11.HAFTA: G.BIRLIGI -G.SARAY 2-1 (ilic dk 46)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Zafer Yazici

Re: LİG BİTTİ SANIRIM

Post by Zafer Yazici »

Yigit Kavurmacioglu wrote:
Zafer Yazici wrote:
Yigit Kavurmacioglu wrote: Buraya kadar gayet guzel bir yazi diyecekken bu son madde ile hastalik tekrar nuksetmis ve guzel degerlendirmeyi berbat etmis. Tabii bu benim gorusum, katilmayanlar olacaktir.

Ezeli tek rakibimizin (ben Besiktasi buyuk ve rakip saymiyorum kimse kusura bakmasin) potadan uzaklasmasi beni bir Fenerbahce'li sporsever olarak memnun etmez cunku isin zevki kalmaz. Yalniz, G.Saray'in tekrar potaya girmesi icin gercekleri gorup kendi isine bakmasi ve yanlislari duzeltmesi gerekir, yoksa sonu husran. Bunu bir kac sene evvel biz de yapiyorduk, inanin cozum degil sadece futbolculara ve yoneticilere yaptiklari yanlislari kapatma sansi veriyor.

Rize macinda Nobre'nin golunden bahsetmissin, yavas tekrar posizyonunda bile zor gorulen posizyonu hakem nasil gorsun, ayrica o macta Rize'nin penaltisini da veren ayni hakem degilmiydi.

Anelka'nin elle atmadigini herkes gibi sende biliyorsun ama herhalde oyle ifade isinize geliyor. O gol faul, elle atilmadi ve mac 2-1 Konya lehine geldi. Ayrica Anelka'nin golune laf ederken, A.Gucu G.Saray macinda Umit Karan'in attigi ve macin tek golunu hic mi hatirlamiyorsun? O mactan aldiginiz puanlari geri mi verdiniz?!

Dunku penalti posizyonunu iyi seyreden biraz insafli biri hakem yerine oraya gidip o luzumsuz mudahaleyi yapan defans oyuncusunu suclar ama dedigim gibi isinize geliyor sanirim. Ayrica yine ayni macta 2 dakika evvel ceza sahasi icinde el top birlesmesine devam diyen de ayni hakemdi galiba?!!!

Neyse, tabii ki haksiz gordugunuz durumlara mudahale etmek, ses yukseltmek GS yonetiminin gorevi ve gorevlerini yapmalilar ama bunu bu seviyeye getirip, futbolcularin yaptiklari , yonetimin yaptiklari hatalari kapatip gozleri baska yere cevirmek GS camiasina yarar getirmez. Umarim, en kisa zamanda dogru yolu bulup duzelirsiniz ve rekabetimize kaldigimiz yerden devam ederiz.

Selam ve sevgiler

Yigit

Sonu olarak

Valla Fenerbahçeli olup olmaman beni pek ilgilendirmiyor.Gözardı edilemez gerçek bunlar.Ha Anelkanın attığı gole nizami diyorsan ya da nobrabin attığı gole seninle tartışmanın bir anlamı yok.Hakemler neden se genelde Fener attığı zaman görmüyor böyle golleri yan hakemlerde.Ama ümit karanın elle attığı golü 65 metreden yan hakem iptal ediyor.
Dünkü penatlıyı izle defalarca topun olduğu yere bak gittiği yere bak sonra yorum yok.
Biz Galatasaray'lılar olarak hatanın nerede kimde olduğunu gayet iyi biliyoruz.Gerektiğinde de öz eleştiriyi gayet açık ve net yapıyoruz.Ama aynı şekilde sizinde objektif olmanız lazım.Sana bir soru dünkü poziyonu Gaziantep kazansaydı cem papilla o dakikada penaltıyı çalarmıysı.*

Kusura bakma ama laf olsun torba dolsun diye bir cevap yazmissin. Anelka'nin golune "elle atti" diye yazmissin ben de "elle atilmadi, gol faul , el yok " diye cevap verdim. Evet tartisilmaz ama "gercek" yuzunden degil , sizin "sari kirmizi" gozluklerinizi cikarmaya niyetiniz yo o yuzden. Ben dediklerimin arkasindayim. 3 hafta once yanlis tac karari sonrasinda gelisen pozisyonda attiginiz gole aldiginiz puan icinde muhakkak Gaziantep'in hakki yendi demissindir herhalde. Neyse uzatmanin faydasi, hep boyle devam et. Benim dedigimi anlayanlar cikar, siz anlamasaniz da olur.

Selam ve sevgiler.

