25. haftada FB, Denizli'ye 2-0 yenilince, 62 puanda kalmis (sonrasinda 18 puan daha aliyorlar lig sonuna kadar), biz galibiyetle 60'a cikmisiz (sonrasinda da 9 haftada 16 puan aliyoruz). Onun oncesinde, (biz 22. haftada Samsun'a yenildikten sonra), puan farki bizim butun maclarimizi (deplasmandaki FB macimiz da dahil) kazanarak sampiyonlugu garantileyebilecegimiz halde degildi. FB daha acik ara ondeydi. Orda bir hat karisikligi olmus sanirim...

Hoscakalin,
Özgür

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hesabi kari$tirmi$im. Hafizam kitap degil ne yapayim. Bunda dun $ansalin verdigi gazinda rolu var elbette. Kayseri de gecen sene son dakikada iki puan birakan GS, FB son dakikalarda Sakarya attigi gol ile sanki 4 puan vermi$ gibi oldu diyerek Hagi'ya olan ofkemi kamciladi. Yalniz Kayseri de iki puan birakilip artik FB i$i kopardi dendigi anda dahi FB Saracoglun'da BJK'a ve bir de ba$ka takima daha yeniliyor. Yani GS FB onune 4 puan onde cikamazdi lafim hayal mahsulu olmuyor pek hani. GS Kayseri maciyla beraber pusulayi $a$irip deplasman yerine kendi sahasinda ust uste yenilmese (biri TS biri de GB'ligi) bakin nasil oluyordu Saracoglun da piknik. Film'in koptugu yer Kayseri, bunda $a$irma kari$tirma filan yok. Ha FB'nin son macta yalanciktan Konya'ya yenilmesini saymiyorum bile.
Last edited by Cengiz Akgun on Tue Oct 18, 2005 5:07 pm, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Hic anlayamadigim seydir bu milyon dolarlari cebe atan kisiler icin bu kadar takinti yapmak ve onlari cengaverce savunmak. Bu ulkede Iskenderun'a zehirli variller boasltilir ses cikmaz, belediye cöpleri sokaklara yigsa, ortalik kokudan gecilmese kimseden ses cikmaz ama Hakan Sukur'e, Hagi'ye elestiri yapilirsa laf söylenirse, FB'nin aleyhinde penalti calinirsa, veya buna benzer bir olay kiyamet kopar. Eli murekkep yalamis adamlar orada burada birbirlerine sirf farkli bakis acilari ve yorumlar yuzunden edilmedik laf birakmazlar, en agir saygisizliklari yaparlar (hem de lafa Ahmet Bey falan diye baslayarak bir edilmedik kufur kalir mesajin sonunda). Birbirimizi tanimasak da iki boyutlu bir ortami sirf futbol tutkusu yuzunden iyi-kötu paylastigimiz bir yerde insanlarin bu kadar sertlesmesini anlayamiyorum. Bu lafim tabii ki burada gecen tartisma icin degil genele aslinda. Ayrica madem konu Hagi, keske Dinamo Bukres'li ve futbolla icli disli bir Rumen arkadasimin gecen sene GS'in 2 kusur milyon dolar ödeyecegi ve Hagi'nin yogun israri ile alinmasi istenen adi sani Almanya özel maci disinda duyulmamis bir oyuncu icin dediklerini duysaydiniz. Becali'den Pope'ye bu kisilerin nasil gelismekte olan ulkere degerinin cok ustunde oyunculari nasil kakaladigini ve Romanya'da buna nasil gulduklerini dinlerdiniz. Ergun Gursoy'a tepki gösterildi 'artik haytta bir daha Romen futbolcu almayiz' dedigiinde ve bunu irkciliga kadar dayandiranlar oldu. Oysa agzi bu islerden cok yanmis klubumuzun bu gidise artik yeter demeseydi ve ilk defa dogru bir is yaptilar. Hagi, Hakan, Okan, Emre..vs vs sonucta profesyoneller, daha iyi imkanlari görunce gidiyorlar veya islerine geleni yapiyorlar. Bizler olsak biz de birakiriz. Ben GS'da oynayan bir oyuncu olsam kalkip bana Roma daha iyi teklif yapsa hem o sehirde yasamak hem de o ligte oynamak icin bana gösterilen sevgiye ufak bir tesekkur edip sirtima cuvali yukler Trevi cesmesinde alirim solugu. Ne zaman insanlar bu kisilere bu kadar bagli arkalarindan gitmeyi birakacaklar merak ediyorum. Biz futbolu sahada oynanan oyunla degerlendirelim. Ayrica futbolu icra edenleri sert elestirmek ayri sey bunu yapanlari veya yazanlara laf etmek ayri sey. Biz burada birbirmizi tartismiyoruz ama Hagi'nin yaptiklarini veya falancanin nasil vurdumduymaz oynadigini yazmak son derece normal bazi seyleri ayirt etmeyi ögrenmeliyiz. Böyle laf sokmalar hay kafaniza bilmemne kadar tas dussun demenin hic bir alt yapisi yok daha mantikli bir dilde elestiriye neden katilmadiginiz yazarsiniz olur biter.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Kerem Tezic wrote:Hic anlayamadigim seydir bu milyon dolarlari cebe atan kisiler icin bu kadar takinti yapmak ve onlari cengaverce savunmak. ...
I$te icerdikler ve di$ardakilerin farki burada. Nedense boyle insanlari i$lerini yaptiklarinda kahraman yapmak, madalya vermek i$ini layiki ile yapamayanlarin ya da yapamayacagina inananlarin takintisi olsa gerek. Her fani gibi herkesin bir yerde yanli$i olacak. Problem yanli$i oldugu halde goremeyen, gorenler soylediginde bunu kabul edemeyenlerde. Neyse artik Hagi gitti Gerets burda diyerek ileriye bakalim.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Post Reply