10.HAFTA: G.SARAY-DENİZLİ (1-1)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mehmet Gorgen
Staff Member

10.HAFTA: G.SARAY-DENİZLİ (1-1)

Post by Mehmet Gorgen »

Ligde bu sene kötü durumda olan fakat ersen martin ve timuçin dışında geçen seneki kadrosunu koruyan denizli ile maç yapıyoruz.

Denizli'li Güven'in bu hafta ayağı kırıldı.

Biz de Hasan Şaş belki kadroya alınabilir.
Last edited by Mehmet Gorgen on Thu Oct 20, 2005 8:43 pm, edited 1 time in total.

Tan Erten

Post by Tan Erten »

Geçen senelerin canavar gibi top oynayan Denizlisi gitti, bu sene büyük sıkıntılar yaşayan hoca değiştiren Denizli geldi. Gerçekten üzücü bir durum. Özellikle UEFA'da aldıkları başarılı sonuçlardan sonra.

Bu maçın kolay geçeceğini tahmin ediyorum. Ligin kalitesi gerçekten düştü. Kör-topal oyunumuz ve dar kadromuzla bile 8 galibiyet almış olmamız bunun bir göstergesidir.

Ayhan'ın sakatlığı ne zaman geçecek bu konuda bir bilgi var mı? Geçen hafta idmanda yine ağrıları başladı filan deniyordu. Ara transferde kadroya takviye şart. Saidou'ya yardımcı olabilecek bir oyuncu alınmalı. Saidounun sakatlanması halinde neler olabileceğini tahmin etmek bile istemiyorum.
Tan Erten

Serif Halimler

Re: 10.HAFTA: G.SARAY-DENİZLİ 23.10.05, ASY

Post by Serif Halimler »

Mehmet Gorgen wrote: Denizli'li Güven'in bu hafta ayağı kırıldı.
VESTEL Manisa - Denizli Macinda Güvenin ayagi kirildi ve o pozisyonda Manisasporlu Yilmaz in rakibine kasitli faul yaptigi iddia ediliyor. Hatta ayak kirilincaya kadar ve ikinci devre boyunca da agresif oynadigi söyleniyor. Ne maci ne de pozisyonu gördüm Ayak kirilma ilk yarida oluyor. Ersun Yanal ayak kiran Yilmaz'i devre arasi oyundan almadigi icin elestiriliyor. Taninan TV programlari ve Gazetelerde bu konu hakkettigi kadar yer bulmadi.
UEFA'da Arsenal'i, Süper Kupada Madrid'i.....

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

UYARI: Yuregi dayanamayanlar asagidaki resme bakmasin.

http://www.ajansspor.com/resim/guven_kirilma_buyuk1.jpg
(Edit: Ozan'im, ben bunu link'e cevirdim izninle. Ne kadar uyarmis olsan da, insanin gozu atlayamiyor kolayina - Ozgur)

Cok uzuldum. Gercekten gelecek umidi veren, uc buyuklerin pesinden kostugu bir oyuncuydu. Kaval kemigi kirilan Okan'in tekrar futbol oynamasi 2 seneyi bulmustu. Gecen sene ayni sekilde bacagini kiran Cisse ise 5-6 ay kadar sure icinde tekrar futbol oynayip eski formunu yakaladi. Tibbi olarak bir bag kopmasi kadar riskli bir sakatlik degil. Alt tarafi bir platin, bir kac civiyle hallediyorlar. Bu is psikolojik. Boyle bir sakatlik geciren oyuncunun ayagini topa sokmasi icin sakatlik korkusunu atlatmasi gerekiyor.

Resimden gorebildigim kadariyla Manisali kasten yapmamis gibi gozukuyor...

Denizli maci GS icin cok kolay gecmesi lazim. Manisa macinda oynayan bir oyuncu kirmizi kart gormus, bir oyuncu da sari kart cezalisi. Guven'i de eklerseniz sondan ikinci durumdaki Denizli 3 eksikle ASY'e geliyor. Gecen sene Denizli'yi tasiyan Ersen Martin ve Timucin yok. Hocalari istifa etti. En iyi oyunculari Guven'in sakatliginin moral bozuklugu var.

GS rahat galip gelir, yeter ki ciddiyetle, tam takim tam randimanla calissinlar. Bugunki calisma ogle saatlerinde bir bucuk saat kadar olmus.

