GS-MIY Turkiye Kupasi (4-0)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Saidou sari kart gordu. Gencler macina oynayabilecek mi bilmiyorum.

Ozan

Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Milli takimin San Marina macina donmez umarim. 10-kusur tane korner kullandik, sonuc yok.

Mersin'in 10 numarali oyuncusu, kasinda cekme olunca degistirildi. Saidou da, bir Mersinlinin yanindayken, soyle arkadan beri tirpanlamis olunca elemani (bu kotu videodan gorundugu kadariyla), sariyi gordu.

Ilic icin totem yapmaktaydim bu macta ama, adi hic duyulmuyor maalesef... :(

Tribunler cok dolu gorunmuyor sanki ama, tezahurat yine de fena degil.

EDIT 1: 2 dk (ve +27sn'lik) uzatma sonrasi, ilk yari 0-0 bitti.
Özgür

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

GOL...

Necati.. Ceza sahasi yayinin orada verkacla ceza sahasina girdi. Yerden sag ayagiyla koseye plaseledi.

Tipik tek kale gecen, bastirip da atamadigimiz, rakip kalecinin devlestigi maclardan.

Ozan

Mustafa Dogan

Post by Mustafa Dogan »

Vee Goool!
Tomas sol kanatta ceza sahası cizgisine paralel topu salladı (bence aynen öyle oldu:) necati tuttu, iliçlen bi verkaç vee goool DK:53
Meczup

Ozgur Huseyinoglu

Ve sonunda attik golu. Dk 53'te Necati ile. Tomas soldan, (bana pek bilincli gelmeyen bir sekilde) ceza yayi uzerine dogru yerden ortasi Necati'ye geldi, Ilic'le verkac yapip, kalenin sagina dogru plasesini birakti. Benim totem Ilic, en azindan asist yapmis oldu boylelikle... :)

Ikinci yarinin daha 10-11 dk'sinda, Mersin'den 3 oyuncu degisik pozisyonlarda sari kart gordu.

EDIT 1: Altan ve Ozgurcan, Heinz ve Hasan Kabze'nin yerine oyuna girdi 64. dk'da.

EDIT 2: Ilic az once penaltiya yatinca, hakemden sariyi gordu.
Altan'in pasinda, Necati fena olmayan bir kafa vurusu yapmisti kaleciyi asacak sekilde ama, az farkla auta cikti.
Özgür

Ozgur Huseyinoglu

Golll, Ugur Ucar ile bu sefer! Dk. 70. Necati, Altan ve Ilic'in gelistirdigi atakta, kaleciyle karsi karsiya kalip, kalecinin sagina dogru birakti 3-5 metreden!
Özgür

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

GOOOOOOOOOOOLLLLL...

Ugur.. yine verkacla ceza sahasina girdi. Yerden duzgun sol koseye vurusu aglarda. Sanirim Ugur ilk resmi golunu atmis oldu. Aferim Ugur..

Ozan Ersoy

Mustafa Dogan

Post by Mustafa Dogan »

iliçten 2 asit, dikkatinizi çekerim:)
az önce necati hakan abisinin denizli maçındaki pozisyonunu yaşadı, dejavuuu
.....
mersin de azdı, çizgiden zor çıkardık yani.. neyseki ikinciyi attık..
........
Ve ayhan amca sahada..
Bu özgürcan topa vurma konusunda pek iyi gibi görünmüyor
...
Veee penaltı çaldı ve necati attı..
Meczup

Ozgur Huseyinoglu

Arada benim baglanti dalgalaninca, ve isler yuklenince, bizimkiler 2 gol daha atmis (86' Penaltidan Necati, 87' Kafa ile yere carptirarak Ozgurcan)! :) 4-0 bitmis mac, henuz konulmamis ama, bilahare, resmi site mac sayfasina gol videolari filan konulur sanirim.

Denizli maci ustune, Hasan'i sasirtmayacak bir sonuc ;) cokuntuyu daha da bir arttirabilirdi, ama kazasizca gecilmis oldu, ilk yari gol olmayinca biraz sikinti olsa da, Norvec amator takimindan daha iyi sonuc cikarmis olduk, kendi 2. lig takimimiza karsi... :) :(

Ayhan da hosgeldi bu arada. Sari kartlar, ve sakatliklarin arttigi su donemlerde, bayagi derde ilac olmasi gerekebilir.