Yigit

Neyse hocam si,z bu sene hakemler aracılığı ile yaklaşık bir 2o puan götürürsünüz malum başkanınız herkesi kasıyo ya.Sen soruma net yanıt ver o poziyon ASY de gaziantep lehine olsa hakem çalardır.Dün gece penaltı kazandığınız pozisyon gaziantep lehine olsa 92 de Paplla çalarmıydı acaba?
sONRASINI BOŞVER SEN AÇIK YÜREKLİLİKLE ÇALARDI DİYORSAN BAŞKA BİR ŞEY DEMEYECEĞİM

ŞİMDİDEN TEBRİKLER ŞAMPİYONLUĞUNUZ

:)))
Galatasaray bir yasam bicimidir..
Galatasaray sabrın sembolüdür.

Mustafa Dogan

Post by Mustafa Dogan »

Meydan fenere kaldı!
Hakkıyla mı? Kesinlikle hayır! Ben fenerlilerinde eze eze yeniyoruz, hakem makem hikaye biz hakkımızla kazanıyoruz diye düşünebildiğinide hiç sanmıyorum. Yeter ya, bıktım bıktım bıktım! özet görüntülerde bile ismail güldüren'in Hakan ve Necatiye yaptıkları dün alekse yapılandan çok daha beter!
Meczup

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Birakin beyler dunu bugunu. GS bu oyunu ile $ampiyon olsa ne yazar olmasa ne yazar. Ne alakasi var dunku macla bugunku mac arasinda. GB evire cevire 2-1 yenmi$ var mi bunun otesinde tarti$ilacak bir konu. Dun FB gol ustune gol kacirmi$. Penalti netameli olabilir ama dun de soyledim yine soyleyeyim ortada pozisyon yok iken Antepli penalti olsun diye ka$inmi$ ve hakemde vermi$. Ben de verirdim acikcasi o herifi oyla ayaklarini pergel gibi acip adama girerken gorsem. Bu mu bugunku mac icin mazeretiniz? Buysa hic FB'lilere BJK'lilara laf atmayin ayni yolun yolcusu derler adama sonra. Hani farkiniz vardi ya onlarla kiyaslandiginizda. Cunku uc dort sene once GS takir takir $ampiyon olurken onlarinda mazeretleri aynen bunlardi. Teyzemin sakali olsa, ligde $aibe olmasa, Agar GS icinde takimla resim cektirmese, Mesut ile sandikta goru$elim, Federasyonda Ulusoy olmasa, bilmem $u hakem boyle yapsa diye agla$ip duruyorlardi. Bakiyorum $imdi mendil sizin elinize gecmi$ salya sumuk aglayip Aziz $oyle boyle diye bol keseden FB'ye bok atiyorsunuz. Dunku FB oynadigi oyunla bugunku GS oynadigi oyunu kar$ila$tirin. Yenilen golleri du$unun. Goreceksiniz ki kendinizi kandiriyorsunuz. Sen git gecen hafta sahanda onune gelene yenilen Denizli ile (Cuma gunu TS gidip herifleri sahasinda yendi be) barabere kal bu hafta FB'nin penaltisina takil. Gecen sene lig bitti gitti derken geri gelip son haftalarda $ampiyonluk GS'yin kendi eliyle hediye edildi. Bo$ verin hikaye yazmayi. Kuru lafa karnimiz tok.
Last edited by Cengiz Akgun on Mon Oct 31, 2005 9:34 am, edited 3 times in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Oltunc Özgür

Post by Oltunc Özgür »

Birkac haftadir oynanan maclarda FB'nin inceden kollandigi ve GS'nin ince ayarla ayagina celme takildigi yazilip ciziliyor, bunun ne kadar dogru oldugu insanlarin vicdanina ve fanatiklik derecesine göre degistigi icin cok bu konuya girmeden takimdan cok kulubun durumuna deginmek isteyecegim.

Basketbol ve voleybol subesi haftasonu yaptigi tum maclari kaybetti, buyuk umitlerle alinan bircok amerikali ilede basketbolumuz ilerleyise gecmedi oysaki hasimlarimiz en azindan Efes ve Ulker'i zorlayacak kaliteye ulastilar. Voleybolda zamaninda firtina gibiydik simdi ise samar oglani olduk, herhalde bir tek kurek ve yuzme kaldi ayakta kalacagimiz.. Simdi sormak lazim bu kadar masraf yapmak yerine neden amator subeleri kapamiyoruz, madem ligde basa guresmeyecek takim yaratiyorsunuz o zaman neden devam ediyorsunuz illaki temsilcimiz olsun diye kasmanin anlami ne, neden butun derbileri kaybederek maclari seyretmeye giden seyirciyi rezil rusva ediyorsunuz sporda basari yoksa ne var, amator ruha tamam ama bu kadarda langaspor mantigi ile lige baslanmazki.