Erciyesspor macinda alinan mucizevi 3 puanla bir anda Ramazan ayi daha olumlu gececek gibi gozukuyor GS icin. Puan kaybetseydik, puan kaybetme serisine baslayabilirdik. Simdi Denizli'yi de Istanbulda rahat gecersek, ligde hemen hemen galibiyeti olmayan, gol atamayan, bir gol yese cikarma ihtimali olmayan, santraforu hucum oyuncusu olmayan bir Genclerbirligi ile oynayacagiz. Ondan sonra bayram geliyor.

Ozan Ersoy

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Kirmizi formali oyuncu eski Anakaragucu kaptani Yilmaz. Son senelerde gordugum en pis faul yapan futbolcu. Meslektaslarina olumune girmeyi bir halt sanan bir halt sanan futbolcu bozuntulari sinifina dahil ***lardan.

Yasi 32 den fazladir. Biraktigini zannediyordum, tekrar ortaya cikmasi uzucu.

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Denizli - Denizlispor, Turkcell Süper Ligi'nin 10. haftasında lider Galatasaray ile oynayacağı maçın hazırlıklarına başladı. Ligde zor günler yaşayan ve son oynadığı Vestel Manisaspor maçında berabere kalarak hem iki puan hem de genç oyuncusu Güven'i kaybeden Denizlispor'da yüzler gülmüyor. Ligin 10. haftasına 6 puanla ve 17. sırada giren Yeşil-siyahlı ekipte hafta sonu deplasmanda oynanacak Galatasaray maçı hazırlıkları başladı. Haluk Ulusoy Tesisleri'nde yapılan antrenmana ayağı kırılan Güven dışındaki tüm oyuncular katılırken, futbolcuların Güven'in sakatlanmasının moral bozukluğunu üzerlerinden atamadıkları dikkat çekti. Bu arada Galatasaray maçı hazırlıklarını takip etmek isteyen basın mensuplarıyla, Futbol Şube Sorumluluğu'na vekaleten bakan yönetici Mehmet Ekizler arasında gergin anlar yaşandı. Basın mensuplarının görüntü ve fotoğraf almak için saha kenarına inmelerine izin vermeyen Ekizler, 'Size çekim yapmanız için yeni bir yer yapılacak, o zaman çekersiniz' dedi. Daha önce gazetecilerin girdiği kapı kilitlenirken, basın mensuplarının durumu protesto ederek tesislerden ayrılmak istemesi üzerine Tesislerden Sorumlu Asbaşkan Yurdal Duman, teknik direktör Nurullah Sağlam'a durumu iletti. Sağlam, basın mensuplarının sahaya girip görüntü ve fotoğraf çekmesine izin verdi. Vestel Manisaspor maçında kırmızı kart gören Hüseyin Kartal'ın takımdan ayrı olarak çalıştığı antrenman, düz koşu ve ısınma çalışmasıyla başladı. Vestel Manisaspor maçında forma giyen oyuncuların ayrı çalıştığı idmanda, Teknik Direktör Nurullah Sağlam ve yardımcılarının da forma giydiği çift kale maçta yedek oyuncular oynadı.
Ayağı kırılan Güven'in yanısıra, kırmızı kart cezalısı Hüseyin Kartal ve Vestel Manisaspor maçında 4. sarı kartını görerek cezalı duruma düşen Serhat'ın forma giyemeyecek olması nedeniyle teknik heyet bugüne kadar fazla forma şansı bulamayan oyuncuları maça hazırlıyor. (iha)

Fikret Ortacgil

Post by Fikret Ortacgil »

Ersun Yanal her gittigi takimi sert oynatan bir takim. Rakibin hizli ataga cikmasini engelliyici orta saha ya da rakip alanda erken taktik faulleri... Tam saha pres vs. vs..
Insallah bu kirilma sadece aci bir sanssizliktir, Yanal'in taktikleriyle alakasi yoktur..
Fikret Ortacgil

Fikret Ortacgil

Post by Fikret Ortacgil »

DENİZLİSPOR Asbaşkanı Hasan Kıbrıslıoğlu vermis veristirmis

“Yılmaz, maçın başından sonuna kadar sürekli çirkinlik yaptı, Ersun Yanal'da sürekli olarak, (Bas, bas) diye bağırdı. Güven’in ayağı kırıldıktan sonra da Yılmaz, Ersun Yanal’a dönerek, (Görev tamam) dercesine elini göğsünün üzerine koyup işaret verdi. Yetmedi, Ersun Yanal, (Bas, bas) diye bağırmaya devam etti."
Fikret Ortacgil

