Canaydın'ın basın toplantısı(26.10.2005)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mehmet Gorgen
Staff Member

Canaydın'ın basın toplantısı(26.10.2005)

Post by Mehmet Gorgen »

Başkan; resmi sitede yazdığına göre, yarın çok önemli açıklamalarda buluncağı bir basın toplantısı yapacakmış. Saat 12.30'daymış.

Yarın sanırım bize müjdeli haberler verecek.

1- Mart ayında aday olmayacağını açıklayıp taraftarın gönlüne su serpecek.

2- Stat temelini şu tarihte atıyoruz deyip mart ayı için seçim yatırımı yapacak.

3- Önemli açıklama deyip sadece dikkat çekmek istemiş olabilir. Sıradan laf olsun torba dolsun mantığıyla açıklamalar da yapabilir.

Gönlümden geçen ilk şık, mantığım 2. şıkkın olacağını söylüyor.

P.S.: 2 günlüğüne Leeds-York seyahati yapıp döneceğim. Forumda sessizlik olmasın.. :lol:

Cengiz Akgun
Moderator

Re: Canaydın'ın basın toplantısı(26.10.2005)

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet Gorgen wrote:Başkan; resmi sitede yazdığına göre, yarın çok önemli açıklamalarda buluncağı bir basın toplantısı yapacakmış. Saat 12.30'daymış.

Yarın sanırım bize müjdeli haberler verecek.
.. :lol:
Seyrantepe'de cardak yaptiriyorum yazin altinda pufur pufur oturacagiz diye laf olsun torba dolsun babaindan bir basin toplantisi olma ihtimali cok. Yoksa Butrageyno'dan ba$ka bir mektup mu geldi? Belki de Riberi'den ben Marsilyada sIkIldIm sizi ozledim diye hasret gideren bayram tebrikli mektubu gelmi$tir. Kimbilir? Bo$versenize siz. Ozhan arzuhalini aciklayacak kapi bulamayinca basin toplantisi duzenliyor. Altay'li me$gulmu$. Teketek'te tek atip cifttelli yapamayacagim bu sefer diye haber yollami$.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Mustafa Dogan

Post by Mustafa Dogan »

uyanabilirsem gidip bizzat dinliycam :)
canlı canlı 'çok önemli açıklama' duymamıştım hiç...
çok önemli açıklama (!!!!!!)
niye bu şekilde vurguluyorlar ki?
Özhan Canaydın basın toplantısı düzenleyecek deseler yetmiyor mu?
çok önemli açıklama??
bakalım bu lafın altını doldurabilecekmi sayın başkan..
çok önemli feyr play açıklamaları bekliyorum :)
-tahkimde olanlar hakkında konuşabilecek mi?
-selçuk dereli hakkında konuşabilecek mi?
-stat geyiği yapacak mı?
Meczup

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Mart'ta aday olmayacagini, onumuzdeki 4-5 ayi yeni yonetime yardimci olacak isler yaparak gecirecegini aciklayacak. Becerikli bir baskan olmasa da iyi bir GSli oldugunu gosterecek. :wink:

Ozgur Huseyinoglu

Re: Canaydın'ın basın toplantısı(26.10.2005)

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Mehmet Gorgen wrote:Başkan; resmi sitede yazdığına göre, yarın çok önemli açıklamalarda buluncağı bir basın toplantısı yapacakmış. Saat 12.30'daymış.
Resmi sitede ayrinti gecilmemis ama, NTV'de Tahkim kurulu gelismeleri ile ilgili olduguna dair bir ifade var kisa haberde:
Canaydın önemli açıklamalar yapacak
Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın’ın Çarşamba günü Tahkim Kurulu’ndaki gelişmelerle ilgili bir basın toplantısı düzenleyeceği açıklandı.
AA
Güncelleme: 16:27 TSİ 25 Ekim 2005 Salı