Futbola gelince yorum gayet acik, Gerets'in yapacagi cok birsey yok mac sahada oynaniyor aslinda Del bosque gelmis Daum gitmis su bu hicbir onemi yok aksam oynanan R.Sociedad-Barca macina bakin, R.S her zamanki gibi kati defans yapiyor ileride Nihat'i birakmis ama bir bakiyorsnuz mac 4-0 olmus, ortada futbol yok gozukuyor ama bir sihirbaza gelen top 1-2 calim bir faul serbest vurus ve gol... Bu sene FB nin attigig goller tipki gecen sene gibi yan orta yada serbest vurus bunun disinda FB nin organize golu cok az , bu laflari CL icin soyledigimizde basta Ali Gursel ve burada yazan FB li arkadaslar hakli olarak saldirdilar yok efendim ne bali ne kili diye... Turkiye disinda duran toptan yada kornerden bu kadar cok gol yenilen baska ulke yok haaa birde Schalke vardi armut gibi yediler 3 golude mac sonunda Volkan takimi dinamitleyen oldu ama gariban Schalke kalecisi aslinda panterdi fener oyle muthis goller attiki yazik, bunlar takilan pembe gozluklerin gosterdigi gostermediginide ben soyledim...
Bu sene GS demin ornegini verdigimiz hasminin tarzi olan karambol-gol 'üde uygulayamiyor frikikten atilmis birgol yok, calim ile ceza sahasi onunda dusurulen bir tek oyuncu yok cunku kaleye verkac ile gitmek istiyorlar yani duvari delmek ! onun yerine 1 fazla calim daha atip ceza sahasi ustunde faule maruz kalarak en azindan becerekli bir Heinz ile gol atmayi deneyemiyorlar.. Bunun gibi bircok seyi denemeyen saca basa kesmis bir Necati ve aklini kaybetmis digerleri ile bu sene yine sikintili gunler gecirecegiz,

Birde su soruya guzel bir cevap vermek lazim, Diyelim ki feerpiley baskan yarin istifa etti gitti acaba yerine kim aday elinde ne kadar para var ve A-B planlari varmi... Kulup ciddi olarak iflasa dogru gitmektedir kanimca devlet bize sahip cikip sirf asirlik buyuk bir camia heba olmasin diye diger kuluplerin zirlamalarina ragmen bir kiyak cekip, seyrantepe yok hiyartepe filan biryerleri bize peskes cekecek bu sekilde kurtaracagiz yoksa Eurocard filan mazallah bizim yapacagimiz isler degil hele hele mafya isleri malumunuz kisilerin elinde, dusunsenize bizim baskanin Al Capone takildigini bizimkinden olsa olsa Nal Capone olur bence.

