13.hafta: Ç.RIZESPOR-G.SARAY 0-3 CİHAN, NECATİ, H.KABZE

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Gökhan Özçelik

Post by Gökhan Özçelik »

Ilic'e ayrı değinmek istiyorum. Ilic'e her zaman inandım ve güvendim o da benim bu güvenimi boşa çıkartmadı çok şükür. Her geçen hafta daha iyi oluyor. Takıma uyum sağlamaya başladı. Ligin ikinci yarısı çok daha iyi olacaktır. Oyunu dikine oynayan ve verkaçı çok iyi yapan, boştaki arkadaşını çok iyi görüp ona asist yapan özelliği var bu oyuncunun, zaten boş yere adamı Dünya kupasına katılmayı hakeden Sırbistan milli takımında oynatmazlar herhalde.

Yucel F Genc

Post by Yucel F Genc »

Bu hafta sonu pek fazla da onemi olmayan bir mac var. Acaba onun icin bir topic acmaya deger verilmiyor mu diye merak etmistim. :)

Hasan Utku

Post by Hasan Utku »

Fatih Mutlu wrote: galatasaray bugunku oyunuyla en azindan su son birkac haftadaki savruk goruntusunden uzaklasmis izlenimi verdi. insallah bu performans artarak devam eder. haftaya kazanmak icin, bundan daha iyi olmaya ihtiyacimiz var.
Burası önemli..12 haftadır her maçta rakiplerine kolay pozisyon verip bu maçta aynı görüntüyü nerdeyse ilk defa yaşamayan bir Galatasaray..

Erken gelen gol mü,Ergün'ün,İliç'in orta sahaya yardımı mı etken oldu,bu konuda kararsızlık var..Ama açık olan,orta sahada günün futbol gerçeklerine uygun,oyunun iki yönüne de katkı yapacak oyuncularla oynamak,Galatasaray'ı ilerleyen günlerde daha ne yaptığını bilen takım olmasına yardımcı olacak tercihler..

Gerets'in,herkesce malum alışılmış kumarı bırakıp,devrenin sonundaki zorlu virajlarda dikkatli olacağını umuyorum..

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Birçok arkadaşın dediklerini tekrarlamak gibi olacak ama benim fikirlerim de şöyle

1- Altan'ı Serkan'a yaptığı hareket bariz şekilde penaltı
2- Ramazan bitip günde 2 antremana dönüldükten sonra ,Ozanın dediği gibi GB maçında dip yaptıktan sonra yukarıya doğru çıkış başlamıştır.
3- Ergün düzelmeye başlamış. Orhan ak'ı çok iyi gördüm.Ergün böyle oynarsa Heinz efendi kulübeden çıkamaz.
4- Ayhan daha fazla süre alırsa daha iyi olacak gibi.
5-Bu maçta saidou da çok iyiydi.
6- Sabri ve altan mücadele ediyorlar fakat takıma katkıları sıfır. Sabri'nin futbolu beni uyuz ediyor. Rakipten topu alıp tekrar rakibe veriyor.
7-Necati formunda değil ama 2-3 hafta öncesi gibi boşuna çalımlara girişmiyor.Kabze'ye asist yapması da güzeldi.
8-Karan her zaman top kendisine geldiğinde kaleyi düşünerek çok akıllı davranıyor.Eveleme geveleme yapmadan topu kaleye gönderiyor.
9-Tomas da bir karış düzelme var ama hala gereksiz geri toplarından vazgeçmiş değil.
10- Fahri tatan denen nesnenin song'un ayağına tekme atması da bence kırmızı kart.Song iyi durumda.
11-Mondragona fazla iş düşmedi ama bence formunda.
12- İliç bence hala vasat oyuncu durumunda. Kötü oyuncu değil ama üstün yetenekleriyle maçı çevirebilecek bir oyuncu da değil.Onu yerinde oynayan oyuncunun çok daha fazla katkı yapması lazım.

Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Ozan Ersoy wrote:Ve diger eklemek gereken konu da Hakan Sukur'un yoklugunda (Levent Tuzemen de ayni yorumu yapti TV da) bir cok pas hatasina ragmen GS hic uzun top + havadan sisirme top oynamadi. Gollerin ucu de kalenin dibine kadar girilip de atilan gollerdi. Cok onemli bir nokta.

Yani orta sahada iki tane daha yuksek pas yuzdesiyle oynayan ve yerden paslarla oynayan adam olsa, bu takim cok daha fazla gol atar ve durdurulmasi cok zor olur. Hakan Sukur olmamasina ragmen....

Ozan Ersoy
Ozan aynen katiliyorum, dun maci izlerken sisirme toplarin azligi ve paslasarak atilan goller bayagi dikkatimi cekti. Hakan Sukur oynadigi zaman oyuncular acaba oyun planindan uzaklasip refleks olarak mi topu sisiriyorlar yoksa verilen taktik geregi mi? Bunu cok merak ediyorum.

Hakan'in oynadigi maclarda da boyle oynasak, ve Hakan'in kafa vurusu ozelligini sadece kanatlardan yapilacak golluk ortalarda kullansak cok daha etkili oluruz diye dusunuyorum ben de.

Post Reply