Hoscakalin,
Özgür

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Ugur ve Ozgurcan nın gollerine sevindik. Samlı nın kulakları cınlasın; $5 million verip Rafinha yı alamadıgın durumda , Ugur u sag bek e koyarsın, cok sırıtmadıgını ve gayretini gorunce ASY deki maclarda daha cok forma sansı bulmasını saglarsın. Bugun rakip M I Y olmasına ragmen temelde dogruları coktu. Hata yapmıyacak mı, tabii ki evet. Belki hatasından mac ve macları da kaybedecegiz. Ama bir-iki sene icerisinde onumuzdeki 10 yıl her transfer sezonu ona buna saldırmaga gerek kalmayacak.

Ben Arda ve Zafer in de bu kupa formatı icerisinde sans bulacagını ve iyi oynayacaklarını tahmin ediyorum. Mulayim, Cihancan nın durumları nedir haberim yok. Cafercan a ise Rize kadrosunda yer yok ise, bu oyuncuyu tekrar Florya ya alalım. Gencler macı sonrası ASY de Diyar a verdigimiz Sinan ı buyuk bir ihtimal sol kanatta izleyecegiz. Bu oyuncu bonservisi ile neden gonderildi, hala anlayamadım.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Ya öyle Özgur begenmediginiz, tahbacak diyarinin diplere deplase olmus
takimina sen git elen...kimse bunu tahmin edemezdi, böyyuk supriz yani,
amanin booo derler buna. GS'in ustun votbolculari ve teknik heyeti tek tek
tebrik etmek geliyor icimden, hele Gerets'i...o macta Ergun, Umit ve Volkan'i
gibilerini ilk onbirde cikarmasi sizleri bilmem ama beni mest etmisti. Etrafima
'bu is bitmistir' dedim o vakit. Gecmis olsun ve Gencler macini bekleyelim,
o mac cok seye gebe olabilir...

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Kas, Marmaris, Izmir, Istanbul yaptik...toplam neredeyse 2 ay.

Istanbul/Bahcesehir/Esenkent cok uzak bir yer, ve arabamiz yoktu.
Merkeze ugramayip bol bol pazara gittik, etrafi gezdik. Oraya tasinali 2
sene oldu. Guzel bir yer ama cok esiyor ve uzak, ulasim zor. Telefon
etmememin sebebi bu Alpay. Bir daha ki sene kismetse araba kiralayacagim.
Alpay Dedeoglu wrote:
Hasan Tezcan wrote:hoho ben geldim...TR'yi begenmedim, insanlari bir hirs burumus, paragözler,
yuzsuzler ve vicdansizlar. Genelleme yapmiyorum beni yanlis anlamayin :D
Ben turist olsaydim TR'ye bir daha ayagimi basmazdim. Guzelim yerleri
berbat etmisler, bina kirliligin yaninda insan kirliligi de var.

Neyse gelelim fasulyenin...maci Show TV verecek, anons yaptilar.
Istermisiniz MIY GS'a bir iyilik yapsin. Ben sasirmam dogrusu.
Hasan geldin gittin bir haber vermedin ,alacagin olsun.
Takilma bize, sonra da begenme TRyi :) .

Fasulyeden bahsettigine gore, sen iyi kurufasulye
yemeden dondun simdi Isvec'e, bu da bilinc altina vuruyor :cry:
(Bir zamanlar boyle analizler yapan birileri vardı)
Sonra bitisik nizam sahane binaları, adam gozune bakip kaziklayan
dunya tatlisi ustaları begenme. Bahane bunlar bahane. Butun mesele
iyi kurufasulye yememe :lol:

Belki MIY'da iyilik yapacak guc vardir ama bence GS'nin
gonlunu almak icin , hakemler yiyecekler Mersini.
Gerci buna bizim Adana-Mersin-Tarsus kardesligi
pek uzulur ama , hemen bir sevgi yazisi falan yazarlar.
Adamlar Toroglunu bile kolluyor bu yuzden.

Deniz Selman

Post by Deniz Selman »

GS'in ustun votbolculari ve teknik heyeti tek tek
tebrik etmek geliyor icimden, hele Gerets'i...o macta Ergun, Umit ve Volkan'i
gibilerini ilk onbirde cikarmasi sizleri bilmem ama beni mest etmisti. Etrafima
'bu is bitmistir' dedim o vakit. Gecmis olsun ve Gencler macini bekleyelim,
o mac cok seye gebe olabilir...
Tromso macinda Volkan cok yanlis karardi, ama Umit kesinlikle dogru ve Ergun zorumlu bir karardi o macta Orhan'in yoklugunda, bu pazar ayni durum var.