İSTANBUL - Canaydın’ın, Mecidiyeköy’deki Galatasaray binasında saat 12.30’da çok önemli açıklamalar yapacağı bildirildi.
Isin dogrusu merak etmiyor degildim, bizim etkimiz neymis tahkim kurulunda diye. Buyuklerin baskanlarindan birisi, "hepsini mahkemeye verecegim, peslerini birakmayacagim, boyle devam ederlerse tanimam" der (tahmin ettiniz herhalde hangisi oldugunu), obur buyugun asbaskani soylentileri alan istifalari dizginlemek yolunda etkisini kullanir... Bizim baskanimiza da basin toplantisi duzenlemek dusmus anlasilan... :) :( Ozellikle etkimiz olsun istemiyorum ama, baskalarinin etkisi ve tehdidi de olmasa, daha mutlu olurdum yani Galatasarayli olarak...

Hoscakalin,
Özgür

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Fenerle tansiyon yukseliyor.
Taraftar mutlu olmustur artık.
Sonuc alınabilecegini zannetmiyorum.
http://www.galatasaray.org/detay.asp?PI ... rID=290724
Last edited by Alpay Dedeoglu on Wed Oct 26, 2005 2:58 pm, edited 2 times in total.
NO ADNANS, NO CRY !!

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Baskan ne derse desin
Aziz Yıldırım ,
Tayyip Erdoğan; Yaşar Büyükanıt, Sedat Peker
ve bilumum finansör grubu
ile birlikte kolkola silindir gibi üstünden gecer.

Iktidar degismeden ve GS'ye AY'dan her anlamda guclu
biri gelmeden zor.

Yalnız tesadüfen sahit oldugum bir konusma
sonucu diyebilirim ki
FB'de icten ice cok fena kaynıyor.
NO ADNANS, NO CRY !!

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Alpay Dedeoglu wrote:Fenerle tansiyon yukseliyor.
Taraftar mutlu olmustur artık.
Sonuc alınabilecegini zannetmiyorum.
http://www.galatasaray.org/detay.asp?PI ... rID=290724
Bu konuda Alpay'a katiliyorum. Akli basinda GS taraftari bunun zirt diye oten zurnadan oteye gitmeyecegini biliyor. Maksat taraftarin damarina gore serbet vermek olsun. Gittikce kotu duruma dusuyoruz. Kendi derdimizle ugrasacagimiza, herkes konusmaktan baska bir sey yapmiyor. Futbolcular konusur, yoneticiler konusur, hoca konusur. Icraata gelince tisss...

Alpay "Aziz kadar kuvvetli bir baskan gelmedikce bu is olmaz" demis. Ben ona katilmiyorum. Onemli olan onlarla bu camur guresinde yarismak degil GS'in finansal ve sportif acidan kuvvetli durumda olmasi. Varsin her sene sampiyon olsunlar, gider Avrupa'da boyunlarinin olculerini alirlar gelirler.

GS saglam takimlarla saglam yatirimlarla hedeflere dogru yurudukce kimsenin konusmasina, tahkim kuruluyla, hakemlerle falan ugrasmasina gerek kalmaz. Su takim 3 tane duzgun transfer yapilsaydi GS bu sene UEFA kupasini alir mi almaz mi tartismasi yapiliyor olurdu. GS yeni stadini dikseydi, her sene 20-30 milyon dolar bilet hasilati getirebilseydi, butun bunlar onemsiz olurdu. Butun bunlar icin de mafya falan olmaya gerek yok. Isi bilmek onemli ama...

