10.HAFTA: G.SARAY-DENİZLİ (1-1)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Deniz Selman

Post by Deniz Selman »

Macin kadrosu aciklanmis, ama 19 kisi var burda--bir tanesi tribunde olacak...

ALY FARYD MONDRAGON
FEVZİ ELMAS

UGUR UÇAR
ERGÜN PENBE
STJEPAN TOMAS
RIGOBERT SONG
ORHAN AK
CİHAN HASPOLATLI
YALÇIN AYHAN

ALIOUM SAIDOU
MAREK HEINZ
HASAN ŞAŞ
ALTAN AKSOY
VOLKAN ARSLAN
SASA ILIC

HAKAN ŞÜKÜR
NECATI ATEŞ
ÜMIT KARAN
HASAN KABZE

kadro disi kalanlar: Aykut/ Cihan Can, Suat Usta/ Ayhan, Sabri, Zafer, Arda.

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Cumleten gecmis olsun.

Futbol icin yazilacak ne var bilmiyorum. Bize sagbek diye Cihan'i, yeni transfer diye Ilic ve Altan'i seyrettiren yonetime selam olsun. Ne zaman klubun kapisina Galatasarayspor yazacaksiniz yuzunuz tutup bakalim.

Ikinci yari bir ara Schalke karsisinda Fenerbahce gibiydik, ligin sondan ikincisi Denizlispor karsisinda. Geliyorlar, direkten donuyor, kaciyor, gol oluyor, yine direkten donuyor, biz de Denizlispor seyrediyoruz.

Sagbekte Cihan, butun seyredenler adamlar buradan gol atacak artik diye bekliyoruz, teknik direktorumuz de bizimle birlikte seyrediyor. Bir kere geldiler direkten dondu, bir daha geldiler ayni yerden gol oldu. Bizimki nihayet Ugur'u oyuna aldi. Hocam ne acelen vardi, haftaya soksaydin, adamlar da bizi ucleseydi sagdan gele gele, Ugur genc cocuk, kenarda beklerdi. Devre arasinda ise Heinz'in yerine Altan. Altan ceza sahasina ortalar yapiyor, penalti noktasi uzerinde bir kume oyuncu beklerken. Top penalti noktasinin o kadar ustunde geciyor ki, orada apartman olsa oyuncular ucuncu kata cikip anca kafa atabilirler. Hadi bunu bir kere kazara yapar bir oyuncu, profesyonel kanat oyuncusu nasil boyle ustuste daga tasa orta yapar yahu onu de bosken? Degisiklikleri anlayan varsa beri gelir mi?

Hakan Sukur'e de artik biraz yuh yani diyeyim. Bir adam karsi karsiya gol kacirir eywallah ama karsi karsiya her posizyonu da kacirmaz yahu.

Gol kralimizi goren oldu mu birkac haftadir?

Neyse, kulak cinlatma sirasi bizde olsun. Nehri gecip derede boguldu diye yollananlarin kulagi cinlasin. Ne nehir astik bugun Sami Yen'de, ligin sondan ikinci takimina karsi. Neyse, yine de direklere sukur bari puan aldik.

Ali

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Galatasaray'la ilgili yazilacak artik hic bir sey kalmiyor

Öncelikle hakemin kötulugu falan bu kadar kötu bir kadroya sahip GS'i gölgelememeli. Gerets'in de yapabilcegi bir sey yok bu takima.

Butun mac boyu Saidou ve Thomas'in anasi agladi bu futbolcu diye sahaya surulen Cihan, Orhan ve digerlerinin aciklarini kapatmaga. Cihan'a bakiyorum ne bir ikili mucadele kazanma, ne kesicilik ne yaraticilik, ne zeka hic bir sey yok. Bes sene öncesinin GS'inda F-G takiminda oynayamayacak adamlar ilk 11'de. Orta Saha Saidou disinda yoktu. Ama ne olursa olsun Heinz'in ölusu bile Altan'dan daha yararli. Forvette Hakan artik intikalari oynuyor hava toplarinda bile sanki ayaklarinda kum torbasi var. Umit Karan ise tipik 2 hafta var 22 hafta yok kimligine burundu. Necati gittikce kötuye gidiyor ne gol vurusu var ne birsey. Bence bizlerde bosuna yaziyoruz cunku her hafta ayni seyler papagan gibi tekrarlanacak, ayni seyleri yazacagiz degisen bir sey olmayacak. Baktim Ali Gursel'le ayni seyleri yazmisiz gecen hafta da aynisini yazmistik. GS'i buyuk bir beceri ile köy takimi yapan zihniyet simdi kendi ayibini örtmek icin hakemlere laf edecektir. Oysa yapacaklari ilk sey Mart'da adayligi dusunmemek ve klubun yanindan bile gecmemek. Yoksa GS bitecek.