Saygilar

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

GS maci tartisiliyor diye girdim gene Fener tartisiliyor. Eger bu konuda yazacaksaniz lutfen ayri konu acin rica ediyorum bu kadar kalitesiz bir ligte sampiyon olmuslar benim icin basari kriteryasi degil ve umurlarimda da degil. Ne zaman super kupayi kaldirirlar alkisi hakkederler. Gelelim GS'a. Yazilacak hic bir sey yok hic bir hafta da olmayacak. GS'in Avrupa defterini kapatirsan olacagi bu. GS'in oksijenini kesmek demek Avrupa defterini kapamak. Dun ilk yariyi seyrettim ve ciktim. Malmö'de Balkan Turklerinin bir dernegi var sigara migara icilmeyen tek yer. Evime yuruyerek 15 dakika. Ikinci yariya bakmak icimden gelmedi. Ergun surunuyordu. Cihan bir facia. Takimda bir tek Ugur bir de Saidou'yu gördum duzgun. Sezon basinda takimin kondisyonu cok iyi idi simdi bitmis haldeler. Acaba Ozanlarin israrla belirttigi ramazan etkisi mi diye aklimdan gecmiyor degil. Ilic'i Sirbistan formasi altinda her seyredisimde cok begeniyorum topu iyi bilen bir oyuncu ama GS'da cok farkli bir tablo ciziyor. Gene de Ilic ve Heinz'e vereceklerini Killy'i verseler daha ise yarardi. Su anda bu takimin forveti yok. Bari Özgurcan'i deneseler. Turkiye'de iken 2. ligten amatör kumeye pek cok maca giderdim futbola okadar merakliyim. GS disinda da koyu bir Karagumruk taraftariyimdir. Ama Turkiye liglerinin bu kadar kötu olduguna ilk kez tanik oluyorum. Futbol yok adeta. Milli takimi da sirtlayanlar gurbette oynayanlar ya da orada futbol egitimini alanlar. Onlar da olmasa Almanya ruyada bile görulmezdi. Sadece futbol degil tum branslarda bir ilgisizlik ve kalite dusuklugu var. Sizce bu neden? Bu kadar kötu ve futboldan baska herseyin konusuldugu bir ligte sampiyon olsan ne yazar olmasan ne yazar. Zevk alan kac kisi bir onu söylesin bakalim.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Ilic ve Heinz'e top gelmiyor, bas rolde degiller. Hele durum 1-1 iken bir
pozisyon vardi gördunuz mu bilmiyorum. Necati topu sola Ilic'e uzatsa kesin
100% lik gol pozisyonu ama o kendi gitmeyi tercih etti, amac Hakan'i
pozisyona sokmak, aradan kacan Ilic'i görmedi bile. Free kickler, kornerler
sacma sapan kullaniliyor, Heinz'e firsat verilmiyor mesela....ve daha neler.
Kimse cikip bana Gerets takimi iyi yönlendiriyor demesin. O MD'in bir kopyasi
gibi. Yaptigi degisikliklere, oyuncu tercihine bir anlam veremiyorum....

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

İliç ile Heinz'e şans versen ne olur. Haftalar oldu bu oynadıkları toptan 1 karış ötesine gidemediler. Çok sıradan vasat takım oyuncusu pozisyonundalar.Üstelik adam takip etmiyorlar ve ağırlar.İliç belki bu maç en hırslı topunu oynadı ama o bile çok pasif kaldı sayılır.

Dünkü maçta ise song ve tomas ikilisi tümden sıçtıkları için akıl almaz gol pozisyonlarını biz elimizle rakibe verdik. Yediğimiz 2 . gole bakın 4 savuma oyuncusu ve kaleci varken golü yedik.

Geçen haftalarda çok iyi dediğimiz savunma berbat olunca çok gol kaçıran forvetlerin bu maçta galip gelebilmemiz için mucize yaratması gerekirid.

Necati'nin son lig maçlarında çok kötü oynadığını da söyleleyim.Kırmızı kartı görmediyse bunu hakemin korkaklığına versin.Ben olsam alkışlayan necati'yi hemen atardım.

Ergün'ün solbekte ne yaptığını anlayamadım. Özellikle ilk yarı hiçbirşey yapmadı, yapamadı.Emekli gibi sahada dolaştı. Sahada en çok didinen oyuncu yine hakan şükür'dü diyebiliriz.

Takımın orta sahada yönetecek ileriye güzel gol pasları atabilecek bir şef eksikliği malesef 5 senedir devam ediyor. Gelenlerden hiçbiri ilaç olmadı.
Hagi gibi bir adam bulmak için daha kaç 5 sene bekleyeceğiz.

Takımın ceza alanına topu getirip, tehlike yaratacak adamı olmadığından ceza alanı civarlarında serbest atış kazanamamıza neden oluyor. Çok güzel serbest atışkullanacak adamımız olsa bile serbest atış kazanamadıktan sonra ne fayda.

Bence denizli ve GB bu sene ligin en kötü takımlarından biri. Bu takımlara puan kaybetmek ilerisi için biizm için alarm zillerinin çaldığının göstergesi.

Zafer Yazici

Tamam takım kötü oynuyorda

Post by Zafer Yazici »

Oltunc Özgür wrote:Birkac haftadir oynanan maclarda FB'nin inceden kollandigi ve GS'nin ince ayarla ayagina celme takildigi yazilip ciziliyor, bunun ne kadar dogru oldugu insanlarin vicdanina ve fanatiklik derecesine göre degistigi icin cok bu konuya girmeden takimdan cok kulubun durumuna deginmek isteyecegim.