Ozan Ersoy

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Insanlarimiz keski takimlarinin avukatligini bu kadar can siparhane yaptiklari gibi kendi sehirlerindeki butun yesilliklerin, guzelliklerin ve spor alanlarinin birer birer ellerinden gitmelerine de tepki koyabilselerdi. Seneler önce Belgrad ve Zagrep'ten gecmistik her yer basketbol, futbol ve voleybol sahalari ile kapliydi. Iskandinav ulkeleri profesyonellikte bu kadar ileri olmamalarina ragmen pek cok spor dalinda nasil altinlari kapiyorlar anlamak icin bir sehrin icindeki park ve spor alani sayisina ya da isine evine ve gidebilecegi her yere bisikletle giden insan sayisina da bakmak lazim. Su civik civik ortam beni o kadar rahatsiz ediyor ki kavga kavga kavga. Baska bir halt yok. Sehr-i Istanbul denilince arsa ve rant cagrisimi yapiyor insanlarda ayni kit kafa futbola da bulasti. Hayatinda sporun s'sinden gecmeyenler simdi futbol taraftari ve klup baskani. Canaydin'i cok elestirdim ama 3 senedir bu kavgalara girmemesini cok takdir ediyordum simdi insanlarin gazina gelip o da girmis bu islere. Ama Alpay'in dedigi dogru bu tur nazik insanlari, sokak kabadayilari silindir gibi gecer ustlerinden. Canaydin'in yapabilecegi is degil bu kavgaya girmek. GS'daki görevinde cözmesi gereken islere yogunlasmali bence bu kavgalara veya secim hesaplarina girecegine.

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Alpay Dedeoglu wrote:Yalnız tesadüfen sahit oldugum bir konusma
sonucu diyebilirim ki FB'de icten ice cok fena kaynıyor.
Benim sahsi dusuncem - AY basta oldugu surece FB'nin istikrarli olarak yukseliste olacagi fakat AY bu isi birakinca - FB klubu bu kadar iyi bir durumda iken baskan olmak icin ortaya bircok insan cikacagi ve bu insanlarin FB'de bircok orneginin daha once goruldugu gibi birbirlerinin kuyusunu kazmak ugruna FB cikisina son verecegidir.

:!: Bunu umit degil sadece tahmin ediyorum...

Mustafa Dogan

Post by Mustafa Dogan »

Ben ümit ediyorum.. :)
Birkaç yıl önce sağlık sorunum falan gibi laflar yumurtlamştı üçkağatçı!
Gerçekten hasta olsa kaç kişi üzülür ki?
Mert Tokman wrote:
Alpay Dedeoglu wrote:Yalnız tesadüfen sahit oldugum bir konusma
sonucu diyebilirim ki FB'de icten ice cok fena kaynıyor.
Benim sahsi dusuncem - AY basta oldugu surece FB'nin istikrarli olarak yukseliste olacagi fakat AY bu isi birakinca - FB klubu bu kadar iyi bir durumda iken baskan olmak icin ortaya bircok insan cikacagi ve bu insanlarin FB'de bircok orneginin daha once goruldugu gibi birbirlerinin kuyusunu kazmak ugruna FB cikisina son verecegidir.

:!: Bunu umit degil sadece tahmin ediyorum...
Meczup

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hasan'i ortaya atip bu basin toplantiya bok yemenin gul pembesi denir. sadece goz boyama ve dostlar ali$veri$te gorsun ayagi. Hasan alacagi cezayi coktan hak etmi$tir. Onun YV onunde gerekirse karizma cizeriz demesi bile yeter.

Hasan'i konu yapacagina Aziz'in yedigi halti one cikartsaydi ya boyle yuvarlak laflarla konu$acagina. Siki ise Bicakci biraderi ile Aziz efendiye "sen kendini sopasiz koyde sandin herhalde hadi bakalim hodri meydan" demek varken suclu Hasan'i bahane edip tongaya bastik ya da tufaya geliyoruz demenin ne alemi var? Aziz bey senin forvetinin basiretini bagladi da bo$ kaleye topu yuvarlayamadi Hakan efendi diye soran yok mu idi o macta. Hakem ne yapmi$? GS gol atmi$ta saymami$ mi? Hasan gibi adamlari azarlar hakemler. Ikiye bir itiraz ikiye bir sahada kudurma. Hasan'a mi kaldi hakemleri hizaya getirmek. Birak bu ayaklari Ozhan yemiyorlar artik hayvan terli. Sirf i$ bilmezligin ve beceriksizligin yuzunden yedigin hurmalar seni $imdi tirmalarken boyle osuruktan basin toplantisi ile goz boyayamazsin. ASY yuhalamaya devam edecekler haberin olsun. Daha fazla rezillige izin vermeden bo$layiver bu ba$kanlik sevdasini. Sogan ba$i bile olacak halin yok ama sen bunun hala farkinda degilsin.