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Kerem Tezic wrote:Galatasaray'la ilgili yazilacak artik hic bir sey kalmiyor

Öncelikle hakemin kötulugu falan bu kadar kötu bir kadroya sahip GS'i gölgelememeli. Gerets'in de yapabilcegi bir sey yok bu takima.

Butun mac boyu Saidou ve Thomas'in anasi agladi bu futbolcu diye sahaya surulen Cihan, Orhan ve digerlerinin aciklarini kapatmaga. Cihan'a bakiyorum ne bir ikili mucadele kazanma, ne kesicilik ne yaraticilik, ne zeka hic bir sey yok. Bes sene öncesinin GS'inda F-G takiminda oynayamayacak adamlar ilk 11'de. Orta Saha Saidou disinda yoktu. Ama ne olursa olsun Heinz'in ölusu bile Altan'dan daha yararli. Forvette Hakan artik intikalari oynuyor hava toplarinda bile sanki ayaklarinda kum torbasi var. Umit Karan ise tipik 2 hafta var 22 hafta yok kimligine burundu. Necati gittikce kötuye gidiyor ne gol vurusu var ne birsey. Bence bizlerde bosuna yaziyoruz cunku her hafta ayni seyler papagan gibi tekrarlanacak, ayni seyleri yazacagiz degisen bir sey olmayacak. Baktim Ali Gursel'le ayni seyleri yazmisiz gecen hafta da aynisini yazmistik. GS'i buyuk bir beceri ile köy takimi yapan zihniyet simdi kendi ayibini örtmek icin hakemlere laf edecektir. Oysa yapacaklari ilk sey Mart'da adayligi dusunmemek ve klubun yanindan bile gecmemek. Yoksa GS bitecek.
Keremcigim,

GS bitecek demisin. Kotu haberi ben vermek istemem ama GS'i bir 10 sene falan bitmis farzet sen zaten. Bu hafta hakeme laf ederler, bu sene yine Trabzon ve Besiktas'in durumlarindan dolayi "sansliyiz", nisbeten uzun bir sure basa oynayacagiz, sonra o da patlayacak tabii, ardindan hocayi atariz. Kadroda kalitesizlesme var gucuyle devam eder.

Bugun Denizli'de gozune batan oyuncu oldu mu hic, bak dikkatli izle, seneye bizim as transfer adaylarimiz onlar (tabii Besiktas istemezse, yoksa haddimize dusmez oyle Besiktas'tan oyuncu falan almak). Yabanci adaylarimiz icin 30 Agustus'ta Avrupa'da batan geminin defolu mallari kategorisinden oyuncular, yeni teknik direktorumuz olarak da 3-2-5 dizilisinin mucidi, hucum futbolu seven Avrupa'da biryerlerde takimini 23. yapmis bir dahi gelir. Sen sag ben selamet.

Tromso kazaydi. Bakalim buna ne diyecekler, hakem, Ramazan, bulur yonetim birseyler.

Ali

Zafer Yazici

NECATI MI ILIC MI?

Post by Zafer Yazici »

Kerem Tezic wrote:Galatasaray'la ilgili yazilacak artik hic bir sey kalmiyor

hERHALDE BİZİM TAKİMİN YENI SANAR OGLANI NECATI.
KAYSERI MACININ EN VERIMLI VE CALISKAN ADAMI NECATI GERETS OYUNDAN OLDI.HELE BU GUN ILICLE BASLAMASI CIKANA KADAR KAYIP ZAMAN YAZIK YA.
TAKIM KOTUYE GIDIYOR ERIC GERETSEDE KOTUYE GIDIYOR BENCE
DENIZLIDEN DAHA İYİ BIR TAKIM KARSISINA HAKAN NECATI UMIT İLE CIK
DENIZLI MACINDA NECATI KESİK
HAKA SUJURE BIR SEY DEMEYECEGIM ADAM KALECI ILE KARSI KARSIYA
HALA GERIDEN GELEN VARMI DIYE BAKIYOR

FENER TOPLKAR GIDER YONETIMDE KINA YAKAR
Galatasaray bir yasam bicimidir..
Galatasaray sabrın sembolüdür.