Basketbol ve voleybol subesi haftasonu yaptigi tum maclari kaybetti, buyuk umitlerle alinan bircok amerikali ilede basketbolumuz ilerleyise gecmedi oysaki hasimlarimiz en azindan Efes ve Ulker'i zorlayacak kaliteye ulastilar. Voleybolda zamaninda firtina gibiydik simdi ise samar oglani olduk, herhalde bir tek kurek ve yuzme kaldi ayakta kalacagimiz.. Simdi sormak lazim bu kadar masraf yapmak yerine neden amator subeleri kapamiyoruz, madem ligde basa guresmeyecek takim yaratiyorsunuz o zaman neden devam ediyorsunuz illaki temsilcimiz olsun diye kasmanin anlami ne, neden butun derbileri kaybederek maclari seyretmeye giden seyirciyi rezil rusva ediyorsunuz sporda basari yoksa ne var, amator ruha tamam ama bu kadarda langaspor mantigi ile lige baslanmazki.

Futbola gelince yorum gayet acik, Gerets'in yapacagi cok birsey yok mac sahada oynaniyor aslinda Del bosque gelmis Daum gitmis su bu hicbir onemi yok aksam oynanan R.Sociedad-Barca macina bakin, R.S her zamanki gibi kati defans yapiyor ileride Nihat'i birakmis ama bir bakiyorsnuz mac 4-0 olmus, ortada futbol yok gozukuyor ama bir sihirbaza gelen top 1-2 calim bir faul serbest vurus ve gol... Bu sene FB nin attigig goller tipki gecen sene gibi yan orta yada serbest vurus bunun disinda FB nin organize golu cok az , bu laflari CL icin soyledigimizde basta Ali Gursel ve burada yazan FB li arkadaslar hakli olarak saldirdilar yok efendim ne bali ne kili diye... Turkiye disinda duran toptan yada kornerden bu kadar cok gol yenilen baska ulke yok haaa birde Schalke vardi armut gibi yediler 3 golude mac sonunda Volkan takimi dinamitleyen oldu ama gariban Schalke kalecisi aslinda panterdi fener oyle muthis goller attiki yazik, bunlar takilan pembe gozluklerin gosterdigi gostermediginide ben soyledim...
Bu sene GS demin ornegini verdigimiz hasminin tarzi olan karambol-gol 'üde uygulayamiyor frikikten atilmis birgol yok, calim ile ceza sahasi onunda dusurulen bir tek oyuncu yok cunku kaleye verkac ile gitmek istiyorlar yani duvari delmek ! onun yerine 1 fazla calim daha atip ceza sahasi ustunde faule maruz kalarak en azindan becerekli bir Heinz ile gol atmayi deneyemiyorlar.. Bunun gibi bircok seyi denemeyen saca basa kesmis bir Necati ve aklini kaybetmis digerleri ile bu sene yine sikintili gunler gecirecegiz,

Birde su soruya guzel bir cevap vermek lazim, Diyelim ki feerpiley baskan yarin istifa etti gitti acaba yerine kim aday elinde ne kadar para var ve A-B planlari varmi... Kulup ciddi olarak iflasa dogru gitmektedir kanimca devlet bize sahip cikip sirf asirlik buyuk bir camia heba olmasin diye diger kuluplerin zirlamalarina ragmen bir kiyak cekip, seyrantepe yok hiyartepe filan biryerleri bize peskes cekecek bu sekilde kurtaracagiz yoksa Eurocard filan mazallah bizim yapacagimiz isler degil hele hele mafya isleri malumunuz kisilerin elinde, dusunsenize bizim baskanin Al Capone takildigini bizimkinden olsa olsa Nal Capone olur bence.

Saygilar
Maçın başı İsmail Güldüren Hakanı indirdi yere orta sahaya yakın bir yerde ama nasıl indirme sille tokat.Sarı kart olması lazmHakem çıkarmadı.
Daha sonra İsmail Güldüren Hakanı ceza sahası içinde boğazından tuttu yere indirdi pozisyon penaltı hareket sarı kartlık oyun dışında kalacak İsmail güldüren dakika 20 filan.Yine kart yok.Hakemden tavizi alan İsmail güldüren aynı hareketi ceza sahasında içinde bu kez Necatiye yaptı yine bir şey yok.Bir pozisyonlara bakın bide fenere çalınanlara.
Sonuç fair PLAY BAŞKANIMIZ SAYESİNDE ASLIND takımın ASY baskısıda kalktı rakip takımlardan.Çünkü hakemler fazla strese girmeden istedikleri gibi maç yönetiyorlar.Biliyorlarki Galatasaray kulubü yönetiminden ses çıkmayacak.

Böyle başa böyle traş....