Ben ilk 11'i gorunce bugun Gerets'e cok kizdim. Ikinci lig takimi karsisinda zor olabilicek bir lig deplasmanindan iki bucuk (GB maci 14.00'de) gun oynanan bir macta bile Fevzi, Zafer, Yalcin, Arda, Cafercan gibi oyunculari denememesi, ve daha bile kotusu belki Saidou'yu 90 dakika yorup lig macin tehlikeye atmasini hic anlamadim. Saidou kart sinirinda ligde (bugunku kartinin lig'e etkisi yok), bir kart daha gorunce orta saha ne hale gelecek bugun gorebilirdik deneyim olarak.

Bunun tumu yetmiyormus gibi birde sahadaki inanilmaz kotu oyun vardi ilk yari boyunca. Madem as takimi cikardin maci ilk yari 4-0 yap "ayip oldu" diyelim...o da yok. Hakan, Umit, ve Hasan disinda dinlenmeye ihtiyaci olan oyuncu yokmu zannediyor bu takimda? Pazar gunu bu konuda yanlis oldugunu gorurse cok fena olacak.

Hasan Kabze sogumus, oynayamadigi icin kirgin oldugu ve bu maca bile hazir olmadigi belliydi. Yazik, yetenekli herif ama hazir tutamazsa kendini lig maclarinda degerli bir yedek olamaz. Bu kadrodada degerli bir yedekten baska bir sekilde kullanmak zaten dogru degil. Gecen sene yeni geldigi icn yedek olmayi hos karsilayip iyi oynuyordu, sandiki bu sene formayi kapacak. Sen calismaya devam et belki kaparsin arkadas, hadi bakalim.

Ayhan'in donmesiyle orta sahada alternatifler artacak, bakalim Saidou'nun yanina ikinci on libero dusunucekmi Gerets--hos bu sekilde oynadigimiz cogu maclar berbat oldu (Antep macinin ilk 68 dakikasi, Tromso macinin ilk 33 dakikasi en kotuydu...Malatya macinin ikinci yarisi bu sistemle iyi oynadik, o macta Ergun nasil olduysa cok iyi oynamisti takimin gerisiyle birlikte).

Bugun Cihan gene kotuydu, umarim pazar gunu Ugur onu keser sag bek olarak. Henuz Ugur ya Cihan'la birlikte, yada Cihan sakatken ilk 11'de oynadi. Hasan'in cezasi falan konusuluyordu ama bir sonuc gelmedi degilmi(???), sanirim pazar oynayabilicek.

Heinz'i bir turlu begenemedim, Ilic ise iki asist yapti diye gene formasini koruduysa yazik--adam resmen toptan kaciyor mac boyunca, bugun ikinci lig takimi karsisinda kendini yere atip kart gordu bide, kisiligini sevmiyorum hic herifin--ayrica asistlerine bakinca o tip tek toplar gol pozisyonlari yaratabilir ara sira ama uc forvet oynayinca cok daha dinamik bir atak organizasyonu oluyor, ayrica Necati'nin orta sahaya yardim edisi hic bir sekilde Ilic'inkinden az degil.

Benim GB maci icin 11'im:

Hakan Sukur Umit Karan
Necati
Heinz Hasan Sas
Saidou
Ergun Tomas Song Ugur
Mondragon

(Ergun biliyorum cok kotu ama orda oynayacak adam YOK ne yapacaksin? Tromso macinin sonundaki gibi Ugur'u sol bek yapmaktan iyidir gibi geliyor bana...o hamle Lucescu'nun Fatih Akyel'i ceyrekfinal Madrid deplasmaninda sol bek oynatmasini hatirlatmisti...)

Deniz

Mustafa Dogan

Post by Mustafa Dogan »

Deniz Selman wrote:
Ikinci lig takimi karsisinda zor olabilicek bir lig deplasmanindan iki bucuk (GB maci 14.00'de) gun oynanan bir macta bile Fevzi, Zafer, Yalcin, Arda, Cafercan gibi oyunculari denememesi, ve daha bile kotusu belki Saidou'yu 90 dakika yorup lig macin tehlikeye atmasini hic anlamadim.
Arda ve Cafercan bugünlerde Genç milli takımla maçlara çıkıyor..
hatta gol atıyorlar..
Meczup

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mac sonucunu asmiyorsunuz ba$liga boylece heycan olsun dediniz galiba. Augusta/GA'da i$ yolculugundayim. Ancak baktim. Ilk yari 0-0 filan gorunce bayagi merak ettim MIY idman mi aldi GS'dan diye. Cunku bir o tur rezillik eksikti. O da olsa idi herhalde tuy dikilmi$ olacakti
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Post Reply