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Maci Gerets verdi.

Ilic'le baslamak buyuk hata. Ilic gibi oyuncu Turkiye'de surusune sepet. Top ayagina geldiginde cildiracak gibi oluyorum. O da zaten 20 dakikada bir oluyor. Onu getirene deee, oynatana daaa.....

Umit Karan cikar mi? Umit kontratak oyuncusu degil karambol golcusu. Seken toplara cakacak, top tamamlayacak, trafikte 3 cm lik yerden gol vurusu yapacak. Gecen hafta neredeyse gol atacam diye butun takimi ofansif adamlardan kuracak Gerets, bu hafta 1-1 ken Umit i cikardi.

Sahanin en kotuleri Hakan sukur ve Cihan'di. Sahanin en iyisi Saidou idi.

Aslinda GS beraberligi bile haketmedi. Mac Denizli'nin hakkiydi. Gecen hafta Kayseri'de son 30 dakikada oynanan rezalet oyun, disari cikmis diller, bu gece 45. dakikadan sonra ortaya cikti ve 45 dakika devam etti.

Bayrama bir hafta daha var. Bir kupa maci bir de Gencler maci var. Benim tahminim Ramazan'da 4-5 puan kaybiydi, o yuzden sasirmadim. Gecen hafta mucizevi alinmis 3 puanin acisi bugun cikti.

Ozan Ersoy

Not: Yarin FB ve BJK da puan kaybedebilir.

Gökhan Özçelik

Post by Gökhan Özçelik »

Iliç'in oyundan alınması hataydı, ileriye dönük, dikine oynayan Hasan ile beraber takımdaki tek adam o çünkü, nitekim oyuna sonradan giren Uğur ve Altan çok etkisizdi. Cihan ise şimdiye kadarki en kötü performansını gösterdi. Tanıyamadım Cihan'ı ben sahada. Çok da gol kaçırdık. Çok şansız bir maç oldu bizim açımızdan. Kazanmamız gerekirdi, üstün oynayan taraf bizdik. Saidou ise sahadaki en iyi adamdı. Aldığı her kuruş helal olsun diyorum Saidou için.

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Yorumlara katiliyorumda,

Torba dolusu pozisyona giripte kaciran kabizlarin hicmi sucu yok...

Adam gecen hafta ipten aldi diye ses cikaramadik

Bu kadar da basiretsiz olunmaz be arkadas

Ayiptir gunahtir

Denizlinin iki tane direkten donen korkunc gol sansi var digerlerine lafim yok ama Galatasaray forveti bu kadar gol kacirmayacak

Cunku Hakki Yok !!!

15 tane de gol yersin

Tomas ta Song ta inanilmaz hatalar yaptilar.

Ama zat-i muhterem bi tanesini iceri atsa bu is boyle bitmeyecekti

Sinirliyim tamam bu takim Galatasarayspor'a donuyor

Bizi bu duruma sokanlari Allah Tas etsin ama

Ama topu oynayan topcular kardesim

Galatasaray'da oynuyorsun

OYNAYACAKSIN

KACIRMAYACAKSIN

ATACAKSIN

Ben sistem mistem bilmem aklim cok teknik seylere bilimsel konulara da cok basmaz ama

5 tane pozisyon bulup atamiyorsan

Yonetime taraftara sahaya rakibe hakeme suc bulma

KUSURA BAKMA KABIZ SENSIN
TRUST GALATASARAY
MGC

Oltunc Özgür

Post by Oltunc Özgür »