Mustafa Dogan

Post by Mustafa Dogan »

Takımın kötü oynaması, hakemlerin elfenerini gönül rahatlığıyla kollayabileceği anlamına gelmez! İyi valla, takım zaten berbat, şampiyonluğu hakedecek top oynamıyor diye millet fenere geçilen kıyaklara amenna çeksin! Daha neler!!
Beşiktaş şampiyon olduğu sene Tranzonda oynadığı maçta 90 dakka kaleye şutu yoktu! Maç 1-1 berabere bitti! O maçtaki BJK şampiyonluğu hakediyormuydu? Hakeza GS'nin lucescuyla şampiyon olduğu sene iğrenç oynadığı maçlar vardı! Bizim takım zaten kötü, bu futbolla şampiyon olmaya hakkımız yok demek akıl karı değil!
Meczup

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Kerem Tezic wrote: Acaba Ozanlarin israrla belirttigi ramazan etkisi mi diye aklimdan gecmiyor degil. Ilic'i Sirbistan formasi altinda her seyredisimde cok begeniyorum topu iyi bilen bir oyuncu ama GS'da cok farkli bir tablo ciziyor. Gene de Ilic ve Heinz'e vereceklerini Killy'i verseler daha ise yarardi. Su anda bu takimin forveti yok.
GS'in su anki dususunu bir nedene baglamak yanlis olur. Bana gore bir cok sebebi var, hepsi ustuste gelince sonucun kotu olmasi kacinilmaz oluyor. Bu sebeplerin arasinda tabii ki Gerets'in takimlarinin 10. haftadan sonra dagilma sacmaligi yok. Ayri takimlar, ayri yonetimler, ayri liglerden cikanlari bir istatistik bilgi gibi veremezsiniz. Bu basinin ve internetteki anti-GS forumlarinin yarattigi suni gundem. Kaldi ki Gerets'in takimlarinin sampiyonluklari ve Avrupa kupasi basarilari da var.

Ama oruc konusunda bir istatistik tutabilirsiniz. Son 10 senede GS sadece kazandigi puanlara degil, oynadigi oyun, mucadele gucune bakin, her sene ramazan ayinda bir dip yaptigi goruluyor. Ki sadece puanlara bakarsaniz da boyle bir durumdan soz etmek mumkun. Bu ramazan ayinda ilk once Erciyes'den 3 puan alindi ama GS bir onceki maca gore duvara carpmis gibiydi. 60. dakikadan sonra rezil bir oyun oynadi. Erciyes de oyle. Ikinci mac Denizli maci. 45. dakikadan sonra korkunc bir GS vardi. Denizli'nin 2 topu direkten dondu. Aslinda kazanmalari gerekiyordu. Cihan - Hakan Sukur, Hasan hepsi dokulduler son dakikalarda. Sonra Gencler yenilgisi. Takim bastan asagiya cok kotu oynadi. 90 dakika boyunca gol haricinde kaleyi tutan sut yok. Defans sacmaladi, Saidou'nun ayagini kaldiracak hali kalmadi. Cihan hic yoktu, 45. dakikada oyundan alindi.

Alin size GS'in fiziksel kondisyonunun dususunun egilimini ozetleyen bir paragraf. Puanlara bakiyorsunuz. Ayni egilim.. 3 - 1 - 0..

Ikinci buyuk sebep GS'in gol atamama sorunu. Hucum oynayan takim ilk once gol atacak. Rahat atacak. Gol pozisyonuna girdigi zaman gol yapma yuzdesi yuksek olacak. 10 pozisyondan biri degil. 3 pozisyondan biri. GS ramazan oncesi Umit Karan'in teknesine binmis gidiyordu. Umit golleri attikca GS rahatliyor, kolay mac kazaniyordu. Umit'in yelkenlerinin ruzgari bitti, tekne durdu. GS pat pat pat diye sesler cikarip, bir giden bir duran icten takmali tekneye benzedi. Hakan ve Necati'nin eline kalinca isiniz mucizelere kaliyor cunku.

GS'in kili mili, heinz, ilic falan degil, Gallardo, Pires, Costa, Figo gibi bir adama ihtiyaci vardi. Her zamanki gibi alinamadi.

