Yatarak-kayarak...

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Ozgur Huseyinoglu

Yatarak-kayarak...

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Iyi dilimize dolanmisti, "meshur" radyo spikerimizin hic bir zaman tek basina "yatarak", veya tek basina "kayarak" demeyip, illa da illa her seferinde "yatarak kayarak" demesi... :)

Resmi site, yatarak kayarak TV basinda maclarimizi anlatanlara bozuk calmis:
Resmi Site (19.10.2005 11:18) wrote:Radyodan Yayınlanan Galatasaray Maçları Hakkında

Sevgili Galatasaraylılar, Galatasaray Profesyonel Futbol Takımı'nın Turkcell Süper Ligi'nde ev sahibi statüsüyle oynadığı maçların radyodan naklen yayın hakları 3 radyo kanalına aittir. Bu kanallar; NTV Radyo (102.8), TRT FM (95.6) ve Radiosport (107.2)'dur.

Anlaşmalı bu radyo kanalları Ali Sami Yen Stadyumu'ndan karşılaşmaları naklen yayınlayarak dinleyicilerine ulaştırmakta ve karşılığında da kulübümüze maddi gelir kazandırmaktadırlar.

Buna karşın, bazı radyo kanalları, kulübümüzle hiçbir sözleşmeleri olmamasına rağmen, mevzuat boşluklarından yararlanarak maçlarımızı, stadda görevlileri olmadığı halde televizyon karşısından aktarmaktadırlar.
.
Galatasarayımızın maçlarını radyodan dinlemek durumunda olan taraftarlarımızın, kulübümüzle resmi anlaşması olan radyo kanallarını tercih etmesini, korsan yayınlara itibar etmemesini önemle rica ediyoruz.

Galatasaray Spor Kulübü
İletişim Koordinatörlüğü
Televizyon yayinlari bu kadar buyuk bir olay/ihale olurken, ve radyo'dan canli yayinlar icin de evsahibi takimlar para karsiligi anlasma yapabiliyorken, "mevzuat boşlukları"nın olmasi, hayli ilginc...
Özgür

Fikret Ortacgil

Post by Fikret Ortacgil »

Hocam kim diyor boyle yatarak kayarak diye?
Ben de PES5 ile ilgili bir forumda okudum bu sozu de kim soyluyor merak ettim.
Fikret Ortacgil

Post Reply