Bu yorumlari 5 sene hatta 10 sene oncesindeki herhangi bir maca koysak pek farkli olmazdi herhalde, Hakan golcu degil orta saha yok 1-0 'lik avantaj korunamiyor, TD garip isler yapiyor Ugur gibi iyi niyetli ama tahta bacak bir oyuncudan medet umuyor.. 1-1'den sonra takimin ortaligi karistiracak frikik, penalti, korner, serbest vurus yaptiracak oyuncuya ihtiyaci var ama ne Sas ne Altan bu isi yapabiliyor.. Carsamba gunu Schalke karsisinda FB'nin ilk 2 golu FB nin son 4 senelik macerasini ozetliyordu Dunku macta bizim son 10 senelik maceramizi, futbolda ne kadar ekmek o kadar kofte donemi iyice yerlesti artik onurlu amator ruhlu futbol kahramanlari kalmadi parali tam profesyonel lejyonerli donem basladi buna ayak uyduran stadi dolan urunu satan reklami karizmasi olan goturuyor isi, aslinda futbolda 2. planda, elle kolla balla at golu ama karizman olsun, onu kaybedersen ki biz coktan kaybettik, iste asil problem orada yatiyor.

saygilar

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Neden bu kadar $a$irildi bilemiyorum. Yonetim ayni yonetim. Ba$arili olduklarina inaniyorlar yalniz biraz $ansizlar zavallilar. Yapacaklara ama ya hakem ya boyle kacan futbolcular ya da gelmiyenler olunca ne yapasinlar. Bakin 100. yili nasil kutladilar balo filan girla.

Gerets'in 9-10 haftadan sonra zirvaladigi biliniyordu. Yani neredeyse istatistiksel bilgi olacak. Hakan $ukur'un bo$ kaleye atamadigi gol yok mu sanki (artik hic ama hic konu$masin). Bu da istatistiksel. Orta saha olmadan forvetle kim daha iyi sonuc almi$ ki bu mucezeyi GS yaratacak. Gecen hafta haydan gelen huya gitmi$. Pilic'in ustune ketcabi dokun afiyetle yiyin. Iki gun tutarim uc gun tutmam ile bu kadar i$te. Gecmi$ten ders almayan icin her zaman "$anszilik i$te. in$allah gelecek sene" lafi soz dagarcigindan eksik olmaz.
Last edited by Cengiz Akgun on Sun Oct 23, 2005 11:20 pm, edited 2 times in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Kemal Bakircioglu

Post by Kemal Bakircioglu »

Dunki macta Ilic'e yuklenmek yanlis. Dogru duzgun her atakda Ilic vardi. Mucadelesi zayif ama takimda topu ayaga atacak tek adam. Saidonun yanina Ayhan'da girerse orta saha daha mucadeleci olur, hareketleri bu kadar siritmaz.

Hakan Sukur 'un kacirdigi gol kendisi icin cok dusundurucu. Pozisyona girdi atamadi degil, onca sene kral olmus oyuncu bu topu kacirmaz, 200 gollerden sonra hala gol vuruslarinda kararsiz, hayret.

Hasan Sas enerjinin cogunu hakemle ugrasarak gecirdi. Kac sene gececek akilli davranmak icin. Genel olarak takim halinde kotuyduk, o kadar gol kacarsa hakemle ugrasmak abesden baska is degil.

Tribun bu sene olabilecek en kotu taraftarlgiini yapiyor. Puan kaybinda koltuk yakmak, olur olmaz istifa diye bagirmak ayiptir. Boyuna negatif enerji veren bir grup. Ilk ceki duzen tribunden baslamali.

Gökhan Özçelik wrote:Iliç'in oyundan alınması hataydı, ileriye dönük, dikine oynayan Hasan ile beraber takımdaki tek adam o çünkü, nitekim oyuna sonradan giren Uğur ve Altan çok etkisizdi. Cihan ise şimdiye kadarki en kötü performansını gösterdi. Tanıyamadım Cihan'ı ben sahada. Çok da gol kaçırdık. Çok şansız bir maç oldu bizim açımızdan. Kazanmamız gerekirdi, üstün oynayan taraf bizdik. Saidou ise sahadaki en iyi adamdı. Aldığı her kuruş helal olsun diyorum Saidou için.
Kemal Bakircioglu

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Kemal Bakircioglu wrote:Dunki macta Ilic'e yuklenmek yanlis. Dogru duzgun her atakda Ilic vardi. Mucadelesi zayif ama takimda topu ayaga atacak tek adam. Saidonun yanina Ayhan'da girerse orta saha daha mucadeleci olur, hareketleri bu kadar siritmaz.
Sevgili Kemal,

