Üstat Veda Etti

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Can Baysan

Üstat Veda Etti

Post by Can Baysan »

Büyük düşün adamı, şair ve yazar Attila İlhan'ı (1925-2005) kaybetmiş bulunuyoruz :( .

Tüm Türkiye'nin ve insanlığın başı sağ olsun! :cry:

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Cok buyuk zevkle okudugum ve kendi göruslerime de oldukca yakin buldugum Atilla Ilhan icin resmi siteden bir link koyuyorum.
http://www.galatasaray.org/detay.asp?PI ... rID=290503

Özellikle son paragraf biraz da bu forumda yapilan tartismalarin ustune gelmis. Topragi bol olsun demekten baska birsey gelmiyor elden.

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Cenazesinde bizimkilerin esamesi okunmamis. Aziz Yildirim'in bile celengi varmis. Diyecek kelimeler bulamiyorum bunlarin yaptigina. Tamam Mudurnu'ya iki kamyon pilic almaga gitseniz yolunmus kazla geri dönecek kadar beceriksizsiniz, bunca protestoya ragmen aday olacak kadar ar damariniz catlamis. Bari bir celengi cok görmeyin. Bunlara yapilan protestolar az bile.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Adamlar 100. yil kutlama $enlikleri ile me$guller Tezic bey karde$im. Kolay mi $enlik duzenlemesi. Sen onu birkada resmi sitedeki komediyi okudun mu? Federasyona kizmi$lar mac saatini degi$tirdi diye. Canim 4enliklerin icine etmi$ bu degi$iklik. Kimse abe andavallilar futbol takimi deplasmanda iken kutlama yapma fikri hangi dehanin fikri idi diye sormamii$. Cunku luzum yok ki. Nasil olsa lisede konferans salonunda nutuk atacaklardi. Ne yuzyil kutlamasi yapildi ya.

$arl Aznavur'u sag olsa idi o $arki soyleyecekti. Allahtan Gursoy hamsiyi koydum tatatavaya ile ba$latti bu haftaki $enligi. Deliye her gun bayram demi$ler ya bu Uzun Ozhan ve Kibar Kiran'in 100. yil kutlama planlari ona gore yapilmi$. Ne oldu ASY'deki gaz canaginda me$ale hala yaniyor mu? Yoksa tupgaz alacak paralari da mi kalmadi. Bir de Aslantepede 100 kazik cakacaklardi. O haberinde arkasi kesildi.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Sene 1995-6 Valikonagi caddesinde bir sirkette calisiyorum.Sabahlari ise giderken oturdugum Tunel'den Taksim'e yuruyup oradan otobuse biniyorum.Valikonaginin girisinde sagdaki kucuk parkin yanindan (o zamanlar parkin icinde hummali bir calisma vardi) gecerken O'da basinda alameti farikasi kasketi ile omuzunda cantasi ters yone dogru gecerdi.Her sabah...

Uzun sure sabahlari selam vermedim , utandim.Sonra bir gun 'gunaydin' dedim O da bana 'gunaydin' dedi.Sanki konussam konusacakmis gibi bakisip gecerdik.

Keske konusabilseymisim.En azindan burada O'nunla buraya yazabilecegim bir anim olurdu.

Siire pek fazla merakli degilimdir hele hele edebiyattan hic anlamam.

Ilginc bir kisilik oldugunu tahmin etmemek elde degil.

Topragi bol olsun.
TRUST GALATASARAY
MGC

Post Reply