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ersun Yanal bu kadar gaddar biri olacagina inanmak oldukca zor. Ekmegini futboldan cikaran birinin sonra kalkip bu $ekilde taktik vermesi icin psikopat filan olmasi lazim. Ersun Yanal icin cok $eyler soylendi ve ben de $u son milli takim ba$inda gostermi$ oldugu karakter bozukluklarini gordum. Kendisini pek tutugumu soyleyemem. Ama $u yukarda bir futbolcunun ayagi boyle kirildiktan sonra Gladyator-Imprator misali selamla$malara filan bana hayal mahsulu gibi geliyor. Bugun onun takiminda olan yarin ba4ka takima transfer olacak. Bir teknik adam olarak bu turlu telkinde bulunmasi profesyonel hayatini tamamen sondurecek nitelikte olur. Deli olmasi lazim boyle ayak kirarcasina sertlik onermesi icin.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Ligde ezeli rakibimiz onunde iki puan fark ile lideriz. Schalke mac sonucunu takiben fb hem lig, hem CL hem 2006 icin stress yuklu maclar oynayacak. Su ortamda GS ın, ozellik ile seyirci nin sacmalamadan aklı selimi gorerek yapıcı bir tutum takınması lazım.

Denizli ve Gencler den alınacak 6 puan ve 12 Kasım sonrası Diyar, Rize ve ASY de fb alınacak toplam 15 puanlık bir dizi var. Bu dizi buyuk bir ihtimal ile bizi Sampiyonluga goturur. Olamaz, mumkun degil diyen ile sabaha kadar tartısırım. Bal gibi olur ve " Cuk " oturur.

Sacmaladan rakibin oynayacagı macları ve onemini goz onune alarak biraz aklı selim. Yonetim 2006 Mart ına kadar gorevinde, kac defa bu teyid edildi. Su takıma bes hafta protestosuz destek verelim.

Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Mac 22 Ekim Cumartesi gun oynanacak, baslikta saniyorum bir yanlislik var.

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Ozan Ersoy wrote:UYARI: Yuregi dayanamayanlar asagidaki resme bakmasin.

http://www.ajansspor.com/resim/guven_kirilma_buyuk1.jpg
(Edit: Ozan'im, ben bunu link'e cevirdim izninle. Ne kadar uyarmis olsan da, insanin gozu atlayamiyor kolayina - Ozgur)

Ozan Ersoy
Vallahi resme ilk kez bakınca tuhaf oldum. Bir daha mesajlara bakarken hızlıca aşağıya indim ki resmi bir daha görmemeyim. Aynısı geçen ay bizim çocuk okulda kolunu kırınca; okuldan telefon ettiler çocuğunuz kolunu kırdı gelin alın diye. Okula gittim kendi çocuğumun kırık koluna bile sadece göz ucuyla bakabildim.

Meğer özgür yukarıdaki resmi linke çevirmiş.

Özgür, Hay Allah'ını seveyim. Resme bakarak beni işkence çektirmekten bizi kurtardın.

Güven'e de Allah acil şifalar versin.

P.S. Song da lütfen rakiplere biraz düzgün girsin.. Yoksa bu gidişle birinin ayağını koluna verecek.

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Mehmet Gorgen wrote: Vallahi resme ilk kez bakınca tuhaf oldum. Bir daha mesajlara bakarken hızlıca aşağıya indim ki resmi bir daha görmemeyim. Aynısı geçen ay bizim çocuk okulda kolunu kırınca; okuldan telefon ettiler çocuğunuz kolunu kırdı gelin alın diye. Okula gittim kendi çocuğumun kırık koluna bile sadece göz ucuyla bakabildim.
Amma softi ciktiniz be yahu. :) Biri aman bakamiyorum orucum bozulacak der, biri tuhaf olur. Insanlik hali, butun bunlar hepimizin basina gelebilir, gelecek. Bende de ne saflik sozde iyilik yapiyorum uyari falan yapmakla, niye resmi asmak zorunda hissetmissem? Ozur dilerim, Ozgur'e de tesekkurler.

Ogluna gecmis olsun Mehmet'cim. Insallah cabuk iyilesir.

Ozan Ersoy

Mustafa Dogan

Post by Mustafa Dogan »

Murat Biricik wrote:
Denizli ve Gencler den alınacak 6 puan ve 12 Kasım sonrası Diyar, Rize ve ASY de fb alınacak toplam 15 puanlık bir dizi var. Bu dizi buyuk bir ihtimal ile bizi Sampiyonluga goturur. Olamaz, mumkun degil diyen ile sabaha kadar tartısırım. Bal gibi olur ve " Cuk " oturur.
önüne gelen takımı yenersen tabi şampiyon olursun, kimseyle tartışmana gerek yok hocam :)
Meczup

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Maçın hakemi Selçuk dereli'ymiş.

Post Reply