Ucuncu sebep... Gerets'in takimin mucadele gucunun dip yaptigi bir anda Ilic de israr etmesidir. Ben Sirp liginde nasil oynadigini bilmiyorum. Ama iddia ediyorum ki bu topcu GS'a gelmis gecmis en kotu performans gosteren orta saha oyunculari arasindadir. Felipe'den bile kotu. Bir orta saha oyuncusu sahada gezecekse, onun cok ustun yetenekleri olmasi lazim. Cikacak ayaga pas atacak, her duran topun arkasinda olacak, asistler verecek, gol atacak, takimi hizlandiracak, pas hatasi yapmayacak, topu kaptirmayacak. Yani kisacasi top ayagindayken %90 olumlu bir hareket olacak. Bu kosmamasini, mucadele etmemesini kabul edilebilir hale getirir. 32-33 yasindaki Pires, Figo bile ondan daha fazla mudafa oynuyor. Adam gucsuz, surekli yerlerde. Pas hatasi yapiyor, calim yaparken top kaptiriyor. Hic bir duran topu kullandigini gormedim. 90 dakika boyunca bir tek olumlu hareket yapacak diye sahada tutmanin manasi yok. Hele hele GS'in temposu ve direnci takim olarak dusmusken hic yok.

Dorduncu sebep...

Oyuncularin ligde olup bitenden cok etkilenmesi, kafalarini oyuna verememeleri. Besiktas da 9 puan ondeyken sampiyonlugu boyle kacirdi. Bir macin etksini uzerlerinde atamadilar. Hocalari her gun basin toplantisi yapip duruyordu. Halbuki FB'den cok daha iyi oynuyorlardi ve cok daha iyi takimdilar. GS da penaltilari, elle kolla atilan golleri, hakemleri, kartlari kafaya taktikca, kendi oyunlarina odaklanmayinca ayni yolun yolcusu. Takim panik oluyor, sahada en ufak terslik olunca, aleyhlerine bir karar verilince, daha da sacmaliyorlar, doldur bosalta basliyorlar.

Besinci sebep...

Avrupa kupalarindan elenmenin hem de boyle kotu elenmenin dayanilmaz ezikligi... Diger takimlarin basarisi arttikca, kendi takiminin durumu kotulestikce, oyuncularin kafasinda iyi bir takim olup olmadiklari hakkinda supheler dogar.

5 sebep yazdim, hepsi onemli, hepsi bir araya gelince basarisizlik kacinilmaz. Su anda cozum kolay degil. Cok calisma, gunde iki antrenman, bol sut, genc oyunculari deneme, bol bol terapi, antrenmanlarda sonra bol bol konusma, kafalara girme, yara kapama. Bu kisa vade..

Uzun vadede de (yani 5 ila 9 ay icinde). Yeni yonetim, yeni kan degisimi, yeni yuzler, yeni para, yeni oyuncular, isimli 2 tane oyuncu, tribunleri canlandiracak, rakipleri rezil edecek, takima yeni hava verecek, gol atacak, doksana takacak, yilda 4 milyon euro maas alan cinsinden. Onlarin etrafinda paf liglerini altina ustune getiren genclerle yeni bir takim kurdun mu GS bu rezil durumdan kurtulur.

Ozan Ersoy

Mustafa Dogan

Post by Mustafa Dogan »

Bizi bizden başka dinleyen yok! Yönetim zaten bitmiş! Bi Hıncal gürlerse GS adına o gürler! Başka kimse bi halt edemez
Meczup

Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Cengiz Akgun wrote:Birakin beyler dunu bugunu. GS bu oyunu ile $ampiyon olsa ne yazar olmasa ne yazar. Ne alakasi var dunku macla bugunku mac arasinda. GB evire cevire 2-1 yenmi$ var mi bunun otesinde tarti$ilacak bir konu. Dun FB gol ustune gol kacirmi$. Penalti netameli olabilir ama dun de soyledim yine soyleyeyim ortada pozisyon yok iken Antepli penalti olsun diye ka$inmi$ ve hakemde vermi$. Ben de verirdim acikcasi o herifi oyla ayaklarini pergel gibi acip adama girerken gorsem. Bu mu bugunku mac icin mazeretiniz? Buysa hic FB'lilere BJK'lilara laf atmayin ayni yolun yolcusu derler adama sonra. Hani farkiniz vardi ya onlarla kiyaslandiginizda. Cunku uc dort sene once GS takir takir $ampiyon olurken onlarinda mazeretleri aynen bunlardi. Teyzemin sakali olsa, ligde $aibe olmasa, Agar GS icinde takimla resim cektirmese, Mesut ile sandikta goru$elim, Federasyonda Ulusoy olmasa, bilmem $u hakem boyle yapsa diye agla$ip duruyorlardi. Bakiyorum $imdi mendil sizin elinize gecmi$ salya sumuk aglayip Aziz $oyle boyle diye bol keseden FB'ye bok atiyorsunuz. Dunku FB oynadigi oyunla bugunku GS oynadigi oyunu kar$ila$tirin. Yenilen golleri du$unun. Goreceksiniz ki kendinizi kandiriyorsunuz. Sen git gecen hafta sahanda onune gelene yenilen Denizli ile (Cuma gunu TS gidip herifleri sahasinda yendi be) barabere kal bu hafta FB'nin penaltisina takil. Gecen sene lig bitti gitti derken geri gelip son haftalarda $ampiyonluk GS'yin kendi eliyle hediye edildi. Bo$ verin hikaye yazmayi. Kuru lafa karnimiz tok.
Cengiz, dogru diyorsun da.. Konya da Feneri oynadigi oyunla ezip gecmisti 2-0 daha da farkli olurdu, Fener 2 kurusluk top oynamamisti o macta. Anelka'nin acaip golunden sonra aldilar o maci. Yani demek istedigim Fener son iki senedir berbat oynadigi maclari da "bir turlu" aliyor.