Bu arada soyleyeyim Tulun ve $ukur efendiler de ceza almalilar. Federasyon, MHK dingonun ahiri degilse elbette. Evet herkez haddini bilmeli.
Last edited by Cengiz Akgun on Thu Oct 27, 2005 2:27 pm, edited 2 times in total.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Cengiz Akgun wrote:Bu arada soyleyeyim Tulun ve $ukur efendiler de ceza almalilar. Federasyon, MHK dingonun ahiri degilse elbette. Evet herkez haddini bilmeli.
Onaylandigina denk gelmedim Hasan Sas haberlerinin beraberinde ama, macin sonrasindaki ilk gunlerde, Tulun'dan da savunma istenecegini okumustum. Istenmeli de netekim. Belli bir siniri asan her turlu yonetici demecinin pesine takilsin Federasyon ve ilgili disiplin kurullari...

Yalniz, igne-cuvaldiz hesabi cercevesinde, yukarda linki verdigim laflari edebilecek kadar kendini guclu hisseden Aziz Yildirim'a ses cikarmayacaksa "yetkililer", o zaman, Tulun'un dedigi laflar, cerez bile olmaz. Hasan Sas'a bahane bulunmus olmasi anlamsiz kacmis bu toplantida evet, ama, ben asil ana noktanin oraya cekilmesi olarak dusunmemistim resmi sitedeki metni okudugumda. Az buz laflar degil edilenler. Hepten dingonun ahiri modunda ortam yaratiyor...

Yine de, kendi icimizde, turlu turlu dertlerimiz varken, bunu ortaya cikarmis olmak gereksiz derseniz katilirim orasi ayri konu. Hele de, tutup AY, "hadi bakalim, hodri meydan, Federasyon'u keyfime gore tutup, Tahkim Kurul'unun icabina bakacagim, gorursunuz" gibisinden bir demec daha verir de, "yetkililer" hala birsey yapmazsa (bizde, birsey yaptirtacak lobi gucu yoksa), gereksizligin ustune, arti bir de karizmayi cizdirip ek zarar gormus olurlar. Gerci, karizma mi kaldi cizilecek diye sorarsaniz, onda da haklisiniz...

Hoscakalin,
Özgür

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ozgur Huseyinoglu wrote: ..
Yalniz, igne-cuvaldiz hesabi cercevesinde, yukarda linki verdigim laflari edebilecek kadar kendini guclu hisseden Aziz Yildirim'a ses cikarmayacaksa "yetkililer", o zaman, Tulun'un dedigi laflar, cerez bile olmaz. Hasan Sas'a bahane bulunmus olmasi anlamsiz kacmis bu toplantida evet, ama, ben asil ana noktanin oraya cekilmesi olarak dusunmemistim resmi sitedeki metni okudugumda. Az buz laflar degil edilenler. Hepten dingonun ahiri modunda ortam yaratiyor...
,
Bu i$ bana kalsa AY gibikerini ebediyen futbol di$ina cikartirim. Boyle ba$ ustunde degil adliye kapilarinda surunmesi gerek.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Mustafa Dogan

Post by Mustafa Dogan »

Aziz Yıldırım konuşur şu anda ve gayet ikna edici :)
Özhan Canaydın'ın konuşmasına kıyasla çok daha sakin konuşuyor, kağıttan okumuyor,elinde belgeler..
Bilemiyorum yani.. :)

Cengiz Akgun wrote:
Ozgur Huseyinoglu wrote: ..
,
Bu i$ bana kalsa AY gibikerini ebediyen futbol di$ina cikartirim. Boyle ba$ ustunde degil adliye kapilarinda surunmesi gerek.
Meczup

Post Reply