Saygiyla aniyor ve senden ozur diliyoruz!!!...

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Ozan Ersoy

Saygiyla aniyor ve senden ozur diliyoruz!!!...

Post by Ozan Ersoy »

Bugun Gazi Mustafa Kemal'in 67. olum yildonumu...

Turkiye'nin durumu malum. Evet ilerledik 67 yilda ama arpa boyu. Cok daha iyi yerlerde olmaliydik. Medeni ulkeler seviyesinde olmak yerine medeni ulkelerin uydusu olduk. Ulus olarak ozumuzu, hedeflerimizi, herseyden once degerlerimizi kaybettik. Diger uluslarin yakaladigi gelisme hizini yakalayamadik. Onlarca sene uyuduk uyutulduk. Muspet ilimden yeterince nasibimizi alamadik. Calismayi hic sevmedik, kendi cebimizi dusunduk, kisa vadeli kazanclarin pesinde kostuk. Hic bir zaman iyi yonetilmedik, iyi yoneticileri bulup, yetistirip secemedik. Neredeyse bir asir gececek Cumhuriyet'in kurulusundan ama hala Avrupa'nin gobeginin kaynamasini turban yasagina baglayan, dunyayi tehdit eden bir salgini "rutin hastalik" niteleyen CAHIL ve kotu niyetli yoneticilerimiz var. Bundan oncesi de kotuydu bundan sonrasi da iyi gozukmuyor. Milletimizi egitemedik, hala cahiliz hala cahiliz. Sen neye onem verdiysen biz onlari hep arka plana attik.

Sen zeki, cevik ve ahlakli severim dedin, biz ahlaksiz sporcular, ahlaksiz kurumlar, kuruluslar, ligler yarattik, buyutuyor besliyoruz. Spor gibi bir olayi ulkeyi bolecek, ayirim yapacak kadar tehlikeli boyutlara getirmeyi basardik. Taraftarligi, stadlari fanatizmi de asarak teror yuvasi yapmayi becerdik. Stadlarimiza annelerimiz, kardeslerimiz, cocuklarimiz giremez oldu, insanligimizi bir ust seviyeye cikaracagimiza hayvanligimizi hatirladik.

Sen ogun dedin, biz aptalca bos yere, bir sey becermeden, gereksiz seylere ogunduk, sen calis dedin, biz popomuzun uzerine oturup basarili olacagimizi sandik, sen guven dedin, biz kendimizi asagiladik.

Sevgili Ataturk sen Turk milletine guvendin, biz senden 67 yil sonra Turk futbolcusunu begenmiyoruz, takimlarimizi yabancilarla dolduracagiz. Ahh bir duysaydin... Verecegin cevabi adim gibi biliyorum.

Bugun dincisi, seriatcisi, takkiyecisi, ikinci cumhuriyetcisi, liberali, kapitalisti, komunisti, kurtu, rumu, aydini, romancisi sana saldiriyor. Biz yapa yapa ancak resimlerini her bir yerlere astik, heykellerini her bir koseye diktik, sana hakaret edeni hapis cezasi vermekle korkuttuk. Halbuki senin ve milyonlarca sehitin eserini yuceltmeliydik. Bugun Turkiye Cumhuriyet'i dunyanin en ileri, en zengin ulkerinden biri olsaydi, Orta Dogu'ya baris ve onderlik saglayabilecek gucu olsaydi, AB Turkiye'nin uyeligi icin yalvariyor olsaydi, ilim adamimiz nobel ustune nobel, sporcumuz kupalari, madalyalari diziyor olsaydi, %99imiz okuyup yazabiliyor, %30'umuz universite mezunu olsaydi, bugun kimse ne sana ne de eserine saldirabilirdi.

Biz seni son derece kotu sekilde yanilttik, hepimizin en azindan bir ozur borcu var.

Rahmetle ve saygiyla aniyoruz...

Ozan Ersoy

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Sevgili ozan cok guzel yazmis. Ne diyelim Ata'ya laf atanlarin bu ulkeye ne kazandirdiklari ortada.

Rahmetle aniyoruz, ruhun sad olsun....

bugun en azindan 1 dakika 75-80 once yapilan isleri bir dusunelim.Bugunku lider bozuntulariyla bir karsilastirma yapalim.