Bizim oyuncular ve biz taraftarlar tabii ki hakem bizi kayirmiyor havasindan cikarsak daha cok toparlaniriz. Bazi maclarda hakemle ugrasmaktan top oynamaya firsat kalmiyor. Itiraz ettikce, saha disinda bagirdikca bu hakemler daha da kotu oluyor. Biz birebir golleri, bos kale golleri atalim da hakemden kiyaga ihtiyacimiz yok aslinda.

Fener'in de cok ahim sahim bir futbol oynadigi yok, biriki yildizi ortaya cikip mac almasini biliyor. Hakem yardim etmese onlar da tokezleycek bazen ama simdi onemli avrupa macini oncesi moralleri bozulmasin.

Her iki takimin da guzel oynadigi maclar oldu, her iki takim da guzel oynamayip son dakika mac kurtardi ama hakemler ve federasyon ufak ufak Feneri kayiriyor, Alex'in da ayri bir konumu var. Sadece penaltida degil bir cok (onun icin penalti sayilan) frikikte de kendini yere atiyor, herkes biliyor ama hakemler yine caliyor. Bizim Hakan'i, Necati'yi, Hasan'i falan bellemisler onlari cileden cikartiyorlar. Dun I. Gulduern Hakan ve Necati'yi mactan sonra evine goturup dovecek sandim, hakemin gozu onunde Necati'yi yaka paca yere atti, hakem gordu ve cagirip uyardi. Eger gorduyse bunun penalti olmasi lazim. Alex'e veya Anelka'ya olsa bir degil iki penalti verirdi her halde bir bu mac bir gelen mac. Olanlar pek rastlanti degil, senin dediklerin dogru ama hakemlerde de bir olay var. Birileri birseylerden korkuyor.

Tan Erten

Post by Tan Erten »

Murat Fahrioglu wrote:Dun I. Gulduern Hakan ve Necati'yi mactan sonra evine goturup dovecek sandim, hakemin gozu onunde Necati'yi yaka paca yere atti, hakem gordu ve cagirip uyardi. Eger gorduyse bunun penalti olmasi lazim.
Bu pozisyonda gercekten bir judo hareketi seyrettik. Ancak o anda top henuz oyuna girmemisti, dolayısıyla penaltı verilemezdi. Ancak mutlaka bir sari kart verilmeliydi.
Tan Erten

Zafer Yazici

Hakem unsuru

Post by Zafer Yazici »

Tan Erten wrote:
Murat Fahrioglu wrote:Dun I. Gulduern Hakan ve Necati'yi mactan sonra evine goturup dovecek sandim, hakemin gozu onunde Necati'yi yaka paca yere atti, hakem gordu ve cagirip uyardi. Eger gorduyse bunun penalti olmasi lazim.
Bu pozisyonda gercekten bir judo hareketi seyrettik. Ancak o anda top henuz oyuna girmemisti, dolayısıyla penaltı verilemezdi. Ancak mutlaka bir sari kart verilmeliydi.
Schalke 04-F.Bahçe maçının hakemi bu adam isviçre maçınıda yönetecekmiş biizm hakemlere kart uygulamalarında örnek olsun.Bir takımı ne kadar etkilyor hakem faktörü bu foruma katılan Fenerbahçeli dostlara örnek olsun.
Bir örnekte bizdeki Songun son maçlarda yaptığı attığı tekmeler sanırım kayserideki maçta resmen ayak kırmaya yönelikti.Hakemler lig maçlarında çalmadığı için avrupaya çıktığında sapır sapır dökülüyoruz.

Örnek dünkü maç
Tuncay a gösterilen sarı kart
Aurello ve Lucianonun atılması

Post Reply