Futbolun sadece bir tarafini oynayan bu tip oyuncular 1970lerde kaldi. Bugun Ilic hakkinda top bizdeyken iyi seyler yapti tipi yorumlar okuyorum. Top rakipteyken ne yapmis, hic bahseden yok. Ilic'in hucuma katkisi dunku kadar olacaksa ve de top rakipteyken otomatik 10 kisi oluyorsak, istemez, kalsin. Ilic'i oynatmak icin Saidou, Ayhan lazimsa bu adamin GS formasiyla isi nedir? Yanimda Saidou ile Ayhan mucadele ederse ben de biraz biraz oynarim wallahi. Bir oyuncu almisiz, hareketleri siritmasin diye yanina iki oyuncu daha koymamiz lazim. Gucenme ama o zaman bu adami saz ekibi ile birlikte oynatmak lazim.

Bu tip adamlara futbolda ekmek kalmadi artik. Bir istisnasi Alex, o da Ilic'in her yaptiginin uc katini yapiyordur istatistik olarak. Belki ona katlanirsin. O bile bir yere kadar. Sergen nerede Besiktas'ta, adam Ilic'in yaninda 3 boga gucunde. Milan'da Rui Costa forma bulamiyor sirf bu sebepten, Ilic nerede top oynayacak? Cevat Prekazi'nin kulaklari cinlasin, ben bunun cok iyisini seyrettim, hem de 20 sene once. Bugun o bile oynayamazdi, nerede kaldi bu Ilic.

Sevgili Gokhan ustun oynadigimizdan bahsetmis. Denizlispor ikinci yarida bir gol atip, iki kez direkten dondu. Eger bu bizim ustun oyunumuzsa Allah ustun oynamadigimiz mactan saklasin demek lazim.

Ha eldeki kadro bu deniyorsa, kadroyu kuranlar kalkip hesap versin. Ben henuz Ilic'ten medet umup, ligde sondan ikinci takim bize 45 dakikada bir gol atip iki kere direkten donup, ama cok baskili oynadik diyecek kadar unutmadim 5 sene onceki GS'i.

Ali

Kemal Bakircioglu

Post by Kemal Bakircioglu »

Galatasaray'in kotu oynadigi asikar dunki macta. Ilic kotu oyuncu degil, sorunu beklentilerin altinda performans gosteriyor, bir Hagi, Alex degil.

Geretz su kosulda alterntaiflerini gormek zorunda. Ilic kosulsuz kesmek yaratici olmayan bir hocanin yada kose yazarlarin isi. Denemesi lazim.

Orta sahada mucadele gucunu guclendirebilirsek, takimdan umitliyim.
Kemal Bakircioglu

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mactan sonra soylenenleri eskiden resmi siteye asarlardi. Herhalde onlar da utanmi$ olacaklar ki asmami$lar. Demek hakemin elinde sari kart sinirindaki oyuncularin listesi vardi belki ha Hakan. Sen o golu atama ondan sonra kalk boyle boyundan buyuk laf et..
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Tan Erten

Post by Tan Erten »

Iliç oyun boyunca özellikle ilk yarıda çok isteksiz ve gayri ciddi bir oyun oynadı. Ayağının altından top kaçırmalar, alakasız yerlere top atmalar, önünden geçen adamı izlemeler. İki tane pas attı tamam ama öyle müthiş ahım şahım paslar da değildi bunlar.

Sevgili Ali, İliç için "Top rakipteyken ne yapmis, hic bahseden yok." demiş. Ben maçtaydım izledim, belki ekranlara tam olarak yansımamıştır yazayım. top Denizlisporlu oyunculardayken İliç gölge boksu gibi bir savunma yaptı. Hani müdahele etmek ister gibi de, son anda geç kalmış gibi şöyle yalandan hareketlenmeler filan. Hani hali sahada oynarken maçın sonlarına doğru yorulduğumuzda laf olsun diye ayak uzatırız ya, aynen öyle.

Benzer şekilde oynayan ama bahsettiğim half-assed savunmayı yapmaya bile tenezzul etmeyen iki oyuncu daha vardi sahada: Altan ve Necati...
Tan Erten

Post Reply