Mustafa Kemal Ataturk'un buyuklugu bir kez daha ortaya cikar.

bazilari seni anlamasa da´anlayanlar var, burada.

Herkese selam ve saygilar,

m.gorgen

ludwisburg/almanya

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Bundan daha guzel anlatilamazdi icinde bulunulan $oparlilk. Bugunku durumda M. Kemal adina yapilan bagnazliklarinda buyuk rolu var. Kendini anlayamayanlar cogunlukta ama onun adina itlik ve $eytanliklari daha kolay yapilacagini du$unen tilkiler bugunku ortami hazirladilar. Halbuki o kadar acik ve secik bir dilde neler yapilmasi gerektigini aciklami$ti ve ba$latmi$ti. Ama bugun bile Ozal'i gorse gozleri dolardi diyebilen arkadalarimiz var. Bu kadar yanli$ anla$ildi cunku verdigi ugra$.

Yazik cok ama cok yazik. Her yaptigini yikmak ve hedefinden saptirmak ugra$isinda olanlara lanet olsun. Hicbir $ey bilmeseniz bile etrafinizdaki Arap (buna Iran'da dahil) alemine bakip onun nereden alip nereye goturmek istedigini gormek gerekirdi. Genclige armagan ettiklerine verilen cevap yuz kizartici hakikaten. Ilk ku$agin hakkini yemek istemem. Onlar ellerinden geleni yapmaya cali$tilar. Kendi ku$agim (bu tabansizlara ben de dahilim elbette) adam sende once kendini kurtar yoksa sen mi kurtaracaksin memleketi bahanesi ile bugunlerin mimari oldu. O yuzden aldiklarini ustune koyup verememe sucunun agirligi altinda eziliyorum olanlari izledikce her gecen gun.

Gidipte kabrinin onunde hokkabazlik yapilmasin hic bugun. Bu turlu soytariliklar O'na ve O'na inanip bu ugurda onula kelle koltukta gogus goguse sava$ meydanlarinda sava$ip can verenlere, sakat kalanlara en buyuk hakaret cunku.
Last edited by Cengiz Akgun on Fri Nov 11, 2005 2:18 am, edited 2 times in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Sevgili Ozan'ni Ataturk'un aramızdan ayrılısının 67. yılı adina actigi bu anlamli konu icin tebrik ediyorum.

Diger arkadaslara katilarak onu her zaman ailem ile birlikte onu sevgi, saygı ve gönül borcu duyarak andigimizi belirtmek istiyorum.

Ataturk'un aydinlik dusuncelerini, geriye bıraktıgı Turkiye Cumhuriyetinin degerini stadlarda Atam izindeyiz diye pankart acanlara, Ataturkde bu takimdandi diye yakalarina rozet takip ukala ukala etrafta dolasanlara yonelik ayri bir mesaj da buradan yollamak istiyorum.

Basitliginizi ancak defalarca -ogle Milliyet'in yok baska gazetenin esontuyan diye dagittigi degil de- Ataturk'un gercek yazdigi NUTUK'u okuyarak, onun yazdiklarini anlayip onun dusunduklerini gunluk yasantinizda uygulayarak kapatabilirsiniz!!!

Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Bugun aldigim bir mailin ekini eklemis olayim dedim ben de... Bu yazilarin ustune... Motive edici niyetle yazilmis birsey, ne kadar etkili oluyor, oluyorsa da, hangi fikirler, hangi idealler icin oluyor zamanenin "yukselen degerler" gencliginde bilemiyorum ama... Yine de...
Image
Özgür

Metin Coskun

Post by Metin Coskun »

Ozan Ersoy'un futbol yazilarina fazla katilip begenmesem ve hatta bazen uyuz olsam bile 10 Kasim uzerine yazdigi icten ve hakli dusunceleri icin onu kutluyorum. Bu yazida insani aglatan ama ayni zamanda gozyaslarini hemen silip yeniden iyi birseyler icin ise koyulmaya, kullerinden dogmaya iten olumlu bir enerji var. Tekrar tekrar tebrik ederim.. Sevgiler..

Post Reply